Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:56 30.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Женски рай или чат безкрай  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано28.01.12 20:40



Клю, клю .. вие сте

Редактирано от jana на 28.01.12 21:05.



Тема Re: Женски рай или чат безкрайнови [re: jana]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано29.01.12 00:01



лееееккинко издразнена от дружката ми, с която вече ви запознах. Подигра ми се публично и го направи толкова явно, че чак не повярвах на очите си. Дето се пише за много такктична, ама явно е само на думи.
И това стана на рождения ден на детето и. Беше купила големи красиви свещи за тортата, които запали, духнаха се след 1 мин и като големата баровка ги събра и ги изхвърли на боклуа. Питах я що ги изхвърляш, на което тя с явна подигравка ми отговори: Ти шегуваш ли се?
и пак така с явна подигравка и ме погледна.
Бахти простите същества са покрай мен. Да ги бях търсила и специално пробирала нямаше да ги намеря.
А малко преди нея една друга дет ми се пишеше на дружка, ама бях забелязала, че е гъска загубена потвърди за н-ти път, че е наистина такава. Мазни се на едни овце дето един път ни наритаха най-просташки и аз на секундата ги отебах, а тя се праи, че не и пука и де демонстрира уважение към хора, които очевидно не я уважават и я имат за проста пребейка, а тя напук още повече доказва, че е такава. На устата ми беше да и кажа, че или е с тях или е с мен. Ама рекох тоя път да си затрайкам. Въпреки че демонстративно и показах, че не одобрявам поведението и и че е смешна и в моите и в техните очи. Аман от помиярки






Тема Re: Женски рай или чат безкрайнови [re: jensen-110062]  
Автор galia71 (стар клубар)
Публикувано29.01.12 10:14



Ники, аз просто си селектирах контактите. И съм ОК. Предпочитам да си седя навън сама с книжката или да си блея, но не влизам в "задушевни" разговори, с "приятелки", които се чудят как да се направят на по-интересни или на всеки опит да споделиш твоя опит или мнение срещаш дебилно отношение или виж ни как всичко разбираме и винаги сме прави.



Тема Re: Женски рай или чат безкрайнови [re: galia71]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано29.01.12 15:37



Ох, Ники...Галя е права...това са твои познати, които можеш лесно да елиминираш. Аз например работя с такива хора - много голяма част от тях са пълни помияри. От тях не можеш да избягаш, можеш просто да внимаваш да не те повлечат...то са чупки в кръста, поклони доземи, лицемерие достойно за болшой театър...ей на...какво да правя? Вчера бях на конференция, национална...еми пълно е с хора, които изобщо не са превключили кои са и къде са. да не сноменавам, че са с научни титли дори преподаватели по университети. Гледах ги два дена и просто видях какво значи политика на лазене и поклони...ей ненавиждам такива неща...особено пък от страна на мъже!





Тема Re: Женски рай или чат безкрайнови [re: galia71]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано29.01.12 22:37



аз точно това правя - имам си книжка винаги под ръка и никаква компания не ми требва деа. Ама понякога си ме сърби да се заям с някой олигофрен дет се пробва мен да изкара олигофрен




Тема Re: Женски рай или чат безкрайнови [re: dessbess]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано29.01.12 22:39



а показваш ли им, че ги ненавиждаш? Понякога на момента не върви ама като ми падне удобен случай НЕ пропускам да ги осмея






Тема Re: Женски рай или чат безкрайнови [re: jensen-110062]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано29.01.12 23:41



В бач въпреки театъра който разиграваме, няма смисъл да си показвам,то си се знаем кой кого и кой не То нашто е достойно за истинска театрална постановка, Неведнъж съм си представяла как някой творец прави сценарий и постановка по нашето ежедневие

, убедена съм че ще стане мигновенен хит!

Иначе на конференцията не - първо някои от тях за първи път ги виждам, второ съм на конференция, повечето са мастити доценти и професори, разни директори на музеи - просто ги наблюдавах по коктейлите как си се мазнят Особено пък преди два месеца в Търново бяха дошли едни госпожи от министерсво на културата - шефки - ела да видиш само какви поклони бяха ужас и потрес!



Тема Re: Женски рай или чат безкрайнови [re: dessbess]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано29.01.12 23:43



Сега се замислих, всъщност в бач си го показвам съвсем явно, иронично, подигравателно. Но аз съм била толкова мачкана там, че вече не ми пука, аз съм тая дето се бъзика. Просто се смея на глас, това убива, да знаеш!



Тема Re: Женски рай или чат безкрайнови [re: jensen-110062]  
Автор galia71 (стар клубар)
Публикувано30.01.12 08:50



аз лично не се държа по такъв начин. Спазвам добрия тон. Настъпвам само, ако мен ме настъпят. Не се чувствам добре, когато засягам хората дори и предизвикали ме.





Тема Re: Женски рай или чат безкрайнови [re: dessbess]  
Автор galia71 (стар клубар)
Публикувано30.01.12 08:54



такова поведение и аз не харесвам и добре, че не работя на място където го има. Имам вече колежка от известно време и тя малко си пада по позите, но като ми дойде в повече "пляскам" с опашчица.





Тема Re: Женски рай или чат безкрайнови [re: jensen-110062]  
Автор galia71 (стар клубар)
Публикувано30.01.12 08:55



когато си го просят трябва да се поставят на мястото им



Тема Re: Женски рай или чат безкрайнови [re: jana]  
Автор tani4ka (mama na dvama)
Публикувано30.01.12 11:07



Пак бяхме болни - този път аз и бебката. Ей, омръзна ми, вярвайте ми

Ако още един път изляза в болничен ще полудея. Какви са тези грипове, какво е това чудо. В групата на Албена са били 7 деца през седмицата




Тема Re: Женски рай или чат безкрайнови [re: tani4ka]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано30.01.12 11:30



Много неприятно, Тани4ка...с две деца сигурно се налагат двойно пове4е болни4ни. Бързо оздравяване !!!



Тема Re: Женски рай или чат безкрайнови [re: tani4ka]  
Автор mishellinna (MISix)
Публикувано30.01.12 21:25



Таничка, дано това да ви е последното боледуване за тази зима! Скорошно оздравяване!





Тема Re: Женски рай или чат безкрайнови [re: jana]  
Автор mishellinna (MISix)
Публикувано30.01.12 21:30



Девойки, сблъсках се с нов проблем! Крис се влюбва в мама Зайка, а тя се разпада вече. Да не говорим, че Дани и дума не дава да се каже, да му я преотстъпи! Повечето сте я виждали - ако срещнете нейно подобие в някой магазин, свиркайте да я купувам. Какво и има на тази плюшена играчка, че така ми омагьоса децата, незнам, а и досега не съм срещала на пазара друга такава! То, егати и проблема дето имам де, ама писъците покрай нея са страшни....





Тема Re: Женски рай или чат безкрайнови [re: jensen-110062]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано01.02.12 12:17



Трябва да ти кажа, че вече не пестя на никой заслуженото му отношение, скандал или каквот и да било. Омръзна ми цял живот да се съобразявам и да си мълча и накрая таейки да си го изкарам при първият най-малък повод в къщи или на човек, който не заслужава .... когато имам да казвам на някой нещо си го казвам право в очите и не ми пука дали му е криво или обиден от истината, аман от нежни душици. А и в това стресово ежедневие съм се обградила предимно с положителни и пирятни за мен хора, така се чуствам добре и не се дразня



Тема Re: Рок година 2012нови [re: jana]  
Автор Nasinda (Мама на торнадо)
Публикувано03.02.12 10:28



Последните два дни ми е толкова преповдигнато настроението, че място не мога да си намеря. Култуви и любими групи ще дойдат тази година в България на концерти - е как да не е щастлив човек!!!

Рок лятооооо идвай по-бързо



...Продавам разкошно червено вино...

