Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:31 11.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: ОТГОВОРНОСТнови [re: Julian]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано18.02.10 22:12



Интересна област на работа... А с напредъка на технологиите става все по-интересна и все повече въпроси изникват когато бъдат решени другите. Да, интернет не е голям, лесно е да се открие всеки в него. Там е работата, че думата на един човек никога не тежи колкото думата на друг, та и тук хората не знаят на кого да вярват.

За злите езици - както казах и на мен ми е нужно такова лекарство, макар не аз да съм болният. Знам за какво става дума и затова искрено ненавиждам всички, които правят пари от това (не тези, които правят истинските лекарства разбира се).

И още един въпрос - как се чувства в България човек, който говори истината?

Редактирано от Изyмeн на 18.02.10 22:16.



Тема Re: ОТГОВОРНОСТнови [re: Изyмeн]  
АвторJulian (Нерегистриран)
Публикувано18.02.10 22:38



Наистина е интересна. Току що влязов в pubmed (това е база данни за научни публикации по медицина) и набрах nanodiamond и cancer. Има 5 статии, всичките пишат за изследвания в много начален стадий. Разбира се, никъде не става дума да даваш на болни хора нещо, което не е тествано върху хора. Така наречените руски изследвания няма да коментирам, защото не съм ги видял. Нито знам в кой магадански институт са правени - ако въобще са правени.
Накрая: преди година една жена, българка, живееща в Швейцария, умря седмица-две след приемането на Ставринол. Не зная каква е ролята на Ставринола - тя и без това е била много болна - но е факт, че и е дадено нещо, което не е ясно как действа. "Професорът" даже не се сетил да си върже гащите, като я накара да подпише информирано съгласие; толкова му разбира главата от медицина. Имаше заведено дело в прокуратурата, но ми казаха, че буквално тези дни делото е било скоропостижно прекратено. От тук пък си правете изводи кой стои зад него.



Тема Re: ОТГОВОРНОСТнови [re: Изyмeн]  
АвторXokep (Нерегистриран)
Публикувано18.02.10 22:45



Изумен, няма статии за Ставринол. Единствената статия в която има някакъв вид клинични изследвания това е тази на Долматов. Но там, както виждаш няма излекувани. Всичко е спекулация. Юлиян е напълно прав, и няма защо да тъсите в нета нещо за ефекта на нанодиамантите върху рака, защото просто няма.



Тема Re: ОТГОВОРНОСТнови [re: Julian]  
АвторVanyna (Нерегистриран)
Публикувано18.02.10 22:53



Седмица...или две??? Т.е. дали са и Ставринол седмица или две, преди да умре! Ясно е защо не и е помогнал . Тя е умряла въпреки Ставринола, а не поради него!
http://ludonchik.livejournal.com/



Тема Re: ОТГОВОРНОСТнови [re: Vanyna]  
АвторJulian (Нерегистриран)
Публикувано18.02.10 23:20



Аз не казвам, че жената е умряла от това. Нито пък твърдя, че Ставринолът, тебеширът или кокошите курешки не могат да помогнат. Могат - ако човек силно вярва в тях.
Но това не е повод да се измъкват последните пари на хората. Един фалшив професор, който от два дни ходи в институтите на БАН - придружен за авторитет от едно яко момче - да сплашва доскорошните си колеги, едва ли заслужава доверие.
Що не е жив Алеко, да напише "Бай Ганю лекува рака".



Тема Re: ОТГОВОРНОСТнови [re: Julian]  
Автор Иcтopиka (руски шпионин)
Публикувано18.02.10 23:37



а какво ви е мнението за това:



ако разбирате само "бели езици", разказвам накратко:
жената казва че понася много добре химиотерапия със Ставринол, а без него е много зле. обяснява че е спорила с лекар приятел, който по начало я упреквал много че използва такива съмнителни препарати. Но накрая и той се съгласил че щом помага , тогава да продължава с него.
това не е просто чудодейно лекарство против рак, а помощно средство при химиотерапия. Което обаче може да се окаже решаващо дали организма ще издържи на химията . То ест дали ще се пребори с рака или не. Ако може, не профанизирайте подигравателно. И ако може без странични личностни впечатления за лошия шеф. То ако става за въпрос всеки шеф е лош.
Какво ви е мнението за това което пише тази жена, която след като е пробвала със ставринол вече не иска да прави химиотерапия без него? ако може по-сериозно мнение, като на учен-биолог. И по-малко личностни впечатления и клишета за "бели страни". Ако става за въпрос , в медицината Русия и Китай са много по-бели от западните търгаши.
Това е блог на лайвжурнал, жената си води дневник, датите са от септември 2009 до сега.
не мисля че е възможно да се подменят датите в този блог. И не ми се вярва да е измама срещу горките българи, която е започнала от септември на руски в лайвжурнал и завършва с репортаж по Нова Тв на 14.02.2010
вчера един българин я пита в коментар на руски, да каже по подробно за ставринола . Ще видим какво ще отговори.

на сайта тук има патенти :
за единия пише че е регистиран в САЩ, значи може да се провери в търсачката на гугъл за патенти:

пишем номера , на този: Method for production of ultradispersed diamond
получаваме:

и тук сканиран документ:


изобретатели : Starvri Y. Stavrev, Slavcho B. Lazarov, Khristo L. Stoev, Lyudmil G. Markov, Valeri I. Ivanov

все пак регистрирал е патента САЩ, през 1994.
това разбира се не доказва че лекарството ставринол е надеждно.
Но не може да правим категорични еднозначни отговори . Нито в полза на лекарството, нито пък тотално да отричаме.



