Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:00 28.04.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩ  
Автор talliia (непознат )
Публикувано13.05.09 12:59



Здравейте,аз съм Талиа и моля за помощ.Оня ден пих...какво ли не.Вчера ми беше мнооого зле.Реших в нета да потърся нещо за махмурлук и слава Богу попаднах в този форум.От 8ч.сутринта до 12,почти бях убедена,че имам проблем,но след 200гр.водка си казах-не,ти си само обикновена пияница. Като прочетох историите /които са ми до болка познати/в 12ч.вечерта си признах.Зависима съм.Това е.Ако знаете в момента колко ми е трудно.Доволна съм,че благодарение на Вас,вчера минах само с 200гр. Преди малко останах сама и познайте за какво си мисля?От днес ли да започна...или от утре?
Моля за съвет.



Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови [re: talliia]  
Автор nekoi ()
Публикувано13.05.09 15:02



Добре дошла при нас!

Ако днес още не си пила, започни от днес. Щом си издържала половината ден, ще издържиш и останалите часове, колкото и да ти се пие.
И ела на сбирките на Анонимни алкохолици.



Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови [re: nekoi]  
Автор talliia (непознат )
Публикувано13.05.09 15:17



Здравей,радвам се,че се обади.Не съм пила,защото не съм ставала от компа , не съм излизала от форума и естествено не съм ходила до магазина.Знаеш ли,не се чуствам готова да ви погледна в очите.За момента все още си мисля...че мога и сама.Ох...всъщност сигурно няма да мога без вас,но ме е страх да изляза от къщи,защото мога и да не стигна до Веслец.Предполагам ме разбираш.



Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови [re: talliia]  
Автор nekoi ()
Публикувано13.05.09 16:25



Разбирам те.
И други като теб ги е било страх.
Големи и страшни на външен вид мъже са идвали по 2-3 пъти до Веслец, обикаляли са около номер 33, но не са влизали от първия път. Но като влязоха, после съжаляваха, че са пропуснали толкова години и не са дошли по-рано, макар че са знаели за АА.
От тук пишещите също има такива, които ги беше страх да дойдат и отначаало контактуваха само виртуално с нас.

Не е казано днес да дойдеш. Удръж се суха до неделя и ела тогава.

Но ела и не отлагай. Защото интернет в никакъв случай не може да свърши работата на живите сбирки.
Пък като дойдеш, може и да не ни гледаш в очите отначало

Една наша (и твоя вече) приятелка казва, че на първите сбирки е изучила обувките на всички на сбирките и всяка плочка на пода. Пък вече не пие повече от две години и отдавна гледа спокойно всички хора в очите.



Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови [re: nekoi]  
Автор talliia (непознат )
Публикувано13.05.09 16:30



Ще опитам до неделя,но моля те не наглеждай ме до тогава.Аз ще съм тук по цял ден.Поздрави в клуба.



Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови [re: talliia]  
Автор nekoi ()
Публикувано13.05.09 17:02



ОК



Това ми дай на мен, да наглеждам крехки (в трезвеността си) алкохолички.
Шегувам се, а всички прилики с действителни лица и събития са случайни.
Като сме алкохолици, не можем ли да се пошегуваме? В шеги и закачки трезвеността по-леко идва.

Понеже вече си изкарах надницата и гася компа, ще трябва известно време да разчиташ тук на други добри хора.
Още не знам дали довечера ще ходя на сбирка, но ако отида, ще предам поздравите ти.

И никакво пиене днес. Утре сутрин ще си кажеш "само днес няма да пия". И няма да го правиш. Така и в следващите дни, до неделя.
А ако в неделя наистина дойдеш наистина на сбирка, това може да стане преломния ден в твоя живот.



Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови [re: nekoi]  
Автор talliia (непознат )
Публикувано13.05.09 17:06



Благодаря ти много.



Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови [re: talliia]  
Автор Aня (пристрастен)
Публикувано13.05.09 17:55



Здравей Talliia!


Добре дошла!
Радвам се, че си тук, че си попаднала на Некой и че си взела решение.
Знаеш ли, аз от първата си сбирка избягах, още от вратата дадох заден ход, също ме беше страх да погледна хората в очите.
Това беше преди 171 месеца.
Оттогава животът ми се промени така, както и не си представях, че може.
Но това нямаше да е възможно ако не се бях прастрашила следващия път.

На Веслец ще намериш не само хората, които ще ти помогнат да не пиеш. Ще намериш страхотни приятели, с които животът ти ще стане по-богат.
Наистина. И го казвам обективно, защото не съм оттам, на Некой например ще му е по-неудобно да си прави реклама (?)
Стискам ти палци.




Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови [re: Aня]  
Автор talliia (непознат )
Публикувано13.05.09 18:07



Аня,страх ме е да изляза от къщи,защото знам,че по пътя на там,ще се изгубя в някоя кръчма.За едно "малко", за кураж.Без едното малко мисля,че няма да мога да се справя,а ми е ясно,че ще има и голямо,и само още едно и....още едно и издънка,отново.



Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови [re: talliia]  
Автор val999 (трезвен засега)
Публикувано13.05.09 19:12



Здрасти Talliia, напълно те рабирам, аз в първите трезви дни се страхувах да слезна до магазина и молех жена ми да ходи да ми купува кисело мляко. Сега чак не ми се вярва, но ако тогава слезнех бях сигурен, че краката ще ме отведат до барчето до магазина и устата ми щеше да каже "една водка". Не че имаше нужда да го казвам изобщо, момичето като ме видеше и се обръщаше да вземе бутилката. Та страшно си е. Но сега за теб ще е различно, защото ще имаш подкрепата на всички тук.

Това за куража с едното малко, по-добре го изхвърли от мислите си, доколкото можеш. За Веслец не е необходимо да се доокуражаваш допълнително. Там всички са били като теб сега. И това няма как да се забрави. Само ще се зарадват, че още една страдаща е решила да се върне към живота. Щото това с алкохола не е живот.

Преди да отида на Веслец нямах идея, че може толкова свестни хора да се съберат на едно място. Явно ние алкохолиците сме по-специални. Или поне на мен така ми изглежда. Но истината е, че даже и когато не мога да отида на сбирка, си мисля за това как ли е минала сбирката, каква е била темата ... и ми става добре.



Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови [re: val999]  
Автор talliia (непознат )
Публикувано13.05.09 20:45



Здрасти Вал,днес се обадих,че напускам работа,точно поради тази причина,да не излизам известно време.В понеделник излязох в 6 сутринта,купих си от денонощния 200 водка,изпих я и естествено тръгнах с колата.По пътя ме хвана яд,че си взех само една.От квартала където работя си взех още една с две бири.В офиса съм сама,никой не ми пречи.И?Как съм се прибрала...знам ли?А сега не мога да си представя,като изляза какво ли ще си напазарувам,още повече,че цял ден не съм пила нищо,и съм си в кщи.Оставям на хората на които съм обещала да се оправя да пазаруват.Е...поне днес,утре ...един Господ знае.



Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови [re: talliia]  
Автор Aня (пристрастен)
Публикувано13.05.09 20:59



Напълно те разбирам. Аз първите няколко седмици, ако изобщо излизах, то само без никакви пари в мен, по същата причина.
Дръж се, с теб съм.
Ако бях в София, щях да дойда да те заведа на сбирка.





Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови [re: Aня]  
Автор talliia (непознат )
Публикувано13.05.09 21:03



Снощи заявих на мъжа ми,никакви пари,даже и моите му дадох.Сутринта...беше ми оставил 20лв.Каква борба беше,ако знаете.



Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови [re: talliia]  
Автор Aня (пристрастен)
Публикувано13.05.09 21:18



Ами засега, щом можеш да не излизаш, проблемът се отдалечава поне малко. Стой си вкъщи, чети тук, пиши, споделяй... Като изчетеш всичко оттук, можеш да погледнеш и в друг форум:

, и там ще имаш доста за четене.

Няма да е лошо и мъжът ти да попрочете тук-таме, тези оставени 20 лева показват, че той явно не осъзнава сериозността на проблема. Стига да поиска да се заинтересува, но в интерес и на двамата ви би било полезно да го стори.



Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови [re: talliia]  
Автор Xapakиpи ((минаващ))
Публикувано13.05.09 21:32



Здравей, Талия! Аз съм алкохоличка и не пия от две години, онази съм, дето месеци наред не смеех да вдигна поглед и изучих обувките на всички от Веслец и всяка плочка. Виж как започнах.


Мога ли
Автор Xapakиpи (Нерегистриран)
Публикувано 18.10.06 15:35

да дойда на Веслец, ако съм "действаща" алкохоличка или трябва вече да съм извървяла първата стъпка сама?
Алкохоличка съм от около 15 години, и не съм чак толкова анонимна, защото за проблема ми знаят всички - роднини, приятели, колеги, децата ми даже.
Искам да дойда, да ви чуя, но се притеснявам, че още съм твърде "мръсна", дори опит не съм направила да спра, нито за ден (като изключим бремеността и кърменето, но това е друга история).
Та, въпросът ми е има ли сред вас "действащи" алкохолици и не потъват ли те в земята от срам, заобиколени от борещи се за живота и здравето си хора, от надмогналите порока.
Само като си помисля - водката ми пак ще е в чантата ми, ще изчакам почивката и ще ида в тоалетната и ще надигна бомбичката, после ще си сложа червило и пак ще вляза при вас, и задълбочено ще слушам...
Ужасно е, искам да дойда, искам...

Ако искаш виж и отговорите на хората, на които дължа новия си живот.


Сега идвам от сбирка. Само преди 58 страници форумно време си задавах същите въпроси като теб. И получих много кураж тук. АА е моето място. Само там получавам отговорите, само там мога да задам въпросите и да получа сърдечна подкрепа в трезвия си път. Казваш, че може би можеш и сама. Е, аз не можах сама, получи се обаче с ТЯХ от АА. Уча се да живея отново. Мога да кажа, че съм щастлива. Благодаря.
Имаме си един лаф - "Щом аз успях и ти ще успееш". Вярвам, че е така.
С теб съм.
albizar@abv.bg



Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови [re: Aня]  
Автор talliia (непознат )
Публикувано13.05.09 21:37



Той не разбира.Мисли,че като съм дала обещание...съм като него,спазвам го и това е.
Ще поговорим,но точно сега не съм в състояне.Нервно ми е и ще се скараме.
А,дали не ме съжалява като ме гледа?Трябва да го питам.Утре обаче.



Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови [re: Xapakиpи]  
Автор talliia (непознат )
Публикувано13.05.09 21:41



Не,не мога сама.Няма смисъл да губя време.Ако устискам до неделя,ще дойда.



Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови [re: talliia]  
Автор puvpav (шматорко)
Публикувано13.05.09 22:04



Има и скайп сбирки, стига да искаш и там можеш да влезеш.Естествено живите сбирки са си най добри.Стискам ти палци да стигнеш до Веслец.



Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови [re: puvpav]  
Автор nekoi ()
Публикувано13.05.09 22:25



talliia, все пак отидох на сбирка тази вечер.
В АА имаме по два рожденни дни - биологически и от датата, когато сме спрели да пием. На сбирки празнуваме вторите.
Тази вечер една жена почерпи за една година трезвеност. Преди година, отчаяна от своето пиене и от нещата, които и се случват заради него, тя изписала думата "алкохолизъм" в гугъл. Не знаела нищо за АА, но попаднала в този форум.
Нещо да ти е познато?
Та си помислих колко добре би било - и за теб, и за нас - ако след година разрежеш твоята торта.

Но отвхърлих тази мисъл. Дотогава има 365 дни. А ти сега мисли само за днешния ден. И като помислиш 365 пъти само за днешния ден, ще стигнем и до твоята торта.

А казвам, че би било добре и за нас, защото всеки, който дойде на сбирка, помага не само на себе си, но и на останалите в АА.



Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови [re: nekoi]  
Автор talliia (непознат )
Публикувано14.05.09 11:33



Е,на мен ми остават още 364 дни.Страх ме е,че всеки момент мога да си кажа:"Видях,че мога да го спра когато поискам" и...всичко да запчне от начало.



Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови [re: talliia]  
Автор Xapakиpи ((минаващ))
Публикувано14.05.09 12:37



Мисли само за следващия час, после за следващия, само за този ден, само за тази нощ.

Всъщност вместо да се тревожим как да ограничим броя на погълнатите чашки, ние порсто се стараехме да избегнем първата глътка, защото тя стартира процеса.
Звучи почти глуповато опростено, нали? Сега ни е трудно да повярваме, че по-рано, преди да се приобщим към АА, не бяхме се сетили за подобен изход. /Често казано, трябва да признаем, че не сме искали да се откажем от пиенето, защото не сме осъзнавали какво представлява алкохолизмът./
Основното сега е: Тази тактика ни помага.



Считаме за по-реално, а и по-успешно да казваме:” Няма да пия поне днес”.
Дори да сме пили вчера, можем да решим да не пием днес. Можем да пием утре – кой знае, дали въобще ще бъдем живи – но решаваме да не пием в тези 24 часа. Независимо от изкушението или предизвикателството, решаваме да стигнем до крайност, ако се налага, за да избегнем алкохола днес.
Нашите приятели и семейства с право са преситени от обещания като “ Сега вече наистина съм решил”, тъй като често са ни виждали да се прибираме “здравата подредени”. Затова няма нужда да обещаваме нито на тях, нито един на друг, че няма да пием. Всеки обещава сам на себе си. В крайна сметка поставили сме на карта собственото си здраве и живот. Ние самите, а не приятелите или семействата ни, трябва да направим необходимото, за да бъдем здрави.
Ако желанието да пийнеш е наистина голямо, мнозина от нас разделят 24-те часа на части. Да кажем, решаваме да не пием един час. Временното неудобство можем да изтърпим още един час, после още един. Повечето от нас започнаха програмата си за възстановяване по този начин. Всъщност всяко възстановяване от алкохолизъм започва с един час на трезвеност.
Разновидност на този начин е отлагането на /следващата/ глътка./







Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови [re: Xapakиpи]  
Автор nekoi ()
Публикувано14.05.09 13:21



Страх ме е,че всеки момент мога да си кажа:"Видях,че мога да го спра когато поискам" и...всичко да запчне от начало.

Можеш да го спреш, когато искаш, но и можеш да го започнеш, КОГАТО НЕ ИСКАШ. В АА не се учим как да спрем пиенето, а как да не го започнем отново, след като сме го спрели.
Един ден трезвеност е хубаво нещо и няколко дни трезвеност са много хубаво нещо. В същото време обаче те са и много, и малко. Пътят ти тепърва ще започне.

Може ли един уточняващ въпрос. По-нагоре казваш, че си напуснала работа, за да не пиеш. Напуснала си за деня или за няколко дни? Или смяташ да смениш работата си?



Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови [re: nekoi]  
Автор talliia (непознат )
Публикувано14.05.09 14:19



Смятам да я сменя.Работех сама в стая и естествено започнах да си пия...като съм сама и никой не ми пречи.Слава Богу,че не правех грешки,но имам служебна кола и...започнах да карам не пила ,а направо пияна от сутринта,от 6 часа.Трафика в София сутрин и вечер го знаеш...Въпрос на време беше да направя някоя беля.



Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови [re: talliia]  
Автор Xapakиpи ((минаващ))
Публикувано14.05.09 15:11



И аз напуснах, защото вече беше неудържимо, служебните коли си имаха шофьори и не това беше проблемът ми. Бяхме две в стая - но вече ми беше паднало пердето и пиех нонстоп почти без да се крия. Пращах станажантите да ми купуват вино и водка от барчето долу. Освен запасите в бюрото, в чантата, освен служебното пиене, което винаги се изхитрявах аз да прибирам след купон. Идвах първа, за да знам, че ще мога да ударя едни уста преди да са дошли другите.
Много често дни или седмици след купона някой се сещаше, че е останало пиене и надникваше в шкафа - познай какво намираше...
Вече ми правеха забележки - малките шефове цитираха големите, дъхтяла съм била на алкохол от сабахлем. Обещавах, че няма да се повтори и сметам знаеш...
Напуснах, но продължих да пия у дома още 3 и половина години. Стресът го нямаше, но алкохолизмът напредваше с дни. С часове.
Радвам се, че си решила да спреш.
Само да уточня, че преди неделя има сбирки и утре на Пиротска, и в събота - на Веслец, виж ги в списъка в темата Групи за взаимопомощ, погледни и постоянната тема на Коцето за онлайнсбирките, ако искаш. И както казват руснаците "С Богом вперед!".



Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови [re: Xapakиpи]  
Автор nekoi ()
Публикувано14.05.09 15:59



Това, че си напуснала преди да направиш беля е добре.
И показва мотивация да се захванеш с проблема си.

Аз доста години се опитвах да нося двете дини - и да пия, и да работя. Накрая не че работех нещо, ами се люшках пиян насам натам, излагах се, налагаше се колеги да ме прикриват и да вършат моята работа. Това с прикриването не се получаваше особено добре, защото всички знаеха за проблема ми, но мълчаха от неудобство или защото не знаеха какво да кажат. Мълчаха пред мен, но говореха зад гърба ми.
Преди това бях напуснал друга работа, защото бях в тежък запои и нямаше как да се скрия или някой да ме покрива.
Още по-преди това бях на трета работа, където неведнъж ми правеха забележки за пиенето, бях пред уволнение, но ми се размина само с много тежко наказание.
После аз сам напуснах.

Щом си напуснала, на първо време е добре да се отдадеш изцяло и само на възстановяването си. И да обърнеш внимание на думите на Харакари, която, след като напуснала работа, започнала да си пие още "по-сладко".

Нали знаш шегата - напуснах работата, защото тя ми пречи на пиенето.



Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови [re: Xapakиpи]  
Автор talliia (непознат )
Публикувано14.05.09 16:30



Позната история.Ставах в 5 ,тръгвах в 6-6.15 уж, да избегна задръстванията...
по-скоро да съм първа,да ударя едно на спокойствие."Може да е от сутринта,но е марково",това ми беше оправданието глупаво.От марковите пиехме поне трима.Така и не разбрах кои са другите.Но... това ми беше успокоение.Не съм само аз.Лошото е,че вече не пробирам,марково или не,няма значение,а започнах да пиивам по 200гр.и след това тръгвах с колата.Преди да пристигна,спирах за още.Сега като се замисля на трезвена глава...поледици,сняг,фарове,задръствания,ABS не работеше.Боже как не съм убила някой невинен човечец.Ужас.



Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови [re: nekoi]  
Автор talliia (непознат )
Публикувано14.05.09 16:44



Ако не бях напуснала...имах два варианта,грешка за която сигурно щях да връщам пари с години и затвор или Орландовци за катастрофа.Това ми дойде на ум вчера сутринта.Като съм трезвена май съм по-разумна





Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови [re: talliia]  
Автор nekoi ()
Публикувано14.05.09 22:04



Я, гледай, дори се усмихваш вече. Това вече си е нещо.
И разумно взе да говориш на трезва глава.
И как мина днес денят, теглеше ли те към магазина толкова силно, колкото вчера?

В първия ден, в който спрях да пия, толкова ме беше страх да не изляза за пиене, че цял ден не станах от леглото. Мислех си, че само ако се изправя, и ще тръгна към близкото капанче, където обикновено изпивах почти на екс чаша с 200 гр. водка.
Толкова ме беше страх да стана, че се притисках към дюшека, сякаш исках да залепна за него.



Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови [re: nekoi]  
Автор talliia (непознат )
Публикувано14.05.09 22:12



Добре,че сте Вие,иначе щях да се предам.Не смея да се хваля,но днес отидох
да си купя цигари и бутилките въобще не ме дразнеха.До 17ч.не си бях мила косата ,за да не излизам.





Тема Аз също съм нов.нови [re: talliia]  
Автор Cтeфko (Загорец)
Публикувано14.05.09 22:15



Здравей,Талия.