Тема Re: Рок година 2012нови [re: Nasinda]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано03.02.12 10:50







Тема Re: Рок година 2012нови [re: dessbess]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано03.02.12 12:15



Кои ще идват- я раздуйте?



Тема Re: Женски рай или чат безкрайнови [re: dessbess]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано03.02.12 22:41



че аз винаги си се смея с глас. Нема и нема и като се изкискам

. Кискането ми е отличителен белег.




Тема Re: Женски рай или чат безкрайнови [re: galia71]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано03.02.12 22:42



И аз не се чувствам добре, когато ги засягам и никога не почвам първа. Но затова пък си отмъщавам с голяма наслада и тъпкано






Тема Re: Женски рай или чат безкрайнови [re: jana]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано03.02.12 22:43



абсолютно съм съгласна.




Тема Re: Рок година 2012нови [re: Nasinda]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано03.02.12 22:50



и на мен ми е проповдигнато, въпреки че съм с адски синузит и на пеницилин. А може би и точно заради това все ми е криво, зъбя се на всички и само се чудя с кой да се заям. Под формата на базик разбира се. Сега съм на вълна гаврене с двама мои колеги (мъже или момчета). Всеки ден ги бъзвам Кога ще се женят, Кога ще си осиноваят деца и т.н. Усещам как скоро ще ме бият, щото много насериозно го взеха. Пък аз толкова се забавлявам. От край време с тях съм в негласна война и само се чудим как да си натрием носа едни на други. Скучно ми е ако не ме предизвикват, ко да се праи.
А ако кажете и как се лекува синузит без антибиотици ще съм ви адски благодарна.




Тема Re: Рок година 2012нови [re: jensen-110062]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано04.02.12 16:07



Аз бях сьс синузит през декември, изписаха ми АБ, аз им казах, 4е ще из4акам няколко дни и ще се лекувам с народна медицина- казаха ми > добре, но до АБ така или ина4е ще се стигне. Аз правех цяла седмица запарване на цялото лице, като при инхалациите(захлупена с хавлия), имаше само краткотраен ефект, болната страна се отпушваше за малко и после пак сьщата работа. Направо отка4их с това инхалиране!

Отделно с гореща торби4ка затоплях лицето, но не доведе до излекуване.
Накрая пих АБ, а след това и някаква хомеопатия. Не знам класи4еската хомеопатия доколко е успешна в тази насока...
4ух по-кьсно добри отзиви за инхалиране над запе4ена и гореща морска сол- да й вдьхваш пАрите или за слагане на торби4ка с морска сол на запушеното място.



Тема Re: Рок година 2012нови [re: -Randi-]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано04.02.12 20:43



и аз за солта го четох ама не съм го пробвала. И за смъркане на смлени на прах диви кестени ама нямам такова под ръка. Парна баня с лайка праих иначе и помага за много кратко. 4 дни ходих с константен главобол и не спах. Едва не се споминах. А ти как си изкарала една седмица не ми е ясно - това се не трае бе






Тема Re: Рок година 2012нови [re: jensen-110062]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано05.02.12 00:51



Аз нямах силни болки, затова и изтьрпях цялата седмица. Казаха ми, 4е сьм направила як синузит, но явно не е било засегнато 4увствително място. Моят беше в скулата на лявата половина на лицето, под окото. А аз си мислех, 4е синузит се прави винаги над носа, м/у веждите.

Редактирано от -Randi- на 05.02.12 00:52.



Тема Re: Рок година 2012нови [re: jensen-110062]  
Автор Дeнни (denny)
Публикувано05.02.12 13:09



Пробвала съм това с кестените - нещо чудовищно е, просто нямам думи да го опиша. Обаче резултатът беше страхотен... имах чувството, че ще се разтека направо. Определено помага.



Тема Re: Рок година 2012нови [re: -Randi-]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано05.02.12 15:28



аз така и не разбрах моя къде е, щото цялата физиономия ме болеше. Ама кръвния тест показа силно възпаление и с доФторката предположихме, че е от синузита. То и вече по-малко ме боли ама май и моето е в едната буза така като го сметам




Тема Re: Рок година 2012нови [re: jensen-110062]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано06.02.12 11:44



На лекар уши, нос , гьрло не ходи ли? Мен там ме прегледаха с ултразвук и ми видяха синузита- то4но там, кьдето усещах тьпата болка.

Прах от диви кестени по апетките ли има, зву4и ми доста екзоти4но. Не знам сьс запушени ноздри се смьрка - ако се полу4и, сигурно е доста болезнено....

Редактирано от -Randi- на 06.02.12 11:45.



Тема Re: Рок година 2012нови [re: -Randi-]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано07.02.12 19:13



За вас не знам, ама аз чакам Гънс в немско - за момента е само една дата(и , естествно, ние не сме тук), но се надявам да имат поне 5-6 концерта и да се вреда на някой. Ех!


Ролинг стоунс ми се иска да видя "лайф" преди да станат на по 100 години и решат, че им стига "веенето" по турнета.





Тема Re: Женски рай или чат безкрайнови [re: jana]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано08.02.12 13:56



вчера една съвсем непозната жена закача децата ми. Ева и каза: Имаш голямо щкембе защото ядеш много шоколад. Теди веднага потвърди, че е понеже плюска много. А Давид отиде след тях и се извини на жената. А жената не беше кой знае коко дебела, нормална за възрастта си и двамата с мъжа и гледаха и се чудеха как да реагират.




Тема Re: Женски рай или чат безкрайнови [re: jensen-110062]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано08.02.12 14:02



Мдааа, децата са забавни, особено в ситуации като тази

. Най-обичам като видим някое дете с майка си и с близалка в устата и Яна да се провикне - Мамо, то защо яде близалка, нали ще му изпадат зъбите ? И майката да ме погледне зверски....



Тема Re: Женски рай или чат безкрайнови [re: _dexter_]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано08.02.12 16:54



Хаха супер си го е казала Яна, не мисля че има от какво да се притесняваш в този случай :) Наси веднъж попита едно дете защо яде тия боклуци...зрънчо или нещо подобно беше.





Тема Извънматочна бременност - въпроснови [re: jana]  
Автор *choky* (deeper_m)
Публикувано15.02.12 17:26



Здравейте момичета,

Не съм писала отдавна тук, но ви чета редовно

.
При извънматочна бременност, теста за бременност положителен ли е или отрицателен? Чета из нета - някъде пише едно, другаде - друго и реших да питам...

Благодарско!



Тема Re: Извънматочна бременност - въпроснови [re: *choky*]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано15.02.12 18:39



Задължително е положителен защото бременност има, направи си кръвен тест БТЧХГ и виж резултатите ако са около 0 значи няма бременност, ако са завишени значи има и тичаш на лекар. На видеозона може да не се види ощ енищо особено ако оплождането е станало в по-късен етап, тогава изчакваш седмица и отиваш пак, през това време се наблюдаваш и при най-малка болка отиваш отново при специалист.
Стискам палци



Тема Re: Извънматочна бременност - въпроснови [re: jana]  
Автор *choky* (deeper_m)
Публикувано15.02.12 18:42



Така си и мислех...
Благодаря ти!!!



Тема Re: Извънматочна бременност - въпроснови [re: *choky*]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано16.02.12 10:54



Привет, 4оки, отдавна не сме те заси4али тук.

Дано притесненията ти се окажат напразни.

Алоууу, тук голямо затишие.... кьде се скри, форумски народе?



Тема Re: Хубаво филмче.....нови [re: -Randi-]  
Автор Nasinda (Мама на торнадо)
Публикувано16.02.12 14:26



Айде малко да го пораздвижем!

Девойки, споделете ако сте гледали в последно време някой хубав филм. Аз съм много разочарована от филмите дето излизат по кината



...Продавам разкошно червено вино...

