Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:07 28.04.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови [re: nekoi]  
Автор talliia (позната)
Публикувано22.05.09 09:53



Ако бях ходила ,щях да се "похваля" веднага.Но...уви!
Една приятелка ми даде книга... "Анонимни алкохолици".
В нея има истории на хора преживяли този кошмар.
При всяка мисъл за алкохол веднага я отварям и започвам да чета.
За сега , тази книга е моето спасение.Днес ми е 10-ти без алкохол,но... много
обичам "пияни вишни",дали ще е грешка ако хапна една?





Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови [re: talliia]  
Автор puvpav (шматорко)
Публикувано22.05.09 12:10



Не знам дали е грях но знам че не е желателно хапването на пияните вишни.Наричам ги тези неща резерви, ако пиина само една глътка какво ли ще ми стане, ако утре пия едно можге и нищо да не ми стане, ама само сироп за кашлица ще пия и раз0ни такива.Желателно е да няма никакъв допир с алкохола особено в началото на трезвия живот.В такъм момент като ми се приискаше нещо което съм си мислел че не мога лбез него си напомнях колко по важни неща ще загубя след това ако пак пропия.Радвам се че трупаш трезви дни.Не е ли време за някоя група на АА.



Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови [re: puvpav]  
Автор talliia (позната)
Публикувано22.05.09 13:03



Благодаря за отговора.Колкото до АА,сигурно е време,но се страхувам,че съм
човек, който "залита" в определена посока и стига до крайности.
Алкохол-станах алкохоличка.За да се разсейвам тези 10 дни, и да не мисля за
него,започнах диета... сега съм като анорексичка.
А, ако се оставя в ръцете на Бог,и се отдам на вярата?Ако си втълпя,че от мен
нищо не зависи...какво ли ще стане?



Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови [re: talliia]  
Автор puvpav (шматорко)
Публикувано22.05.09 13:58



Аз навремето доста се притеснявах от тези неща но АА не са религиозна или каквато и да е организация.Единствената цел е да си помагаме взаимно в борбата с алкохолизма ни.Никой нищо не може и няма право да те кара да правиш в АА.Дали ще тръгнеш по стъпките или не също си е твое решение и право на избор.Аз много се противях преди но сега се радвам че съм член на АА както и че тръгнах по стъпките ни.Така или иначе блогадарение на тях живея трезво и се радвам на живота.Винаги и по всяко време можеш да си тръгнеш от сбирка.Другото което можеш да направиш е да изявиш желание тука и съм сигурен че ще се намерят хора които да те посрещнат и заведат на сбирка.
Това дали ще повярваш в Бог , висша сила някаква или с себе си и хората около теб пак си е само твой избор.


Успех.



Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови [re: talliia]  
Автор nekoi ()
Публикувано22.05.09 14:05



Аз не си втълпявам, че от мен нищо не зависи. Зависят доста неща. Просто не всичко зависи от мен. Затова се старая да откривам разликата между тези, които мога да променя, и тези, които не мога. Вторите оставям на Висшата сила или както АА предлага на Бог кой както го разбира.
Ако нещо не стане, както аз съм го планирал или режисирал предварително, не се тръшкам от яд, защото си казвам, че просто е имало разминаване между моите и божиите намерения в случая.

В АА помощ получават и атеисти и хора с всякакви убеждения.
Най-важното нещо, което АА ни учи, е да бъдем честни пред себе си и със себе си.
Ако се опиташ да погледнеш по-дълбоко и честно в себе си, дали пък няма да откриеш, че страхът ти да не залитнеш във "вярата" всъщност е прикритие и оправдание да не дойдеш в АА поради някаква друга причина.
Няккакъв друг страх например, или дълбоко скрито и от самата теб намерение да продължиш да пиеш.
Ние, алкохолиците, сме шампиони по намиране на оправдания.

Хайде, погледни честно вътре в себе си. Не е необходимо на всяка цена да го споделяш тук.
Пък аз ще те черпя цяла кутия бонбони, но не пияни вишни, защото за тях ти е още раничко.





Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови [re: talliia]  
Автор girasol* (усмихната)
Публикувано22.05.09 21:10



А, ако се оставя в ръцете на Бог,и се отдам на вярата?Ако си втълпя,че от мен нищо не зависи...какво ли ще стане?
talliia, а като пиеш, зависи ли нещо от теб? Поне при мен, колкото и да си въобразявах, че владея положението с акохола, всъщност той ме владееше напълно, във всеки един аспект. Така че в един момент просто си признах, че не съм аз тази, която владее живота си. И нямах нищо против този път да го поверя на някого, който знае по-добре от мен как се кара по пътищата на живота. Не съм съжалявала нито миг за това мое решение, освен в случаите, когато отново сядам на волана аз, избутвайки го настрани. Може би ще попиташ, какво правя аз, докато Някой кара? Ами возя се.



Усмихни се, има изход!

Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩ [re: girasol*]  
Автор nekoi ()
Публикувано25.05.09 23:21



Талиа, как е положението?



Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩ [re: talliia]  
Автор andgelina (непознат)
Публикувано26.05.09 07:21



Тали как си, справяш ли се нете видях на сбирката на А.А. във неделя, неси набрала достатъчно кураж, или се отказа? Ако найстина ненамираш смелоста да доидеш сама да се срещнем, ще отидем заедно ще видиш че ще се почустваш много по добре. Ще си опкръжена между хора със твоят проблем, който те разбират и поткрепят и имат желанието да ти помогнат



Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩ [re: nekoi]  
Автор talliia (позната)
Публикувано26.05.09 09:18



Здравейте!Днес ми е 14-ти трезвен ден.Вярно,че деня сега започва,но съм сигурна,че ще е трезвен.Защо? Защото, сутринта в 7,30 слязох до магазина. Там заварих един съсед...Купуваше си водка.Усетих как присъствието ми го изнерви. Обърка се.За да не се засечем в асансьора се чудеше в коя посока да тръгне.Сякаш видях себе си преди 2 седмици...Тогава исках да съм сама... в магазина,в асансьора,в къщи.Чуждото присъствие го приемах като досада,нарушаване на личното ми пространство.Не исках никой да ми диша въздуха.Даже телевизора ме дразнеше.Исках,тишина,самота и...нещо за пиене естествено.Почуствах се виновна,че влязох в магазина,че го изнервих и обърках.Знаех в този момент той какво си мисли.Жена му е психиатър,не може ли да му помогне?Сега плача...за него ли,за себе си ли...Не знам...



Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩ [re: talliia]  
Автор nekoi ()
Публикувано26.05.09 11:43



Поздравления за двете седмици



Това, че те каним в АА, не е някаква наша прищявка, желание да се трупат бройки на новодошлите или желание да те "зарибим" с каквото и да било.
Каним те, защото знаем, че алкохолизмът е сложна, често необяснима и коварна болест. Наистина е коварна и те дебне в момент на невнимание или някакво вълнение или прекалено успокоение и пробивът идва ненадейно и необяснимо за самия алкохолик, който се чуди защо пак е посегнал към бутилката, като уж не е искал да пие и се е чувствал стабилен.

Пазете се от първата чаша е много важен момент от програмата на АА, но само това изобщо не е достатъчно.
Ако беше толкова лесно, щяхме да се съсредоточим изцяло върху "пазете се от първата чаша" и всичко щеше да е ОК. Нямаше да има групи на АА, а щеше да има групи "Пазете се от първата чаша"

Мно-о-го рядко някои алкохолици успяват да се справят сами. Отначало всеки от нас е опитвал сам. След продължитлени и болезнени опити, накрая разбираме, че сами няма да успеем и тогава търсим помощ.
Всеки извървява своя алкохолен път, трупа своя опит и ближе своите рани. Затова знам, че колкото и да те убеждаваме да дойдеш, ти ще дойдеш, когато настъпи твоят момент. Или пък изобщо няма да дойдеш.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.