Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:42 28.04.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Re: преговорите и дяснотонови [re: ad miral]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано02.12.21 19:41



Е, ай ся. Ми поискай си ги правилно.

Знаеш Пътникът как ме сапунисваше, ласкаеше... четкаше...?



Тема Re: преговорите и дяснотонови [re: LAMBl]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано02.12.21 19:54



Така всички спорове, какви трябва да са ни сега мерките, отпадат.
Твърдо ДЕСНИ!!!

Я кажи няколко десни мерки, ама извън общия лаф от сорта "поощряване на..."



_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема Re: преговорите и дяснотонови [re: LAMBl]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано02.12.21 20:07



Колкото и да се опитвам да оригиналнича, аз съм пълно клише, май френд. "Предприемач" Естествено, че виждам управлението единствено като дясно, всичко друго е разпиляване на време и усилия. И моите пари.
Обаче такавА се ля ви - на тия им дойде реда, ще ги търпим и дано пак да оцелея.

И това ще мине.



Тема Re: преговорите и дяснотонови [re: Crrafterr]  
Автор T a n y a (Таня)
Публикувано02.12.21 20:06



Не можах да го дочета.
И преговорите по различните теми не можах да изгледам/изслушам
Приличат си по разточитество на думи...

Останаха ми отворени въпросите:
Има ли всъщност и имало ли е някога овластени експерти в нашата държава?
Или са все неовластени?

... речено май от Херодот беше, че "най-болезненото при хората е да притежаваш много знания, но никаква власт."



Тема Re: преговорите и дяснотонови [re: ad miral]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано02.12.21 20:27



Ти вече ми се подиграваш ... а искаш грантове, като на Пътника...?



Викаш, не си чувал да говоря за борда и монетарни мерки? Те к'ви са?

Други,... мразя конкетика... премахване на минималната работна заплата. А те дори я увеличават? Какво?

Намаляване на осигуровките, макар че във време на пандемия, не е добре. При други условия - да!

Намаляване на ДДС!

……
Още искаш ли? Ама аз не си падам по детайли. Дори изброените са ми много микро... За да си ефективен се действа на макро ново!



Тема Re: преговорите и дяснотонови [re: Green Light]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано02.12.21 20:39



"Колкото и да се опитвам да оригиналнича, аз съм пълно клише, май френд. "Предприемач"..." Скромно казано...



Да бе, ще оцелеем.

Както казах преди години на едного:
Абе ако ни кажат, че от утре ще ни бият по 10 тояги на голо и на това ще свикнем, но само не ми казвай, че ще ми е по-добре.



Тема За да си ефективен се действа на лаладжийско ново!нови [re: LAMBl]  
Автор ~@!$^%*amp;()_+ (целия горен ред)
Публикувано02.12.21 21:03







Тема Re: преговорите и дяснотонови [re: LAMBl]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано02.12.21 21:20




"Предприемач" не е скромно казано, но аз съм скромен предприемач. Все пак, скромен или не, всички клишета ме касаят



Тема алтернативен погледнови [re: Green Light]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано02.12.21 22:00



Валери Найденов, преди 3 дни:


Есето не допуска копиране, така че само един пасаж:

"На текущите преговори се раждат още по-десни идеи. Когато Асен Василев казва "Няма да вдигаме данъците", никой не се сеща да попита - а з акои данъци става дума? Защото едни данъци увеличават неравенството, а други го намаляват. У нас господстват първите, а вторите напълно липсват. И ако нещо спъва развитието, то е точно тази липса.
Анагнозията явно е ударила Корнелия Нинова, когато преговаря да влючи БСП в още по-десните реформи."

===

Както обикновено, едно и също нещо има противоположна интерпретация

Две противоположни тълкувания - едното (на В.Н.) смята, че завиваме надясно и ни трябва повече ляво, а другото (на Н.Я. от началния постинг) - че завиваме наляво и ни трябва повече дясно Понеже, да си спомним какво казва Н.Я.:
- "Отново силен левичарски завой с унищожителни последици за фискалната стабилност, още един мандат на Виденов.
Доминиращата логика в тези „преговори“ може да се опише най-ясно с две думи: повече държава. Навсякъде. Повече държавни фирми, повече държавни разходи във всяка една сфера, повече бюджетен дефицит, повече публичен дълг. И по-малко стимули за частни инвестиции, никаква приватизация на държавни активи, никакви стимули за развитие на капиталовите пазари, никакво участие на частни инвеститори в инфраструктурни проекти на концесионен принцип, никакви стимули за частни инвестиции в сфери като здравеопазване и образование, никакви стимули за частни инвестиции в енергетиката, никакви конкретни мерки за либерализиране (в смисъл на повече свобода и по-малко държавна намеса) на икономиката в нито една сфера".

Редактирано от Crrafterr на 02.12.21 22:13.



Тема Re: алтернативен погледнови [re: Crrafterr]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано02.12.21 22:12



"Както обикновено, едно и също нещо има противоположна интерпретация" Въпросът е, коя е вярната!
От толкова ктаък пасаж поне две грешни интерпретации.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.