Тема Re: Хубаво филмче.....нови [re: Nasinda]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано16.02.12 16:05



Препоръчвам "Южнячки", гледах го в неделя и много ми хареса. На кино не бях ходила от предпоследната серия на Хари Потър, не съм ок с насоката на филмите, които излизат напоследък

. Но този ми харесва, скъсах се да рева, а филмът е даже забавен :)).
Като гледам какви са предсточщите заглавия, май ще поизчакам още година - две до следващото ходене на кино :).



Тема Re: Хубаво филмче.....нови [re: Nasinda]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано17.02.12 09:46



Боен кон на Сптилбърг, Момичето с драконовата татуировка по шведската трилогия (Мъжете, които мразеха жените), Подмяната с режисьор Клин Истууд ...Джоли в него прави невероятна роля, Туриста скоро гледах с нея и Джони Деп



Тема Re: Хубаво филмче.....нови [re: jana]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано17.02.12 10:25



"Подмяна" да не е за детето, което се изгуби? Този филм ме потресе, после ми беше зле седмици наред..... Филмът е наистина хубав, но ако знаех за какво е, никога не бих отишла да го гледам.



Тема Re: Хубаво филмче.....нови [re: _dexter_]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано17.02.12 10:46



Да филма е оп действителен случай и като всеки филм, режисиран от Истууд е уникален. Разтърсващ е, но играта е страхотна, мен лично ми хареса много



Тема Re: Хубаво филмче.....нови [re: Nasinda]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано22.02.12 11:43



Аз пък не ходя на кино :( Прекалено много ми идва силният звук и рекламите в началото...



Тема Re: Хубаво филмче.....нови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор galia71 (стар клубар)
Публикувано22.02.12 13:36



и на мен ми е силен



Тема Re: Женски рай или чат безкрайнови [re: jana]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано28.02.12 09:19



Да ми е честито...Насето май е с варицела, следобяд ще го водя на лекар, но като гледам пъпчиците и сутринта имаше Т... Колко време се затваряме вкъщи-14 ли бяха и като се сетя какво чесане ще настане...





Тема Re: Женски рай или чат безкрайнови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор galia71 (стар клубар)
Публикувано28.02.12 12:40



10дена

А не е приятно, но поне като порасне няма да го мислиш, че не е боледувал



Тема Re: Честита Баба Марта!нови [re: jana]  
Автор tani4ka (mama na dvama)
Публикувано01.03.12 10:39



Момичета, да сте живи и здрави! Да са ни живи и здрави децата! И да дойде най-накря пролетта!!!








Тема Re: Честита Баба Марта!нови [re: tani4ka]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано01.03.12 16:37



На тази пролет всички й с еточиме вече ...
Честита Баба Марта и от мен момичета. Много здраве, щастие и най-вече късмет



Тема Re: Честита Баба Марта!нови [re: jana]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано02.03.12 00:43



4естита Баба Марта и от мен! Да дойде в добро настроение, по-малко да фу4и, топла пролет да донесе!





Тема Re: Женски рай или чат безкрайнови [re: galia71]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано02.03.12 00:47



Ала-Балке, как сте?

При нас в детската пьк има коклюш

, разболелите са вьзпитателки, които отдавна не са ваксинирани. Децата са с пресни ваксини с/у това, но се оказва, 4е нямало гаранция и за ваксинираните, когато имат директен контакт с болен.

Редактирано от -Randi- на 02.03.12 00:47.



Тема Re: Женски рай или чат безкрайнови [re: -Randi-]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано02.03.12 10:29



Не питай, направо е обезобразен от пъпки :( Все очаквах, но толкова много нямам спомен да е имала каката. Тази нощ спах при него и едвам го опазих да не се чеша. Сутринта гледам и по стъпалата отдолу избили ... И явно от отслабен имунитет го боли и гърлото и афти в устата му излизат.
Изопринозин ни изписа онзи ден личната, он не го взех...дали някой може да сподели отзиви. Позната аптекарка ми каза, че няма симсъл от него...



Тема Re: Женски рай или чат безкрайнови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано02.03.12 11:22



Виж какво намирам в нета като хомеопатия за варицела, предполагам препаратите облекчават симптомите. Обаче не знам дали си фен на самолечението, аз напоследък съм станала доста предпазлива.

- «Рус токсикодендрон» в разреждане 9 или 15 СН, 2-4 пъти дневно по 5 гранули.. Това хомеопатично лекарство се дава на детето, когато мехурчетата са пълни със светла, прозрачна течност и се намират върху зачервена, сърбяща кожа.

- «Мезереум» в разреждане 9 или 15 СН обикновено се препоръчва в по-късния стадий на заболяването, ако течността в мехурчетата придобие мътен жълто-кафеникав цвят, а също и когато тези мехурчета се пукнат и на тяхно място се образуват кафеникави корички.

- «Антимониум тартарикум» в разреждане 5 или 9 СН, 2 пъти дневно по 5 гранули, ускорява изчезването на синкавите белези, които могат да останат след падането на коричките на инфектираните мехурчета.



Тема Re: Женски рай или чат безкрайнови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано02.03.12 11:26



Също и това - има съвети за усилване на имунитета

"Д-р Михайлов написа:"Здравейте,
За разните шарки ще подбираме разни препарати, ако се стигне до заболяване.
Иначе цялата противогрипна програма може да се приложи (защото най-често причинителят е вирус). Но тази програма засилва резистентността и с/у бактерии.
Витамин С в хубави дози.
Клеева т- ра- за възрастта.
Енгистол- 2- 3 х 1 таблетка. Започнат ли д асе явяват обриви, първите 2 часа по една таблетка на 15 минути и после 3 х 1 докато трябва.
За врицела ще е подходящ Rhus toxicodenron- 3- 4 х 3 зрънца, ако се яви обрив.
Хвойнови вани, мазане с бадемово масло или от пшеничен зародиш.
Клеевата т- ра- определено- да.
Dolichos pruriens 5 CH- 3- 4 х 3 зрънца при сърбежи."



Тема Re: Женски рай или чат безкрайнови [re: _dexter_]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано02.03.12 14:08



Давам вит.С три пъти по 2, и три пъти сребърна вода с 2-5 капки клеева пък да видим.
Не съм фен на самолечението да ти кажа, но и тези лекари не влизат в аптеки изобщо сякаш...те изписват каквото минат да им рекламират...30лв. един сироп егати...
Енгистол освен да взема, ще видя как ще върви и ще преценя. Благодаря ти :)



Тема Re: Женски рай или чат безкрайнови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор mimy (мама на Ния)
Публикувано03.03.12 17:59



Ала-бала, изопринозин и на нас са изписвали, за подсилване на имунитета, но е ужасно горчив и Ния въобще не го иска. Педиатърката ни много го хвали, че добре действал, но след всякакви опити в какво ли не да го приеме, спрях да го взимам. Става въпрос за хапчетата, не знам как е сиропа.

Редактирано от mimy на 03.03.12 18:00.



Тема Re: Женски рай или чат безкрайнови [re: mimy]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано05.03.12 09:20



Така и не го купих, карахме на вит.С, сребърна вода+клеева тинктура.
Мина, сега всички пъпки са завехнали, остават още 3 дни вкъщи и после на градина и работа :))
Очаквах да е по-трагично предвид, че моето момче е по-глезено от сестра си. Първата нощ беше ужасна, но тогава беше и с висока Т, на втория ден 90% от пъпките бяха избили, втората нощ беше- ела почеши ме, ама не тук, ама не ми пръскай, ама сърби ме... Третата нощ аха да отпочне като втората, ама парирах лиготията в зародиш и даже спа спокойно, буди се няколко пъти, но беше поносимо.



Тема Re: Женски рай или чат безкрайнови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор Deern ( ღ)
Публикувано07.03.12 11:19



Надявам се че не съм разбрала добре, че се опитвате да лекувате шарка/ лекарите да лекуват шарка!!!

Понякога се чудя какъв трябва да е човек, за да му прилагат всякакви номера?!