Това с карането пиян го пробвах доста отдавна и първоначално се притеснявах,но след като намирах начин да се оправям с полицията,вече не ми пукаше как ще карам.Не ми правеше впечатление,че често съм бил на косъм от гробищата или затвора.В това няма нищо необикновено,тъй като аз вече бях минал отдавна тази граница,от където можех да получа човешка помощ.Лошото бе,че само аз отричах това,като търсех причината за своето пиене вън от себе си,а не в начина ми на живот като цяло.Това продължи години подред като вследствие не развилия се алкохолизъм загубих подред добра служба,на която държах и уважавах,съпруга,която бе доста добра,и търпелива,като оттам насетне почна здраво падение в Бездната на Болестта-алкохолизъм..
Още преди близо двайсет години лекарите се опитваха да излекуват алкохолизма ми, но както споделих- отдавна и то съвсем неусетно съм минал тази невидима граница, и това не се получи.Те даваха всичко от себе си,но това явно не бе достатъчно,тъй като продължавах да пия и да се опитвам да "контролирам" своето пиене,а най-вече да продължавам да затъвам все по-дълбоко, и по-дълбоко.
След раздялата с бившата ми жена Ада се отвори за мен и оттам започнаха посещенията ми по болници,отрезвителни, и лежане на лечение в психо- болницата,като нищо от това,което изброих не успя да ме спре да не пия без значение след колко време без алкохол.
От 2002 година тръгнах на една терапевтична група в града ни,носеща името на АА,но това не ми попречи да не пия в последствие и да ставам още по-зле с времето,като се оказа,че болестта прогресира и отново само аз не виждах това и продължавах да се свличам все по -надолу.
През 2006 година при поредното ми излизане от отрезвителното,когато бях на път да превъртя и да си замина имах шанса при мен да дойде човек от Анонимни Алкохолици,който ми предаде Посланието на АА, и с това започнах да правя нещо за себе си.Няколко месеца бях добре,но по едно време се отделих от АА с идеята,че сам ще се справя и после отидох на тази терапевтична група с мисълта това да ми помогне да се възстановя от Алкохолизма,но отново нищо не стана.Върнах се при своите приятели от АА и вече пълен със страхове,съмнения,недоверие и предразсъдъци се запих след повече от една година без алкохол.
Сега се опитвам да правя нещата по Програмата на АА така,както са споделени в Голямата книга и със спонсор по тази Програма,без да си търся свои "по-лесни и по-удобни пътища",като така се надявам на трезвеност ден по ден и част от работата ми по Програмата е споделянето със събратята ми на това,което е било,какво се е случило и какво е сега.


Благодаря ти,че имах шанса да споделя малко от това,през което преминах преди да потърся и да получа помощ от Анонимни Алкохолици и ти желая още 24 часа трезвеност.
Бъди здрава,ти и всички около теб,Талия.

Бог да пази теб и дома ти.



Бъди себе си.

Редактирано от Cтeфko на 14.05.09 22:47.



Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови [re: talliia]  
Автор nekoi ()
Публикувано14.05.09 22:24



Ако се оставиш да затънеш в болестта, ще дойде момент, в който ще излизаш с немита от седмица коса и няма да ти пука.
Хубаво, че слаломът ти между бутилките днес е завършил успешно.
Внимавай обаче, много е коварна болестта. Влизал съм уж за нещо друго в магазина, пък устата ми сама е казвала "водка". Все едно, че някой друг говореше вместо мен.

Ще ти разкажа нещо, случило се с наш приятел от АА. Той не пише тук, но няма да се разсърди, че го цитирам.
Не беше пил 5 години и не му се пиело. Обаче плаща в магазина на касата някаква сметка, трябва да му върнат 75 стотинки ресто. Точно толкова стрували патрончета по 100 грама с алкохол. И той най-неочаквано за самия себе си поискал вместо стотинките да му дадат и едно патронче, за да закръгли сметката. Изпил го, разбира се.
После тръгна редовно на сбирки на АА и се удържа да не се върне там, откъдето беше се измъкнал с кански усилия.

Редактирано от nekoi на 14.05.09 22:26.



Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови [re: talliia]  
Автор talliia (непознат )
Публикувано15.05.09 10:15



Хорааааааа...умирам.Днес трябва да ми е трети ден,но май няма
да издържа.Събудих се нервна,ръцете ми треперят.В главата имам само една
мисъл,че едно малко,ще ме оправи.Плаче ми се иде ми да убия някой.Изключих
си телефоните, не искам никой да чувам и виждам.Даже звънеца на вратата спрях.На всичко отгоре пак са ми оставили пари.Имам чувството,че нарочно го
правят.Ако се напия ще ги обвиня тях...да не са ми ги оставили.Нормално ли е това?Вчера ми беше добре.И друг път не съм пила със седмици,но такова чудо
не е било. Тогава не се бях заричала,че ще спирам завинаги.Дали това е причината?



Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови [re: talliia]  
Автор Xapakиpи ((минаващ))
Публикувано15.05.09 10:58



Талия, дръж се, на бележка ти оставям телефона си, обади ми се, ще мина да те взема и ще идем на сбирка довечара на Пиротска.



Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови [re: Xapakиpи]  
Автор talliia (непознат )
Публикувано15.05.09 11:02



В главата ми звучат 100 гайди,как да се държа,мога да си взема цял кашон,и
леда ми трака в главата...



Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови [re: talliia]  
Автор nekoi ()
Публикувано15.05.09 11:35



Това ще мине, само трябва да удържиш сега.
Съвсем нормално е ставащото с теб. И на мен ми тракаше какво ли не из главата.
Не вярвам този пристъп на силна абстиненция да е от това, че си казала, че няма да пиеш до края на живота си. Ама пък и никой не иска от теб това. И ти не го искай сама от себе си. Поискай да не пиеш само днес. Нищо повече.
Ако пристъпът е толкова силен, си кажи: Няма да пия само до 15 ч. (примерно) Като дойде часът, ако пристъпът не е намалял го удължи с още часове.
Наливай се с течности, сокове, вода, яж сладко.
Помоли се, ако вярваш в нещо. И да не вярваш, пак се помоли.

Нали каза да те наглеждам, ето наглеждам те. И ще се помоля за теб.
Удръж днес, утре ще си по-добре.

Харакири ти дава добра идея. Ако мислиш, че не можеш довечера да стингнеш до Пиротска, пак и се обади да си поговорите, и това помага.



Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови [re: nekoi]  
Автор talliia (непознат )
Публикувано15.05.09 11:43



Взех две успокоителни и гледам филма "Тайната"



Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови [re: talliia]  
Автор nekoi ()
Публикувано15.05.09 11:45



По-добре избягвай успокоителните и внимавай много да не се "закачиш" за тях и да си направиш двойна зависимост.

На мен валидолът много ми помагаше (и досега), той поне е безопасен.

Редактирано от nekoi на 15.05.09 11:50.



Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови [re: nekoi]  
Автор talliia (непознат )
Публикувано15.05.09 11:55



Те са ми двете последни,а си изгубих връзката в аптеката.Тези зелени рецепти...Стомаха и черния ми дроб се чудят какво става ,трети ден им наливам само вода.





Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови [re: talliia]  
Автор nekoi ()
Публикувано15.05.09 12:24



Значи си загубила връзката си в аптеката точно навреме.
Не само стомахът и черния ти дроб се чудят какво става, мозъкът ти също си иска обичайните дози алкохол и кара цялото ти тяло да се бунтува.
Имаш чувство, че си се превърнал в лодка без кормило, блъскана от вълните.

Едно от изреченията на АА е: дай време на времето.



Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови [re: talliia]  
Автор Aня (пристрастен)
Публикувано15.05.09 12:32



И стомаха, и черния дроб, и мозъка ти и цялата ти нервна ситема се "чудят какво става" - много хубаво го каза!


Целият ти организъм е объркан и разстроен, затова се чувстваш така. Но ТОВА ЩЕ МИНЕ, колкото и да ти е трудно да го повярваш в момента. Ще мине и даже не подозираш сега, колко прекрасно се чувства човек когато е трезвен, колко различен вкус придобива въздух... И ти ще се почувстваш така, трябва само едно единствено нещо да спазиш: да не вдигнеш първата чаша - само тази едиствена, първа...
И аз, и всички които ти пишат тък, някога сме успели да удържим - и ти можеш!
Стискам ти палци много силно.
Обади се на Харакири. Независимо от това дали искаш да отидеш на сбирка. Разговор с друг човек е най-добро хапче срещу алкохолизма, наистина.
А като и се обадиш, поздрави я от мен!



Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови [re: nekoi]  
Автор talliia (непознат )
Публикувано15.05.09 12:35



Ох...добре,че сте вие.Блъскам се от бряг в бряг.Сутринта си мислех (до колкото
можех да мисля),сега ако нямам нет съм загубена.И...щях да обвиня интернет компанията за моята издънка.Все си търся някой да е виновен.



Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови [re: Aня]  
Автор talliia (непознат )
Публикувано15.05.09 12:47



Аня,не се чуствам специална,за да занимавам хората, по-силни от мен, лично.
Вчера ми беше толко хубаво,но се похвалих в по-горните постове,а...небиваше.Знаех си


Не,че не говорих с Харакири в Скайпа.Чувствам се безпомощна.Даже и успокоителните не ми действат.Имам чувството,че сама "организирам хауса"
в душата си,с желанието да се боря с нещо по-силно от мен.



Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови [re: talliia]  
Автор nekoi ()
Публикувано15.05.09 13:11



това от предния ти пост, че си била готова да обвиниш липсата на нет, по-преди пък, че са ти оставили пари, е точно по алкохолишки - все търсим с нещо да оправдаем пиенето си.

Ако не ти се говори с Харакири по телефона (разбирам те, макар че продължавам да мисля, че би те успокоило поне малко), говори после пак с нея по скайпа. Аз много не го обичам туй чудо и нямам на служебния си компютър и все се чудя на колегите как не им пречи да им писука и да им намигва с оранжевото си око през 15-20 минути.



Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови [re: nekoi]  
Автор talliia (непознат )
Публикувано15.05.09 13:26



Как само ме върна в реалността?Алкохолишки...?А,ми да,аз съм такава,и не трябва да го забравям.Слава Богу,че не посегнах към първата...



Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови [re: talliia]  
Автор nekoi ()
Публикувано15.05.09 13:42



Слава Богу,че не посегнах към първата...

и днес няма да посегна към нея, колкото и зле да се чувствам и каквото и да ми се случва.





Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови [re: nekoi]  
Автор talliia (позната)
Публикувано15.05.09 14:00



И всепак... излизам...Бог да ми е на помощ...



Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови [re: talliia]  
Автор Aня (пристрастен)
Публикувано15.05.09 15:57



"...не се чуствам специална,за да занимавам хората, по-силни от мен, лично..."

Всеки е специален, Талия. Ти също. А "да се занимаваме" с други като нас ни помага и на нас самите. Това е една от основните идеи в АА.

Каквото и да стане в резултат на излизането ти, върни се при нас.



Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови [re: talliia]  
Автор val999 (трезвен засега)
Публикувано15.05.09 20:05



Това дето този път спирането ти е по-тежко, е описано в книгите на Анонимни Алкохолици. Това за съжаление е прогресиращо заболяване. И при всеки слдващ път става по-лошо. Аз преди време си мислех (даже уж на майтап се мъчех да го изкарвам за пред хората), че какво пък толкова, ще си пия, ще си спирам да се прочиствам и кефче цял живот. Ама не стана работата. Нито пиенето си оставаше същото нито спирането. После разбрах защо е така. Преди това идея си нямах, че съм болен човек. И че алкохола не ми действа като на другите, а бавно и сигурно ме превзема.

Та мисълта ми беше, че това регулярно спиране няма да свърши работа. Колкото и да ти е лошо сега, ще мине.



Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови [re: val999]  
Автор talliia (позната)
Публикувано15.05.09 23:12



Ох,мислех,че ще умра...да, ама не умрях.Даже не се напих,защото не пих.
Трети ден трезвена.Урааа





Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови [re: talliia]  
Автор nekoi ()
Публикувано15.05.09 23:45



Както казваше баба ми: виж как можеш, когато искаш


Браво за третия ти трезвен ден!
Следобед бях 50 на 50 дали ще удържиш и затова се зарадвах, че се появи трезва.
Пожелавам ти още 24 часа без алкохол.



Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови [re: nekoi]  
Автор puvpav (шматорко)
Публикувано15.05.09 23:55



Супер си, поздрави и от мен.Ами то май не останаха трудните дни на абстиненцията.





Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови [re: puvpav]  
Автор talliia (позната)
Публикувано16.05.09 00:11



Дано никога не изпитам такова нещо отново,ще направя всичко каквото зависи от мен.Благодаря за подкрепата.



Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови [re: talliia]  
Автор LaliМодератор (Усмивка)
Публикувано16.05.09 00:36



Поздравления!






Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови [re: Lali]  
Автор nekoi ()
Публикувано17.05.09 11:50



Талиа, какво става? Стигна ли до петия си трезвен ден?



Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови [re: nekoi]  
Автор talliia (позната)
Публикувано17.05.09 12:33



Трезвена съм като бебе.Спомените от третия" сух" ден ме карат да си затварям очите,когато дават реклама по телевизията...даже и Джордж Клуни не гледам

с неговото Мартини...



Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови [re: talliia]  
Автор nekoi ()
Публикувано17.05.09 12:45



Много добре,
тогава ти предлагам довечера леви-десни, леви-десни и в 19 ч. на Веслец.

А на Джордж Клуни няма какво да му гледаш обикновената физиономия





Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови [re: nekoi]  
Автор talliia (позната)
Публикувано17.05.09 13:09



Еееее...

обикновена,айде сега... Преди една седмица и аз не бих го
пуснала на партито без Мартини



Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови [re: talliia]  
Автор nekoi ()
Публикувано17.05.09 13:27



ОК, няма да споря за Клуни.
Помисли по другия въпрос...



Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови [re: nekoi]  
Автор talliia (позната)
Публикувано17.05.09 13:58



О,К



Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови [re: talliia]  
Автор nekoi ()
Публикувано21.05.09 23:36



Преди малко гледах рекламата
No martini, no party

и се сетих за теб, талиа, дали не си отишла на парти с мартини тези дни? Или все още продължаваш да не пиеш?



Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови [re: nekoi]  
Автор talliia (позната)
Публикувано22.05.09 09:53



Ако бях ходила ,щях да се "похваля" веднага.Но...уви!
Една приятелка ми даде книга... "Анонимни алкохолици".
В нея има истории на хора преживяли този кошмар.
При всяка мисъл за алкохол веднага я отварям и започвам да чета.
За сега , тази книга е моето спасение.Днес ми е 10-ти без алкохол,но... много
обичам "пияни вишни",дали ще е грешка ако хапна една?





Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови [re: talliia]  
Автор puvpav (шматорко)
Публикувано22.05.09 12:10



Не знам дали е грях но знам че не е желателно хапването на пияните вишни.Наричам ги тези неща резерви, ако пиина само една глътка какво ли ще ми стане, ако утре пия едно можге и нищо да не ми стане, ама само сироп за кашлица ще пия и раз0ни такива.Желателно е да няма никакъв допир с алкохола особено в началото на трезвия живот.В такъм момент като ми се приискаше нещо което съм си мислел че не мога лбез него си напомнях колко по важни неща ще загубя след това ако пак пропия.Радвам се че трупаш трезви дни.Не е ли време за някоя група на АА.



Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови [re: puvpav]  
Автор talliia (позната)
Публикувано22.05.09 13:03



Благодаря за отговора.Колкото до АА,сигурно е време,но се страхувам,че съм
човек, който "залита" в определена посока и стига до крайности.
Алкохол-станах алкохоличка.За да се разсейвам тези 10 дни, и да не мисля за
него,започнах диета... сега съм като анорексичка.
А, ако се оставя в ръцете на Бог,и се отдам на вярата?Ако си втълпя,че от мен
нищо не зависи...какво ли ще стане?



Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови [re: talliia]  
Автор puvpav (шматорко)
Публикувано22.05.09 13:58



Аз навремето доста се притеснявах от тези неща но АА не са религиозна или каквато и да е организация.Единствената цел е да си помагаме взаимно в борбата с алкохолизма ни.Никой нищо не може и няма право да те кара да правиш в АА.Дали ще тръгнеш по стъпките или не също си е твое решение и право на избор.Аз много се противях преди но сега се радвам че съм член на АА както и че тръгнах по стъпките ни.Така или иначе блогадарение на тях живея трезво и се радвам на живота.Винаги и по всяко време можеш да си тръгнеш от сбирка.Другото което можеш да направиш е да изявиш желание тука и съм сигурен че ще се намерят хора които да те посрещнат и заведат на сбирка.
Това дали ще повярваш в Бог , висша сила някаква или с себе си и хората около теб пак си е само твой избор.


Успех.



Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови [re: talliia]  
Автор nekoi ()
Публикувано22.05.09 14:05



Аз не си втълпявам, че от мен нищо не зависи. Зависят доста неща. Просто не всичко зависи от мен. Затова се старая да откривам разликата между тези, които мога да променя, и тези, които не мога. Вторите оставям на Висшата сила или както АА предлага на Бог кой както го разбира.
Ако нещо не стане, както аз съм го планирал или режисирал предварително, не се тръшкам от яд, защото си казвам, че просто е имало разминаване между моите и божиите намерения в случая.

В АА помощ получават и атеисти и хора с всякакви убеждения.
Най-важното нещо, което АА ни учи, е да бъдем честни пред себе си и със себе си.
Ако се опиташ да погледнеш по-дълбоко и честно в себе си, дали пък няма да откриеш, че страхът ти да не залитнеш във "вярата" всъщност е прикритие и оправдание да не дойдеш в АА поради някаква друга причина.
Няккакъв друг страх например, или дълбоко скрито и от самата теб намерение да продължиш да пиеш.
Ние, алкохолиците, сме шампиони по намиране на оправдания.

Хайде, погледни честно вътре в себе си. Не е необходимо на всяка цена да го споделяш тук.
Пък аз ще те черпя цяла кутия бонбони, но не пияни вишни, защото за тях ти е още раничко.





Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови [re: talliia]  
Автор girasol* (усмихната)
Публикувано22.05.09 21:10



А, ако се оставя в ръцете на Бог,и се отдам на вярата?Ако си втълпя,че от мен нищо не зависи...какво ли ще стане?
talliia, а като пиеш, зависи ли нещо от теб? Поне при мен, колкото и да си въобразявах, че владея положението с акохола, всъщност той ме владееше напълно, във всеки един аспект. Така че в един момент просто си признах, че не съм аз тази, която владее живота си. И нямах нищо против този път да го поверя на някого, който знае по-добре от мен как се кара по пътищата на живота. Не съм съжалявала нито миг за това мое решение, освен в случаите, когато отново сядам на волана аз, избутвайки го настрани. Може би ще попиташ, какво правя аз, докато Някой кара? Ами возя се.



Усмихни се, има изход!

Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови [re: girasol*]  
Автор nekoi ()
Публикувано25.05.09 23:21



Талиа, как е положението?



Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови [re: talliia]  
Автор andgelina (непознат)
Публикувано26.05.09 07:21



Тали как си, справяш ли се нете видях на сбирката на А.А. във неделя, неси набрала достатъчно кураж, или се отказа? Ако найстина ненамираш смелоста да доидеш сама да се срещнем, ще отидем заедно ще видиш че ще се почустваш много по добре. Ще си опкръжена между хора със твоят проблем, който те разбират и поткрепят и имат желанието да ти помогнат



Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови [re: nekoi]  
Автор talliia (позната)
Публикувано26.05.09 09:18



Здравейте!Днес ми е 14-ти трезвен ден.Вярно,че деня сега започва,но съм сигурна,че ще е трезвен.Защо? Защото, сутринта в 7,30 слязох до магазина. Там заварих един съсед...Купуваше си водка.Усетих как присъствието ми го изнерви. Обърка се.За да не се засечем в асансьора се чудеше в коя посока да тръгне.Сякаш видях себе си преди 2 седмици...Тогава исках да съм сама... в магазина,в асансьора,в къщи.Чуждото присъствие го приемах като досада,нарушаване на личното ми пространство.Не исках никой да ми диша въздуха.Даже телевизора ме дразнеше.Исках,тишина,самота и...нещо за пиене естествено.Почуствах се виновна,че влязох в магазина,че го изнервих и обърках.Знаех в този момент той какво си мисли.Жена му е психиатър,не може ли да му помогне?Сега плача...за него ли,за себе си ли...Не знам...



Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови [re: talliia]  
Автор nekoi ()
Публикувано26.05.09 11:43



Поздравления за двете седмици



Това, че те каним в АА, не е някаква наша прищявка, желание да се трупат бройки на новодошлите или желание да те "зарибим" с каквото и да било.
Каним те, защото знаем, че алкохолизмът е сложна, често необяснима и коварна болест. Наистина е коварна и те дебне в момент на невнимание или някакво вълнение или прекалено успокоение и пробивът идва ненадейно и необяснимо за самия алкохолик, който се чуди защо пак е посегнал към бутилката, като уж не е искал да пие и се е чувствал стабилен.

Пазете се от първата чаша е много важен момент от програмата на АА, но само това изобщо не е достатъчно.
Ако беше толкова лесно, щяхме да се съсредоточим изцяло върху "пазете се от първата чаша" и всичко щеше да е ОК. Нямаше да има групи на АА, а щеше да има групи "Пазете се от първата чаша"

Мно-о-го рядко някои алкохолици успяват да се справят сами. Отначало всеки от нас е опитвал сам. След продължитлени и болезнени опити, накрая разбираме, че сами няма да успеем и тогава търсим помощ.
Всеки извървява своя алкохолен път, трупа своя опит и ближе своите рани. Затова знам, че колкото и да те убеждаваме да дойдеш, ти ще дойдеш, когато настъпи твоят момент. Или пък изобщо няма да дойдеш.



Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови [re: talliia]  
Автор girasol* (усмихната)
Публикувано26.05.09 16:05



Почуствах се виновна,че влязох в магазина,че го изнервих и обърках.Знаех в този момент той какво си мисли.Жена му е психиатър,не може ли да му помогне?Сега плача...за него ли,за себе си ли...Не знам...

Може би плачеш, защото те е натиснала депресията от непиенето.

Само че ако мислиш повече за съседа ти отколкото за себе си, се поставяш в опасност. Защо си причиняваш това? Често ние, зависимите сме мазохисти и нарочно се измъчваме с нерешимостта на световните въпроси. Просто само и само да си докажем колко гаден, подъл и несправедлив е животът. И като е толкова труден, си го правихме по-лек с някоя и друга чашка. Не ти трябва да мислиш днес за никого, освен за себе си. Другите ще ги мислиш после. Сега и без това си още в началото и знам че там е трудно. Просто бъди егоист, сега е моментът. А после ще помагаш на другите, когато ти самата се почувстваш достатъчно силна за това.
Успех, продължавам да ти стискам палци.

Усмихни се, има изход!

Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови [re: talliia]  
Автор andgelina (непознат)
Публикувано28.05.09 19:14



Здравей, Талия как си справяш ли се ?



Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови [re: andgelina]  
Автор talliia (позната)
Публикувано28.05.09 20:07



Здравейте.От вчера започнах трета седмица,а дали ще е "суха"...ще видим.
Често се дразня и ставам заядлива.Друго всичко е О.К.(поне за момента).





Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови [re: talliia]  
Автор svetlostrui (непознат)
Публикувано28.05.09 20:14



Браво !!!

измисли си награда, аз си купувам кутия любими бонбони и си ги хапвам с кеф



Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови [re: svetlostrui]  
Автор talliia (позната)
Публикувано28.05.09 20:21



Давам мило и драго за кутия "пияни вишни" ,но...се почерпих с "Мерси"





Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови [re: talliia]  
Автор svetlostrui (непознат)
Публикувано28.05.09 20:37



и много потупване по рамото (може и пред огледалото)

, на мен ми е 39-тия ден без бира и съм ухилена до уши, обаче друго си е да ти ръкопляскат в клуба



Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови [re: talliia]  
Автор nekoi ()
Публикувано28.05.09 20:44



Мерси е моето благодаря... мерси, че имам теб



Не, не благодаря, че имам теб. Просто, рекламна пауза.

Благодаря, че имам други любими хора край мен. И най-вече благодаря, че съм трезвен, за да мога да се радвам на тези любими хора и те да ми се радват на мен, а не да страдат от моето пиянство, както беше много години.
А ти ще благодариш на твоите хора и те ще се благодарят, че не пиеш.

Има една полезна книжка на АА - казва се Живот в трезвеност.
Ще я намериш тук


В нея не се говори за Бог и за Висша сила, но има много полезни практически съвети как да пазим трезвеността си.
Например, как да се дразним по-малко от разни "дразнители".

Чети си от нея, ако искаш.
Вече не те каня на сбирка, защото след досегашните ми покани ти млъкваше.
Карай ден за ден, яж бонбони Мерси и се старай да не се нервиш, защото ти не можеш да промениш никой друг, но можеш да промениш себе си.
И казвай Мерси за всеки следващ трезвен ден.
Радвам се, че продължаваш да не пиеш




Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови [re: nekoi]  
Автор nekoi ()
Публикувано28.05.09 20:46



Виждам, че линкът, който пуснах, праща към първата страница на сайта, а книгата Живот в трезвеност ще намериш в секцията Интересно и полезно



Тема Безсилен съм.нови [re: nekoi]  
Автор Cтeфko (Загорец)
Публикувано28.05.09 21:49



"Има една полезна книжка на АА - казва се Живот в трезвеност.
Ще я намериш тук
http://www.aa-bg.hit.bg/

В нея не се говори за Бог и за Висша сила, но има много полезни практически съвети как да пазим трезвеността си.
Например, как да се дразним по-малко от разни "дразнители"."


....................................

"За тези, които не са в състояние да пият умерено, основният въпрос е как изобщо да спрат да пият. Ние приемаме, разбира се, че читателят иска да спре. Дали такъв човек може да се откаже без духовна помощ зависи от степента, до която вече е загубил възможността за избор дали да пие или не. Много от нас си мислеха, че имат силни характери. Имахме огромно желание да спрем за винаги. И все пак открихме, че това е невъзможно. Това е объркващата страна на алкохолизма, такъв, какъвто го познаваме - невъзможността да оставим алкохола настрана, колкото и големи да са потребността или желанието за това."

Гл. ІІІ-а от Голямата книга-"Още за алкохолизма".



Доста години се опитвах сам и с човешка помощ да го направя,но не успях.Сега смятам,че това е верният Път към постоянна и пълноценна трезвеност,без "стискане на зъби до посиняване", и без повече човешки експерименти.Аз просто не искам да губя повече нито ден от живота си в това да си докажа,че сам не мога нито да контролирам кога да спра да пия като започна,но също така и ПОВЕЧЕ ДА НЕ ЗАПОЧНА ДА ПИЯ СЛЕД КАТО СЪМ СПРЯЛ..................................................



Бъдете здрави и трезвени,приятели, и нека Бог ни дари с още 24 часа трезвеност.
Благодаря Ви,че Ви има и нека не забравяме на Кого дължим трезвеността си.



Бъди себе си.

Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови [re: svetlostrui]  
Автор talliia (позната)
Публикувано28.05.09 21:50



Еее,бира

,тя за мен беше разредител.39 дни? Я... някой да започне да раздава медалите,че и аз съм се наредила на опашката



Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови [re: nekoi]  
Автор talliia (позната)
Публикувано28.05.09 21:58



Мерси е моето благодаря,мерси,че имам Вас всички от този форум


Без вас да ми е" паднало пердето" вече.Днес сутринта ми пратиха линка на скайпа,в момента чета.Благодаря все пак



Тема Re: Безсилен съм.нови [re: Cтeфko]  
Автор talliia (позната)
Публикувано28.05.09 22:12



'Доста години се опитвах сам и с човешка помощ да го направя,но не успях". Стефко,аз за сега съм решила да си пробвам ината,а ако след време ви ревна на вратата няма да я заключите от вътре.Нали?Книгата я чета вече





Тема ВИНАГИ СИ ДОБРЕ ДОШЛА!нови [re: talliia]  
Автор Cтeфko (Загорец)
Публикувано28.05.09 22:42



Често пъти като пиша в дира си мисля "какво ли ще си помисли някой за мен,как ще ме приемат,дали на някой нещо няма да му хареса,как да направя така,че това на всички да се хареса" и тн.
Това е една от чертите на Болестта-Алкохолизъм-постоянно да търся чуждото одобрение,защото самият аз не се одобрявам,за да не кажа по-силна дума за това...



Ако на мен някой ми говореше така,че мога още да си пробвам,да си ескпериментирам,да се лигавя със себе си,да продължавам да си доказвам какво ли не,то със сигурност досега щях да съм мъртав...
Тази вечер точно това си говорехме със събратята си,че това е самата истина и няма никакво значение дали на някой това,което споделям му харесва,или не:

Няма значение дали искам да пия,дали не искам да пия,дали знам,че не трябва да пия,дали се заричам за кой ли път,че никога повече няма да пия-просто няма начин да не пия.Това е посланието на Първа стъпка за мен от Програмата на Анонимни Алкохолици,което ми даде Силата,която ме пази трезвен днес и сега.


Благодаря ти,Талия и ти желая още много трезвени дни,и нощи.
Винаги си добре дошла на Борда.

Бъди себе си.

Тема Re: ВИНАГИ СИ ДОБРЕ ДОШЛА!нови [re: Cтeфko]  
Автор nekoi ()
Публикувано28.05.09 23:42



Ако на мен някой ми говореше така,че мога още да си пробвам,да си ескпериментирам,да се лигавя със себе си,да продължавам да си доказвам какво ли не,то със сигурност досега щях да съм мъртав...

