Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:20 27.04.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Моята тема, за моите проблеми.нови [re: Rosemary]  
Автор Shokolada (няма ме)
Публикувано26.11.19 15:58



Розмари..включи се в тези закачки..усмихни се..пошегувай се..



Тема Re: Моята тема, за моите проблеми.нови [re: Rosemary]  
Автор Albena l (оф..)
Публикувано26.11.19 15:59



аз не разбрах темата, извинявай

ти нали работиш, а Шоки казва, че лежала, къде ти е депресията, в какво се изразява



Тема Re: Моята тема, за моите проблеми.нови [re: Rosemary]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано26.11.19 16:05



Вероятно децата ти са големи вече, но сега това са подаръците.

Едно, сега е на 22. И като беше малък това бяха подаръците.
С лего разполагаха разни негови приятели и си играеше у тях.
Ний разполагахме с евтини конструктори и с това се играеше у нас.
Приятелите разполагаха и с други много скъпи играчки и с тях се играеше у тях.
Ний разполагахме с евтини играчки и с тях се играеше у нас.

На детето беше кристално ясно обяснено, че има играчки, които можем да си позволим да купим и играчки, които не можем да си позволим да купим. На 4-5 години, когато влизахме в магазин за играчки и то забиваше нос в рафтове и витрини - да си избере нещо - винаги първият му въпрос, когато посочи играчка беше : "можем ли да си я позволим". Ако кажем - "скъпа е" - избира друга - " а тази можем ли да си я позволим".

Не му се е повредила психиката от това, че от малък е бил наясно какъв е семейният бюджет, кое е скъпо и не по джоба ни и кое е достъпно. Нито от факта, че някои от приятелите му имат скъпите играчки, които ние "не можем да си позволим" - просто у тях си играеше с техните играчки, а приятелите у нас си играеха с неговите евтини играчки. И нямаше никакви драми - децата си играеха с каквото има, даже си менкаха играчки за по няколко дни.

Скъпото на всяка цена го набиват родителите в главите на децата си. Това установих аз, особено в разговор с другите майки с дълбоооки джобове. Често биваха изненадани като съберем тумбата и седнем да си пием кафето в едно кьоше, как техните отрочета не мрънкат, че нашето няма като техните луксозни играчки, ами се забавляват чудесно, с каквото има.

А наистина, благодаря ти, че ме нарече "тъпа".
Ти се благодари, че на живо не ми беше изнесла тази тирада, дето си я написала тук. Така щях да ти отпоря ушите, че "тъпа" да ти се види като обяснение в любов.



Последно, ще участваме ли в подаръка лего за малката или не?



Тема Re: Моята тема, за моите проблеми.нови [re: Rosemary]  
Автор Deern (Познат)
Публикувано26.11.19 16:06



В отговор на:

Липари, чакам да ми обясниш кога съм те обидила и с какво, за да ме наричаш глупава и тъпа.




По същата логика както ти мен наричаш така



Тема Re: Моята тема, за моите проблеми.нови [re: Rosemary]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано26.11.19 16:09



Не приемам пари.

Ами дай линк, снимка някаква на модела на пустото лего, ние ще се наговорим на бележки, един ще го купи и ще ти го изпратим за малката. Пък ти ще й купиш от твоите пари още нещо.

Така става ли? Общ клубен подарък за детето.



Тема Re: Моята тема, за моите проблеми.нови [re: Albena l]  
Автор Rosemary ()
Публикувано26.11.19 16:10



Лежала съм на два пъти по месец. А иначе депресията е ужас, че си жив и че съществуваш. Работя, криво-ляво. Не мога да поема отговорност, не мога да направя неща, които са платени добре. Така.

......................................................


Тема Re: Моята тема, за моите проблеми.нови [re: lipari]  
Автор Rosemary ()
Публикувано26.11.19 16:13



Виж, не ям хляб и сол, за да задоволя всички капризи.
Просто ми стана криво.
(А че има особеност в поведението на осиновено, особено на по-късна възраст дете и на билогично - има.)

Няма да участвате в никакъв подарък. Не е това проблемът.

......................................................


Тема Re: Моята тема, за моите проблеми.нови [re: Deern]  
Автор Rosemary ()
Публикувано26.11.19 16:16



Да, държала съм се невъзпитано с теб, съжалявам за което. Моля за извинение.

......................................................


Тема Re: Моята тема, за моите проблеми.нови [re: Rosemary]  
Автор Albena l (оф..)
Публикувано26.11.19 16:13



Каква отговорност искаш да поемаш, детето малка отговорност ли е?

Че то не при всички работи се носи отговорност. Какво си учила ти



Тема Re: Моята тема, за моите проблеми.нови [re: Rosemary]  
Автор Shokolada (няма ме)
Публикувано26.11.19 16:15



Не можеш..защото ти първа си слагаш преградата..не мога!..а срещу нея няма как да се бориш, поставена е от теб.
Вместо да кажеш не мога..опитай..пробвай се..и ще видиш че можеш..дори и да претърпиш един два провала..опитвай пак.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.