Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:28 28.04.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Re: ППнови [re: LAMBl]  
Автор DarkSide ()
Публикувано04.12.21 21:18



Криеш се зад икономически терминологии, щото те е страх да погледнеш за тежката истина, че дори собственото ти тяло вече не ти принадлежи - то принадлежи на "обществото" и управляващите обществото вземат решенията как да се разпореждат с тялото ти, не ти, а те решават вместо тебе кое е добре за твоето здраве и за обществото и са готови да стоварят закона с цялата му сила отгоре ти. Въпросните управляващи са поставени там от мултинационалите. Какво ще става с твоето и моето тяло го решава Урсула фон Лайен, която никой не е избирал, тя е назначена, а пък съвсем случайно мъжът й е директор на гигантска фармацевтична фирма, занимаваща се с генна терапия. Какви суперсложни икономически термини ти трябват, та да обясниш по научному какво се случва в момента в света? Всички сме станали собственост барабар с телата си на няколко световни мултинационали и шепа мултимилиардери, стоящи зад въпросните мултинационали, които са приватизирали планетата. Каква икономика, какви леви, какви десни мерки, след като ние сме обратно в робовладелския строй. Който и да управлява България, той само ще изпълнява заповедите на Урсула, която пък е марионетка на Биг Фарма.



Тема Re: ППнови [re: DarkSide]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано04.12.21 23:09



Дарки, какво ти става, бе???



Откак започна пандемията, си влязъл в някаква параноидна спирала. Станал си труден за четене, не не си труден, тежък си. Някаква обсесия те е обхванала, която напряга.

Да, има пандемия, пазим се, пазим другите, спазваме мерките, ваксинираме се без драма, не пречим на властите да си вършат работата, ми те за нас го правят. По-добре помогни, отколкото да пречиш. Властта има по-голям шанс и ресурси да се справи с пандемията, отколкото всеки от нас по отделно. Затова по-добре ги подкрепи, ако мислиш за себе си. Разумът това казва!
Ти що се противиш??? Не можеш ли да направиш тези елементарни логически връзки??? Дарки, бъди практичен, бъди егоист, подкрепи властта!! Така ще получиш повече, бъди хитър! Бъди хладнокръвен!!! Не се шашкай!!! Паниката замъглява разума и преценките са грешни!

До тук с обсесията ти!!!

Ето, аз тази година веднъж вече излязох от гроба. Бях с двата крака по едно време. Не, не от ковид, макар, че и него изкарах, въпреки, че основният ми проблем е много противопоказен меко казано на ковида, и други работи се случваха... ама си подреждам приоритетите и за икономика хладнокръвно пиша и хич не ме интересуват там някакви временни дребни здравни проблеми. Колко народ може да убие пандемията?? 2 - 3 милиарда??? Нищо работа! Да мрат! Световното населението е почти 8 млрд., даже прекалено много хара ще останат! 1 млрд. са напълно достатъчни!

Но!!! Ако икономиката спре - животът свършва!!!

Няма хляб, няма живот!!!

Дарки, какво робство, каква собственост над тялото ти от Урсула Фон дер Лайен, каква генна терапия ...? Уффф... пак по обсесиите ти се подведох...
Ти само това виждаш.
Така работи съвременното либерално общество, назначава/избира се една Урсула, щото иначе става много по-лошо и от твоите апокалиптични картини. Настава хаос, бъркотия, глад и много по-масова смърт от пандемията!

Така че - "ИКОНОМИКАТА, глупако!!!" - Бил Клинтън.

Не бе, основните процеси в обществото си вървят без значение дали има пандемия, криза или природно бедствие, те са си същите!! Има само малко шум в системата, ама то винаги има нещо странично. Що се фиксираш толкова?
Същото като как водата (реката) тече по земята. Ако срещне пречка (както обществото среща пандемия) може да я забави, но пак ще се забърза... Може, нещо друго (например криза) да я отклони от коритото й, но ще си пробие ново. Генерално реката продължава пътя си към морето... Общият баланс на системата се запазва!!!

ЛИБЕРАЛНАТА ИКОНОМИКА е самобалансираща се система!!!

В нея е и заразата и лекарството. Сама се разболява, но и сама се лекува. Така че не се притеснявай за нейното здраве, за робството, за фарма мафията, тя не допуска нищо външно, което не й е присъщо, което ще я унищожи. А какво й е присъщо??? Ами виж назад в историята - тя съществува от почти 300 години, нищо обезпокоително, само прогрес - сравни живота през 1800 г. и сега, молиони нива по-високо.

Виж, сериозна опасност ще е, ако ни удари голям астероид и промени орбитата на планетата или настъпи нов ледников период, ама не като последния, защото той нищо не е направил... убил динозаврите и кво??? Животът си продължил!!! Ама то това е божа работа, не зависи от нас, защо да го мислим??? Нещо по-хард трябва да е, дето ще затрие окончателно и безвъзвратно живота на планетата! Да измрем като кучета!!! Да ни изпари!!!