Както казваше един мой началник: не знам за какво ми говориш, ама съм сигурен, че не си прав



Ако с тези редове се опитваш да внушиш, че казвам на Талиа да продължава да се лигави със себе си и по този начин застрашавам живота и, изобщо не приемам такива внушения.
Аз пък мога да кажа, че поднасяйки на някой алкохолик посланието на АА по скучен и досадно фанатичен начин, ти можеш да го отблъснеш от АА и по този начин да му отнемеш възможността да спаси живота си.

Ако си искал да кажеш нещо друго, а аз съм прочел мнително поста ти, тогава ти се извинявам.



Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови [re: talliia]  
Автор nekoi ()
Публикувано28.05.09 23:50



Талиа, хубаво, че четеш книгата.
Върви си по твоя път, опитвай се да откриваш и да използваш всичко, което помага на ТВОЯТА трезвеност. Търси подкрепа тук и не ни обръщай внимание, когато понякога водим академични диалози. Защото твоите публикации (постове) в този форум засега не са ти достатъчни дори и за младши научен сътрудник.



А вратата при нас никога не е затворена нито отвътре, нито отвън за всеки, който е дошъл с желанието да спре пиенето.



Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови [re: talliia]  
Автор svetlostrui (непознат)
Публикувано29.05.09 22:01



имаш ли бележка от мен на лични ?



Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови [re: svetlostrui]  
Автор talliia (позната)
Публикувано29.05.09 22:15



Не за съжаление





Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови [re: talliia]  
Автор svetlostrui (непознат)
Публикувано29.05.09 22:23



ще опитам пак, дир-а нещо не е съгласен





Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови [re: talliia]  
Автор niki999O9 (непознат )
Публикувано30.05.09 00:59



здравей! с най голямо уважение към всички които са писали,ичкам да изразя мнението си,което не съвпада с някои изказани вече.много ми помогнаха всички във форума,когато реших да направя поредния опит да спра пиенето.тогава с подкрепата нa всички успях,и сега се радвам на един нов живот.има само едно нещо което винаги е правило впечатление като доста,мога да кажа досадно.постоянната агитация към всеки потърсил съвет във форума ,да посещава сбирките на АА.аз за себе си мога да кажа ,че не съм готов да се срещам с хора и тази виртуална помощ е напълно достатъчна за мен ,когато изпадна в затруднение и имам нужда да споделя.проблема с алкохола е твърде личен,това според мен е една лична война в един човек и той сам трябва да се пребори.знам ,че няма бивш алкохолик ,както няма и бивш негър,да ме извиняват хората с тъмен цвят на кожата за расиското ми изказване,човек трябва да е винаги нащрек ,защото болеста е коварна и границата е много тънка.така ,че начините,методите,мотивацията,борбата са индивидуални,те не трябва да са диктуват от някой друг ,макар и със сходни проблеми.те трябва да са плод на вътрешно убеждение,на отчаян ход на един наистина осъзнал проблема си човек.отговорноста да се дават съвети е много голяма.нужен е опит и много добре познаване на личния свят на пиещия.не съм против сбирките,но смятам че човек сам трябва да потърси тази близост.много хора се справят със проблема,като просто забравят за него.за тях алкохола е несъществуващ.странно 3vu4i ,но потвръждава моите думи ,че борбата е индивидуална и няма правила.само едно-ДА НЕ ДОКОСВАТ НИКОГА ЧАШАТА.това може би е абсурдно за някои ,което аз напоисах,но е факт и част от един живот .



Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови [re: niki999O9]  
Автор Xapakиpи ((минаващ))
Публикувано30.05.09 12:58



Ники, съгласна съм с някои от нещата, които казваш.
Ти обаче тълкуваш хъса, с който предлагаме на Талия да отиде на сбирка като нарушаване на собствения й свободен избор. Ники, за каква агитация говориш? Това не е предизборен клуб за европалрамента.
Ние само споделяме, че не сме намерили друг начин за спасение от алкохола освен АА. Това е безусловната истина за НАС (Извинявам се, че говоря в множествено число, но го правя точно защото тук не е АА, където всеки говори само за себе си и второ, защото познавам лично тези хора, чийто път е като моя - НИЕ сме избрали програмата на Анонимни алкохолици като начин на живот и оцеляване).
Разбира се, че тя САМА ще избере, своя начин как да остане трезва, за да живее нататък. Наш дълг е споделим как ние се опитваме да се справяме с проблема, тъй както това правиш и ти.
И сме така убедени, че сам е изключително трудно (не невъзможно!), защото повечето от нас са опитвали сами и не са успявали - с години, с десетилетия, лежали са по лудници, токсиклогии, травматологии, по дивани на психотерапевти, въргаляли са се в собствената си повръщня и урина, видяли са смъртта в очите и са я пожелали.
Затова така разпалено разказваме за нещастието си и благодарността, с която сме намерили своя ИЗХОД от трагедията.

Възможно е да има и друг път освен Анонимни алкохолици и програмата, но аз не го знам и не мога да говоря за това. Мога да говоря за моя начин за нормален живот на алкохолик, избрал да не пие.

Виж малко кадри от "огневата линия" както е казано в Голямата книга. По-силно е от думите, които ти пиша.

http://www.corbina.tv/private_channels/Kino/documentalnoe_kino/




<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Xapakиpи на 30.05.09 12:59.</EM></FONT></P>

Редактирано от Xapakиpи на 30.05.09 13:25.



Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови [re: talliia]  
Автор gergi_81 (известен)
Публикувано30.05.09 16:54



Аз си реших проблема с БИРА.Да точно така.Преди не можех да заспя спокойно ако не съм си пил ракийката със салатката.(всяка вечер по 100-200 гр.минимум) Но от около година само се наливам с бира.Не ме напива толкова и просто след 7-8 бири си лягам и заспивам кротък за разлика от 3-4 водки(примерно)Даже качих килца,щото бях много слабичък преди.Сега се чуствам супер с моята"бирена диета"



Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови [re: gergi_81]  
Автор val999 (трезвен засега)
Публикувано30.05.09 18:43



gergi_81, какво друго овен да полягаш и заспиваш кротко правиш с твойта бирена диета?



Тема ПОМОЩнови [re: val999]  
Автор talliia (позната)
Публикувано30.05.09 19:27



Ей,хора...Какво става тука?Разбихте ме.Тотално.



Тема Re: ПОМОЩнови [re: talliia]  
Автор nekoi ()
Публикувано30.05.09 20:50



Не се впечатлявай.
В интернет и във форумите хора всякакви. И ние, алкохолиците и когато не пием, пак не винаги сме безгрешни. Което си е нормално. Макар че идеята на форума е взаимопомощ, не може да се очаква, че тук е някакъв оазис или кътче от рая.

По-добре гледай позитивните постове, търси това, което на теб ти помага.
Живей и остави другите да живеят.
Ако ми е вярна сметката, не пиеш от 12 май. Радвай се на това, и трупай ден по ден.
И аз се радвам за теб





Тема Re: ПОМОЩнови [re: nekoi]  
Автор talliia (позната)
Публикувано30.05.09 21:06



От 13-ти,днес ми е 18-ти ден без капка алкохол,без "пияни вишни" и без "шведска горчивка"





Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови [re: niki999O9]  
Автор nekoi ()
Публикувано30.05.09 21:25



има само едно нещо което винаги е правило впечатление като доста,мога да кажа досадно.постоянната агитация към всеки потърсил съвет във форума ,да посещава сбирките на АА.

Това е нормално, след като 90 процента от пишещите тук сме намерили и продължаваме да намираме спасението си в АА.
Всеки може тук да каже своя път за спасение. За съжаление, малцина като теб са посочвали свой начин, различен от АА. Всъщност в момента се сещам само за двама такива.
А би било хубаво да чуем повече такива хора.

Онзи ден на сбирка дойде един алкохолик, лежал 15 дни в болницата по неврология и психиатрия на 4-и километър.
Показа епикризата си от там. В нейния край, в частта какво лечение му е начначено след изписването от клиниката, бяха записани 2 лекарства плюс "посещение на сбирки на Анонимни алкохолици"
Зарадвах се, когато го прочетох, защото в другите държави докторите редовно предписват лекарството АА, а при нас не е толкова често срещано.

Разказвам ти това, за да видиш, че и докторите водят "агитация" за поссещение на сбирките на АА.

проблема с алкохола е твърде личен,това според мен е една лична война в един човек и той сам трябва да се пребори

човек трябва да е винаги нащрек ,защото болеста е коварна и границата е много тънка.така ,че начините,методите,мотивацията,борбата са индивидуални,
те не трябва да са диктуват от някой друг ,макар и със сходни проблеми.те трябва да са плод на вътрешно убеждение,на отчаян ход на един наистина осъзнал проблема си човек


моят проблем с алкохола не беше личен, защото от него бяха пропищяли всичките ми близки и колеги, но ти нямаш предвид това.

Разбирам, че ти казваш "личен" в друг смисъл и добавяш, че методите мотивацията и борбата са индивидуални.
Но ако алкохоликът не ги знае начините и методите? А той няма откъде да ги знае. Ние му предлагаме един изпитан начин, нашият начин и не твърдим, че той е единственият начин (или поне част от нас не го твърдят)


не съм против сбирките,но смятам че човек сам трябва да потърси тази близост
Аз не виждам нищо лошо, ако се опитам да подтикна някои алкохолик към тази близост. Защото знам колко алкохолици ги е било страх, срам и т.н. да дойдат при нас. Макар че им се е искало.
Други пък нямат достатъчно информация или пък изобщо нямат информация за АА.

Ние казваме: ела при нас да видиш за какво става дума. Ако не ти хареса, винаги можеш да си тръгнеш и никой няма да те задържа насила, както и никой за нищо не те задължава в АА.
Нали ако човек влезе в курника, това не означава, че е станал кокошка?

