Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:40 28.04.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови [re: talliia]  
Автор nekoi ()
Публикувано15.06.09 11:12



Камилата се напивала преди това. А нима ти не си се напила достатъчно преди да спреш преди 34 дни?


Освен това камилата е метафора, както се досещаш.
Освен това не е добре да се поставят срокове на непиенето (в случая 66 дни). Защото обикновено се удържаме в тях, но като минат, си наваксваме многократно.
Затова отново те подсещам - не пий само днес.

Един поп имал чаша, на която пишело "днес вино, утре вода". И така си пиел виното най-спокойно, като чакал да дойде утре.
Ти пък напиши на чашата си "днес вода, утре уиски" (или каквото там пиеш).



Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови [re: nekoi]  
Автор nekoi ()
Публикувано15.09.09 22:57



tallia, жертво на спиртните напитки,
какво стана бе, жена



Тук някои не са те забравили.

Последния ти пост е на 15 юни, днес е 15 септември - добра дата да дадеш отчет в началото на новата учебна година, в която отново ще се учим да не пием.





Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови [re: talliia]  
Автор zelin (непознат )
Публикувано26.09.09 13:18



Всеки преживява трудни моменти.Не знам реално лице ли си, но въпреки това ще те приема като такава. Пияниците нямат пари за водка, купуват спирт от аптеките, даже аптекарите като ги видят от вратата вадят флакончетата, има фармацефти, които като видят някой притреперал му дават за сметка на заведението, вероятно знаят че алкохолния синдром е тежко, болестно състояние, което може и до смърт да доведе. А ти си намери приятел, удари един здрав секс, излезте после на чист въздух. Какво повече да кажа?



Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови [re: nekoi]  
Автор talliia (позната)
Публикувано01.10.09 17:05



На 09.09.09 год.погребах човека който много обичам...На 11.09.09.пих....за жалост.



Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови [re: zelin]  
Автор talliia (позната)
Публикувано01.10.09 17:07



Няма с кой вече





Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови [re: talliia]  
Автор nekoi ()
Публикувано01.10.09 19:28



Съболезнования! Лека му пръст на човека.

Имам два въпроса.

Между средата на май, когато спря да пиеш, и 11.09.09 пила ли си?

Само на 11.09. ли пи или и след това?



Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови [re: talliia]  
Автор endish (изпусната)
Публикувано02.10.09 16:42



не знам защо се зачетох точно в тази тема - апела на една жена, осъзнала проблема си... прочетох всички мнения, преживях всичко напсано и ми беше много интересно и нетърпеливо да видя какво става най-накрая... е, когато прочетох поста, в който жената е изгубила Човека, когото обича - не издържах, разплаках се ..
аз също съм зависима - имам проблем с хероина от 7 години, от няколко месеца се опитвам да се лекувам и в началото имах голям успех, бях чиста и всичко вървеше без грешка до момента, в който живота сякаш ме затапи с една серия от проблеми и водовъртеж от драми.. с които не можах да се справя, разпилях се, започнах да правя сривове.. но няма да се предам..
до 10дни ще занима в комуна, защото не мога да се събера тук, не мога да се осъзная и не мога да повярвам как се развали всичко... но винаги има изход нали и трябва да го търсим...
. мила talliia, знам колко е тежко, знам колко невъзможно изглежда всичко, но не трябва да се предаваме, дължим го на себе си и на всички около нас... има хора, които колкото и да искат не могат да се излекуват, хора, осъдени не от себе си, а от живота... ние можем да се справим, зависимостта не е неизлечима болест (поне аз искам да вярвам в това!) и докато сме живи имаме шанс!!!
това е от мен - надявам се да успееш, колкото се надявам и за себе си!
ели

Sabbath Bloody Sabbath


Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови [re: endish]  
Автор nekoi ()
Публикувано18.11.09 00:30



Талиа, здравей, как е положението?
Имам предвид с пиенето ти, не международното



Четох разни теми, вкл. и тази на Лечи и видях, че тя ти благодари, че и помагаш на нея. Което пък ме подсети да ти кажа Hi и да те попитам: как си?



Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови [re: nekoi]  
Автор talliia (позната)
Публикувано18.11.09 11:22



Здравейте!
Стискам зъби.С Лени си говорим по скайп.Борим се заедно.


За сега с алкохола всичко е ОК.Опитвам се да спра и цигарите,ама...с тях се провалям редовно.



Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови [re: talliia]  
Автор nekoi ()
Публикувано18.11.09 15:52



Браво за алкохола


Макар че стискането на зъби не е най-добрият начин за непиене. Ако беше дошла в АА, когато те канехме, щеше да се научиш да не пиеш, без да стискаш зъби.

Цигарите и на мен са ми проблем от известно време, защото се замислям, че трябва да ги спра. Докато нямах такова намерение, не ми бяха проблем и си ги пушех с кеф, без угризения на съвестта и без да се заглеждам в тъпите надписи по кутиите - "цигарите могат да убиват" или "цигарите могат да увредят детеродните ви способности". Не, че точно последният надпис ме тревожи особено

Помагайте си с Лени. То малко е като в килийното училище - по-големите помагат на по-малките, които ще пораснат и ще помагат на следващите.

ПП Впрочем, защо не обмисиш отново да дойдеш на сбирка на АА. Барабар с Лени. Ситурен съм, че и за теб и за нея ще бъде от помощ, вместо да стискате зъби двечките в скайпа

Редактирано от nekoi на 18.11.09 15:57.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.