Та, виждаш ли, нещата не са толкова апокалиптични.
Затова остави властта да се оправя с пандемията, а ти само й сътрудничИ и не го мисли, не харчи излишно интелектуална енергия, остави властта да си решава сама проблемите по твоето спасяване! Насочи усилиятаси за нещо полезно, градивно. Нещо, което създава продукт - материален или духовен - икономиката!!!

А за да се справиш с това, се заемай с изучаването на икономическите закони!

Редактирано от LAMBl на 04.12.21 23:38.



Тема Re: ППнови [re: LAMBl]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано05.12.21 06:51



Властта има по-голям шанс и ресурси да се справи с пандемията, отколкото всеки от нас по отделно

Железно си прав. ИМА.

Тънкият детайл е В ЧИИ ИНТЕРЕСИ използва въпросните “шанс и ресурси” - дали на “всеки от нас поотделно”, или на себе си.


Викаш - като водата... като гледам АБСТРАКТНО (както ти ме учиш), как се разтваря ножицата между бедните и богатите в световен мащаб (количествено и качествено) - виждам че наистина няколко милиарда земно население вече ставаме излишни. Трябва да бъдем поизчистени, за да не пречим на разпределението на благата - къде чрез пандемия, къде чрез ваксини.. Е, тва не става за година-две. Но натам върви - бавно но сигурно.

ПРОСТ СУВЕРЕН - СЛАБА ДЪРЖАВА!!



Тема Re: ППнови [re: UnicaDonna]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано05.12.21 09:21



"Тънкият детайл е В ЧИИ ИНТЕРЕСИ използва въпросните “шанс и ресурси” - дали на “всеки от нас поотделно”, или на себе си." За себе си, разбира се! Той интересът е това, работи за тебе, не за другите.
Ама нали за либерално общество говорим? При него често срещана форма на управление е демокрацията. Има избори, при, които управляващите зависят в някаква степен от управляваните. Сега, до каква степен... ? Ами до каквато си го направим! От нас зависи, до къде ще им позволим да се разпощолят.
Ето при нас са се разхайтили безобразно!!!


Имаме си волни и доволни политици!!! Няма лошо!!! Дай боже всекиму!!!

То, за да направи някой нещо за тебе, трябва първо да си го поискаш и после да го "принудиш" или да го заинтересоваш да го изпълни. Ние какво направихме, че някой политик да заработи за нас?
Ето, дойде пандемия, управляващите се задействаха, казаха ни, как да се пазим, как да ограничим щетите. Ние не го правим, нямало 100 % гаранция!!! Че къде в природата я има??? Осигуриха ни безплатни ваксини, ние не си ги слагаме, нямало 100 % гаранция!!! Можело да имат негативни ефекти. Ми може!!! Ама положителните са повече!!! Че къде в природата има само положителни ефекти??? Колко трабва да си тъп и наивен да очакваш 100% гаранция???

Ето, виждаш. На сила лошо можеш да направиш, но не и добро. Политиците се напъват да ни помогнат в пандемията, ние им пречим. Ами той процесът е двустранен.

И сравни, какво се случва в белите държави.
Казаха им ваксинирайте се и те го изпълниха. Ще кажеш, че какво от това, спряха ли пандемията? Да, не са я спрели още!!! Може и въобще да не я спрат с ваксини.

Но важното е другаде!!!

Въобще не е при пандемията, ваксините, и здравето!!!

Касае се за ЕДИНОДЕЙСТВИЕ между управляващи и управлявани!!!

Това е нещото което прави прогреса - всички да работят в една посока!!!
Те затова са се развили така във всички области, защото не са орел, рак и щука! Този пример можем да вземем от тях, как се правят нещата заедно. А това при азиатците е още по-силно, виж какво направи Япония, Корея, сега Китай...

Та да пречиш на управляващите, не е много разумно и да протестираш не винаги е признак на будна гражданска съвест, понякога е глупост и самопрецакване.

Имаше един виц:
От едно време
Един мъж се жени, докарва булка. Всяка сутрин всички стават по тъмно и отиват на нивата, само булката спи. Една сутрин бащата на жениха го попитал: " Абе сине, твоята жена няма ли да става вече?"
"А не! Тя има да си отспива. Когато се женихме, аз спах, сега на нея й е ред."

Така е и с нашите политици! Ние спим по избори, те през останалото време... Никой никога не иска нещо или не знае как да си го поиска, ами това ще е резултатът!

Каквото си направим, бе Уни. Няма драма!!! Явно толкова си можем.

И отговорът ми не е за пандемията, за ЕДИНОДЕЙСТВИЕ Е!!!... не забивай към ваксини, ковиди... и т. н.



