Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:32 27.10.20 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Поръчахме гонови [re: apostolova margarita]  
Авторdenito (Нерегистриран)
Публикувано16.02.10 19:53

Здрaвейте,Искам да ви попитам Какво ще ни посъветвате:Днес следобед говорихме по телефона със сътрудник на Д-р Ставрев,така ни се представи.Каза ни да пратим документите на майка ми,тя е онкоболна на cancer@nano-ss.com ,без да превеждаме епикризите.та ......Да ги пратим ли и преведени на руски на емейла на руската фирма.До колко време може да очакваме отговор?Че майка ми е в доста сериозно положение.

Тема Re: Поръчахме гонови [re: apostolova margarita]  
Авторбpaдaтko (Нерегистриран)
Публикувано16.02.10 20:45

за пръв път чух идеята за наночастици преносители на специални лекарства до специалните болни клетки за пръв път го чух преди около 2 години в криминален филм сериал, в сериала една щерка беше злоупотребила да отрови някого с минимално количество отрова като е взела от баща си експерименталният препарат за раково болни и така дълго не бе разкрита при токсикологичен анализ.
вероятно отдавна се изучават такива свойства щом темата е навлезнала в крими сапунки.
Сега въпроса е как да си гарантираме, че ако се сдобием с препарата ще има полза.
в Репортажа на нова, доколкото можах да си водя записки, казваха че се наблюда лечение на 4 вида рак на кръвта и др.(на шийка на матката, на бял дроб, на ч.дроб, на пикочен мехур ...) , като мен ме интересува по-подробно ЛИМФОМИ и плоскоклетъчен белодробен, а защо не и автоимунни заболявания, след като основната идея е свободният пренос на лекарства чрез наночастиците през макрофагите, следователно биологично активни лекарства като 'антиген/антитяло' - лекарства за ревматология и онкохематология, смисъл на запад отдавна си разработват препарати какъвто е гливек който се свързва с CD21 и хората са измислили още 10 CD маркери антигенни лекарства включително за множествена склероза.
Според мен това е бъдещето на лечебните схеми при хронични заболявания - нано частици преносители и биологично активни препарати, но разбира се в природата май няма 100% излекуване, но на една прилична ремисия всеки би се радвал, а това че за последните 30 години в света има ръст 80% в онкохематологичните заболявания може да ни притеснява все повече за децата ни.

Тема Re: Поръчахме гонови [re: бpaдaтko]  
Авторoris (Нерегистриран)
Публикувано16.02.10 21:51

брадатко, Гливека е доказан противотуморен препарат, но защо не споменеш цена? Колко хора могат да си позволят 4500 лв на месец за Гливек? Колко от онко болните могат да се доберат до едногодишната безплатна програма в БГ?
p.p.Лекарства има ,цените са непосилни.

Тема стилRe: Поръчахме гонови [re: Изyмeн]  
АвторЯвнo (Нерегистриран)
Публикувано16.02.10 22:41

Изумен, представяш се за магистър, но явно не си запознат със стила, по който се обменят е-мейли в научните среди (не, че го одобрявам, но това си е техен стил и е смислен)- там хората бързат да обменят мисли и информация, времето е ценно и няма време за губене в правопис. Подобен стил на писане е най-вече характерен за програмистите, където пунктуацията е последната им грижа.

Г-жа Апостолова го е казала ясно - те трябва да работят, а не като някои тук да си прекарват времето в писане по клубове - визирам теб, а не болните или техните близки. От постингите ти в други клубове виждам, че само се заяждаш и до сега нищо конструктивно не си писал. Поне този клуб пощади - вече получи една забележка - и не занимавай хората, които са между живота и смъртта с празното си его.

Тема стилRe: Поръчахме гонови [re: Явнo]  
Автор softy ()
Публикувано16.02.10 22:48

Проучих в гугъл каква информация има за Ставринол. Почти нищо. Прави ми впечатление, че в двата сайта на фирмата няма споменато дори едно име. Под кои сме ние е отбелязано - екип от научни работници от България, Германия и т.н. Скептицизмът ми се засилва. Все пак ето нещо от Гугъл

Тема Re: СТАВРИНОЛ?нови [re: bdolmov]  
АвторAnton4o (Нерегистриран)
Публикувано16.02.10 22:48

Az susto mu povqrvah i podkrepqm ideqta, mnogo konstruktivno !

Кирилицата е задължителна!

Редактирано от *jull** на 16.02.10 22:53.

