Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:14 27.04.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови [re: talliia]  
Автор girasol* (усмихната)
Публикувано26.05.09 16:05



Почуствах се виновна,че влязох в магазина,че го изнервих и обърках.Знаех в този момент той какво си мисли.Жена му е психиатър,не може ли да му помогне?Сега плача...за него ли,за себе си ли...Не знам...

Може би плачеш, защото те е натиснала депресията от непиенето.

Само че ако мислиш повече за съседа ти отколкото за себе си, се поставяш в опасност. Защо си причиняваш това? Често ние, зависимите сме мазохисти и нарочно се измъчваме с нерешимостта на световните въпроси. Просто само и само да си докажем колко гаден, подъл и несправедлив е животът. И като е толкова труден, си го правихме по-лек с някоя и друга чашка. Не ти трябва да мислиш днес за никого, освен за себе си. Другите ще ги мислиш после. Сега и без това си още в началото и знам че там е трудно. Просто бъди егоист, сега е моментът. А после ще помагаш на другите, когато ти самата се почувстваш достатъчно силна за това.
Успех, продължавам да ти стискам палци.

Усмихни се, има изход!

Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови [re: talliia]  
Автор andgelina (непознат)
Публикувано28.05.09 19:14



Здравей, Талия как си справяш ли се ?



Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови [re: andgelina]  
Автор talliia (позната)
Публикувано28.05.09 20:07



Здравейте.От вчера започнах трета седмица,а дали ще е "суха"...ще видим.
Често се дразня и ставам заядлива.Друго всичко е О.К.(поне за момента).





Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови [re: talliia]  
Автор svetlostrui (непознат)
Публикувано28.05.09 20:14



Браво !!!

измисли си награда, аз си купувам кутия любими бонбони и си ги хапвам с кеф



Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови [re: svetlostrui]  
Автор talliia (позната)
Публикувано28.05.09 20:21



Давам мило и драго за кутия "пияни вишни" ,но...се почерпих с "Мерси"





Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови [re: talliia]  
Автор svetlostrui (непознат)
Публикувано28.05.09 20:37



и много потупване по рамото (може и пред огледалото)

, на мен ми е 39-тия ден без бира и съм ухилена до уши, обаче друго си е да ти ръкопляскат в клуба



Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩ [re: talliia]  
Автор nekoi ()
Публикувано28.05.09 20:44



Мерси е моето благодаря... мерси, че имам теб



Не, не благодаря, че имам теб. Просто, рекламна пауза.

Благодаря, че имам други любими хора край мен. И най-вече благодаря, че съм трезвен, за да мога да се радвам на тези любими хора и те да ми се радват на мен, а не да страдат от моето пиянство, както беше много години.
А ти ще благодариш на твоите хора и те ще се благодарят, че не пиеш.

Има една полезна книжка на АА - казва се Живот в трезвеност.
Ще я намериш тук


В нея не се говори за Бог и за Висша сила, но има много полезни практически съвети как да пазим трезвеността си.
Например, как да се дразним по-малко от разни "дразнители".

Чети си от нея, ако искаш.
Вече не те каня на сбирка, защото след досегашните ми покани ти млъкваше.
Карай ден за ден, яж бонбони Мерси и се старай да не се нервиш, защото ти не можеш да промениш никой друг, но можеш да промениш себе си.
И казвай Мерси за всеки следващ трезвен ден.
Радвам се, че продължаваш да не пиеш




Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩ [re: nekoi]  
Автор nekoi ()
Публикувано28.05.09 20:46



Виждам, че линкът, който пуснах, праща към първата страница на сайта, а книгата Живот в трезвеност ще намериш в секцията Интересно и полезно



Тема Безсилен съм. [re: nekoi]  
Автор Cтeфko (Загорец)
Публикувано28.05.09 21:49



"Има една полезна книжка на АА - казва се Живот в трезвеност.
Ще я намериш тук
http://www.aa-bg.hit.bg/

В нея не се говори за Бог и за Висша сила, но има много полезни практически съвети как да пазим трезвеността си.
Например, как да се дразним по-малко от разни "дразнители"."


....................................

"За тези, които не са в състояние да пият умерено, основният въпрос е как изобщо да спрат да пият. Ние приемаме, разбира се, че читателят иска да спре. Дали такъв човек може да се откаже без духовна помощ зависи от степента, до която вече е загубил възможността за избор дали да пие или не. Много от нас си мислеха, че имат силни характери. Имахме огромно желание да спрем за винаги. И все пак открихме, че това е невъзможно. Това е объркващата страна на алкохолизма, такъв, какъвто го познаваме - невъзможността да оставим алкохола настрана, колкото и големи да са потребността или желанието за това."

Гл. ІІІ-а от Голямата книга-"Още за алкохолизма".



Доста години се опитвах сам и с човешка помощ да го направя,но не успях.Сега смятам,че това е верният Път към постоянна и пълноценна трезвеност,без "стискане на зъби до посиняване", и без повече човешки експерименти.Аз просто не искам да губя повече нито ден от живота си в това да си докажа,че сам не мога нито да контролирам кога да спра да пия като започна,но също така и ПОВЕЧЕ ДА НЕ ЗАПОЧНА ДА ПИЯ СЛЕД КАТО СЪМ СПРЯЛ..................................................



Бъдете здрави и трезвени,приятели, и нека Бог ни дари с още 24 часа трезвеност.
Благодаря Ви,че Ви има и нека не забравяме на Кого дължим трезвеността си.



Бъди себе си.

Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩ [re: svetlostrui]  
Автор talliia (позната)
Публикувано28.05.09 21:50



Еее,бира

,тя за мен беше разредител.39 дни? Я... някой да започне да раздава медалите,че и аз съм се наредила на опашката




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.