п.п. Има ли възможност да се избират медикаменти (за грип например) за деца? Да се знае какви са възможностите и да има група медикаменти, които са подходящи, но родителите да предпочитат само някои от тях, които са имали добър ефект при детето? (било то само лесно приемани)



Тема Re: Женски рай или чат безкрайнови [re: Deern]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано07.03.12 11:23



НЕ се опитваме да лекуваме шарка - варицела, а само да облекчим симптомите :).
Къде да се избират медикаментите - при лекаря като предпочитание какво да пише на рецептата или в аптеката? Последно за детето нашата докторка пита за предпочитан АБ, но на мен ми беше все едно, защото така и така нито го купих, нито имах намерение да го давам





Тема Да, виждам, хомеопатия за децанови [re: _dexter_]  
Автор Deern ( ღ)
Публикувано07.03.12 11:45




Тема Re: Женски рай или чат безкрай [re: Aлa-Бaлa]
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано 02.03.12 11:26

Също и това - има съвети за усилване на имунитета

"Д-р Михайлов написа:"Здравейте,
За разните шарки ще подбираме разни препарати, ако се стигне до заболяване.
Иначе цялата противогрипна програма може да се приложи (защото най-често причинителят е вирус). Но тази програма засилва резистентността и с/у бактерии.
Витамин С в хубави дози.
Клеева т- ра- за възрастта.
Енгистол- 2- 3 х 1 таблетка. Започнат ли д асе явяват обриви, първите 2 часа по една таблетка на 15 минути и после 3 х 1 докато трябва.
За врицела ще е подходящ Rhus toxicodenron- 3- 4 х 3 зрънца, ако се яви обрив.
Хвойнови вани, мазане с бадемово масло или от пшеничен зародиш.
Клеевата т- ра- определено- да.
Dolichos pruriens 5 CH- 3- 4 х 3 зрънца при сърбежи."




Това е хомеопатия за деца!!!


Къде да се избират медикаментите - при лекаря като предпочитание какво да пише на рецептата или в аптеката?


При лекаря. Например отивам при детския лекар и му казвам че детето има грип с температура и кашлица. Ясни са няколкото сиропа, които са подходящи, но аз имам предпочитания към точно определен и искам него, защото е взиман и преди и действа и се приема добре. Лекаря пише рецепта за него.

п.п. Миналата седмица бях на лекар - за възрастни разбира се, имах синузит. Взимах антибиотик. Лекаря ме пита дали искам още нещо, за кашлица, хрема и т.н. Аз му казах че кашлицата не е толкова зле и че искам детски капки за нос, защото са по-слаби, а ми действат без да ме боли носа. Той изписа детски капки, а аптекарката се учуди защо са детски, аз й казах че не е грешка, защото така исках.



Тема Честит празник, мили момичетанови [re: jana]  
Автор galia71 (стар клубар)
Публикувано08.03.12 09:05



Много лично щастие и всеки ден да намирате поводи за празник!



Тема Re: Честит празник, мили момичетанови [re: galia71]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано09.03.12 00:09



4естито и от мен, макар и денят да отминава ве4е! Нека сме щастливи от факта, 4е сме се родили жени!





Тема Re: Женски рай или чат безкрайнови [re: Deern]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано10.03.12 11:38



Не съм се опитвала да лекувам шарка. Целта беше имунитета да не се срине съвсем. Затова давах вит.С.
В какъв смисъл да се избират, моите от грип не са боледували, но ако ако е сироп за кашлица имам избор от няколко примерно.



Тема Мацки бясна съм ...нови [re: jana]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано19.03.12 13:26



не само бясна, но и пяна ми тече от устата. Събота и неделя Ния изгоря от висока Т и болки в гърлото, днес на преглед и педито просто се обърна и ми каза, че ние буквално цепиме мрака ..... съмнения за скарлатина за ЧЕТВЪРТИ ПЪТ!!!!!!!!! .... думи нямам в детската от 2 седмици имат скарлатина в долната група и явно са ги извели петъчно на хубавото време на двора и са били заедно ...

Иде ми да удуша някой ... отново в къщи, отново АБ (а тази зима не беше боледувала), отново нисък имунитет, отново ще треперя при пускането й отново защото явно някой родител е преценил, че не е нужно да стои под карантина бацилоносещото му дете



Тема Re: Мацки бясна съм ...нови [re: jana]  
Автор galia71 (стар клубар)
Публикувано19.03.12 21:07



вярно понякога на човек му иде да претрепе някой безотговорен. Много, много неприятно. Дано поне този път да и мине поне още с първия АБ.

А като каза безотоговорен родител...на моята колежка детето имало пъпки от няколко дена, но...кво толкова. Днеска ми обяснява и тук, и там и на главата. На въпроса ми има ли варицела в детската ви - да. След малко и се обадиха от градината. До тук окей, разболяло се детенцето. Казвам и, че трябва да са под карантина, а след малко я чувам да казва на майка си да го изведе, но някъде, където нямало деца





Тема Re: Мацки бясна съм ...нови [re: galia71]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано19.03.12 22:26



За какво говорим тогава .... просто само чакам петъка резултатите и ще се чуе ... този път няма да оставя така нещата

Аман от простаци и простотийте им.



Тема Re: Мацки бясна съм ...нови [re: jana]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано19.03.12 22:58



Яна, може заразяването да е станало, без да може да се предвиди, без да има о4ебийна скарлатина. 4етох преди време из Нета, 4е имало слу4аи на деца по 5 пьти прекарали скарлатина!

Дано 4-ият пьт ви е за последно !!!
Теб не ти ли прихващат скарлатинските бацили, нали нямаме изграден имунитет и като вьзрастни?
Бьрзо и ка4ествено оздравяване на Ния!



Тема Re: Женски рай или чат безкрайнови [re: jana]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано19.03.12 23:01



А ние пьк 4акаме второ мьжко 4едо

. Надявах се на мома този пьт, оба4е номерьт не стана, ще ставам стопроцентова мьжка мама. Важното да е здрави4ко детето, другото си остава на заден план.



Тема Re: Мацки бясна съм ...нови [re: -Randi-]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано20.03.12 10:06



Ми явно имам някакъв имунитет знам ли защото толкова пъти я кара и все върху мене спи и се гушкаме, тя и варицела така кара върху мен, а аз не съм карала нито една шарка. Даже се смяхме и приятели залагаха дали ще се опъпча или не хаха ....
Аз се дразня защото знам предният път преди 2г как протекоха нещата и как само първият път дойде ХЕИ, а после отказа да идва на следващите 2 пъти. Просто с лека ръка махат на този проблем, а за мен не е лека болест все пак си е инфекциозна и не би трябвало такова вяло отношение към проблема мен това ме вбесява



Тема Re: Женски рай или чат безкрайнови [re: -Randi-]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано20.03.12 10:06



Ха ха ще карате до мимиче после





Тема Re: Женски рай или чат безкрайнови [re: -Randi-]  
Автор Nasinda (Мама на торнадо)
Публикувано20.03.12 10:31



Менкай с някоя друга майка и готово :Р

...Продавам разкошно червено вино...


Тема Re: Мацки бясна съм ...нови [re: jana]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано20.03.12 10:49



Нашата лична лекарка каза, че в момента наредбата е променена и ХЕИ не ходят на място да взимат гърлен секрет. Които родители искат - правят на децата си. В градината на Яна имаше преди около месец, но само 1 дете беше болно. Имаха карантина - всички, които са били в контакт с болното дете, бяха изолирани от останалите - продължи повече от 2 седмици, според мен.
Нашата лична се опита да ми обясни, че от изследване нямало смисъл, защото даже да не е заразна в момента, ако някое друго дете се разболее, ще трябва нов секрет и така до безкрайност (един вид). Все едно не знам къде й бъркам, като искам направление, не разбирам какъв й е проблемът

. Но според мен ако всички деца се изследват, ще се види кои са носители, ще се изолират навреме и няма да се стига до разпространение. Не е ли така - аз ли нещо не съм доразбрала?



