Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:10 27.04.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Re: преговорите и дяснотонови [re: ad miral]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано02.12.21 16:36



Аз съм написал какво искам да чуя, ама ти не казваш, проблем ли е мълчанието им?

Не знаят ли? Не им дават да говорят ли, КОЙ не им дава да говорят? Не се ли питаш? ХарвАрдо са завършилЕ, парЕ сме трошили да ги изучим, ся зян ли ще иде таз пара?



Тема Re: преговорите и дяснотонови [re: LAMBl]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано02.12.21 16:43



Пейстнат бре, не е ли ясно. Къде ти ще седя пет дни по 10 часа на ден на изгледам тия неща.

Ето, има неуморни хора - гледат и имат какво да кажат.



Тема Re: преговорите и дяснотонови [re: Crrafterr]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано02.12.21 16:59



"Къде ти ще седя пет дни по 10 часа на ден на изгледам тия неща." Е, ти понякога показваш завидно старание. Признал съм те!





Тема Re: преговорите и дяснотонови [re: Crrafterr]  
Автор TCNQ ()
Публикувано02.12.21 17:22



И къде, извинявайте, е дясното на тези преговори? ДБ е едно поскопено нещо, което си е направо ляво.



Тема Re: преговорите и дяснотонови [re: LAMBl]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано02.12.21 17:50



проблем ли е мълчанието им? Не знаят ли? Не им дават да говорят ли, КОЙ не им дава да говорят? Не се ли питаш? ХарвАрдо са завършилЕ, парЕ сме трошили да ги изучим, ся зян ли ще иде таз пара?

Това звучи кат въпрос на слушателя, следващия път, когато се изказват по БНР – обади им се.



_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема Re: преговорите и дяснотонови [re: TCNQ]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано02.12.21 17:56



Защо в преговорите, дясното е в позицията на автора.



Тема Re: преговорите и дяснотонови [re: ad miral]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано02.12.21 17:59



Хубуу, ама аз теб попитах и реших, че би отговорил. Ти си ми важния!





Тема Re: преговорите и дяснотонови [re: Crrafterr]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано02.12.21 18:02



Дисциплинирано прочетох всичко, защото цял ден най-хулигански го прескачам из Фейсбук.
Ще разделя отговора си на две:
1) Най- интересното е в заглавието ти - "Преговорите и дясното"
Ами дясното се самоубива. Това е. Някъде вече прочетох трудно оборимата констатация че ПП са иззели всичката база на Да, България - електорална и идейна, така, че още със самото си създаване ПП ги унищожава, но това е битка вляво от центъра, споменавам ги защото са набедени десни, но всъщност не заблудиха никого. Десни са ДСБ и те именно се самоубиват, тях нищо друго не ги заплашва, освен именно това което този Никола Янков е написал. Идват времена за социална политика и те нямат място в такова правителство. По всичко личи, че няма да развалят заверата и затова ще се превърнат в (или вече са) политически самоубийци.
RIP ДСБ

2) По-малко интересното или поне по-волатилното, променливото, неясно ежедневно забулващо се и разкриващо се е какви са намеренията на Четворната коалиция за управлението на България.
Аз се надявам, че за парите на няколко от точките отговаря Планът за възстановяване и стабилност.
Той е 6 600 000 000 евро, от които 3 000 000 000 за екология и енергетика(третото и четвъртото изброено); 1 500 000 000 за наука, образование, иновации, електронно всичко; и остават още 2 000 000 000 за помощи демек икономика, както го е обяснил Никола Янков

Това, което ми се иска да напиша в тази втора точка е, че ако се примирим с това че махалото е в другата посока(социално, ляво, повече държава и т.н.), тогава не е лошо че има общи приказки. Общите приказки означават че работа няма да се върши и промени няма да има, а това е добре. Нещата при ГЕРБ си работеха, никой не е казал, че зле вървим, тези ако се качат на влака и не пипат, за мен ще е чудесно. Вървим бавно и за нещастие няма да тръгнем по-бързо, но поне с общите приказки ни се гарантира че промени в посоката няма да има.
Може да имаме късмета да се разхвърлят тези шест милиарда и половина от Плана и това да бъде "харченето"

Надеждата умира последна



Тема Re: преговорите и дяснотонови [re: LAMBl]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано02.12.21 18:17



Ти си ми важния!
А-а, нали, ама безвъзмездните грантове ги даваш на Пътника, а?



_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема Re: преговорите и дяснотонови [re: Green Light]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано02.12.21 19:35



Изкушавам се да ти отговоря.



Под дясно тук имат предвид не десни формации, а десни икономически мерки. Всичко, което е "договорено" е подчертано ляво. А направената заявка, за "десни мерки, които ще дадат леви резултати" неизпънена и лъжовна!!! Да ти това за измамността на коалицията си го казал във втората част на отговора си, но той се съдържа в първата - при дясното и лявото.

Махалото не е в посока - социално, ляво, повече държава!!!

Ние сме в икономическа криза от 2008 г. да, още не сме излезли от нея. Освен това влязохме във втора, причинена от здравната.
Има едно много твърдо икономическо правило.

От криза се излиза с десни мерки!!!

И обратното. Левите, я задълбочават!!!

Така всички спорове, какви трябва да са ни сега мерките, отпадат.

Твърдо ДЕСНИ!!!

Друго...
А в Плана за възстановяване няма ни едно сигурно Евро, може и цент да не получим. Нали знаеш, че тези пари се отпускат целево срещу конкретни проекти на конкретни компании изпълнители. Настоящата та администрация няма това портфолио от обръчи от фирми (да някои го наричат корупция), които да я захранят с проекти, за да стане възможно усвояването. Администрацията няма опит в усвояването на такива средства, старите ги изчегъртаха, даже не дава признаци, че разбира проблема. Ще се повтори ситуацията от Станишевото правителство. Европа дава 5 млрд, ние усвоява едва половин, макс един. Тиквата поне в това се беше специализирал, усвояване ги на 100%. Това са много пари в продължение на много години, които обогати ха България. Сега ще се връщаме назад и ще обедняване. Такъв е изводът, който се налага от оценката на ситуацията.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.