Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:57 28.04.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Re: Изкушавам се ...нови [re: LAMBl]  
Автор Baldrian (опасна)
Публикувано03.12.21 16:16





то си е за притеснение с тези кръгове и квадрати в моята глава.
нормалните хора не ме разбират много

Да ти видя прическата и гащите, моля! След това ще те изслушам!

Тема Re: Изкушавам се ...нови [re: LAMBl]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано03.12.21 16:21



Торите в UK, Републиканците в Америка... във всяка демокрация има такива, къде по-десни, къде по-към център ... шарена работа.
Може би даже Тръмп?


Чакай малко сега, че се обърках, в предишния пост писа за Хитлер, че вдигал ляв лозунг:

„освобождаване от робството на лихварите“ (антисемитски лозунг, който различава позитивно оценяванията „създаващ“ капитал от негативно оценявания „грабителски“ капитал, който в разбиранията на националсоциалистите се идентифицира с еврейството).

Това диференциране на капитала на „създаващ“ и „грабителски“ го правеше и Тръмп.
Та, как така Тръмп е десен, пък Хитлер е ляв?

_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема Re: Изкушавам се ...нови [re: LAMBl]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано03.12.21 16:25



Аз





_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема Re: Изкушавам се ...нови [re: ad miral]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано03.12.21 16:26



Мусолини, Франко и Хитлер ги водят десни, нали
1) Това не може да бъде
2) Никой не е упреквал Хитлер за икономическата му политика
...
3) Дясното като носител на прогресивната промяна е майтап на Запад. Там свежарите са левите, а десните са мухлясалото статукво на капитализма.
Бойко василев в Моят плейлист беше много готин, като обясняваше как негови английски приятели изпаднали в шок като разбрали че Let it be се пее от десните.

По времето на Хитлер десните са враговете, те управляват, те са банкерите(главният му враг и малко отвлечена, но все пак вероятна причина защо е получил тази антисемитска фиксация) и т.н., и т.н.



Тема Re: Изкушавам се ...нови [re: Baldrian]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано03.12.21 16:31



нормалните хора не ме разбират много

Скоро си припомнях, че едно гадже все разправяше наляво и надясно, че съм ненормално нормален.

Сега, разбирам ли те или не те разбирам при това положение?



Тема Re: Изкушавам се ...нови [re: ad miral]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано03.12.21 16:33



Виж сега, Хитлер, Тръмп са особени екземпляри, които имат по-широки разбирания за света, толкова широки, че понякога трябва светът да се преформатира, за да влезе в техния аршин.

Мащабът им е друг на тия! Не мери по тях.



Тема Re: Изкушавам се ...нови [re: Green Light]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано03.12.21 16:40



Вече съвсем се обърках и затова пак си погледнах дефинициите:

Понятията ляво и дясно в политиката са както следва:

Лява политика базира на разбирането, че всички хора са равни, не само пред закона, но и по възможност равнопоставени в обществото. Затова целта на лявата политика е стремежът появили се независимо по какви причини неравности между членовете на обществото да бъдат изравнени.

Обратно, дясната политика изхожда от презумпцията, че хората не са равни и образували се неравности в обществото са неизбежни и допустими, затова и управлението на обществото може и трябва да се извършва от елити, каквото и да се разбира под това.

Така е от времето на френската революция, независимо от опитите на този и онзи да се тълкуват, както е удобно.

Нещо да се е променило?

_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.


Тема Re: Изкушавам се ...нови [re: Green Light]  
Автор Baldrian (опасна)
Публикувано03.12.21 16:38



знам, че ме разбра с кръга


хванах те

Да ти видя прическата и гащите, моля! След това ще те изслушам!

Тема Re: Изкушавам се ...нови [re: ad miral]  
Автор Baldrian (опасна)
Публикувано03.12.21 16:44



арийците са равни


какви хора са чифути, славяни, цигани...или тези с неправилните идеологии?
правилните хора са равни...

Да ти видя прическата и гащите, моля! След това ще те изслушам!

Тема Re: Изкушавам се ...нови [re: LAMBl]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано03.12.21 16:44



Хитлер, Тръмп са особени екземпляри, които имат по-широки разбирания за света, толкова широки, че понякога трябва светът да се преформатира, за да влезе в техния аршин.
Това е типично за идеолозите.


Идеологът е особена порода мислещо животно. Когато установи, че има разлика между живота и идеите му той, вместо да си коригира последните, се опитва да вкара реалния живот в руслото на своята идеология. И го прави без оглед на загуби. Дори собствени.
Двамата споменати са действали точно така – всеки от тях според възможностите си.

_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.