Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:59 28.04.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови [re: val999]  
Автор talliia (непознат )
Публикувано13.05.09 20:45



Здрасти Вал,днес се обадих,че напускам работа,точно поради тази причина,да не излизам известно време.В понеделник излязох в 6 сутринта,купих си от денонощния 200 водка,изпих я и естествено тръгнах с колата.По пътя ме хвана яд,че си взех само една.От квартала където работя си взех още една с две бири.В офиса съм сама,никой не ми пречи.И?Как съм се прибрала...знам ли?А сега не мога да си представя,като изляза какво ли ще си напазарувам,още повече,че цял ден не съм пила нищо,и съм си в кщи.Оставям на хората на които съм обещала да се оправя да пазаруват.Е...поне днес,утре ...един Господ знае.



Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови [re: talliia]  
Автор Aня (пристрастен)
Публикувано13.05.09 20:59



Напълно те разбирам. Аз първите няколко седмици, ако изобщо излизах, то само без никакви пари в мен, по същата причина.
Дръж се, с теб съм.
Ако бях в София, щях да дойда да те заведа на сбирка.





Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови [re: Aня]  
Автор talliia (непознат )
Публикувано13.05.09 21:03



Снощи заявих на мъжа ми,никакви пари,даже и моите му дадох.Сутринта...беше ми оставил 20лв.Каква борба беше,ако знаете.



Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови [re: talliia]  
Автор Aня (пристрастен)
Публикувано13.05.09 21:18



Ами засега, щом можеш да не излизаш, проблемът се отдалечава поне малко. Стой си вкъщи, чети тук, пиши, споделяй... Като изчетеш всичко оттук, можеш да погледнеш и в друг форум:

, и там ще имаш доста за четене.

Няма да е лошо и мъжът ти да попрочете тук-таме, тези оставени 20 лева показват, че той явно не осъзнава сериозността на проблема. Стига да поиска да се заинтересува, но в интерес и на двамата ви би било полезно да го стори.



Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови [re: talliia]  
Автор Xapakиpи ((минаващ))
Публикувано13.05.09 21:32



Здравей, Талия! Аз съм алкохоличка и не пия от две години, онази съм, дето месеци наред не смеех да вдигна поглед и изучих обувките на всички от Веслец и всяка плочка. Виж как започнах.


Мога ли
Автор Xapakиpи (Нерегистриран)
Публикувано 18.10.06 15:35

да дойда на Веслец, ако съм "действаща" алкохоличка или трябва вече да съм извървяла първата стъпка сама?
Алкохоличка съм от около 15 години, и не съм чак толкова анонимна, защото за проблема ми знаят всички - роднини, приятели, колеги, децата ми даже.
Искам да дойда, да ви чуя, но се притеснявам, че още съм твърде "мръсна", дори опит не съм направила да спра, нито за ден (като изключим бремеността и кърменето, но това е друга история).
Та, въпросът ми е има ли сред вас "действащи" алкохолици и не потъват ли те в земята от срам, заобиколени от борещи се за живота и здравето си хора, от надмогналите порока.
Само като си помисля - водката ми пак ще е в чантата ми, ще изчакам почивката и ще ида в тоалетната и ще надигна бомбичката, после ще си сложа червило и пак ще вляза при вас, и задълбочено ще слушам...
Ужасно е, искам да дойда, искам...

Ако искаш виж и отговорите на хората, на които дължа новия си живот.


Сега идвам от сбирка. Само преди 58 страници форумно време си задавах същите въпроси като теб. И получих много кураж тук. АА е моето място. Само там получавам отговорите, само там мога да задам въпросите и да получа сърдечна подкрепа в трезвия си път. Казваш, че може би можеш и сама. Е, аз не можах сама, получи се обаче с ТЯХ от АА. Уча се да живея отново. Мога да кажа, че съм щастлива. Благодаря.
Имаме си един лаф - "Щом аз успях и ти ще успееш". Вярвам, че е така.
С теб съм.
albizar@abv.bg



Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови [re: Aня]  
Автор talliia (непознат )
Публикувано13.05.09 21:37



Той не разбира.Мисли,че като съм дала обещание...съм като него,спазвам го и това е.
Ще поговорим,но точно сега не съм в състояне.Нервно ми е и ще се скараме.
А,дали не ме съжалява като ме гледа?Трябва да го питам.Утре обаче.



Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩ [re: Xapakиpи]  
Автор talliia (непознат )
Публикувано13.05.09 21:41



Не,не мога сама.Няма смисъл да губя време.Ако устискам до неделя,ще дойда.



Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩ [re: talliia]  
Автор puvpav (шматорко)
Публикувано13.05.09 22:04



Има и скайп сбирки, стига да искаш и там можеш да влезеш.Естествено живите сбирки са си най добри.Стискам ти палци да стигнеш до Веслец.



Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩ [re: puvpav]  
Автор nekoi ()
Публикувано13.05.09 22:25



talliia, все пак отидох на сбирка тази вечер.
В АА имаме по два рожденни дни - биологически и от датата, когато сме спрели да пием. На сбирки празнуваме вторите.
Тази вечер една жена почерпи за една година трезвеност. Преди година, отчаяна от своето пиене и от нещата, които и се случват заради него, тя изписала думата "алкохолизъм" в гугъл. Не знаела нищо за АА, но попаднала в този форум.
Нещо да ти е познато?
Та си помислих колко добре би било - и за теб, и за нас - ако след година разрежеш твоята торта.

Но отвхърлих тази мисъл. Дотогава има 365 дни. А ти сега мисли само за днешния ден. И като помислиш 365 пъти само за днешния ден, ще стигнем и до твоята торта.

А казвам, че би било добре и за нас, защото всеки, който дойде на сбирка, помага не само на себе си, но и на останалите в АА.



Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩ [re: nekoi]  
Автор talliia (непознат )
Публикувано14.05.09 11:33



Е,на мен ми остават още 364 дни.Страх ме е,че всеки момент мога да си кажа:"Видях,че мога да го спра когато поискам" и...всичко да запчне от начало.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.