Тема Re: Мацки бясна съм ...нови [re: -Randi-]  
Автор galia71 (стар клубар)
Публикувано20.03.12 11:34



Преди няколко години 5 дена преди да тръгнем на море в групата на Борис разбирам, че имало скарлатина, но не бяха ме предупредили. Голямо притеснение беше докато му излязат резултатите

. Тогава личната ми обясня, че това е болест главно по децата до 7-годишна възраст и трудно се предавало като зараза. Но явно Ния е някакво уникално изключение



Тема Re: Женски рай или чат безкрайнови [re: -Randi-]  
Автор galia71 (стар клубар)
Публикувано20.03.12 11:36



ееее, супер - малка разлика, братчета, поне ще си играят. А момиченце третия път





Тема Re: Женски рай или чат безкрайнови [re: -Randi-]  
Автор tani4ka (mama na dvama)
Публикувано20.03.12 14:43



Честито! Момче или момиче - важното е да е здраво и желано!






Тема Re: Мацки бясна съм ...нови [re: _dexter_]  
Автор tani4ka (mama na dvama)
Публикувано20.03.12 14:45



Това и аз го чух наскоро, пълно безхаберие......
Права си, разбира се. Ако има заразоносители трябва да се изолират непременно.




Тема Re: Мацки бясна съм ...нови [re: jana]  
Автор tani4ka (mama na dvama)
Публикувано20.03.12 14:46



Тц, тц, тц - не знам, дано този път да й е за последен път. За родителите - без думи съм






Тема Re: Мацки бясна съм ...нови [re: tani4ka]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано20.03.12 20:59



Аз пък чух и друга версия....повечето лични лекари не я изкарвали като скарлатина, а просто ангина, за да се спасят от много писане на документи!

Една позната така е направила секрет на сина си в лаборатория и като го занесла на личната да пуснат известие, онази доста се ядосала...



Тема Re: Женски рай или чат безкрайнови [re: jana]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано20.03.12 22:24



Хехе, карането до моми4е може и след 4-5 деца да не се полу4и(сещам се за моя кожен лекар, който има 5 деца- 5 мом4ета

).



Тема Re: Женски рай или чат безкрайнови [re: Nasinda]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано20.03.12 22:25







Тема Re: Женски рай или чат безкрайнови [re: tani4ka]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано20.03.12 22:26



Така е, много си права!





Тема Re: Мацки бясна съм ...нови [re: tani4ka]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано21.03.12 00:06



незнам аз съм обезверена.
това за ХЕИ незнам доколко е вярно защото преди 1 седмица казаха, че има болно дете от 3-та група, имаха бележка на вратата децата да се водят гладни и жадни защото ХЕИ ще ги изследва, но явно някой родител е преценил че бацилоносещото му дете може да си ходи на градина и миналата седмица са ги извеждали навън, деца са играли са в един двор или на едно място и ... нашта веднага





Тема Re: Женски рай или чат безкрайнови [re: -Randi-]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано21.03.12 00:08



Моята приятелка като беше в болницата с второто си дете попадна в стая с майка бременна в 7 месец и се заговорили - тя била то Плевен и имали 3 момчета, мъжа й му потръгнал бизнеса на човека и решили да си имат с надежда да е момиченце. Е да ама съдбата решила друго - 4-та бременност с близнаци момчета .... умрях от смях като ми го разказваше, казах й да я пази да не се метне както е на 14-и етаж хаха ... абе живи и здрави каквото такова





Тема Re: Мацки бясна съм ...нови [re: _dexter_]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано21.03.12 00:12



Цялата система е такава тук. По принцип е редно има ли заразено дете със симптоми да си остане в къщи, ХЕИ идва взима секрет на децата след няколко дни, умишлено се чака защото инкубационният на скарлатина не е като при другите а е само 3-5 дни, взимат секрет ако има изолирани деца носещи стрептококи се изолират в къщи или с АБ или просто под карантина до самоизчистването им в зависимост от степента. Тогава не се налага да има още заразени, не се налагат повторни и третични изследвания и заразата се спира в зародиш. Но ние сме много отворени и решаваме, че вечно може да се мине метър нарушавайки правилата





Тема Re: Женски рай или чат безкрайнови [re: -Randi-]  
Автор bggal (Kpucu)
Публикувано21.03.12 07:19



По важно от това няма, да е живо и здраво.
Честито и леко бременеене!




Тема Re: Женски рай или чат безкрайнови [re: bggal]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано21.03.12 07:46



Честито и от мен, мила Ранди!





Тема Re: Женски рай или чат безкрайнови [re: jana]  
Автор tani4ka (mama na dvama)
Публикувано21.03.12 09:28



А аз имам един познат с 4 момичета - май вече се е отказал да опитва за момче






Тема Re: Женски рай или чат безкрайнови [re: jana]  
Автор galia71 (стар клубар)
Публикувано21.03.12 10:35



ми късмет това е





Тема Re: Женски рай или чат безкрайнови [re: -Randi-]  
Автор mishellinna (MISix)
Публикувано21.03.12 22:25



Ранди, споко скъпа - не можеш да си представиш колко предимства има! На мен сега и да ми се молят за женско - не ща и да чуя:))))





Тема Re: Женски рай или чат безкрайнови [re: mishellinna]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано23.03.12 00:29



"На мен сега и да ми се молят за женско - не ща и да чуя"
Хаха , Миш, знае дядо Господ на кого да праща мом4енца.





Тема Re: Женски рай или чат безкрайнови [re: jana]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано23.03.12 00:33



"Е да ама съдбата решила друго - 4-та бременност с близнаци момчета"
Хехе, Яна , на това му се казва да уцелиш джакпота.

Живи-здрави да са, но... наистина голяма серия са си стькмили.

Редактирано от -Randi- на 23.03.12 00:34.



Тема Re: Женски рай или чат безкрайнови [re: -Randi-]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано24.03.12 11:23



Ми да като цяло живи и здрави са ама е хубаво да си имаш девойка под ръка знам ли .. само слипове на простора ......





Тема Re: Женски рай или чат безкрайнови [re: jana]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано26.03.12 00:49



Абе, друго си е 4овек да има женска подкрепа.


Оставя им да се надяват само на вну4ета-моми4енца на доста по-кьсен етап.



Тема Към майките на първолачета и по-големкинови [re: jana]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано26.03.12 19:21



Абе мацки децата ви в първи клас т.е. предучилищтна група можеха ли да четат? Напоследък забелязвам, а сега и логопедката потвърди, че заради дислексията Ния трудно различава някои букви като К, Т, Г и П .... да не кажа, че неможе зрително да ги запомни. Думи в които ги няма ги срича, става въпрос за къси букви, но има ли ги забива тотално. Незнам доколко е нормално, явно не е много, но като го има този "дефект" ще имаме и трудности с правописа и четенето. Незнам какво да правя вече, ходи на логопед там тренират, след известно време отделено на някоя от тези буквички я научава, но започне ли тренинга на друга пак я забравя. Накупила съм книжки с тази цел, тренира и с логопедката, но не и не ... дайте акъл с какво да я накарам да ги запомни - изработват се от пластелин, изрязват се и пак не и не .... иначе откъм числата е доста по-добре, елементарното изваждане и събиране го може, но с тези букви направо съм в шах.



Тема Re: Към майките на първолачета и по-големкинови [re: jana]  
Автор tani4ka (mama na dvama)
Публикувано27.03.12 09:49



Яне, едва ли ще съм ти полезна, защото Борис се научи да чете в предучилищната. Но в класа им има деца с подобни проблеми като на Ния - имат си допълнителни занимания с логопеда в училището, госпожата е по-търпелива към тях, дава им допълнителни задачи за упражнения. На родителската среща стана въпрос за тези деца, класната каза, че ще се научат да четат и пишат, просто трябва много търпение и упражнения.