Тема Да ни изчегъртат, викаш?нови [re: UnicaDonna]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано05.12.21 09:49



"... как се разтваря ножицата между бедните и богатите в световен мащаб (количествено и качествено) - виждам че наистина няколко милиарда земно население вече ставаме излишни."
Абе то има статистики как се развива неравенството. Има един коефициент на Джини (Gini), той дава информация за това. По принцип се приема, че неравенството спъва прогреса. Аз лично не съм се замислял надълбоко по този проблем. Може и да е вярно.

Но се включих с този пост, не за неравенството, а за разпределението.
Бедните не участват в разпределение, така че те не пречат.

"Съвестта" на богатите е тази дето пречи и ... интереса.
Като се ояде човек не иска грозни гледки на умиращи в мизерия дечица, нали? Започва да отделя от богатството си, за да си оправи пейзажа. Пък като изгладнеят крайно започват да налитат на бой.

А интересът кара богатите, вместо да избиват бедните да ги използват. Тъй и тъй ще им дават, то поне да си го за работят.



Тема Re: ППнови [re: LAMBl]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано05.12.21 09:50



Toва за тези с рефрена, че няма 100% гаранция - съгласен с теб на 100%.



Тема Re: Да ни изчегъртат, викаш?нови [re: LAMBl]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано05.12.21 10:32



В отговор на:

Джини (Gini)



бе французите му викат Жини Интересно как му викат гърците и испанците.

По-интересното в разговора ви с Уникална е това, че говорите за властта въобще - но в различен контекст. При теб е ясно: лидерство при справяне с общ враг вместо спасяване поединично. При нея е по-особено: лидерството (властта) се възползва от пандемията в "свой" интерес; нещо повече - в интерес на властта е намаляване на населението.

От мен бих добавил, за шарения към нейното: като се смени властта конкретно в България, какво става с този универсален интерес? Целта на новия лидер и на целия нов елит, представен в Народното събрание, наистина ли е - населението ни да бъде допълнително намалено?
Такава теза съм срещал и другаде: идеята вероятно на предишната власт, за сегашната не знам, е била да облекчи пенсионната система.

Средните държавни разходи за пенсии в развитите страни са около 8% от БВП (17% от държавните разходи). В България са над средното, съответно 10 и 37% и то преди десетина години, сега не ми се търси, вероятно са нараснали. Сериозен мотив!
Обаче не знам за умиранията с Ковид у нас по възраст. Ако властта убива и хората в активна възраст, между 25 и 60 години, не се ли лишава от източник на приходи в бюджета? Т.е. това лишаване по-голямо ли е от икономисаните пенсии, или е по-малко.

(бъзици, общо взето, но опитвам да съм сериозен)



Тема Re: Да ни изчегъртат, викаш?нови [re: Crrafterr]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано05.12.21 11:12



"При теб е ясно: лидерство при справяне с общ враг вместо спасяване поединично." Ма то това е класическо положение. При криза, обществото се обединява около центъра. Политиците често го използват. Като я подгониха Тачър трейд юнионите, тя предизвика Фолклендската криза, започна война и всички забравиха за вътрешните проблеми и застанаха зад Тачър. После, като подгониха Клинтън, за Моника Люински, той удари Ирак "Пустинна Лисица" ефектът същия, има общ враг, обединявайте се!



Не си ме разбрал. Не казвам, че властта/богатите убива населението или има такъв интерес. Обратното казах.
Силните се възползват от слабите. Да работят, да купуват стоките им, чрез тях насочват обществената енергия в своя полза...



Тема Re: Да ни изчегъртат, викаш?нови [re: LAMBl]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано05.12.21 12:00



Бе това за населението е по Уникална бре, какво четеш. То верно че клубчето едва-едва крета, ама...





Тема Re: Да ни изчегъртат, викаш?нови [re: Crrafterr]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано05.12.21 12:03



като се смени властта конкретно в България, какво става с този универсален интерес? Целта на новия лидер и на целия нов елит, представен в Народното събрание, наистина ли е - населението ни да бъде допълнително намалено?

Че аз да не би да говоря за България? Ний тук сме дребни мравчици в плановете на "ония". Не ние пуснахме вируса, не ние измислрихме ваксините и пр... всичко идва много по-отгоре, ние тук на местна почва ЗАСЕГА си играем някакви дребни вътрешни игрички и само АКО ПОТРЯБВАМЕ за нещо на големите - ни дърпат юздите. Пускат ни вируси и ваксини и пр.

Както казах - това, което предполагам че се случва - ще се случи поне за 1-2 века, така че дотогава и ние (България) ще бъдем въвлечени по-директно. Но ние с теб няма да можем да установим дали съм била права или не.

Нито децата ни.

Дали имаме сведения ОНИЯ боледуват ли от вируса и дали се ваксинират? Не. Защото не знаем кои са.

А французите сигурно му викат "жинИ".

ПРОСТ СУВЕРЕН - СЛАБА ДЪРЖАВА!!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.