Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:58 30.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Re: Женски рай или чат безкрайнови [re: -Randi-]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано02.03.12 10:29



Не питай, направо е обезобразен от пъпки :( Все очаквах, но толкова много нямам спомен да е имала каката. Тази нощ спах при него и едвам го опазих да не се чеша. Сутринта гледам и по стъпалата отдолу избили ... И явно от отслабен имунитет го боли и гърлото и афти в устата му излизат.
Изопринозин ни изписа онзи ден личната, он не го взех...дали някой може да сподели отзиви. Позната аптекарка ми каза, че няма симсъл от него...



Тема Re: Женски рай или чат безкрайнови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано02.03.12 11:22



Виж какво намирам в нета като хомеопатия за варицела, предполагам препаратите облекчават симптомите. Обаче не знам дали си фен на самолечението, аз напоследък съм станала доста предпазлива.

- «Рус токсикодендрон» в разреждане 9 или 15 СН, 2-4 пъти дневно по 5 гранули.. Това хомеопатично лекарство се дава на детето, когато мехурчетата са пълни със светла, прозрачна течност и се намират върху зачервена, сърбяща кожа.

- «Мезереум» в разреждане 9 или 15 СН обикновено се препоръчва в по-късния стадий на заболяването, ако течността в мехурчетата придобие мътен жълто-кафеникав цвят, а също и когато тези мехурчета се пукнат и на тяхно място се образуват кафеникави корички.

- «Антимониум тартарикум» в разреждане 5 или 9 СН, 2 пъти дневно по 5 гранули, ускорява изчезването на синкавите белези, които могат да останат след падането на коричките на инфектираните мехурчета.



Тема Re: Женски рай или чат безкрайнови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано02.03.12 11:26



Също и това - има съвети за усилване на имунитета

"Д-р Михайлов написа:"Здравейте,
За разните шарки ще подбираме разни препарати, ако се стигне до заболяване.
Иначе цялата противогрипна програма може да се приложи (защото най-често причинителят е вирус). Но тази програма засилва резистентността и с/у бактерии.
Витамин С в хубави дози.
Клеева т- ра- за възрастта.
Енгистол- 2- 3 х 1 таблетка. Започнат ли д асе явяват обриви, първите 2 часа по една таблетка на 15 минути и после 3 х 1 докато трябва.
За врицела ще е подходящ Rhus toxicodenron- 3- 4 х 3 зрънца, ако се яви обрив.
Хвойнови вани, мазане с бадемово масло или от пшеничен зародиш.
Клеевата т- ра- определено- да.
Dolichos pruriens 5 CH- 3- 4 х 3 зрънца при сърбежи."



Тема Re: Женски рай или чат безкрайнови [re: _dexter_]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано02.03.12 14:08



Давам вит.С три пъти по 2, и три пъти сребърна вода с 2-5 капки клеева пък да видим.
Не съм фен на самолечението да ти кажа, но и тези лекари не влизат в аптеки изобщо сякаш...те изписват каквото минат да им рекламират...30лв. един сироп егати...
Енгистол освен да взема, ще видя как ще върви и ще преценя. Благодаря ти :)



Тема Re: Женски рай или чат безкрайнови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор mimy (мама на Ния)
Публикувано03.03.12 17:59



Ала-бала, изопринозин и на нас са изписвали, за подсилване на имунитета, но е ужасно горчив и Ния въобще не го иска. Педиатърката ни много го хвали, че добре действал, но след всякакви опити в какво ли не да го приеме, спрях да го взимам. Става въпрос за хапчетата, не знам как е сиропа.

Редактирано от mimy на 03.03.12 18:00.



Тема Re: Женски рай или чат безкрайнови [re: mimy]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано05.03.12 09:20



Така и не го купих, карахме на вит.С, сребърна вода+клеева тинктура.
Мина, сега всички пъпки са завехнали, остават още 3 дни вкъщи и после на градина и работа :))
Очаквах да е по-трагично предвид, че моето момче е по-глезено от сестра си. Първата нощ беше ужасна, но тогава беше и с висока Т, на втория ден 90% от пъпките бяха избили, втората нощ беше- ела почеши ме, ама не тук, ама не ми пръскай, ама сърби ме... Третата нощ аха да отпочне като втората, ама парирах лиготията в зародиш и даже спа спокойно, буди се няколко пъти, но беше поносимо.



Тема Re: Женски рай или чат безкрайнови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор Deern ( ღ)
Публикувано07.03.12 11:19



Надявам се че не съм разбрала добре, че се опитвате да лекувате шарка/ лекарите да лекуват шарка!!!

Понякога се чудя какъв трябва да е човек, за да му прилагат всякакви номера?!

п.п. Има ли възможност да се избират медикаменти (за грип например) за деца? Да се знае какви са възможностите и да има група медикаменти, които са подходящи, но родителите да предпочитат само някои от тях, които са имали добър ефект при детето? (било то само лесно приемани)



Тема Re: Женски рай или чат безкрайнови [re: Deern]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано07.03.12 11:23



НЕ се опитваме да лекуваме шарка - варицела, а само да облекчим симптомите :).
Къде да се избират медикаментите - при лекаря като предпочитание какво да пише на рецептата или в аптеката? Последно за детето нашата докторка пита за предпочитан АБ, но на мен ми беше все едно, защото така и така нито го купих, нито имах намерение да го давам





Тема Да, виждам, хомеопатия за децанови [re: _dexter_]  
Автор Deern ( ღ)
Публикувано07.03.12 11:45




Тема Re: Женски рай или чат безкрай [re: Aлa-Бaлa]
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано 02.03.12 11:26

Също и това - има съвети за усилване на имунитета

"Д-р Михайлов написа:"Здравейте,
За разните шарки ще подбираме разни препарати, ако се стигне до заболяване.
Иначе цялата противогрипна програма може да се приложи (защото най-често причинителят е вирус). Но тази програма засилва резистентността и с/у бактерии.
Витамин С в хубави дози.
Клеева т- ра- за възрастта.
Енгистол- 2- 3 х 1 таблетка. Започнат ли д асе явяват обриви, първите 2 часа по една таблетка на 15 минути и после 3 х 1 докато трябва.
За врицела ще е подходящ Rhus toxicodenron- 3- 4 х 3 зрънца, ако се яви обрив.
Хвойнови вани, мазане с бадемово масло или от пшеничен зародиш.
Клеевата т- ра- определено- да.
Dolichos pruriens 5 CH- 3- 4 х 3 зрънца при сърбежи."




Това е хомеопатия за деца!!!


Къде да се избират медикаментите - при лекаря като предпочитание какво да пише на рецептата или в аптеката?


При лекаря. Например отивам при детския лекар и му казвам че детето има грип с температура и кашлица. Ясни са няколкото сиропа, които са подходящи, но аз имам предпочитания към точно определен и искам него, защото е взиман и преди и действа и се приема добре. Лекаря пише рецепта за него.

п.п. Миналата седмица бях на лекар - за възрастни разбира се, имах синузит. Взимах антибиотик. Лекаря ме пита дали искам още нещо, за кашлица, хрема и т.н. Аз му казах че кашлицата не е толкова зле и че искам детски капки за нос, защото са по-слаби, а ми действат без да ме боли носа. Той изписа детски капки, а аптекарката се учуди защо са детски, аз й казах че не е грешка, защото така исках.



Тема Честит празник, мили момичетанови [re: jana]  
Автор galia71 (стар клубар)
Публикувано08.03.12 09:05



Много лично щастие и всеки ден да намирате поводи за празник!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.