Тема Лекарство ли е Re: СТАВРИНОЛ?нови [re: LlDl_ru]  
Автор Dimana64 (вървяща)
Публикувано16.02.10 23:09

Разбирам еуфорията обхванала клуба, но обръщам внимание на постинга на Лиди - присъединявам се напълно към него - гледах предването и ясно го чух и сама -

Ставринола не е лекарство, а транспортер на химиотерапевтични вещества до раковата клетка. С негова помощ се намалява десетки пъти количеството на химиотерапевтиците, таргетират се само раковите клетки и по-малко се увреждат здравите клетки.

Така, че ако не сте на химиотерапия не възлагайте напразни надежди.

А ако сте на химиотерапия, то вашият лекар трябва да се съгласи да прилага Ставринол с химиотерапията и предполагам да следи намаляването на дозите или до спирането й...нещо, което не съм съвсем сигурна колко лекари в България ще се наемат да направят, защото на практика това си е експеримент с живи хора.

Има ли някой ясна инфромация дали това, което се продава като бутилки, хапчета и ампули е СЪЕДИНЕНИЕ на нанодиаманти с характерен за даден рак химиотерапевтик (в евентуално намалена доза?) или са само самите нанодиаманти?

Старите клубари знаят, че съм последната, която ще отхвърли нови и/или алтернативни методи, но в случая ми се струва, че е нужна и предпазливост (както се изказаха и други тук)- т.е. - съвет с лекуващ лекар (а не по е-мейл или телефон).

Все пак наночастиците не са безобидна играчка. освен всичко друго са неразличими за клетките на имунната система, което впоследствие може да доведе до автоимунно заболяване - последното нещо, което един онкоболен може да си позволи.

Тема Лекарство ли е Re: СТАВРИНОЛ?нови [re: Dimana64]  
Автор hospitalier (новак)
Публикувано17.02.10 00:39

Добре де -нанодиаманти -хубаво.Знае се за тях отдавна.Има препарат регистриран в Русия -ок.Явно е че се провежда клинично изпитание без да се спазват изисквания на ЕС и СЗО а според правилата на руското законодателство.Защото в сайта за клинични проучвания с хора -clinicaltrials.gov няма нищо за нанодиаманти.
Само не мога да разбера как става свързването на лекарството с тези наночастици.Нали за да бъде пренесено ще трябва да бъде свързано с него.

Тема Нанобомби от чисто златонови [re: oris]  
Автор Kaлoянa_ (ентусиаст)
Публикувано17.02.10 08:08

унищожиха ракови клетки, прочетете статията до край

Тема Лекарство ли е Re: СТАВРИНОЛ?нови [re: hospitalier]  
Автор Изyмeн (Магистър)
Публикувано17.02.10 09:28

Та ето принципа на транспорт на лекарства чрез наночастици:
Става дума не за конкретния препарат, който ми е доста съмнителен, а за принципите изобщо: Наночастиците имат огромна повърхност на единица обем/тегло. По принцип някои (не всички) молекули по един или друг начин се прикрепват към тях - подобен е принципът на активния въглен, в който има много микроскопични пори, позволяващи на частиците да се закрепят за него. Само дето активният въглен не е на толкова фин прах. Това разбира се работи далеч не с всички вещества. Не отричам, че такъв принцип съществува.

Що се отнася до правописа - той е белег най-вече на обща култура и не виждам как сериозен учен би могъл да си позволи да се отнася несериозно към правописа. Ако човек държи да бъде взет насериозно - не може да си позволи да пише както на него му е удобно.

Освен това знам и как се прави научно изследване, а след като твърдите, че правите проучвания в момента - много ще се радвам да видя поне малка част от научното изследване, което провеждате и то както си му е редът - със списък литература, конкретни медицински термини и наблюдения - пациент, дозировка, резултати до момента. След като препаратът е патентован - не виждам причина да не споделите информацията. Лично аз много добре знам какво представлява едно такова изследване, а досега такова не беше предоставено. Колкото и да не ви се вярва, аз също имам огромен интерес от такова лекарство, но подхождам разумно, а не емоционално. Знам, че всеки иска да има такова нещо, но само желанието не е достатъчно. Освен това наночастиците могат да са действително опасни, не виждам досега някой да е доказал тяхната безопасност. Най-малкото не пише на колко човека е помогнал този препарат. Съдейки по описанието - това е суспензия на въглерод в разтворител, най-вероятно вода.

Най-важното е невидимо за очите.

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  

Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2020 Dir.bg Всички права запазени.