Торенти за български и руски филми:

Редактирано от *jull** на 19.02.10 07:43.



Тема Re: СТАВРИНОЛнови [re: Иcтopиka]  
Автор brokera (непознат )
Публикувано18.02.10 23:48



Здравейте,от няколко дни следя внимателно дискусийте и се опитвам да преценя на кого да вярвам.Но едно съм сигурен че не трябва да се избързва със оценките и квалификацийте.Когато човек е болен какво му остава да вярва и да се надява.Не казвам да се оставяме да ни водят за носа като шарани,но във най скоро време ще се разбере каква е истината.



Тема Re: ОТГОВОРНОСТнови [re: Иcтopиka]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано18.02.10 23:54



Понимаем, не беспокойся. Более-менее прилично можем даже и писать. Интересно - женщина просто начала писать в ЖЖ прямо про тот же ставринол и ни о чем другом. И интересно то, что только о том пишет, практически ни о чем другом, а как все мы знаем - сайт довольно интересный. Почему же она в каждом своем посте ставринолом занимается? У нее нет никаких других интересов? Вообще блог такой же сомнительный, как и сам ставринол.

А вот что еще кажется интересным:



Най-важното е невидимо за очите.

Тема Re: ОТГОВОРНОСТнови [re: Изyмeн]  
АвторJulian (Нерегистриран)
Публикувано19.02.10 00:27



Съдбата на болните не ми е безразлична. Нека го кажа направо - баща ми е болен от рак, много болен.
Още веднъж ще повторя: Ставрев ми е шеф от 15 години. Достатъчно съм му сърбал попарата. Човекът е съвършено неграмотен в повечето области, за които се представя като спец. Онзи ден гледахме отново предаването на Нова с няколко девойки, неотдавна завършили биология. Те се смееха на приказките му. Ставрев разбира от медицина, колкото аз - от ескимоска филология.
Неприятно ми е да го кажа - защото ви лишавам от една надежда - но тази надежда е илюзорна. Тази надежда се внушава - с помощта на много пари, инвестирани в пиар кампания - за да могат едни хора да направят още повече пари.
По-добре е да инвестирате парите си за лечение с нещо, за което е известно, че наистина помага. Имам приятел, млад мъж, който - ако не беше съвременната химиотерапия - отдавна да е покойник. Когато аз бях млад и тези неща още не бяха измислени, от този рак се умираше за 2-3 месеца. А той е жив и здрав и сигурно ще ме погребе.
А ако нанодиамантите в един момент - след хиляди модификации, които Ставрев дори не може да си предствави, защото от химия разбира, колкото от медицина - се окажат полезни, обещавам да съм първият, който ще ви го съобщи.



Тема Re: ОТГОВОРНОСТнови [re: Julian]  
Автор hospitalier (новак)
Публикувано19.02.10 01:19



Добре бе разбрахме че Ставри Ставрев ти е бил шеф само няма как да разберем дали си този за който се представяш и дали нямаш лични мотиви да го плюеш!!!Ако имаш да казваш нещо смислено го кажи...и малко ми е чудно ако си биолог(в което силно се съмнявам) какъв шеф ти проф Ставри Ставрев от института по космически технологии.
Тука всички мнения са анонимни в някава степен и лични.Всички тук само гадаем предполагаме надяваме се защитаваме или отричаме.НО ИСТИНАТА ЩЕ ИЗЛЕЗЕ СЛЕД ПРОВЕРКА!!!От компетенте държавен орган
ИСТИНАТА Е ЧЕ ЩЕ ТРЯБВА ДА ИЗЧАКАМЕ МНЕНИЕ НА КОМПЕТЕНТНА ДЪРЖАВНА ИНСТИТУЦИЯ ПО СЛЕДНИТЕ ВЪПРОСИ:
-КАКВО Е ТОВА ,,СТАВРИНОЛ,,-Експериментален лекарствен препарат ли е ако не е какво е???Ако е експериментален на кой етап от клиничните проучвания е стигнал.
-ПРОИЗВОДИТЕЛЯ -ИМА ЛИ НЕОБХОДИМАТА БАЗА ЗА ПРОИЗВОДСТВО ЗА НАНОДИАМАНТИ.Дали се спазват всички правила на производствената практика.
-Безопасен ли е продукта- до каква степен и т.н.
-ПРИЛАГАНЕТО НА СТАВРИНОЛ НА ХОРА -ЗАКОНОСЪОБРАЗНО ЛИ Е???ЗАДЪЛЖИТЕЛНО Е ПРИ ПРИЛАГАНЕ НА ДАДЕНО ЛЕКАРСТВЕНО СРЕДСТВО БИЛО ТО И В НАЧАЛЕН ЕТАП -ДА СА СПАЗЕНИ ВСИЧКИ ПРАВИЛА НА ЕВРОПЕЙСКОТО ЗАКОНОДАТЕЛСТВО.
Разберете ме не става ей така взимам си Ставриинол и почвам да го пия.Има си цяла документация относно провеждането на експериментално лечение и тя е в съответствие с законите на дадена държава.
Съвет:Нека открием сайта на руското министерство на здравеопазването и да зададем въпрос за СТАВРИНОЛ.Би трябвало да знаят за какво става въпрос още повече че се произвежда на територията на тяхната държава.И би трябвало документацията от клиничните проучвания да е в тях!!!

Редактирано от hospitalier на 19.02.10 01:18.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.