Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:06 27.04.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови [re: talliia]  
Автор gergi_81 (известен)
Публикувано30.05.09 16:54



Аз си реших проблема с БИРА.Да точно така.Преди не можех да заспя спокойно ако не съм си пил ракийката със салатката.(всяка вечер по 100-200 гр.минимум) Но от около година само се наливам с бира.Не ме напива толкова и просто след 7-8 бири си лягам и заспивам кротък за разлика от 3-4 водки(примерно)Даже качих килца,щото бях много слабичък преди.Сега се чуствам супер с моята"бирена диета"



Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови [re: gergi_81]  
Автор val999 (трезвен засега)
Публикувано30.05.09 18:43



gergi_81, какво друго овен да полягаш и заспиваш кротко правиш с твойта бирена диета?



Тема ПОМОЩнови [re: val999]  
Автор talliia (позната)
Публикувано30.05.09 19:27



Ей,хора...Какво става тука?Разбихте ме.Тотално.



Тема Re: ПОМОЩнови [re: talliia]  
Автор nekoi ()
Публикувано30.05.09 20:50



Не се впечатлявай.
В интернет и във форумите хора всякакви. И ние, алкохолиците и когато не пием, пак не винаги сме безгрешни. Което си е нормално. Макар че идеята на форума е взаимопомощ, не може да се очаква, че тук е някакъв оазис или кътче от рая.

По-добре гледай позитивните постове, търси това, което на теб ти помага.
Живей и остави другите да живеят.
Ако ми е вярна сметката, не пиеш от 12 май. Радвай се на това, и трупай ден по ден.
И аз се радвам за теб





Тема Re: ПОМОЩнови [re: nekoi]  
Автор talliia (позната)
Публикувано30.05.09 21:06



От 13-ти,днес ми е 18-ти ден без капка алкохол,без "пияни вишни" и без "шведска горчивка"





Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови [re: niki999O9]  
Автор nekoi ()
Публикувано30.05.09 21:25



има само едно нещо което винаги е правило впечатление като доста,мога да кажа досадно.постоянната агитация към всеки потърсил съвет във форума ,да посещава сбирките на АА.

Това е нормално, след като 90 процента от пишещите тук сме намерили и продължаваме да намираме спасението си в АА.
Всеки може тук да каже своя път за спасение. За съжаление, малцина като теб са посочвали свой начин, различен от АА. Всъщност в момента се сещам само за двама такива.
А би било хубаво да чуем повече такива хора.

Онзи ден на сбирка дойде един алкохолик, лежал 15 дни в болницата по неврология и психиатрия на 4-и километър.
Показа епикризата си от там. В нейния край, в частта какво лечение му е начначено след изписването от клиниката, бяха записани 2 лекарства плюс "посещение на сбирки на Анонимни алкохолици"
Зарадвах се, когато го прочетох, защото в другите държави докторите редовно предписват лекарството АА, а при нас не е толкова често срещано.

Разказвам ти това, за да видиш, че и докторите водят "агитация" за поссещение на сбирките на АА.

проблема с алкохола е твърде личен,това според мен е една лична война в един човек и той сам трябва да се пребори

човек трябва да е винаги нащрек ,защото болеста е коварна и границата е много тънка.така ,че начините,методите,мотивацията,борбата са индивидуални,
те не трябва да са диктуват от някой друг ,макар и със сходни проблеми.те трябва да са плод на вътрешно убеждение,на отчаян ход на един наистина осъзнал проблема си човек


моят проблем с алкохола не беше личен, защото от него бяха пропищяли всичките ми близки и колеги, но ти нямаш предвид това.

Разбирам, че ти казваш "личен" в друг смисъл и добавяш, че методите мотивацията и борбата са индивидуални.
Но ако алкохоликът не ги знае начините и методите? А той няма откъде да ги знае. Ние му предлагаме един изпитан начин, нашият начин и не твърдим, че той е единственият начин (или поне част от нас не го твърдят)


не съм против сбирките,но смятам че човек сам трябва да потърси тази близост
Аз не виждам нищо лошо, ако се опитам да подтикна някои алкохолик към тази близост. Защото знам колко алкохолици ги е било страх, срам и т.н. да дойдат при нас. Макар че им се е искало.
Други пък нямат достатъчно информация или пък изобщо нямат информация за АА.

Ние казваме: ела при нас да видиш за какво става дума. Ако не ти хареса, винаги можеш да си тръгнеш и никой няма да те задържа насила, както и никой за нищо не те задължава в АА.
Нали ако човек влезе в курника, това не означава, че е станал кокошка?

Има и още една причина да "агитирам" алкохолиците да дойдат и да видят нашия курник.
И тя е, че в този форум не винаги се създава реална представа какво точно представляват сбирките на АА и изобщо общуването между нас.



Тема Re: ПОМОЩ [re: talliia]  
Автор val999 (трезвен засега)
Публикувано30.05.09 21:26



Браво tallia! Да знаеш, че твойта трезвост ще е за пример на тези, които ще четат и пишат тук с молба за помощ. Защото "твойто трезвеене" и борба в началото ще е по-близо до тях, ако решат да започнат. Наистина много се радвам за теб.

Само се пази от онова "значи мога". Аз 2-3 пъти се опитвах да спирам преди да потърся помощ тук и след 2-3 седмици идваше жадуваното "Ето, аз нямам проблем, мога да спра ако искам" и ... хайде на хорото. Дано да не ти рзавалям радостта от това което си постигнала дотук. Просто споделям своя негативен опит и как точно беше при мен.



Тема Re: ПОМОЩ [re: val999]  
Автор nekoi ()
Публикувано30.05.09 21:29



Тогава: 18 топовни салюта в чест на Талиа



А какво беше това шведска голчивка, нещо ми се губи? Да не би през дългия си алкохолен стаж пореди невежество да съм пропуснал да опитам и тази гадост. А аз си мислех, че не съмпропуснал никоя отрова



Тема Re: ПОМОЩ [re: nekoi]  
Автор neron11 (непознат )
Публикувано30.05.09 21:51



Здравейте!Впечатлена съм от форума.Аз искам да спра.МОЛЯ!



Тема Re: ПОМОЩ [re: neron11]  
Автор nekoi ()
Публикувано30.05.09 21:56



Моля, какво?

В смисъл, за какво молиш? Вероятно за помощ?
Предлагам ти да пуснеш отделна тема, в която да кажеш за какво става дума, защото в тази и без това стана голяма каша.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.