Има и още една причина да "агитирам" алкохолиците да дойдат и да видят нашия курник.
И тя е, че в този форум не винаги се създава реална представа какво точно представляват сбирките на АА и изобщо общуването между нас.



Тема Re: ПОМОЩнови [re: talliia]  
Автор val999 (трезвен засега)
Публикувано30.05.09 21:26



Браво tallia! Да знаеш, че твойта трезвост ще е за пример на тези, които ще четат и пишат тук с молба за помощ. Защото "твойто трезвеене" и борба в началото ще е по-близо до тях, ако решат да започнат. Наистина много се радвам за теб.

Само се пази от онова "значи мога". Аз 2-3 пъти се опитвах да спирам преди да потърся помощ тук и след 2-3 седмици идваше жадуваното "Ето, аз нямам проблем, мога да спра ако искам" и ... хайде на хорото. Дано да не ти рзавалям радостта от това което си постигнала дотук. Просто споделям своя негативен опит и как точно беше при мен.



Тема Re: ПОМОЩнови [re: val999]  
Автор nekoi ()
Публикувано30.05.09 21:29



Тогава: 18 топовни салюта в чест на Талиа



А какво беше това шведска голчивка, нещо ми се губи? Да не би през дългия си алкохолен стаж пореди невежество да съм пропуснал да опитам и тази гадост. А аз си мислех, че не съмпропуснал никоя отрова



Тема Re: ПОМОЩнови [re: nekoi]  
Автор neron11 (непознат )
Публикувано30.05.09 21:51



Здравейте!Впечатлена съм от форума.Аз искам да спра.МОЛЯ!



Тема Re: ПОМОЩнови [re: neron11]  
Автор nekoi ()
Публикувано30.05.09 21:56



Моля, какво?

В смисъл, за какво молиш? Вероятно за помощ?
Предлагам ти да пуснеш отделна тема, в която да кажеш за какво става дума, защото в тази и без това стана голяма каша.



Тема Re: ПОМОЩнови [re: nekoi]  
Автор talliia (позната)
Публикувано30.05.09 21:58



"Шведската горчивка" се прави от 11 билки които 14 дни престояват в ракия и после се пие за какви ли не болести.Лечителката Мария Требен пише в книгата си-" билките заглушават алкохола и имат валидност на лекарство".
Но аз...Тома Неверни...не се реших да пробвам.



Тема Re: ПОМОЩнови [re: nekoi]  
Автор nekoi ()
Публикувано30.05.09 21:58



Талиа, кажи за шведската горчивка преди да си легнеш


Знам, че си лягаш рано, за да хванеш здравословния сън между 22 и 24 ч., от който кожата става като слонова кост



Тема Re: ПОМОЩнови [re: nekoi]  
Автор neron11 (непознат )
Публикувано30.05.09 22:07



Не съм много наясно как се работи в системата.За пръв път осъществявам връзка по интернет.



Тема Re: ПОМОЩнови [re: nekoi]  
Автор nekoi ()
Публикувано30.05.09 22:09



Йес, натиснали сме "изпрати" в един и същи момент. Сигурно преди време и "наздраве" сме казвали в една и съща минута.

Тази Требен да си вземе книгата и нали знаеш какво да направи с нея...

Преди няколко години ме извика съпругата на един алкохолик. Отивам у тях и го заварвам мато на дивана, лежи възнак, вцепенен от пиене.
Техните му купили една такава напитка от билки в спиртна тинктура. Магическо лекарство против алкохолизъм, слепите проглеждат и сакатите прохождат.
Нашият след Н-количество водка послушно взел 3 лъжици от билката, за да лекува алкохолизма си. Много му харесало лекарството, направо му се усладило. И нататък изпил шишенцето с вълшебната билка почти на екс.
С което се беше довършил.



Тема Re: ПОМОЩнови [re: nekoi]  
Автор nekoi ()
Публикувано30.05.09 22:13



нерон, кликни горе на червеното алкохолно зависими, после най-вляво отиди на иконката с подвито крайче. Кликни на нея и така ще създадеш нова тема.



Тема Re: ПОМОЩнови [re: nekoi]  
Автор talliia (позната)
Публикувано30.05.09 22:18



Пуфпаф ми каза за компромисите.Една "пияна вишна",една лъжица сироп за кашлица и...следва рецидив на алкохолизма ми.Неизбежно.А,колкото до лягането ,вярно,че там някъде 10-11ч.щото искам да изглеждам като Лили Иванова като стана на 70.





Тема Re: ПОМОЩнови [re: nekoi]  
Автор neron11 (непознат )
Публикувано30.05.09 22:20



Не намирам икона.



Тема Re: ПОМОЩнови [re: neron11]  
Автор talliia (позната)
Публикувано30.05.09 22:24



Като кликнеш на червения надпис Алкохолно зависими,излизат всички теми.В дясно горе има шест иконки.Кликваш на първата .Това е Нова тема.



Тема Re: ПОМОЩнови [re: neron11]  
Автор onehuman ()
Публикувано30.05.09 22:24



Иконата е същата като на това което цъкаш за пост в темата без червеничкото .



Тема Re: ПОМОЩнови [re: talliia]  
Автор nekoi ()
Публикувано30.05.09 22:33



Опазил те Господ да изглеждаш като Лили Иванова но 70. Ако постъпиш така със себе си, като станеш на 70 и дойдеш на сбирка, ще заключа вратата от вътрешната страна. Гадничък съм нали

Пак започнах да агитирам.

По въпроса за пияните вишни и сиропите за кашлица има различни схващания, но при всички случай - засега недей.
Часът е 22.22. Можеш да си миеш зъбите и да лягаш. Що и дъщеря ми не беше така изпълнителна като теб. Хубави сънища ти пожелавам! Ако случайно не можеш да заспиш, не брой на ум овце, а брой анонимни алкохолици - един анонимен алкохолик, двама АА и т.н. Като стигнеш до 436-тия, да знаеш, че това съм аз.

-------
нерон, като влезеш в клуба аклохолно зависими, над темите имаш отляво надясно - минус, плюс, дясна стрелка, горна стрелка, лява стрелка и после въпросния лист с подвито крайче.



Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови [re: val999]  
Автор gergi_81 (известен)
Публикувано02.06.09 22:20



Ами много неща правя. Сутрин ставам към 8 и с дъщеря ми излизаме на разходка(ако не съм на работа) После се прибираме и с жена ми я храним и приспиваме.Дремвам си час два и после пак на разходка до към 20,00 часа.Вечеряме и после си отварям неколко бирички и зяпаме яко филми. Когато съм на работа всичко е подобно.Само че разходката е само след обед а вечерта е пак така. Но като цяло въпроса ти беше много глупав необоснован и преднамерен. Все едно като спрях цигарите,как сумати идиоти ме питаха: "добре като не пушиш,какво правиш?" Пуших по 2 кутии на ден в продължение на 9 години.От 4 години не пуша.Това ми е първото отказване на цигарите и мисля че ще е последно.Защото ако пропуша пак,ще се гръмна. Но това е друга тема,но ако искате съвети за цигарите пишете на ЛС.Там имам по надежден съвет от бирата



Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови [re: gergi_81]  
Автор nekoi ()
Публикувано08.06.09 21:24



Talliia, надявам се, че започваш четвъртата си седмица без алкохол?



Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови [re: nekoi]  
Автор talliia (позната)
Публикувано09.06.09 09:42



28 дни-трезвена,със здравословен хранителен режим,активно спортуваща и търпяща подигравки от приятели,че ако откажа и цигарите "ще умра напълно здрава,б.о.".





Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови [re: talliia]  
Автор nekoi ()
Публикувано09.06.09 12:13



Хвала на такива герои

като теб!
Обикновено в такъв период не е желателно да се отказват цигарите. Идва ни в повече.
А ти кажи на твоите приятели, че засега нямаш намерение да умираш нито болна, нито здрава.
И да си заврат подигравките където пожелаят
А като направиш един месец, ще получиш виртуален подарък.



Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови [re: nekoi]  
Автор nekoi ()
Публикувано14.06.09 12:06



Talliia, закръгли ли го месецът?



Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови [re: nekoi]  
Автор talliia (позната)
Публикувано14.06.09 18:43



33 дни ,от вчера започнах втория.



Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови [re: talliia]  
Автор nekoi ()
Публикувано14.06.09 23:34



Честит един месец трезвеност!

(Чуваш ли ръкоплясканията?)

Камилата е талисманът на АА, защото може да издържи много дълго без да пие.




Съжалявам, така и не успях да я копирам тази камила. Ще трябва да си я представиш. Златна беше, носи се на верижка <P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от nekoi на 14.06.09 23:39.</EM></FONT></P>

Редактирано от Lali на 15.06.09 20:52.



Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови [re: talliia]  
Автор Xapakиpи ((минаващ))
Публикувано14.06.09 23:49



Браво, Талия! Честито и от мен.
Колкото повече, толкова повече!
Все по-хубаво ще става оттук нататък. Не, няма да е лесно, никак даже, но ще е хубаво.

Ето я камилката, която ти подарява nekoi





Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови [re: Xapakиpи]  
Автор nekoi ()
Публикувано15.06.09 00:19





1. Харикири, благодаря за помощта!

2. Талия, получаваш още един подарък - триъгълник вписан в кръг е символът на АА.

3. Тъй като за 1 месец получи 2 подаръка, сега ще трябва да не пиеш поне още един месец, за да си заслужиш втория



Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови [re: nekoi]  
Автор talliia (позната)
Публикувано15.06.09 09:13



Обещала съм си да не пия 66 дни.После...ще видим.Благодаря за подаръците,ще заслужа и втория.А колкото до камилата ,тя не пие дълго,но се напива " здраво" преди това.





Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови [re: talliia]  
Автор nekoi ()
Публикувано15.06.09 11:12



Камилата се напивала преди това. А нима ти не си се напила достатъчно преди да спреш преди 34 дни?


Освен това камилата е метафора, както се досещаш.
Освен това не е добре да се поставят срокове на непиенето (в случая 66 дни). Защото обикновено се удържаме в тях, но като минат, си наваксваме многократно.
Затова отново те подсещам - не пий само днес.

