Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:34 30.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Re: Към майките на първолачета и по-големкинови [re: tani4ka]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано27.03.12 13:40



Много ти благодаря ще ми е то полза. Аз честно казано мислех тази година да не я тормозя с ученето, това което взимат в детската и това при логопедката мислех, че е достатъчно. Смисъл това едва ил не е последната година на игра без да мисли за учене и прочие, но не искам да става и номера да отиде първи клас и да се окаже единствената неможеща да чете, дори да не е задължително ще се повлияе на самочуствието й, а като едно истинско рогато и амбициозно дете ще се впечатли много от това другите да могат тя не. Знам, че в първи клас се учат да сричат, да четат и да пишат и си мислех ако сега го могат после няма да им е интересно, затова и не я насилвах досега, но ако имаме някакъв проблем трябва да ог реша преди първият звънец, за да няма последствия после за нея самата.



Тема Re: Към майките на първолачета и по-големкинови [re: jana]  
Автор galia71 (стар клубар)
Публикувано27.03.12 14:04



Ако тя самата иска и се мъчи да чете - окей, работете, но ако - не според мен по-добре не я карай. Още повече, че работи и с логопедката. Аз съм пробвала Борис да го уча (щото разбираш ли баща му можел още на 5 да чете

), но така и не успях. Чак в края на предучилищната почна да срича, но явно тогава си му дойде времето.

Аз съм на мнението на Наси. А живот и здраве наесен ще обясниш на госпожата за проблема и би трябвало адекватно да подходи към нещата.



Тема Re: Женски рай или чат безкрайнови [re: -Randi-]  
Автор flor4eee (ветеран)
Публикувано27.03.12 14:43



Ранди, честита ти втора бременност! Сигурна съм, че като си гушнеш бебчето изобщо няма да се кахъриш, че е момче





Тема Re: Към майките на първолачета и по-големкинови [re: Nasinda]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано27.03.12 19:43



Само да вметна, че известният Георги Лозанов - с папийонката до 4 клас не е може изобщо да чете, после е дръпнал!


Янче, имам позната в Испания, която е бавачка на детето на една бг знаменитост. мога да я попитам дали знае нещо по въпроса, но ми кажи точно какво да попитам, т.е. да формулирам като въпрос.
Сигурна съм, че проблема ще се преодолее, а и бас държа, че Ния е мноого талантлива, рисува хубаво, нали?!



Тема Re: Към майките на първолачета и по-големкинови [re: jana]  
Автор tani4ka (mama na dvama)
Публикувано28.03.12 09:47



Значи - в началото на годината само 2-3 деца са можели да четат. Боби каза, че никой не им се е присмивал, госпожите са много търпеливи и помагали на тези деца. В момента пак не всички могат да четат, повечето сричали. В класа им има 4 деца, които ходят на логопед, но не знам дали някое от тях е с дислексия.
Това, че децата в първи клас могат да четат е мит. Важно е учителките на Ния да знаят за проблема и да подхождат с разбиране.




Тема Re: Към майките на първолачета и по-големкинови [re: dessbess]  
Автор mimy (мама на Ния)
Публикувано28.03.12 13:18



Яна, пробвайте с Буквенка - това е една компютърна игра с буквите, на Вискис мисля, че е фирмата, забавно им е на децата и може така да се мотивира. За добро или лошо, Ния от нея научи буквите, вече се опитва да срича и да пише разкривени печатни букви.
Сега излизат и едни книжки на Егмонт, поредица за буквите и т.н. - с героите от Мечо пух и лепенки, игри и прочие.



