Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:55 28.04.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови [re: talliia]  
Автор Xapakиpи ((минаващ))
Публикувано14.05.09 12:37



Мисли само за следващия час, после за следващия, само за този ден, само за тази нощ.

Всъщност вместо да се тревожим как да ограничим броя на погълнатите чашки, ние порсто се стараехме да избегнем първата глътка, защото тя стартира процеса.
Звучи почти глуповато опростено, нали? Сега ни е трудно да повярваме, че по-рано, преди да се приобщим към АА, не бяхме се сетили за подобен изход. /Често казано, трябва да признаем, че не сме искали да се откажем от пиенето, защото не сме осъзнавали какво представлява алкохолизмът./
Основното сега е: Тази тактика ни помага.



Считаме за по-реално, а и по-успешно да казваме:” Няма да пия поне днес”.
Дори да сме пили вчера, можем да решим да не пием днес. Можем да пием утре – кой знае, дали въобще ще бъдем живи – но решаваме да не пием в тези 24 часа. Независимо от изкушението или предизвикателството, решаваме да стигнем до крайност, ако се налага, за да избегнем алкохола днес.
Нашите приятели и семейства с право са преситени от обещания като “ Сега вече наистина съм решил”, тъй като често са ни виждали да се прибираме “здравата подредени”. Затова няма нужда да обещаваме нито на тях, нито един на друг, че няма да пием. Всеки обещава сам на себе си. В крайна сметка поставили сме на карта собственото си здраве и живот. Ние самите, а не приятелите или семействата ни, трябва да направим необходимото, за да бъдем здрави.
Ако желанието да пийнеш е наистина голямо, мнозина от нас разделят 24-те часа на части. Да кажем, решаваме да не пием един час. Временното неудобство можем да изтърпим още един час, после още един. Повечето от нас започнаха програмата си за възстановяване по този начин. Всъщност всяко възстановяване от алкохолизъм започва с един час на трезвеност.
Разновидност на този начин е отлагането на /следващата/ глътка./







Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови [re: Xapakиpи]  
Автор nekoi ()
Публикувано14.05.09 13:21



Страх ме е,че всеки момент мога да си кажа:"Видях,че мога да го спра когато поискам" и...всичко да запчне от начало.

Можеш да го спреш, когато искаш, но и можеш да го започнеш, КОГАТО НЕ ИСКАШ. В АА не се учим как да спрем пиенето, а как да не го започнем отново, след като сме го спрели.
Един ден трезвеност е хубаво нещо и няколко дни трезвеност са много хубаво нещо. В същото време обаче те са и много, и малко. Пътят ти тепърва ще започне.

Може ли един уточняващ въпрос. По-нагоре казваш, че си напуснала работа, за да не пиеш. Напуснала си за деня или за няколко дни? Или смяташ да смениш работата си?



Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови [re: nekoi]  
Автор talliia (непознат )
Публикувано14.05.09 14:19



Смятам да я сменя.Работех сама в стая и естествено започнах да си пия...като съм сама и никой не ми пречи.Слава Богу,че не правех грешки,но имам служебна кола и...започнах да карам не пила ,а направо пияна от сутринта,от 6 часа.Трафика в София сутрин и вечер го знаеш...Въпрос на време беше да направя някоя беля.



Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови [re: talliia]  
Автор Xapakиpи ((минаващ))
Публикувано14.05.09 15:11



И аз напуснах, защото вече беше неудържимо, служебните коли си имаха шофьори и не това беше проблемът ми. Бяхме две в стая - но вече ми беше паднало пердето и пиех нонстоп почти без да се крия. Пращах станажантите да ми купуват вино и водка от барчето долу. Освен запасите в бюрото, в чантата, освен служебното пиене, което винаги се изхитрявах аз да прибирам след купон. Идвах първа, за да знам, че ще мога да ударя едни уста преди да са дошли другите.
Много често дни или седмици след купона някой се сещаше, че е останало пиене и надникваше в шкафа - познай какво намираше...
Вече ми правеха забележки - малките шефове цитираха големите, дъхтяла съм била на алкохол от сабахлем. Обещавах, че няма да се повтори и сметам знаеш...
Напуснах, но продължих да пия у дома още 3 и половина години. Стресът го нямаше, но алкохолизмът напредваше с дни. С часове.
Радвам се, че си решила да спреш.
Само да уточня, че преди неделя има сбирки и утре на Пиротска, и в събота - на Веслец, виж ги в списъка в темата Групи за взаимопомощ, погледни и постоянната тема на Коцето за онлайнсбирките, ако искаш. И както казват руснаците "С Богом вперед!".



Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови [re: Xapakиpи]  
Автор nekoi ()
Публикувано14.05.09 15:59



Това, че си напуснала преди да направиш беля е добре.
И показва мотивация да се захванеш с проблема си.

Аз доста години се опитвах да нося двете дини - и да пия, и да работя. Накрая не че работех нещо, ами се люшках пиян насам натам, излагах се, налагаше се колеги да ме прикриват и да вършат моята работа. Това с прикриването не се получаваше особено добре, защото всички знаеха за проблема ми, но мълчаха от неудобство или защото не знаеха какво да кажат. Мълчаха пред мен, но говореха зад гърба ми.
Преди това бях напуснал друга работа, защото бях в тежък запои и нямаше как да се скрия или някой да ме покрива.
Още по-преди това бях на трета работа, където неведнъж ми правеха забележки за пиенето, бях пред уволнение, но ми се размина само с много тежко наказание.
После аз сам напуснах.