Един поп имал чаша, на която пишело "днес вино, утре вода". И така си пиел виното най-спокойно, като чакал да дойде утре.
Ти пък напиши на чашата си "днес вода, утре уиски" (или каквото там пиеш).



Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови [re: nekoi]  
Автор nekoi ()
Публикувано15.09.09 22:57



tallia, жертво на спиртните напитки,
какво стана бе, жена



Тук някои не са те забравили.

Последния ти пост е на 15 юни, днес е 15 септември - добра дата да дадеш отчет в началото на новата учебна година, в която отново ще се учим да не пием.





Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови [re: talliia]  
Автор zelin (непознат )
Публикувано26.09.09 13:18



Всеки преживява трудни моменти.Не знам реално лице ли си, но въпреки това ще те приема като такава. Пияниците нямат пари за водка, купуват спирт от аптеките, даже аптекарите като ги видят от вратата вадят флакончетата, има фармацефти, които като видят някой притреперал му дават за сметка на заведението, вероятно знаят че алкохолния синдром е тежко, болестно състояние, което може и до смърт да доведе. А ти си намери приятел, удари един здрав секс, излезте после на чист въздух. Какво повече да кажа?



Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови [re: nekoi]  
Автор talliia (позната)
Публикувано01.10.09 17:05



На 09.09.09 год.погребах човека който много обичам...На 11.09.09.пих....за жалост.



Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови [re: zelin]  
Автор talliia (позната)
Публикувано01.10.09 17:07



Няма с кой вече





Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови [re: talliia]  
Автор nekoi ()
Публикувано01.10.09 19:28



Съболезнования! Лека му пръст на човека.

Имам два въпроса.

Между средата на май, когато спря да пиеш, и 11.09.09 пила ли си?

Само на 11.09. ли пи или и след това?



Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови [re: talliia]  
Автор endish (изпусната)
Публикувано02.10.09 16:42



не знам защо се зачетох точно в тази тема - апела на една жена, осъзнала проблема си... прочетох всички мнения, преживях всичко напсано и ми беше много интересно и нетърпеливо да видя какво става най-накрая... е, когато прочетох поста, в който жената е изгубила Човека, когото обича - не издържах, разплаках се ..
аз също съм зависима - имам проблем с хероина от 7 години, от няколко месеца се опитвам да се лекувам и в началото имах голям успех, бях чиста и всичко вървеше без грешка до момента, в който живота сякаш ме затапи с една серия от проблеми и водовъртеж от драми.. с които не можах да се справя, разпилях се, започнах да правя сривове.. но няма да се предам..
до 10дни ще занима в комуна, защото не мога да се събера тук, не мога да се осъзная и не мога да повярвам как се развали всичко... но винаги има изход нали и трябва да го търсим...
. мила talliia, знам колко е тежко, знам колко невъзможно изглежда всичко, но не трябва да се предаваме, дължим го на себе си и на всички около нас... има хора, които колкото и да искат не могат да се излекуват, хора, осъдени не от себе си, а от живота... ние можем да се справим, зависимостта не е неизлечима болест (поне аз искам да вярвам в това!) и докато сме живи имаме шанс!!!
това е от мен - надявам се да успееш, колкото се надявам и за себе си!
ели

Sabbath Bloody Sabbath


Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови [re: endish]  
Автор nekoi ()
Публикувано18.11.09 00:30



Талиа, здравей, как е положението?
Имам предвид с пиенето ти, не международното



Четох разни теми, вкл. и тази на Лечи и видях, че тя ти благодари, че и помагаш на нея. Което пък ме подсети да ти кажа Hi и да те попитам: как си?



Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови [re: nekoi]  
Автор talliia (позната)
Публикувано18.11.09 11:22



Здравейте!
Стискам зъби.С Лени си говорим по скайп.Борим се заедно.


За сега с алкохола всичко е ОК.Опитвам се да спра и цигарите,ама...с тях се провалям редовно.



Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови [re: talliia]  
Автор nekoi ()
Публикувано18.11.09 15:52



Браво за алкохола


Макар че стискането на зъби не е най-добрият начин за непиене. Ако беше дошла в АА, когато те канехме, щеше да се научиш да не пиеш, без да стискаш зъби.

Цигарите и на мен са ми проблем от известно време, защото се замислям, че трябва да ги спра. Докато нямах такова намерение, не ми бяха проблем и си ги пушех с кеф, без угризения на съвестта и без да се заглеждам в тъпите надписи по кутиите - "цигарите могат да убиват" или "цигарите могат да увредят детеродните ви способности". Не, че точно последният надпис ме тревожи особено

Помагайте си с Лени. То малко е като в килийното училище - по-големите помагат на по-малките, които ще пораснат и ще помагат на следващите.

ПП Впрочем, защо не обмисиш отново да дойдеш на сбирка на АА. Барабар с Лени. Ситурен съм, че и за теб и за нея ще бъде от помощ, вместо да стискате зъби двечките в скайпа

Редактирано от nekoi на 18.11.09 15:57.



Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови [re: nekoi]  
Автор talliia (позната)
Публикувано19.11.09 09:15



Лени е от провинцията. В най-близките градове няма група на АА.София и е далече. Аз обмислям да дойда на сбирка, ама не обичам студеното време...

, а то през последните дни е точно такова.
Цигарите искам да ги спра, защото в къщи само аз съм пушачка и непушачите много ме тероризират.Както казах, не обичам студа,а те ме гонят да пуша на балкона.



Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови [re: talliia]  
Автор nekoi ()
Публикувано19.11.09 12:11



Няма лошо време, има лоши дрехи, казват англичаните.
Така че - обличаш се дебело, а доколкото помня се движиш и с кола. Обличаш се дебело и идваш на Веслец 33. А аз специално за теб ще пусна климатика на max. И ще ти стане едно тооопло, едно прияятно сред тези хубави хора, сред които ще попаднеш.



А ако на времето през последните дни му казваш студено, значи си сбъркала държавата си. Ти трябва да живееш в Барселона.

Шегувам се. Знам, че имаш силна вътрешна съпротива срещу идването си на сбирки. Но поне продължавай да мислиш по въпроса... А докато мислиш, продължавай да не пиеш.

А тези, които те гонят на балкона да пушиш, са гадове. Я ги накарай те да си пият кафето на балкона, като им кажеш, че на теб ти се гади от аромата на кафе.


Редактирано от nekoi на 19.11.09 12:12.



Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови [re: nekoi]  
Автор talliia (позната)
Публикувано19.11.09 12:20



О Боже...кафе,и това само аз си го пия.Няма спасение

.А,ако ида с колата...къде ще паркирам на "Веслец"?Климатиците не ми ги хвали...имам ...и не ги ползвам,само си дадоха парите някой хора.



Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови [re: talliia]  
Автор nekoi ()
Публикувано19.11.09 12:48



Ще паркираш на ... Веслец


Особено в неделя там не е толкова натоварено. Доста хора идват с коли на сбирките и никой не се е върнал, защото няма къда да паркира.

Дааа, ама климатикът на Веслец е по-хубав от твоя, специален един вид. Заслужава си да дойдеш, дори само за да видиш този чуден климатик.

Такааа. Дай сега да видим следващите финтове, които ще направиш, за да не дойдеш



Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови [re: talliia]  
Автор LaliМодератор (Усмивка)
Публикувано19.11.09 17:59



Синята зона е до 18.30 ч, така че ще паркираш спокойно. Живея наблизо и знам, че вечер работещите се изнасят и има места за паркиране.





Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови [re: Lali]  
Автор nekoi ()
Публикувано19.11.09 22:44



Лали, недей да плашиш Талиа с тези обещания за лесно паркиране. Че тя ни е нежна и плашлива и сега ще млъкне и поне още 44 дни няма да се появи тук



А точно темата е на път да стане рекордьорка по брой на постовете в този форум.
Талиа, не ти ли е приятно, че си най-ухажваната алкохоличка в този форум и имаш нааай-дългата тема?




Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови [re: nekoi]  
Автор talliia (позната)
Публикувано25.11.09 17:42



Оуууу,хич не съм нежна и плашлива....Гледам да не се задържам на едно място.Разнообразието много ми допада.Пътувам...Чувствам се добре,когато сменям обстановката и се запознавам с хора които не знаят за проблема ми.Да ви се похваля...скочих с бънджи...



Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови [re: talliia]  
Автор nekoi ()
Публикувано25.11.09 18:01



Възхищавам ти се

За бънджито. А "нежна и плашлива" си беше само за провокация.



Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови [re: nekoi]  
Автор talliia (позната)
Публикувано25.11.09 18:53



Да си призная...по-страшни неща от абстиненцията която преживях през месец май...................няма.



Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови [re: talliia]  
Автор puvpav (шматорко)
Публикувано25.11.09 21:07



Хехе затова ли те няма в скайпа.Аз си помислих, че си настинала от климатика в клуба на АА или пък нещо трябва да си сменям очилата и затова не те виждам.Мина ми през акъла че се сърдиш за това че така и не пихме едно кафе за тия три пъти които идвах в София, споко на 5 ти декември може да се реванширам

.Обади се когато си на линия.Честито за бънджито, само да ти споделя че аз така се бях пристрастил към адреналина като спрях да пия че чак си докарвах абстинентни кризи след някое здраво катерене.Не знам как оцелях и не цапнах някоя бира с другите адреналиновци в тоя период.



Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови [re: puvpav]  
Автор talliia (позната)
Публикувано25.11.09 22:04



К'ва ти бира бе човек,та аз ....първия път...лелеее....не помня дали ме бутнаха или не.Втория път си скочих сама

.Моя адреналин се вдига много когато съм на лов,но след това, няма алкохол.С оръжието шега не бива все пак.На 5-ти,ще пием кафе, ако не ме "завее"вятъра на някъде



Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови [re: talliia]  
Автор ceco3271 (непознат )
Публикувано29.11.09 20:06



нека да ти е последната , че моите не сам ги броил




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.