Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:30 17.05.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | (покажи всички)
Тема Re: Апропо,нови [re: Quelle]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано26.11.19 22:42



Зависи от играчката.
Ще дам пример, макар и "мъжки" тъй да се каже.
Примерно, ако е някакъв вид конструктор, даващ възможност за игра на въображението, с много варианти (лего-то уви, отдавна не е такова нещо), с който детето не само ще може да се занимава половин-една година, но и ще научи разни неща, ще изгради работни навици и тъй нататък - не са много.
Колко струва да речем един хубав учебник - там някъде като порядък.

От моето детство, играчки/подаръци, които аз съм имал, на цена около 10 лева (покупателна способност към 100 днешни).
1. Разни набори електронни - цена около 10 лева
2. Набор Юнный химик - 12 лева мисля беше, към стотина химически експеримента в него.
3. Двигател с вътрешно горене за авиомоделизъм МК-10 - 10 лева
4. Фотоапарат от типа Смяна-8 или Ахат - 10-15 лева. Фотоувеличителят не помня колко струваше, а и там после имаше допълнителни разходи за фотхартия, проявители, фиксажи... Ама мисля там нейде беше пак.
....

Редактирано от oberleutnantRzevski на 26.11.19 22:52.



Тема Re: Моята тема, за моите проблеми.нови [re: Deern]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано26.11.19 22:47



Теб някой път трябва да те черпя, че ми даде отговор на въпрос, който ме е мъчил цял живот кажи-речи.
До преди да те познавах, не разбирах, как може нацизмът да се появи на бял свят и то баш в Германия.
Вече ми е ясно - от вроден тъпизъм и възпитание в липса на всякаква емпатия.

И да - явно Кестнер не е немец и затова са му забранявали книгите. Не може да е немец просто!



Тема Иииинови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор Quelle (старо куче)
Публикувано26.11.19 22:49



къде ни запрати ти в далечното минало отпреди 35 светлинни години! Имаше едни конструктори, едни млад намсикво, ени нАучни списания за подрастващи... Абе, комунистите я умееха пропагандата и въздействието над младите мозъци. Артек ква мечта беше, а?!

Апропо, тия дни слушам 1984. Отдааавна я четох на български и добре съм я забравила, сега я слушам на английски и ще си направя кефа да ида да си купя книгата.

Не знам колко е голямо детето, но развиването на въображение не е необходимо да струва скъпо. Освен това, трябва да се внимава да не се стигне до развинтване на фантазията

. И въобще, да си по-прост е далеч по-практично



Тема Re: Моята тема, за моите проблеми.нови [re: Deern]  
Автор Shokolada (няма ме)
Публикувано26.11.19 22:55



Ти май нямаш никакъв център..как въобще ти ги ражда главата тези тъпотии..





Тема Re: Моята тема, за моите проблеми.нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор Deern (Познат)
Публикувано26.11.19 22:57



Ще съм ти най-добрия съюзник в темата “постижение ли е да успееш да не забременееш /някоя жена?”



Знам че не знаеш от къде да започнеш и се опитваш да ме провокираш ни в клин ни в ръкав.

Или пък една друга тема — След като БМВ-банката има в стандартното си финансиране застраховка живот (тъй като ако се отрепеш с колата, която е само твоя, банката ще увисне, с каското ще стане доста тясно) Тая подробност със застраховката може съвсем елегантно да се коригира.

Та нужно ли е при осиновяване на дете да се докаже че човек няма да го храни с “хляб и сол” и за всяка коледа Легото му е гарантирано?

Или смяташ че и тази подробност може елегантно да се коригира. Какво толкова, едно дете, същото като едно БМВ?

Ам?!



Тема Re: Иииинови [re: Quelle]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано26.11.19 23:02



Вярно е ебаси - висяхме по разни тоталитарни кръжоци, вместо демократично да надигаме гумени бири на пейките.



За Артек не знам, не ми е бил мечта, никога не съм си падал по лагери и никога не съм ходил на такива.


но развиването на въображение не е необходимо да струва скъпо.

До някъде е вярно.
Но -до някъде.

Освен това, трябва да се внимава да не се стигне до развинтване на фантазията

Е що? После секса знайш колко е готин?!

И въобще, да си по-прост е далеч по-практично

Това е категорично вярно, но съм нямал тоя късмет.




Тема Re: Моята тема, за моите проблеми.нови [re: Deern]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано26.11.19 23:03



Какво има да започвам - прочети Кестнер ти казах. Ако не сте го забранили пак.

Абе, теб колко пъти са те изтървали на глава родните ти, неосиновителни родители?

Редактирано от oberleutnantRzevski на 26.11.19 23:07.



Тема Re: Иииинови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор Quelle (старо куче)
Публикувано26.11.19 23:13



Аа, вий сте висели, ма ний кат поотфръкнахме, поумняхме и зехме да надигаме бирите



Думата ми е, че простотията трябва да се възпитава целенасочено, иначе има опасност да я пропусне човек и да стане объркан хентелектуалец.



Тема Re: Иииинови [re: Quelle]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано26.11.19 23:18



Е, ний си останахме задръстени за цял живот, ама пък е по-спокойно някак си, кат си задръстен.



Кво говориш - нали новата ни система има за цел точно това, целенасоченото възпитание на простотията.



Тема Re: Моята тема, за моите проблеми.нови [re: Deern]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано26.11.19 23:15



А ти чела ли си им като са били малки деца?

Устата ме заболяваше от четене, сменяхме се с баща му на Липарското.
У дома е фраш от мои и негови детски книжки. Когато диването се научи да чете, мислех, че вече ще рахатясаме и ще презоба библиотеката. Нищо подобно. Само задължителните от училище и летния училищен списък и дотам. Ама от първи клас с компютър и на компа разни много интересни работи, кой щи чете книги. Сега реве на умряло, че преводите от чужди езици го мъчат - ами сине майчин, ти като не си натрупал богат речник на български език от четене, как няма да те мъчат! И уж вече започнал да чете. Жива да не бях!






Страници по тази тема: << 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.