Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:13 17.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: Re За ГИСТнови [re: мaмчe]  
Авторyraaa (Нерегистриран)
Публикувано23.01.10 21:33



Адювантна терапия с новото поколение лекарства , между които е и Гливек и в Канада не се прилага...така че споко , това не е метод само в Бг.Моя приятелка с рак на бъбрек и метастази в лимфните възли не са и дали Сутент , казали са и , че се дава само при далечни метастази-черен дроб...и т. н.,Явно такава е практиката на всякъде....



Тема Re: Re За ГИСТнови [re: yraaa]  
Автор MamaD (член)
Публикувано23.01.10 21:47



Права си yraa.

Ето доклад от кл. проучване във фаза III за адювантен Гливек. Заключението е, че трябва да се прецени степента на риска от рецидив и тогава да се предприеме терапия. Публикацията е съвсем скорошна.



Тема Re: Re За ГИСТнови [re: MamaD]  
Автор kykлeнcka пиpaня (новак)
Публикувано08.02.10 11:41



Днес от 15 ч студентите по медицина ще слушат на семинар лекция на тема Гастроинтестинални тумори, с лектор д-р М. Колева.

Ако не бях на работа, ако навън нямаше толкова сняг, щях да се метна да послушам, интересно сигурно ще е.

Бял сняг.
Бяла лястовица чакам.
Молитва.

Б.



Тема Re: Re За ГИСТ [re: kykлeнcka пиpaня]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано08.02.10 11:52



Сигурна съм, че щеше са разбереш повече, отколкото някои студенти



А това хайку на финала твое ли е?

"Совите не са това, което са..."

Тема За ГИСТнови [re: *jull**]  
Автор kykлeнcka пиpaня (новак)
Публикувано08.02.10 11:54



Хайку, Джул,
малко не съм спазила стъпките и ритмиката като за хайку, ама е изстрадано и истинско, днес го съчиних. Но да не спамя вече.



Тема Re: Re За ГИСТнови [re: kykлeнcka пиpaня]  
Автор MamaD (член)
Публикувано08.02.10 17:42



Късно го виждам. Иначе на снега нищо му няма - бяла приказка е вън. Няма градски транспорт, ходиш пеша и се радваш на снега.
Ама ти не съжалявай, че не си отишла. Какво да му е интересно? Това не е ероман. Виж на мен щеше да ми е интересно - на какво ги учат студентите и защо когато кажа ГИСТ, доста лекари ме гледат с недоумение, вкл. тези от ТЕЛК?
Били, ти как разбра? Ако друг път има подобно мероприятие ми се иска да отида.



Тема Re: Re За ГИСТнови [re: *jull**]  
Авторguslik (Нерегистриран)
Публикувано04.03.10 12:44



Не съм чела всичко от тук, нямам достатъчно време... Имам въпрос към Вас- Лекувал ли се е някой с диагноза ГИСТ във Варна, търся лекар запознат с ГИСТ и с опит в лечението му с Гливек - става дума все за Варна. Благодаря предварително!!!!



Тема Re:ГИСТ специалистинови [re: guslik]  
Автор MamaD (член)
Публикувано13.03.10 09:14



Не знам за Варна, но като цяло, в БГ ГИСТ-специалисти няма - всички онколози са обучени да работят с ГИСТ пациенти.
Това е линк с координати на ГИСТ специалисти в световен план, може да се консулрирате с тях по мейл, хората отговарят и помагат.

Изберете си специалисти от Европа, пишете на английски.



Тема Re: Re За ГИСТнови [re: MamaD]  
Автор MamaD (член)
Публикувано13.03.10 11:01



ГИСТ са редки тумори и тяхната симптоматика, лечение, наблюдение и развитие си имат своята специфика.
В аптеките на болниците от където всеки месец си получавате лекарството има листовки с мейл rare@apoz.eu и тел. 0889 24 22 28 на които може да оставите вашите координати за да бъдете уведомени за събития касаещи ГИСТ пациентите. Ползвайте ги и при проблеми. На този адрес ще има и информация за редките тумори, вкл. и ГИСТ

. За сега е в разработка.
Ако добре се организираме, а края на април ще се проведе семинар на пациенти с ГИСТ и специалисти, а живот и здраве и специалисти от чужбина ще бъдат поканени.



Тема Re: Re За ГИСТнови [re: MamaD]  
Авторguslik (Нерегистриран)
Публикувано17.03.10 13:01



Това е много хубава новина.Разгледах го набързо и ще го проверявам редовно.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.