Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:33 27.04.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови [re: talliia]  
Автор nekoi ()
Публикувано14.05.09 22:24



Ако се оставиш да затънеш в болестта, ще дойде момент, в който ще излизаш с немита от седмица коса и няма да ти пука.
Хубаво, че слаломът ти между бутилките днес е завършил успешно.
Внимавай обаче, много е коварна болестта. Влизал съм уж за нещо друго в магазина, пък устата ми сама е казвала "водка". Все едно, че някой друг говореше вместо мен.

Ще ти разкажа нещо, случило се с наш приятел от АА. Той не пише тук, но няма да се разсърди, че го цитирам.
Не беше пил 5 години и не му се пиело. Обаче плаща в магазина на касата някаква сметка, трябва да му върнат 75 стотинки ресто. Точно толкова стрували патрончета по 100 грама с алкохол. И той най-неочаквано за самия себе си поискал вместо стотинките да му дадат и едно патронче, за да закръгли сметката. Изпил го, разбира се.
После тръгна редовно на сбирки на АА и се удържа да не се върне там, откъдето беше се измъкнал с кански усилия.

Редактирано от nekoi на 14.05.09 22:26.



Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови [re: talliia]  
Автор talliia (непознат )
Публикувано15.05.09 10:15



Хорааааааа...умирам.Днес трябва да ми е трети ден,но май няма
да издържа.Събудих се нервна,ръцете ми треперят.В главата имам само една
мисъл,че едно малко,ще ме оправи.Плаче ми се иде ми да убия някой.Изключих
си телефоните, не искам никой да чувам и виждам.Даже звънеца на вратата спрях.На всичко отгоре пак са ми оставили пари.Имам чувството,че нарочно го
правят.Ако се напия ще ги обвиня тях...да не са ми ги оставили.Нормално ли е това?Вчера ми беше добре.И друг път не съм пила със седмици,но такова чудо
не е било. Тогава не се бях заричала,че ще спирам завинаги.Дали това е причината?



Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови [re: talliia]  
Автор Xapakиpи ((минаващ))
Публикувано15.05.09 10:58



Талия, дръж се, на бележка ти оставям телефона си, обади ми се, ще мина да те взема и ще идем на сбирка довечара на Пиротска.



Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови [re: Xapakиpи]  
Автор talliia (непознат )
Публикувано15.05.09 11:02



В главата ми звучат 100 гайди,как да се държа,мога да си взема цял кашон,и
леда ми трака в главата...



Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови [re: talliia]  
Автор nekoi ()
Публикувано15.05.09 11:35



Това ще мине, само трябва да удържиш сега.
Съвсем нормално е ставащото с теб. И на мен ми тракаше какво ли не из главата.
Не вярвам този пристъп на силна абстиненция да е от това, че си казала, че няма да пиеш до края на живота си. Ама пък и никой не иска от теб това. И ти не го искай сама от себе си. Поискай да не пиеш само днес. Нищо повече.
Ако пристъпът е толкова силен, си кажи: Няма да пия само до 15 ч. (примерно) Като дойде часът, ако пристъпът не е намалял го удължи с още часове.
Наливай се с течности, сокове, вода, яж сладко.
Помоли се, ако вярваш в нещо. И да не вярваш, пак се помоли.

Нали каза да те наглеждам, ето наглеждам те. И ще се помоля за теб.
Удръж днес, утре ще си по-добре.

Харакири ти дава добра идея. Ако мислиш, че не можеш довечера да стингнеш до Пиротска, пак и се обади да си поговорите, и това помага.



Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови [re: nekoi]  
Автор talliia (непознат )
Публикувано15.05.09 11:43



Взех две успокоителни и гледам филма "Тайната"



Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩ [re: talliia]  
Автор nekoi ()
Публикувано15.05.09 11:45



По-добре избягвай успокоителните и внимавай много да не се "закачиш" за тях и да си направиш двойна зависимост.

На мен валидолът много ми помагаше (и досега), той поне е безопасен.

Редактирано от nekoi на 15.05.09 11:50.



Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩ [re: nekoi]  
Автор talliia (непознат )
Публикувано15.05.09 11:55



Те са ми двете последни,а си изгубих връзката в аптеката.Тези зелени рецепти...Стомаха и черния ми дроб се чудят какво става ,трети ден им наливам само вода.





Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩ [re: talliia]  
Автор nekoi ()
Публикувано15.05.09 12:24



Значи си загубила връзката си в аптеката точно навреме.
Не само стомахът и черния ти дроб се чудят какво става, мозъкът ти също си иска обичайните дози алкохол и кара цялото ти тяло да се бунтува.
Имаш чувство, че си се превърнал в лодка без кормило, блъскана от вълните.

Едно от изреченията на АА е: дай време на времето.



Тема Re: НОВА СЪМ,МОЛЯ ЗА ПОМОЩ [re: talliia]  
Автор Aня (пристрастен)
Публикувано15.05.09 12:32



И стомаха, и черния дроб, и мозъка ти и цялата ти нервна ситема се "чудят какво става" - много хубаво го каза!


Целият ти организъм е объркан и разстроен, затова се чувстваш така. Но ТОВА ЩЕ МИНЕ, колкото и да ти е трудно да го повярваш в момента. Ще мине и даже не подозираш сега, колко прекрасно се чувства човек когато е трезвен, колко различен вкус придобива въздух... И ти ще се почувстваш така, трябва само едно единствено нещо да спазиш: да не вдигнеш първата чаша - само тази едиствена, първа...
И аз, и всички които ти пишат тък, някога сме успели да удържим - и ти можеш!
Стискам ти палци много силно.
Обади се на Харакири. Независимо от това дали искаш да отидеш на сбирка. Разговор с друг човек е най-добро хапче срещу алкохолизма, наистина.
А като и се обадиш, поздрави я от мен!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.