Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:09 27.04.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | (покажи всички)
Тема Re: Моята тема, за моите проблеми.нови [re: DarkSide]  
Автор Sgraffito (ex caffe)
Публикувано27.11.19 14:02



Така е, всеки в някакъв момент се срива, не е важно как и колко пъти си се сринал, важното е как си се изправил след това - то май всъщност това е и целта на сриването, за да можеш да се изправиш след това по-силен от преди срива.

Преди години мой близък тогава човек, страдащ от клинична депресия ме попита как съм се справила с един нелек период в живота ми. Хвана се за отговора ми като за някаква мантра, няма да забравя, а той беше просто: "Алтернативата не ми хареса.".

Още се чуваме от време на време и все ми напомня този отговор, което е полезно, защото човек е склонен да забравя лошото, да свиква бързо с хубавото и да забравя да цени това, което има.

Conscious action does not produce karma – reaction does.
S.G.


Тема Re: Моята тема, за моите проблеми.нови [re: Trickyy]  
Автор Deern (Познат)
Публикувано27.11.19 14:07



Постни твоите обувки, не се оправдавай



п.п. Аз нямам роби, та да е "мъжа ми", даже "съпруга ми" не е, защото не сме бракувани. Сега разшири ли ти се мирогледа?



Тема Re: Моята тема, за моите проблеми.нови [re: Sgraffito]  
Автор Deern (Познат)
Публикувано27.11.19 14:12



Понякога една добра превенция като - планиране на всичко, върши чудесна работа



Това е като плуването, не става с отпускане, а с организация на евентуалностите, на околните хора, които могат да те дръпнат над водата ако загубиш ориентир.

Тая кауза да осинови дете или да приютиш куче не е достатъчна, след като човека няма план.

Жалко когато единствената възможност е да го разтръскват, разбудят, да се осъзнае - до тогава кой знае какво се е забъркало около него



Тема Re: Моята тема, за моите проблеми.нови [re: Deern]  
Автор Sgraffito (ex caffe)
Публикувано27.11.19 14:26



Понякога една добра превенция като - планиране на всичко, върши чудесна работа

Теб те знаем, ти си можеща и знаеща.



Но в реалния живот нещата не стоят така. Там умират партньори, хора се разболяват тежко, губи се имущество за нула време, оставаш без работа, идва поредната криза, сменят се правителства, политици измислят скапани закони, случват се природни бедствия и т.н., и всичко това твоята превенция не може да го спаси.

Но ей тук имаш право: околните хора, които могат да те дръпнат над водата ако загубиш ориентир.

Когато се чувстваш безсилен и на предела, тогава трябва умееш да поискаш помощ и да я приемеш, така е. Особено, ако имаш отговорности към други хора. И не става дума за финансова помощ, но и това не е изключено понякога.
За подобни действия обаче е нужен трезв и прагматичен разум, а когато не е, става доста по-сложно.

Conscious action does not produce karma – reaction does.
S.G.


Тема Re: Моята тема, за моите проблеми.нови [re: Deern]  
Автор Trickyy (Висока)
Публикувано27.11.19 14:27



Твоя мироглед, да ни пази Йоан Кукузел от него.

Пък, моите обувки, ти можеш само да ги сънуваш

Но, и това не можеш. Сакатото си е сакато



Тема Re: Моята тема, за моите проблеми.нови [re: Deern]  
Автор Rosemary ()
Публикувано27.11.19 14:33



Госпожо, моля ви, ако имате да ми казвате нещо, обърнете се към мен.
Тук темата е публична и следователно съм ви пред очите.
Ако пък желаете, има и лични бележки.
Но да хвърляте така в 3 л. някакви ваши съждения относно моята особа, някак си не ми е по критериите на групата тук. Не ми е приятно и се чувствам некомфортно, разбирате ли.
Моля ви учтиво за трети път, ако не се лъжа.



......................................................

Тема Re: Моята тема, за моите проблеми.нови [re: Trickyy]  
Автор Deern (Познат)
Публикувано27.11.19 14:34



Като се смяташ за несаката,* постни цървулите тук да се удивим

аз имам доста чифта обувки, ще намеря някои в тон с твоя, бъди сигурна

Редактирано от Deern на 27.11.19 14:35.



Тема Re: Моята тема, за моите проблеми.нови [re: Sgraffito]  
Автор Deern (Познат)
Публикувано27.11.19 14:42



И аз ви знам че сте хаоти, ама да не можеш няколко застраховки, пълномощни и добра околна среда да организираш, значи нещо не си научил в тоя живот.

Пък и няколко монети в буркана често вършат работа.



Тема Re: Моята тема, за моите проблеми.нови [re: Rosemary]  
Автор Sgraffito (ex caffe)
Публикувано27.11.19 14:43



Госпожо, моля ви, ако имате да ми казвате нещо, обърнете се към мен.

Няма да спре.
Надени бронежилетка за подобни хора и ситуации.
Изходът е да се имунизираш срещу неважни за теб мнения.

Сега спирам, ще погледна по-късно и ще пиша само, ако ти искаш да продължиш диалог.
Хубав ден! И след най-грозната буря изгрява слънце.



Conscious action does not produce karma – reaction does.
S.G.


Тема Re: Моята тема, за моите проблеми.нови [re: Sgraffito]  
Автор Rosemary ()
Публикувано27.11.19 14:45



Няма да спре.
Хм. Ясно.

Когато имаш време, ще се радвам да ми пишеш.



......................................................


Страници по тази тема: << 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.