Тема Re: Към майките на първолачета и по-големкинови [re: jana]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано27.03.12 09:52



Яна, не съм много запозната с дислексията, само съм чувала, имам познат възрастен, който страда от нея. Няма ли специални методики за деца с дислексия? И специалисти за работа с деца?





Тема Re: Към майките на първолачета и по-големкинови [re: _dexter_]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано27.03.12 11:15



Тя ходи на логопед от 3 годишна. В началото имаше проблем с говоренето именно заради дислексията, отделно всяка една буква знаеше да я произнася, както знае и да ги пише, но в дума съчетана тя не ги вижда сякаш, не ги различава като нормално става. То е ясно, че ще се научи да чете и да пише, проблема е, че се ядосва от факта, че неможе така както останалите деца явно и това я "депресира" и не й дава стимул да го прави и да се упражнява. Ядосва се, не иск ада говори на тази тема, а в училище ще стане още по-тежко положението.





Тема Re: Към майките на първолачета и по-големкинови [re: jana]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано27.03.12 11:57



Точно същите неща ми е разправял и моя приятел с дислексията - как мислел, че е глупав и за това не може да се научи да чете, как се подтискал, от което нещата се влошавали още повече. то вярно, че преди доста години никой не е знаел какво е "дислексия" и в училищата е било лудница....
Понеже не знам подробности, за това питах за специалист. Логопедите май не са точно такива специалисти.



Тема Re: Към майките на първолачета и по-големкинови [re: _dexter_]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано27.03.12 12:03



Ами логопедката е тази, която постави този вид "диагноза" още когато заведох Ния на 3г. Оттогава работи с нея върху говора, а сега се съсредоточиха върху писането и четенето. Тя дори още има думички по-дълги в които обръща реда на буквите вътре. Самата тя се ядосва много като я поправя, в същото време се нервира, че някои от останалите деца могат да четат и пишат без проблем явно, а тя не, което я нервира и демотивира да работи в тази насока. Колкото материали изчетох просто си е с класическа дислексия според симптомите. Въпроса е, че незнам доколко са подготвени децата в предучулищтна възраст, за да разбера докъде сме стигнали и да не пресилваме нещата при нея, за да стане обратен ефект.



Тема Re: Към майките на първолачета и по-големкинови [re: jana]  
Автор tani4ka (mama na dvama)
Публикувано27.03.12 12:23



В нашата предучилищна (в градината я кара Борис), казаха, че не са задължени да учат децата да четат и пишат - ако правилно разбирам чуденката ти докъде са стигнали. Четенето и писането са за първи клас. И съм съгласна с теб, че не трябва да се пресилват нещата. Говори с госпожите в градината, те ще ти кажат най-добре. Аз ще питам Борис довечера за децата, които не могат да четат и пишат - как се държат с тях съучениците и учителите. Може да ти е от полза....




Тема Re: Към майките на първолачета и по-големкинови [re: jana]  
Автор Nasinda (Мама на торнадо)
Публикувано27.03.12 13:39



Янич, не бъркай нещата. Това, че има родители, които имат желание тяхното дете да се научи да чете и пише в предучилищна възраст, няма нищо общо с това дали там трябва да ги учат на това. Не коря никой, но моето мнение, че детето трябва да си изживее детството в градина и да се учи в училище....и това сравнение между децата ми е било винаги адски неприятно.
Обясни на Ния, че има различни деца на този свят и всяко се развива различно, няма нужда да се съревновава с тях.
За пример (не че съм най-добрия в това отношение)

- научих се да чета едва във втори клас след едни бой от майка ми, иначе до тогава сричах. Ами това не беше причина да не стане човек от мен и да завърша висше образование. Така, че не се панирай и ти и успокой детето си, то ще се развие нормално.

...Продавам разкошно червено вино...

Тема Re: Към майките на първолачета и по-големкинови [re: tani4ka]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано27.03.12 13:40



Много ти благодаря ще ми е то полза. Аз честно казано мислех тази година да не я тормозя с ученето, това което взимат в детската и това при логопедката мислех, че е достатъчно. Смисъл това едва ил не е последната година на игра без да мисли за учене и прочие, но не искам да става и номера да отиде първи клас и да се окаже единствената неможеща да чете, дори да не е задължително ще се повлияе на самочуствието й, а като едно истинско рогато и амбициозно дете ще се впечатли много от това другите да могат тя не. Знам, че в първи клас се учат да сричат, да четат и да пишат и си мислех ако сега го могат после няма да им е интересно, затова и не я насилвах досега, но ако имаме някакъв проблем трябва да ог реша преди първият звънец, за да няма последствия после за нея самата.



Тема Re: Към майките на първолачета и по-големкинови [re: jana]  
Автор galia71 (стар клубар)
Публикувано27.03.12 14:04



Ако тя самата иска и се мъчи да чете - окей, работете, но ако - не според мен по-добре не я карай. Още повече, че работи и с логопедката. Аз съм пробвала Борис да го уча (щото разбираш ли баща му можел още на 5 да чете

), но така и не успях. Чак в края на предучилищната почна да срича, но явно тогава си му дойде времето.

Аз съм на мнението на Наси. А живот и здраве наесен ще обясниш на госпожата за проблема и би трябвало адекватно да подходи към нещата.



Тема Re: Женски рай или чат безкрайнови [re: -Randi-]  
Автор flor4eee (ветеран)
Публикувано27.03.12 14:43



Ранди, честита ти втора бременност! Сигурна съм, че като си гушнеш бебчето изобщо няма да се кахъриш, че е момче





Тема Re: Към майките на първолачета и по-големкинови [re: Nasinda]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано27.03.12 19:43



Само да вметна, че известният Георги Лозанов - с папийонката до 4 клас не е може изобщо да чете, после е дръпнал!


Янче, имам позната в Испания, която е бавачка на детето на една бг знаменитост. мога да я попитам дали знае нещо по въпроса, но ми кажи точно какво да попитам, т.е. да формулирам като въпрос.
Сигурна съм, че проблема ще се преодолее, а и бас държа, че Ния е мноого талантлива, рисува хубаво, нали?!



Тема Re: Към майките на първолачета и по-големкинови [re: jana]  
Автор tani4ka (mama na dvama)
Публикувано28.03.12 09:47



Значи - в началото на годината само 2-3 деца са можели да четат. Боби каза, че никой не им се е присмивал, госпожите са много търпеливи и помагали на тези деца. В момента пак не всички могат да четат, повечето сричали. В класа им има 4 деца, които ходят на логопед, но не знам дали някое от тях е с дислексия.
Това, че децата в първи клас могат да четат е мит. Важно е учителките на Ния да знаят за проблема и да подхождат с разбиране.




Тема Re: Към майките на първолачета и по-големкинови [re: dessbess]  
Автор mimy (мама на Ния)
Публикувано28.03.12 13:18



Яна, пробвайте с Буквенка - това е една компютърна игра с буквите, на Вискис мисля, че е фирмата, забавно им е на децата и може така да се мотивира. За добро или лошо, Ния от нея научи буквите, вече се опитва да срича и да пише разкривени печатни букви.
Сега излизат и едни книжки на Егмонт, поредица за буквите и т.н. - с героите от Мечо пух и лепенки, игри и прочие.



Тема Re: Хич не го мисли детето:)нови [re: jana]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано28.03.12 18:06



Всичко ще си дойде по местата с годините:)
Моята ходеше и на ясла и на градина, но така и не рачи да се понаучи да чете и без да има доказана дислексия. Аз четях още от 5 годишна...обожавах приказки с принцеси, това ми беше мотивацията да разбера какво става с принца и принцесата:)

Но моята вече е трети клас и пак не чете добре...в първи клас беше трагичен случай:) Обаче усещах, че нещата ще прогресират и хич не съм я юркала.
И до ден днешен ме пита от време на време буквата Р наляво или надясно се пишеше тумбачето и...или за някоя друга буква...имат си някакво си тяхн виждане някои деца. Иначе рисува като за световно, даже вече започна и графики разни...обаче с четенето сме зле:)...изразително четене пък забрави

...от детската градина до днес не е научила едно стихотворение, категорично отказва да наизустява и да го казва в училище, както и категорично отказва да пее...казала на учителката даже да и пише двойка, но няма да пее...вече се знае, че Марина никой не е в състояние да я накара да научи стихотворение и да пее...и я оставиха най-накрая на мира /пардон едно малко стихче знае, за една маймунка...ама това понеже и казах, че е написано за нея...хахаха;))...за една дива и проклета маймунячка:)/

п.с. за таблицата за умножение няма да споменавам, че голям срам...ама се надявам дгодина да сме по-добре
За ходенето на някакви танци там обаче, както и игрите и щуреенето е първа и винаги неуморна:)

Та не се кахъри:) Остави детето да си играе и се кефи на живота си!



