Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:27 28.04.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови [re: nekoi]  
Автор talliia (позната)
Публикувано28.05.09 21:58



Мерси е моето благодаря,мерси,че имам Вас всички от този форум


Без вас да ми е" паднало пердето" вече.Днес сутринта ми пратиха линка на скайпа,в момента чета.Благодаря все пак



Тема Re: Безсилен съм.нови [re: Cтeфko]  
Автор talliia (позната)
Публикувано28.05.09 22:12



'Доста години се опитвах сам и с човешка помощ да го направя,но не успях". Стефко,аз за сега съм решила да си пробвам ината,а ако след време ви ревна на вратата няма да я заключите от вътре.Нали?Книгата я чета вече





Тема ВИНАГИ СИ ДОБРЕ ДОШЛА!нови [re: talliia]  
Автор Cтeфko (Загорец)
Публикувано28.05.09 22:42



Често пъти като пиша в дира си мисля "какво ли ще си помисли някой за мен,как ще ме приемат,дали на някой нещо няма да му хареса,как да направя така,че това на всички да се хареса" и тн.
Това е една от чертите на Болестта-Алкохолизъм-постоянно да търся чуждото одобрение,защото самият аз не се одобрявам,за да не кажа по-силна дума за това...



Ако на мен някой ми говореше така,че мога още да си пробвам,да си ескпериментирам,да се лигавя със себе си,да продължавам да си доказвам какво ли не,то със сигурност досега щях да съм мъртав...
Тази вечер точно това си говорехме със събратята си,че това е самата истина и няма никакво значение дали на някой това,което споделям му харесва,или не:

Няма значение дали искам да пия,дали не искам да пия,дали знам,че не трябва да пия,дали се заричам за кой ли път,че никога повече няма да пия-просто няма начин да не пия.Това е посланието на Първа стъпка за мен от Програмата на Анонимни Алкохолици,което ми даде Силата,която ме пази трезвен днес и сега.


Благодаря ти,Талия и ти желая още много трезвени дни,и нощи.
Винаги си добре дошла на Борда.

Бъди себе си.

Тема Re: ВИНАГИ СИ ДОБРЕ ДОШЛА!нови [re: Cтeфko]  
Автор nekoi ()
Публикувано28.05.09 23:42



Ако на мен някой ми говореше така,че мога още да си пробвам,да си ескпериментирам,да се лигавя със себе си,да продължавам да си доказвам какво ли не,то със сигурност досега щях да съм мъртав...

Както казваше един мой началник: не знам за какво ми говориш, ама съм сигурен, че не си прав



Ако с тези редове се опитваш да внушиш, че казвам на Талиа да продължава да се лигави със себе си и по този начин застрашавам живота и, изобщо не приемам такива внушения.
Аз пък мога да кажа, че поднасяйки на някой алкохолик посланието на АА по скучен и досадно фанатичен начин, ти можеш да го отблъснеш от АА и по този начин да му отнемеш възможността да спаси живота си.

Ако си искал да кажеш нещо друго, а аз съм прочел мнително поста ти, тогава ти се извинявам.



Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови [re: talliia]  
Автор nekoi ()
Публикувано28.05.09 23:50



Талиа, хубаво, че четеш книгата.
Върви си по твоя път, опитвай се да откриваш и да използваш всичко, което помага на ТВОЯТА трезвеност. Търси подкрепа тук и не ни обръщай внимание, когато понякога водим академични диалози. Защото твоите публикации (постове) в този форум засега не са ти достатъчни дори и за младши научен сътрудник.



А вратата при нас никога не е затворена нито отвътре, нито отвън за всеки, който е дошъл с желанието да спре пиенето.



Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови [re: talliia]  
Автор svetlostrui (непознат)
Публикувано29.05.09 22:01



имаш ли бележка от мен на лични ?



Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩ [re: svetlostrui]  
Автор talliia (позната)
Публикувано29.05.09 22:15



Не за съжаление





Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩ [re: talliia]  
Автор svetlostrui (непознат)
Публикувано29.05.09 22:23



ще опитам пак, дир-а нещо не е съгласен





Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩ [re: talliia]  
Автор niki999O9 (непознат )
Публикувано30.05.09 00:59



здравей! с най голямо уважение към всички които са писали,ичкам да изразя мнението си,което не съвпада с някои изказани вече.много ми помогнаха всички във форума,когато реших да направя поредния опит да спра пиенето.тогава с подкрепата нa всички успях,и сега се радвам на един нов живот.има само едно нещо което винаги е правило впечатление като доста,мога да кажа досадно.постоянната агитация към всеки потърсил съвет във форума ,да посещава сбирките на АА.аз за себе си мога да кажа ,че не съм готов да се срещам с хора и тази виртуална помощ е напълно достатъчна за мен ,когато изпадна в затруднение и имам нужда да споделя.проблема с алкохола е твърде личен,това според мен е една лична война в един човек и той сам трябва да се пребори.знам ,че няма бивш алкохолик ,както няма и бивш негър,да ме извиняват хората с тъмен цвят на кожата за расиското ми изказване,човек трябва да е винаги нащрек ,защото болеста е коварна и границата е много тънка.така ,че начините,методите,мотивацията,борбата са индивидуални,те не трябва да са диктуват от някой друг ,макар и със сходни проблеми.те трябва да са плод на вътрешно убеждение,на отчаян ход на един наистина осъзнал проблема си човек.отговорноста да се дават съвети е много голяма.нужен е опит и много добре познаване на личния свят на пиещия.не съм против сбирките,но смятам че човек сам трябва да потърси тази близост.много хора се справят със проблема,като просто забравят за него.за тях алкохола е несъществуващ.странно 3vu4i ,но потвръждава моите думи ,че борбата е индивидуална и няма правила.само едно-ДА НЕ ДОКОСВАТ НИКОГА ЧАШАТА.това може би е абсурдно за някои ,което аз напоисах,но е факт и част от един живот .



Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩ [re: niki999O9]  
Автор Xapakиpи ((минаващ))
Публикувано30.05.09 12:58



Ники, съгласна съм с някои от нещата, които казваш.
Ти обаче тълкуваш хъса, с който предлагаме на Талия да отиде на сбирка като нарушаване на собствения й свободен избор. Ники, за каква агитация говориш? Това не е предизборен клуб за европалрамента.
Ние само споделяме, че не сме намерили друг начин за спасение от алкохола освен АА. Това е безусловната истина за НАС (Извинявам се, че говоря в множествено число, но го правя точно защото тук не е АА, където всеки говори само за себе си и второ, защото познавам лично тези хора, чийто път е като моя - НИЕ сме избрали програмата на Анонимни алкохолици като начин на живот и оцеляване).
Разбира се, че тя САМА ще избере, своя начин как да остане трезва, за да живее нататък. Наш дълг е споделим как ние се опитваме да се справяме с проблема, тъй както това правиш и ти.
И сме така убедени, че сам е изключително трудно (не невъзможно!), защото повечето от нас са опитвали сами и не са успявали - с години, с десетилетия, лежали са по лудници, токсиклогии, травматологии, по дивани на психотерапевти, въргаляли са се в собствената си повръщня и урина, видяли са смъртта в очите и са я пожелали.
Затова така разпалено разказваме за нещастието си и благодарността, с която сме намерили своя ИЗХОД от трагедията.

Възможно е да има и друг път освен Анонимни алкохолици и програмата, но аз не го знам и не мога да говоря за това. Мога да говоря за моя начин за нормален живот на алкохолик, избрал да не пие.

Виж малко кадри от "огневата линия" както е казано в Голямата книга. По-силно е от думите, които ти пиша.

http://www.corbina.tv/private_channels/Kino/documentalnoe_kino/




<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Xapakиpи на 30.05.09 12:59.</EM></FONT></P>

Редактирано от Xapakиpи на 30.05.09 13:25.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.