Тема Re: Хич не го мисли детето:)нови [re: jana]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано28.03.12 18:06



Всичко ще си дойде по местата с годините:)
Моята ходеше и на ясла и на градина, но така и не рачи да се понаучи да чете и без да има доказана дислексия. Аз четях още от 5 годишна...обожавах приказки с принцеси, това ми беше мотивацията да разбера какво става с принца и принцесата:)

Но моята вече е трети клас и пак не чете добре...в първи клас беше трагичен случай:) Обаче усещах, че нещата ще прогресират и хич не съм я юркала.
И до ден днешен ме пита от време на време буквата Р наляво или надясно се пишеше тумбачето и...или за някоя друга буква...имат си някакво си тяхн виждане някои деца. Иначе рисува като за световно, даже вече започна и графики разни...обаче с четенето сме зле:)...изразително четене пък забрави

...от детската градина до днес не е научила едно стихотворение, категорично отказва да наизустява и да го казва в училище, както и категорично отказва да пее...казала на учителката даже да и пише двойка, но няма да пее...вече се знае, че Марина никой не е в състояние да я накара да научи стихотворение и да пее...и я оставиха най-накрая на мира /пардон едно малко стихче знае, за една маймунка...ама това понеже и казах, че е написано за нея...хахаха;))...за една дива и проклета маймунячка:)/

п.с. за таблицата за умножение няма да споменавам, че голям срам...ама се надявам дгодина да сме по-добре
За ходенето на някакви танци там обаче, както и игрите и щуреенето е първа и винаги неуморна:)

Та не се кахъри:) Остави детето да си играе и се кефи на живота си!



Тема Re: Към майките на първолачета и по-големкинови [re: dessbess]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано28.03.12 21:27



Ния за разлика от това си затруднение в другите отношения е перфектна, смисъл рисува по начин по който другите немогат, но това си го пише и в дебелите книги за дец ас дислексия те не са малоумни, дори са над средното ниво за интелигентност, но мозъки им компенсира заради този си "дефект", нормално хората имат връзка между двете полукълба, невроните и аксоните отговарящи за говор, писане, четене и зрителен апарат, но при деца с дислексия тази връзка е нарушена и затова се получават така нещата. Тренирала съм мозъчето й т.е. съм го изпробвала запомня супер много неща наизуст, не само стихчета и песни, но цели разкази. Там проблем няма. Въпроса е аз как да й помогна, за да може да е на едно ниво с останалите деца и да не се изгради това затруднение като комплекс, както е склонна да прави от храктерчето й, смисъл като не е първа в нещо откача, ядосва се, плаче и пр. Въпроса е как аз да й помогна, няма българаска литература по въпроса, говорих с логопедката тя принтира от разни руски литературни учебници и буквари за такъв тип деца. Има няколко асоциации, като намерих дори вече една в София за родители на дечица с дислексия. Това не е проблем и не го разглеждам като такъв, детето си е уникално както всяко едно по своему, просто има затруднение и като родител съм длъжна да й помогна с каквото мога, за да не се стигне до подигравки, комплекси в училище и прочие зараждащи се глупости в главичката й. Странното е ,че в нейната детска няма дете освен нея, което да не може да чете ръкописни букви и това ме хвърли в шаха, защото нивото се качва тя с тези деца евентуално ще е в училище и какво правиме тогава, ясно е че ще говоря с преподавателката, но естествено в БГ това не е много широко разпространено и тя като педагог надали особено ако е възрастна се е сблъсквала с проблема и ще ми реагира адекватно.





Тема Re: Към майките на първолачета и по-големкинови [re: mimy]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано28.03.12 21:28



Тя ги знае назуст вече .....



Тема Re: Към майките на първолачета и по-големкинови [re: jana]  
Автор asinka (консултант)
Публикувано28.03.12 22:48



Яна, аз не смятам, че трябва да натискаш Ния да учи каквото и да било преди първи клас. Родителите нямаме подхода, за съжаление. Ние вече не мислим като деца...не знаем как да представим нещата. През юни живот и здраве ще имаш среща с класната на Ния, тогава е първата родителска среща и идеален момент да поговориш с класната на Ния и да и обясниш притесненията си. Като цяло учителите в начален курс са доста свестни и си гледат работат съвестно и са много наясно с най-новите тенденции за методите на образование. Та мисля, че ще срещнеш разбиране. Мисля, че би могла да очакваш и добри идеи точно как да я мотивираш да работи.
конкретно на въпроса ти Елена знаеше по малко да срича и беше точно като Ния-много се ядосваше ако нещо не и се получава, но лека полека улегна. Общо взето учителките и ми дават съвети как да постъпвам и как да се държа с нея. тя ни предоставя и всякакви презентации като помощни материали за работа вкъщи.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.