Тема Re: Към майките на първолачета и по-големкинови [re: dessbess]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано28.03.12 21:27



Ния за разлика от това си затруднение в другите отношения е перфектна, смисъл рисува по начин по който другите немогат, но това си го пише и в дебелите книги за дец ас дислексия те не са малоумни, дори са над средното ниво за интелигентност, но мозъки им компенсира заради този си "дефект", нормално хората имат връзка между двете полукълба, невроните и аксоните отговарящи за говор, писане, четене и зрителен апарат, но при деца с дислексия тази връзка е нарушена и затова се получават така нещата. Тренирала съм мозъчето й т.е. съм го изпробвала запомня супер много неща наизуст, не само стихчета и песни, но цели разкази. Там проблем няма. Въпроса е аз как да й помогна, за да може да е на едно ниво с останалите деца и да не се изгради това затруднение като комплекс, както е склонна да прави от храктерчето й, смисъл като не е първа в нещо откача, ядосва се, плаче и пр. Въпроса е как аз да й помогна, няма българаска литература по въпроса, говорих с логопедката тя принтира от разни руски литературни учебници и буквари за такъв тип деца. Има няколко асоциации, като намерих дори вече една в София за родители на дечица с дислексия. Това не е проблем и не го разглеждам като такъв, детето си е уникално както всяко едно по своему, просто има затруднение и като родител съм длъжна да й помогна с каквото мога, за да не се стигне до подигравки, комплекси в училище и прочие зараждащи се глупости в главичката й. Странното е ,че в нейната детска няма дете освен нея, което да не може да чете ръкописни букви и това ме хвърли в шаха, защото нивото се качва тя с тези деца евентуално ще е в училище и какво правиме тогава, ясно е че ще говоря с преподавателката, но естествено в БГ това не е много широко разпространено и тя като педагог надали особено ако е възрастна се е сблъсквала с проблема и ще ми реагира адекватно.





Тема Re: Към майките на първолачета и по-големкинови [re: mimy]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано28.03.12 21:28



Тя ги знае назуст вече .....



Тема Re: Към майките на първолачета и по-големкинови [re: jana]  
Автор asinka (консултант)
Публикувано28.03.12 22:48



Яна, аз не смятам, че трябва да натискаш Ния да учи каквото и да било преди първи клас. Родителите нямаме подхода, за съжаление. Ние вече не мислим като деца...не знаем как да представим нещата. През юни живот и здраве ще имаш среща с класната на Ния, тогава е първата родителска среща и идеален момент да поговориш с класната на Ния и да и обясниш притесненията си. Като цяло учителите в начален курс са доста свестни и си гледат работат съвестно и са много наясно с най-новите тенденции за методите на образование. Та мисля, че ще срещнеш разбиране. Мисля, че би могла да очакваш и добри идеи точно как да я мотивираш да работи.
конкретно на въпроса ти Елена знаеше по малко да срича и беше точно като Ния-много се ядосваше ако нещо не и се получава, но лека полека улегна. Общо взето учителките и ми дават съвети как да постъпвам и как да се държа с нея. тя ни предоставя и всякакви презентации като помощни материали за работа вкъщи.



Тема Re: Към майките на първолачета и по-големкинови [re: asinka]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано28.03.12 23:18



Ами да като цяло мислех като теб, ех че се радвам да те видяяяяя

, та мислех като теб, но логопедкат ами намекна, че е време да се включа в усвояването на буквите, именно защото не захапва нещата както повечето деца. Аз също бях на мнение и затова досега не предприемах нищо, че сега й е последното безгрижно време преди да заляга над уроците, затова исках и мнението ви тук. Къде се загуби ти толкова време? Още имам мобилен и още номера ми е същият хаха



Тема Re: Към майките на първолачета и по-големкинови [re: jana]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано29.03.12 08:51



Според мен не бива да се сравняват децата с дислексия с останалите деца. Това нещо, дислексията не изчезва с възрастта - както ти си го казала, то си е нещо в мозъка. Мисля, че си много права да търсиш начини да се справиш с положението още на тази възраст. На шест години децата са напълно способни да се научат да четат, че даже и на по-ранна възраст. И това не ги затормозява кой знае колко, ако няма натиск, разбира се. Дори не става въпрос за амбиция на родителите, а за интерес от страна на детето - като иска да чете, защо да го спираме - само защото няма да му е интересно в първи клас?!?
Тези асоциации, за които казваш, че си намерила, те нямат ли помагала, някаква методика?
Децата са различни, развиват се различно, научават нещата с различна скорост. Но ако има някаква особеност, не трябва да се търси сравнение с останалите. Кой можел да чете в първи клас, кой не можел - явно по някое време нивото се уеднаквява. Но ако го има фактора дислексия, вече става съвсем различно.



Тема Re: Към майките на първолачета и по-големкинови [re: _dexter_]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано29.03.12 09:45



Точно това ме притеснява и затова бързам да помогам, защото в първи клас децата по някое време се уеднаквяват както сама го описваш, но при децата с дислексия това се случва много бавно и несигурно и отново стават изоставащи без нужната външна помощ.
В асоциацията не съм звъняла, там работят с логопеди и психолози, до вчера намирах само две в Русе и Варна, вчера намерих една и в София. Ще се обърна и към тях, въпреки че сега работим със специалист няма да е лошо да потърся и второ мнение да погледнат детето



Тема Re: Женски рай или чат безкрайнови [re: jana]  
Автор Nasinda (Мама на торнадо)
Публикувано29.03.12 13:30





...Продавам разкошно червено вино...

Тема Re: Женски рай или чат безкрайнови [re: Nasinda]  
Автор galia71 (стар клубар)
Публикувано29.03.12 15:46



хубаво е.....

защото детето е празник, докато е все още с теб!



Тема Re: Женски рай или чат безкрайнови [re: Nasinda]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано29.03.12 15:48



Много ми хареса!



Тема Re: Женски рай или чат безкрайнови [re: Nasinda]  
Автор Nasinda (Мама на торнадо)
Публикувано30.03.12 09:43



Длъжник съм на моите племенници, понякога и на детето си.....ама се уча, бавничко и славничко.......



Тема Re: Женски рай или чат безкрайнови [re: Nasinda]  
Автор tani4ka (mama na dvama)
Публикувано30.03.12 10:55



Не си само ти.....




Тема Re: Женски рай или чат безкрайнови [re: jana]  
Автор Nasinda (Мама на торнадо)
Публикувано30.03.12 12:47



Опитвам се да си сложа снимка на профила. И не става, не става........някой може ли да ми каже до какъв размер трябваше да бъде снимката?
Благодаря предварително....



Тема Re: Женски рай или чат безкрайнови [re: Nasinda]  
Автор WMC (Прах във вятъра)
Публикувано30.03.12 22:19



Хубави са.



Тема Re: Женски рай или чат безкрайнови [re: Nasinda]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано31.03.12 11:12



Много го обичам това и ми е като "настолна книга". Аз съм на мнение, че на всеки родител се "пада" това дете, което заслужава, което го прави по-силен и далеч по-разумен. Забелязала съм, че сферите в които съм слаба и несигурна покрай детето се изправям точно срещу тези страхове ...



