Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:12 28.04.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Re: преговорите и дяснотонови [re: T a n y a]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано06.12.21 10:06



Експерт - макроикономист. Политикономията е макроикономика! Точно по специалността му е приватизацията.



"Приватизацията.... ми то нали няма даване на сила, а на клиенти." Нещо не те разбирам. Какво даване на сила? Какви клиенти?

Редактирано от LAMBl на 06.12.21 10:14.



Тема Re: преговорите и дяснотонови [re: LAMBl]  
Автор T a n y a (Таня)
Публикувано06.12.21 11:32



Ще опитвам да отговоря по начина по който го разбирам:
Национализацията в соца води до принудително одържававане на частното..
С реституцията на прехода - се възроди пресоцовата частна собсвеност.
Приватизацията със съответните способи дава възможност на публичния сектор да предлага обекти и акции.... на клиенти и те клиентите добровно като ги закупят - стават частници... клиентите май са предимно екскомунисти и придобилите частна собственост се трансформират в "синя" буржоазия.

По отношщение на специалностите и продобиването им в системата на образованието и последващата ескпертност - ми стои отворен въпроса:
.... при положение, че е завършил полит-соцова икономика, и надградил (в уикити пише, че е повишавал квалификацията си в Москва)... така ли е станал специалист и експерт за друга политикономическа система - капитализма?



Тема Re: Леви цели, десни средстванови [re: LAMBl]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано06.12.21 12:43



Замислих се.... и констатирах, че за последните 32 г. това ще е най-лявото управление (правителство).

Това откъде ти дойде на ум? Да не би да си видял някаква конкретна програма и си се убедил, че ще бъде изпълнена?

Всичките им приказки са фишеци за замазване очите на суверена.

ПРОСТ СУВЕРЕН - СЛАБА ДЪРЖАВА!!



Тема Re: преговорите и дяснотонови [re: T a n y a]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано06.12.21 13:24



Вкарваш "качествени" оценки за технически неутрални категории.


Нека да го кажем така:
Национализация - превръщане на частната собственост в държавна/обществена.
Приватизация - превръщане на държавна/обществена собственост в частна.

Няма клиенти, екскомунисти, "синя" буржоазия, има собственици. Изчисти епитетите...

Няма дисциплина "полит-соцова икономика", има "Политическа икономия" или краткото име "политикономия". Това е "Макроикономика"! Тя дава фундаменталните знания за обществено-икономическите отношения, необходими за обучението/изграждането на всеки икономист.
Та, никакъв минус не му е политикономията в биографията на Костов.



Тема Добре де!нови [re: UnicaDonna]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано06.12.21 13:35



"Да не би да си видял някаква конкретна програма и си се убедил, че ще бъде изпълнена?" Особено последното, с изпълнението!

За-бра-ви!!!... и ти си права, ама от време на време се опитвам да съм по-умерен и да не се настройвам.



Тема Re: преговорите и дяснотонови [re: T a n y a]  
Автор 741 ()
Публикувано06.12.21 13:48



.... при положение, че е завършил полит-соцова икономика, и надградил (в уикити пише, че е повишавал квалификацията си в Москва)... така ли е станал специалист и експерт за друга политикономическа система - капитализма?

Политикономията, дето Костов ни четеше, беше две части. Първи семестър капитализъм, втория социализъм, накрая на годината един изпит върху двете с по един въпрос от всяка част. Лекциите му бяха интересни. По някои от специалните предмети ми беше скука и давах да ми пишат под индиго, на неговите обаче ходех винаги. Помня вместо една или две лекции беше ни правил нещо като семинар за МВФ, извън програмата и без да го включва в конспекта с въпросите, в края на соца това.

Та не ще да е бил съвсем бос по въпросите на капитализма, си мисля.



Тема Re: преговорите и дяснотонови [re: 741]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано06.12.21 14:18



"Та не ще да е бил съвсем бос по въпросите на капитализма, си мисля." Ма те въпросите са едни.

Няма социализъм, няма капитализъм това са обществени закони или ги познаваш или не!
Ако си учил закона за гравитацията на Земята, трябва ли ти отделно образоварие за да разбираш гравитацията на Луната, ... а на Марс???



Тема Re: преговорите и дяснотонови [re: LAMBl]  
Автор T a n y a (Таня)
Публикувано06.12.21 15:01



Вкарваш "качествени" оценки..
Да. Добавих към неутралното епитети, за да покажа "далечните" ми асоциации за маркиране на главните герои на бг почва.

Няма дисциплина "полит-соцова икономика", има "Политическа икономия"
Да. И в конкурецция с НДСВ загуби, може би заради това, че лидерът му дойде от държава с проходила пазарна икономика...



Тема Re: преговорите и дяснотонови [re: T a n y a]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано06.12.21 16:02



Конкурентът му беше с "царствена" харизма и ... много популизъм.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.