Щом си напуснала, на първо време е добре да се отдадеш изцяло и само на възстановяването си. И да обърнеш внимание на думите на Харакари, която, след като напуснала работа, започнала да си пие още "по-сладко".

Нали знаш шегата - напуснах работата, защото тя ми пречи на пиенето.



Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови [re: Xapakиpи]  
Автор talliia (непознат )
Публикувано14.05.09 16:30



Позната история.Ставах в 5 ,тръгвах в 6-6.15 уж, да избегна задръстванията...
по-скоро да съм първа,да ударя едно на спокойствие."Може да е от сутринта,но е марково",това ми беше оправданието глупаво.От марковите пиехме поне трима.Така и не разбрах кои са другите.Но... това ми беше успокоение.Не съм само аз.Лошото е,че вече не пробирам,марково или не,няма значение,а започнах да пиивам по 200гр.и след това тръгвах с колата.Преди да пристигна,спирах за още.Сега като се замисля на трезвена глава...поледици,сняг,фарове,задръствания,ABS не работеше.Боже как не съм убила някой невинен човечец.Ужас.



Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩ [re: nekoi]  
Автор talliia (непознат )
Публикувано14.05.09 16:44



Ако не бях напуснала...имах два варианта,грешка за която сигурно щях да връщам пари с години и затвор или Орландовци за катастрофа.Това ми дойде на ум вчера сутринта.Като съм трезвена май съм по-разумна





Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩ [re: talliia]  
Автор nekoi ()
Публикувано14.05.09 22:04



Я, гледай, дори се усмихваш вече. Това вече си е нещо.
И разумно взе да говориш на трезва глава.
И как мина днес денят, теглеше ли те към магазина толкова силно, колкото вчера?

В първия ден, в който спрях да пия, толкова ме беше страх да не изляза за пиене, че цял ден не станах от леглото. Мислех си, че само ако се изправя, и ще тръгна към близкото капанче, където обикновено изпивах почти на екс чаша с 200 гр. водка.
Толкова ме беше страх да стана, че се притисках към дюшека, сякаш исках да залепна за него.



Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩ [re: nekoi]  
Автор talliia (непознат )
Публикувано14.05.09 22:12



Добре,че сте Вие,иначе щях да се предам.Не смея да се хваля,но днес отидох
да си купя цигари и бутилките въобще не ме дразнеха.До 17ч.не си бях мила косата ,за да не излизам.





Тема Аз също съм нов. [re: talliia]  
Автор Cтeфko (Загорец)
Публикувано14.05.09 22:15



Здравей,Талия.

Това с карането пиян го пробвах доста отдавна и първоначално се притеснявах,но след като намирах начин да се оправям с полицията,вече не ми пукаше как ще карам.Не ми правеше впечатление,че често съм бил на косъм от гробищата или затвора.В това няма нищо необикновено,тъй като аз вече бях минал отдавна тази граница,от където можех да получа човешка помощ.Лошото бе,че само аз отричах това,като търсех причината за своето пиене вън от себе си,а не в начина ми на живот като цяло.Това продължи години подред като вследствие не развилия се алкохолизъм загубих подред добра служба,на която държах и уважавах,съпруга,която бе доста добра,и търпелива,като оттам насетне почна здраво падение в Бездната на Болестта-алкохолизъм..
Още преди близо двайсет години лекарите се опитваха да излекуват алкохолизма ми, но както споделих- отдавна и то съвсем неусетно съм минал тази невидима граница, и това не се получи.Те даваха всичко от себе си,но това явно не бе достатъчно,тъй като продължавах да пия и да се опитвам да "контролирам" своето пиене,а най-вече да продължавам да затъвам все по-дълбоко, и по-дълбоко.
След раздялата с бившата ми жена Ада се отвори за мен и оттам започнаха посещенията ми по болници,отрезвителни, и лежане на лечение в психо- болницата,като нищо от това,което изброих не успя да ме спре да не пия без значение след колко време без алкохол.
От 2002 година тръгнах на една терапевтична група в града ни,носеща името на АА,но това не ми попречи да не пия в последствие и да ставам още по-зле с времето,като се оказа,че болестта прогресира и отново само аз не виждах това и продължавах да се свличам все по -надолу.
През 2006 година при поредното ми излизане от отрезвителното,когато бях на път да превъртя и да си замина имах шанса при мен да дойде човек от Анонимни Алкохолици,който ми предаде Посланието на АА, и с това започнах да правя нещо за себе си.Няколко месеца бях добре,но по едно време се отделих от АА с идеята,че сам ще се справя и после отидох на тази терапевтична група с мисълта това да ми помогне да се възстановя от Алкохолизма,но отново нищо не стана.Върнах се при своите приятели от АА и вече пълен със страхове,съмнения,недоверие и предразсъдъци се запих след повече от една година без алкохол.
Сега се опитвам да правя нещата по Програмата на АА така,както са споделени в Голямата книга и със спонсор по тази Програма,без да си търся свои "по-лесни и по-удобни пътища",като така се надявам на трезвеност ден по ден и част от работата ми по Програмата е споделянето със събратята ми на това,което е било,какво се е случило и какво е сега.


Благодаря ти,че имах шанса да споделя малко от това,през което преминах преди да потърся и да получа помощ от Анонимни Алкохолици и ти желая още 24 часа трезвеност.
Бъди здрава,ти и всички около теб,Талия.

Бог да пази теб и дома ти.



Бъди себе си.

Редактирано от Cтeфko на 14.05.09 22:47.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.