Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:38 30.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Re: Към майките на първолачета и по-големкинови [re: asinka]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано28.03.12 23:18



Ами да като цяло мислех като теб, ех че се радвам да те видяяяяя

, та мислех като теб, но логопедкат ами намекна, че е време да се включа в усвояването на буквите, именно защото не захапва нещата както повечето деца. Аз също бях на мнение и затова досега не предприемах нищо, че сега й е последното безгрижно време преди да заляга над уроците, затова исках и мнението ви тук. Къде се загуби ти толкова време? Още имам мобилен и още номера ми е същият хаха



Тема Re: Към майките на първолачета и по-големкинови [re: jana]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано29.03.12 08:51



Според мен не бива да се сравняват децата с дислексия с останалите деца. Това нещо, дислексията не изчезва с възрастта - както ти си го казала, то си е нещо в мозъка. Мисля, че си много права да търсиш начини да се справиш с положението още на тази възраст. На шест години децата са напълно способни да се научат да четат, че даже и на по-ранна възраст. И това не ги затормозява кой знае колко, ако няма натиск, разбира се. Дори не става въпрос за амбиция на родителите, а за интерес от страна на детето - като иска да чете, защо да го спираме - само защото няма да му е интересно в първи клас?!?
Тези асоциации, за които казваш, че си намерила, те нямат ли помагала, някаква методика?
Децата са различни, развиват се различно, научават нещата с различна скорост. Но ако има някаква особеност, не трябва да се търси сравнение с останалите. Кой можел да чете в първи клас, кой не можел - явно по някое време нивото се уеднаквява. Но ако го има фактора дислексия, вече става съвсем различно.



Тема Re: Към майките на първолачета и по-големкинови [re: _dexter_]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано29.03.12 09:45



Точно това ме притеснява и затова бързам да помогам, защото в първи клас децата по някое време се уеднаквяват както сама го описваш, но при децата с дислексия това се случва много бавно и несигурно и отново стават изоставащи без нужната външна помощ.
В асоциацията не съм звъняла, там работят с логопеди и психолози, до вчера намирах само две в Русе и Варна, вчера намерих една и в София. Ще се обърна и към тях, въпреки че сега работим със специалист няма да е лошо да потърся и второ мнение да погледнат детето



Тема Re: Женски рай или чат безкрайнови [re: jana]  
Автор Nasinda (Мама на торнадо)
Публикувано29.03.12 13:30





...Продавам разкошно червено вино...

Тема Re: Женски рай или чат безкрайнови [re: Nasinda]  
Автор galia71 (стар клубар)
Публикувано29.03.12 15:46



хубаво е.....

защото детето е празник, докато е все още с теб!



Тема Re: Женски рай или чат безкрайнови [re: Nasinda]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано29.03.12 15:48



Много ми хареса!



Тема Re: Женски рай или чат безкрайнови [re: Nasinda]  
Автор Nasinda (Мама на торнадо)
Публикувано30.03.12 09:43



Длъжник съм на моите племенници, понякога и на детето си.....ама се уча, бавничко и славничко.......



Тема Re: Женски рай или чат безкрайнови [re: Nasinda]  
Автор tani4ka (mama na dvama)
Публикувано30.03.12 10:55



Не си само ти.....




Тема Re: Женски рай или чат безкрайнови [re: jana]  
Автор Nasinda (Мама на торнадо)
Публикувано30.03.12 12:47



Опитвам се да си сложа снимка на профила. И не става, не става........някой може ли да ми каже до какъв размер трябваше да бъде снимката?
Благодаря предварително....



Тема Re: Женски рай или чат безкрайнови [re: Nasinda]  
Автор WMC (Прах във вятъра)
Публикувано30.03.12 22:19



Хубави са.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.