Тема Re: Shampooнови [re: jana]  
Автор bggal (Kpucu)
Публикувано01.04.12 02:26



Може ли да ми кажете с какви шампоани и балсами кьпете децата си, които не са бебета? Аз досега използвам все още Мустела за Саша, от бебе досега, но косата й е много гьста (не кьдрава) и ми е трудно да я реша и т.н. по принцип и слагам от мойте шампоани и балсами, но ме е страх, защото незнам колко е окей за нея...
Не сьм останала с добро впечатление от детски продукти на Лореал и т.н. и неискам да й купувам такива, с две думи искам нещо хубаво за косата й и сьм окей да дам повече пари, за да го купя. Плийз споделете! Благодаря.




Тема Re: Shampooнови [re: bggal]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано01.04.12 09:14



Аз имах същия проблем доскоро с разресването...просто беше ад, само писъци...
Майка ми й взе едни спрей на Kлоран за разресване...супер! Не е бласам, просто спрей...



Тема Re: Shampooнови [re: bggal]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано01.04.12 11:01



Аз също използвам Мустела кат отечен сапун за тялото чат пат и за косата, иначе като цяло ползвам Бюбхен с принцесите от малка мия косата с него. Още не смея да ползвам нашите шампоани за нея.



Тема Re: Към майките на първолачета и по-големкинови [re: jana]  
Автор snich (top4o)
Публикувано01.04.12 14:49



Вече са ти казали,но да потвърдя и аз

- не е задължително детето да чете преди първи клас. Ренета се научи сама да чете по някаква си нейна странна методика още на 5 години.В предучилищната искаха от нея и други можещи, да четат на всички.Може би е било с цел да мотивират останалите.Тя така се наду,че 3 години след като започна да чете все още не чете достатъчно гладко.
Не знаех ,че Ния е с проблем,но точно заради проблема и последвалата демотивация,не я насилвай. Нека си върви с нейното си темпо ,за да има време да се научи да различава проблемните букви и да осмисли процеса на четенето им.
Не знам дали в класа на Ренета има деца с такава диагноза,но знам,че децата ,които по една или друга причина изостават с четенето са обект на по-интензивни грижи от страна на учителката.
Ще се справи Ния



Тема Re: Shampooнови [re: jana]  
Автор bggal (Kpucu)
Публикувано02.04.12 02:28



Благодаря, ще погледна, и ние това си говорихме с Валентин да продьлжавам да си й мия тялото с Мустела, пьк само за косата да вземем друго.




Тема Re: Shampooнови [re: dessbess]  
Автор bggal (Kpucu)
Публикувано02.04.12 02:31



Клоране ли се пише? Защото само това намирам? Или не?

А шампоани какви ползвате?




Тема Re: Shampooнови [re: bggal]  
Автор Nasinda (Мама на торнадо)
Публикувано02.04.12 11:01



Криси, последно говорих с моята фризьорка какъв балсам да й взема. Тя каза, че косъма на децата след 4-5 годинка е като структура на нашите, така че няма проблем да взема и шампоан за възрастни. Това бяха нейните думи, слагам и от моя балсам и няма проблем. Аз ползвам Джон Фрида - обожавам тази марка шампоани и балсам. Уникални са



Тема Re: Shampooнови [re: bggal]  
Автор tani4ka (mama na dvama)
Публикувано02.04.12 14:52



Аз от две седмици й мия косата с детските на AVON и със спрея против заплитане на коса. Доволна съм. Преди и аз ползвах принцесите на Бюбхен.




Тема Re: Shampooнови [re: tani4ka]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано02.04.12 14:58



Абе нещо ми е много мътно с Avon и Oriflame нещо немога да им се доверя и това си е. На орифлейм ползвах спрей против заплитане и така се наелектризираше косата, беше много смешна ..



Тема Re: Shampooнови [re: bggal]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано02.04.12 21:19





това си е изпитана марка медицинска козметика.
Към шампоаните сме по-небрежни, все детски, но
чак маркови не...сега точно едни от една немска дрогерия ДМ



Тема Re: Shampooнови [re: Nasinda]  
Автор bggal (Kpucu)
Публикувано05.04.12 06:37



Благодаря ня всички за сьдействието!

Нас, аз сьщо бях взимала тази марка, но на моята коса не действаше добре, за кьдрава коса. Иначе добре звучи и аз да попитам фризиорката ми какво мисли като ходя или даже дали да не попитам и в детският салон кьдето нея я подстригвам.




Тема Re: Яйца, козунаци, Великден...нови [re: jana]  
Автор tani4ka (mama na dvama)
Публикувано11.04.12 10:03



Айде да споделим кой какво ще майстори и как ще украси за този Великден.



Аз ще меся козунаци в събота, децага ще боядисват яйца, ще си украсим с цъфнали клонки, плюшени зайчета и пиленца. Оставаме окончателно в София и ще се отдадем на мързелуване, гушкане и разходки - ако е хубаво времето.




Тема Re: Яйца, козунаци, Великден...нови [re: tani4ka]  
Автор galia71 (стар клубар)
Публикувано12.04.12 09:05



Довечера с Дени ще боядисваме яйцата и ще замесваме козунаците, а утре сутрин ще ги пека.


Тя ще направи и едни шоколадови сладки



Тема Re: Яйца, козунаци, Великден...нови [re: tani4ka]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано12.04.12 12:38



Аз се прежалих и днес правя премиера с месене на козунак , по изпитана рецепта. Ползвам една щадяща техника за месенето- по-късно ще разкажа за нея, 4е е мааалко необи4айна, но нека първо стане козунака. Няма да правя големи коли4ества, само 1 ще се пробвам, не искам да се претоварвам откьм областта на корема.
Какво коли4ество козинаци смятате да правите?

Декорациите от миналата година са влезли в действие, яйца имам боядисани от миналата седмица , останали от немския Великден, може още няколко да врьтна в сьбота, но не обещавам.





Тема Re: Яйца, козунаци, Великден...нови [re: -Randi-]  
Автор tani4ka (mama na dvama)
Публикувано12.04.12 16:16



Ние снощи правихме това, голяма забава беше за децата:



Аз мисля да правя козунаци само с 1 кг брашно, тази година май по нова рецепта, да видим какво ще се получи




Тема Re: Яйца, козунаци, Великден...нови [re: tani4ka]  
Автор galia71 (стар клубар)
Публикувано12.04.12 17:31



много са сладки. Боби бяха правили подобни в у-ще.

И аз ще меся само с 1кг, но съм купила още 5бр

. Всички много обичаме и по Великден изяждаме много



Тема Re: Яйца, козунаци, Великден...нови [re: galia71]  
Автор bggal (Kpucu)
Публикувано13.04.12 03:55



Аз сьм си порьчала 2 козунака да си купя, с майка ще боядисваме яйца и сьс Саша, поне за нея е весело да се маже

и имаме агне порьчано ... общо взето никои няма да си дава много зор с приготовленията, всичко ще се купува с изключение на яйцата. Весело изкарване на всички!




Тема Re: Яйца, козунаци, Великден...нови [re: bggal]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано13.04.12 11:18



Козунакът не се полу4и както трябва, стана плоськ , но поне е вкусен. Малкият много го хареса, което ми е утеха. Правих го в оризово мляко заради алергията му. Докато втасваше, бухна прекрасно, оба4е при пе4енето сдаде багажа. Не знам дали близките години бих се навила да правя отново козунак.

Действа демотивиращо, когато цял ден си киснал у дома в името заради такьв и после резултатът е разо4ароващ.
Трябва си месене , оба4е няма как да стане сега в бременно сьстояние- помесих малко, но доста ме скапа това упражнение, притесних се заради корем4ето.
Рецептата е от една близка, но има зна4ение кой е майстора.



Тема Re: Яйца, козунаци, Великден...нови [re: tani4ka]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано13.04.12 11:20



Много са сладки животин4етата.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.