Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:18 16.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: ОТГОВОРНОСТнови [re: hospitalier]  
Автор kpacaвицa (ненагледна)
Публикувано19.02.10 05:11



Да има го патентовано в САЩ, исках да го постна, но се въздържах защото няма да е почтенно, спрямо хората, които са в екипа му.<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от kpacaвицa на 19.02.10 05:16.</EM></FONT></P>


Редактирано от kpacaвицa на 19.02.10 05:23.



Тема Re: ОТГОВОРНОСТнови [re: kpacaвицa]  
Автор softy ()
Публикувано19.02.10 07:05



Лично аз не оспорвам и подставям под съмнение патентите на проф.Ставрев. Но трябва да се знае, че патентите на проф.Ставрев касаят патентоване на методи и че да патентоваш даден метод или откритие е нещо твърде различно от регистрация на лекарствен продукт. Специално за посочения по-горе патент, същият касае усъвършенстване на вече известен метод.
" Настоящото изобретение се отнася до подобрен метод за изготвяне на ултрадисперсни диаманти без използване на инертен газ с определени динамични параметри, както и подобрен метод за контролиране на експлозивна реакция".
Ако някой не е чел книгата на Артър Хейли "Опасно лекарство", хубаво е да я прочете, за да разбере загрижеността на хора от клуба във връзка с прилагането на Ставринол.



Тема Re: ОТГОВОРНОСТнови [re: hospitalier]  
Автор softy ()
Публикувано19.02.10 07:11



Именно на тези въпроси трябваше да даде отговор едно сериозно телевизионно предаване. Или поне да постави въпросите за бъдещ отговор. В репортажа обаче човек запомня следното: журналистката: " И за 60 евро човек може да бъде напълно излекуван?". Проф.Ставрев- "Да, така е". Цитирам по памет. Въздействието на един такъв диалог е очевидно.



Тема Re: ОТГОВОРНОСТнови [re: softy]  
Автортeлeвизopa (Нерегистриран)
Публикувано19.02.10 09:09



опитах се да пратя е-майл до нова телевизия да вземат да си проучат рекламата която пуснаха - но е-майлите които са посочени на тъпия им сайт просто не работят
ако някой знае е-майли за всъзка с тази телевизия да пише - нека си проучат нещата



Тема Re: ОТГОВОРНОСТнови [re: softy]  
АвторJulian (Нерегистриран)
Публикувано19.02.10 09:20



Тук се изразиха съмнения аз ли съм или не съм аз, дали и какво образование имам и пр. Завършил съм химия, но дисертацията ми е по биология "Транспорт на калций и окислително фосфорилиране в митохондриите на мозъка". При Ставрев работех като химик, а в последните години - за мое удоволствие - по биологичните изследвания на нанодиаманта. Не се правя на спец, но работя с биолози. И съм достатъчно образован, за да разбера, че никакви доклинични и клинични изпитания не са провеждани, да не говорим за двойно слепи изследвания. Изследванията у нас и в чужбина са на чисто лабораторно ниво върху линии ракови клетки. Не защото някой се е надявал веднага да открие лекарство против рак. Използват се ракови клетки, защото те са най-евтини и удобни за работа - размножават се неограничено. Някои линии клетки умират от големи дози нанодиамант, други не. Това зависи най-вече от чистотата на нанодиаманта; най-много мрат, когато е мръсен. Това е, което сам съм видял. Ставрев видя в тези резултати лекарство против рак и нито аз, нито биолози, много по-умни от мен, не можахме да го разубедим - аргументите работят сами при хора, които имат някакво понятие от темата. А той няма.



Тема производство-Re: ОТГОВОРНОСТнови [re: Julian]  
АвторBъпpoc (Нерегистриран)
Публикувано19.02.10 09:35



Малко наивно е да се мисли, че в една пластмасова тенжера (каквато професорът/доцентът показа по телевизията) се произвежда количество достатъчно за масово распространение на продукта (съзнателно не го наричам лекарство).

Някой зададе ли си въпрос как точно продукта от тази тенжера отива в Русия, кой и как го обработва там и какъв производствен процес има; какво му се добавя.

Смятам, че хората, които са получили отказ от доставка трябва да се замислят.

Да се екпериментира с живи хора, при това дори без да им се каже, че това е експеримент е престъпление.

Тук някои хора пожелаха да участват в такъв експеримент. Нека кажат, ще подпишат ли документ, в който пише, че вероятността от смъртен изход е 70%.

Едно е да си обречен, друго е да отиваш на почти сигурна смърт.

Обреченият може да намери и други алтернативни методи, които поне не му гарантират смъртен изход. А според мен, никой не е обречен и не се знае колко още дълго ще живее - с или без ставринол.



Тема Re: ОТГОВОРНОСТнови [re: тeлeвизopa]  
Автор vedda (новак)
Публикувано19.02.10 09:57



Моето възмущение също е отправено по-скоро към "Нова телевизия", а не към професор, доцент или какъвто е там въпросния Ставрев. При положение, че в Б-я новорегистрираните онкоболни всяка година са 33 хиляди, още 3-4 пъти по толкова загрижени и бдящи над своите близки, даването на надежда с предаване за лекарство, което не е доказано, за мен е просто престъпление. Недостойно е да се гаври една национална телевизия с болката на хората.



Тема Възможно е. Нонови [re: xxx]  
Автор Phillip (-; свежъ :-)
Публикувано19.02.10 10:16



Ти "знаеш", че са доценти и професори, но видял ли си с очите си дипломите им? (За доктор, доцент и професор се издава диплома черно на бяло).
Защото много хора, особено в последните 15-20 год. се самонарекоха доценти и професори. Особено в безбройните измислени частни ВУЗ, било те акредитирани или не. А и не е чудо невиждано у нас да се купуват всякакви дипломи.

Възможно е да не се ъпдейтва редовно и да закъснеят с някоя и друга седмица или месец, но така както разправяш май става дума за години, което не е убедително.

Предполагам, че сега услужливо ще им се обадиш на твоите познати да им съобщиш съкрушителното откритие, че са ги пропуснали в оня списък и да идат да дигнат джангър на ВАК. Ако имат основание, разбира се. И после пак да дойдеш да кажеш каква е била реакцията и последващия резултат.





Тема Re: ОТГОВОРНОСТнови [re: Vanyna]  
АвторMMA (Нерегистриран)
Публикувано19.02.10 10:46



Vanyna кой от близките ви е болен от рак и колко сребреника ви плащат?



Тема производство-Re: ОТГОВОРНОСТнови [re: Bъпpoc]  
АвторMotek (Нерегистриран)
Публикувано19.02.10 11:06



Да май май всичко е на ниво изследвания, а болните ще са опитнитемишки, колкото и да се надявах, че Ставринол е реално лекарство против рак

.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.