Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:06 27.04.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Re: преговорите и дяснотонови [re: DarkSide]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано03.12.21 21:07



Благодаря!
За неолиберализма, даде цитати, също и твои обяснения, добре!



За новия ред нищо не каза. В какво ще се изразява?



Тема Re: Изкушавам се ...нови [re: LAMBl]  
Автор 2biri ()
Публикувано03.12.21 21:41



Глупава съм. Айде пак.

Статията казва, че всичко държавно е ляво, щото не се обсъждат частни инвестиции в псов и канали, а имало толкова възможности. И за да прогресираме, трябва да сме десни и да правим концесии, а не държавно да управляваме някои сектори.

Аз казвам, че няма интерес, щото е ебана инициатива и няма как частник да поиска разграден двор или да стартира от нулата, като накрая все ще започне и ще завършва в държавното и ще има нулев капацитет да регулира всички наоколо. И това говорене е същото като "дайте дададем", което си го знаем. Ами някой да даде пример - да построи най-частната псов, която да събира лайната на съседните села и да им взима цена за пречистване като на държавните вик и да ги присъединява пак на този принцип. Няма нито един желаещ досега. Тоест едните лялят и другите лялят.

Идваш и викаш: "Сега ще ти обясня дясното! Не е задължително, щото е дясно. Само ако се печели. А според теб е задължително, щото си лява"

Ми няма печалба. И желаещи няма. А статията е, че е ляво да няма. И че е задължително да не се скача с държавно, щото е ляво. Ще скочиш ли с една отводнителна система? Набутка, нали? Е, в статията казват че тва е ляво.

Щях да гледам частната ПСОВ в Букурещ, но не ми остана време. Дай ми пример за нещата от статията, за които говоря. Хората не държат лайната им да са по-обгрижени или нивите им да са защитени от тайфуни. Какво по-добро може да предложи един частник за напояване, отводняване или пречистване? Нищо. Просто ги има или няма. Никой няма да даде екстра лев за тях. Примерът беше тъп в статията.

Инак ти си най-десния, знаем





Тема Re: Изкушавам се ...нови [re: 2biri]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано03.12.21 22:22



"Статията казва,..." Коя статия?
За някакви обсъждания за частни инвестиции говориш... Какво ще им обсъждаш, бе Бири? С кого ще ги обсъждаш? Инвеститорът сам си взема инвестиционното решение, ако има интерес!!! Казваш нямало интерес?
Ми ако няма интерес, за какво говорим въобще??? Спираме!!! Инвестиция в ПСОВ (каквото и да означава това) е НЕВЪЗМОЖНА!!! Значи обсъждането е излишно губене на време!
Следователно трябва да се насочим към нещо друго, за което има интерес и има реални шансове да се реализира!

Както казахме, важни са нещата от които има НУЖДА!!!
Тоест, необходимо е на някого и е финансово и физически обезпечен.

Това е! Няма друга рационална посока на мислене!



Тема Re: Изкушавам се ...нови [re: LAMBl]  
Автор 2biri ()
Публикувано03.12.21 22:41



Пиленце дясно, успокой се. Пишеш в тема със статия на някой си десен, който е много умен и има виждания, че не бива държавно - трябва частни псов и канали. Аз поне в тая тема пиша и на това отговарям.

Ти си десен! Много десен!!! Ура! По темата те питах, остави теориите на дясното - залиташ. Конкретни неща обсъждах.



Тема Re: Изкушавам се ...нови [re: 2biri]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано03.12.21 23:15



Какви конкретни въпроси, бе мила?
Като знаеш теориите, сама ще намериш отговорите на конкретните въпроси! И не на един или два, а на всичките!!!

Но ти като други тук много се пазиш да не научиш нещо.



Тема Re: Изкушавам се ...нови [re: LAMBl]  
Автор 2biri ()
Публикувано03.12.21 23:18



Ламбе, мили, вземи прочети темата



Аз-десен е ясно. В тая тема десните викат да правиш частни псов и канали.



Тема Re: Изкушавам се ...нови [re: 2biri]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано03.12.21 23:30



Бири, че темата аз я направих!

А ти още се опитваш да се ориентираш, за какво си говорим тук.
Какви канали те гонят, бе Бири???



Тема Re: Изкушавам се ...нови [re: LAMBl]  
Автор 2biri ()
Публикувано03.12.21 23:35



Оххххх, и теб те хапят...

Добре. Ти всяка тема я правиш една и съша - десен съм, те са прости, но аз съм много десен. Другите са или некадърни, или некадърни. Дясното е за умни. Бордът, инфлацията,..... само аз ги разбирам.

Тази беше за някакви други примери за дясно и кой не скача е червен. Аз казвам, че са фейк и ти казваш, че са фейк и крещиш, че съм лява, а ти си десен. Споко, Грийн ще инвестира, обеща поне 3 псов да си вземе





Тема Re: Изкушавам се ...нови [re: LAMBl]  
Автор Noy BG (библейския)
Публикувано04.12.21 00:43



Инвеститорът сам си взема инвестиционното решение, ако има интерес!!! - Съвършено вярно.
Някой бе казал, че има ли интерес, не можеш го спря, дори и да искаш.
Ако трябва с танкове, самолети и ракети ще дойде, но ще дойде.
(То така и става на практика. Пример - краварите!)





Тема Re: Изкушавам се ...нови [re: UnicaDonna]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано04.12.21 09:29



"И да - джунглата е във всички нас, но у някои - по-малко, а други сте кръвожадни диви зверове."
Не съм от тях, как Сийке...



Защо се опитваш да даваш оценки? Защо просто не приемеш нещата такива, каквито са? Замисляла ли си се, че това може да е правилната "подредба" на нещата?

Уни, това са природни закони!
Те важат навсякъде и при хората и при животните и в обществото и в джунглата.

Да, делим се на зверове и тревопасни, на жени и мъже, на бедни и богати,... Но така в природата се поддържа баланса. Ако едната страна от тези двойки я няма, системата се разбалансира, разпада се и животът умира!
Представи си, че жените изчезнат - животът свършва!!!
Ако зверовете изчезнат, тревопасните ще се размножат до степен да изядат всичко зелено и ще измират и те от глад... и т. н.

Та, не гледай на тези неща, като на добри или лоши, а като двете страни на монетата - ин и ян. Те са дадености, които не можеш да промениш и трябва да се съобразяваш с тях. Оцеляването ти ще зависи от това, колко добре си се адаптирал в средата. Вместо "среда" щях да напиша джунглата, но ти й придаваш негативен заряд и това, което искам да кажа щеше да се изкриви. Джунглата е едно много красиво и полезно място, то произвежда кислорода, който дишаме. Да тя си има закони!

Редактирано от LAMBl на 04.12.21 09:34.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.