Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:48 28.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: ДИАГНОЗА - ГИСТ, ЛЕКАРСТВО - ГЛИВЕКнови [re: snejito_78]  
Авторracheto (Нерегистриран)
Публикувано27.05.09 16:18



Здравейте! Ако все още подарявате Гливек, моля свъжете се с мен на
radka_kuzmanova@abv.bg
Майка ми е с остра лимфобластна левкемия. Имаме протокол, но все още не са ни отпуснали Гливек.



Тема Re: ДИАГНОЗА - ГИСТ, ЛЕКАРСТВО - ГЛИВЕКнови [re: racheto]  
АвторmamaD (Нерегистриран)
Публикувано28.05.09 04:38




Виж и тук



Тема Re: ДИАГНОЗА - ГИСТ, ЛЕКАРСТВО - ГЛИВЕКнови [re: mamaD]  
Автор MamaD (минаващ)
Публикувано11.06.09 00:49



Лято е и слънцето е доста силно. Това е чудесно след дългата зима, искам само да напомня, че Гливек подтиска образуването на меланин в организма и тези които се лекуват с него трябва да избягват дългото излагане на слънце, а когато това се налага, да ползват слънцезащитни лосиони. Това не пречи лятото да е весело!



Тема Re: ДИАГНОЗА - ГИСТ, ЛЕКАРСТВО - ГЛИВЕКнови [re: racheto]  
Автор pepelota75 (непознат)
Публикувано11.06.09 08:31



Виж и тук

Редактирано от *jull** на 11.06.09 16:36.



Тема Re: ДИАГНОЗА - ГИСТ, ЛЕКАРСТВО - ГЛИВЕКнови [re: racheto]  
Автор pepelota75 (непознат)
Публикувано11.06.09 19:00



http://clubs.dir.bg/newreply.php?Cat=16&Board=rak&Number=1950095153&page=0&view=collapsed&what=showflat&sb=5&part=&vc=1





Тема Re: ДИАГНОЗА - ГИСТ, ЛЕКАРСТВО - ГЛИВЕКнови [re: racheto]  
Автор pepelota75 (непознат)
Публикувано11.06.09 20:08



Извинете ме,нацяло се оплетох





Тема Re: ДИАГНОЗА - ГИСТ, ЛЕКАРСТВО - ГЛИВЕКнови [re: pepelota75]  
Автор пoпи (новак)
Публикувано11.06.09 23:57



На мен ми става много лошо на слънце , може би се дължи на лечението с Гливек или на болестта.Изцяло го избягвам даже гледам през деня да не излизам и повече лежа.Много съм напълняла вече съм 80 кг.Пишете вие как сте.



Тема Re: ДИАГНОЗА - ГИСТ, ЛЕКАРСТВО - ГЛИВЕКнови [re: пoпи]  
Автор pepelota75 (непознат)
Публикувано13.06.09 14:47



За съжаление не сме добре.Болките пак започнаха.Носихме кръв до София,защото съпруга ми не е в състояние да пътува.Чакаме резултатите и да видим ще ни отпуснат ли и Дазатиниб.



Тема Re: Лекарството е гливекнови [re: Cveti]  
Авторstoykov25 (Нерегистриран)
Публикувано22.06.09 20:26



Здравейте! От 2 години баща ми се бори с рака.Миналия месец му правиха втора операция и се оказа че от общо 5 тумора само 3 са отстранени. След един куп изследвания предписаха лечение с Гливек.Понеже не съм наясно бих искал малко информация от къде може да се закупи и каква е процедурата по доставянето му от държавата и колко трае? Имеила ми е: svetlio_fen@abv.bg
Ще се надявам да ми помогнете с информация. Благодаря предварително.



Тема Re: Лекарството е гливекнови [re: stoykov25]  
Автор MamaD (минаващ)
Публикувано22.06.09 22:35



Здравей stoykov25! Гливек се отпуска от МЗ с протокол изготвен от лекуващите химиотерапевти както и другите видове лечения за онко болни. След операцията, като излезе хистологията, вече има диагноза и онкологичен съвет решава какво да бъде последващото лечение - лъчетерапия, химиотерапия, хормонална терапия и т.н., каквото е нужно за съответното заболяване. Производител на Гливек е Новартис, а цената му е около 5 500лв. на месец. Комисията в МЗ заседава в началото на всеки месец и обикновено до 10-то число имате яснота дали са ви го отпуснали.
Приоритетно Гливек в БГсе отпуска за ХМЛ(хронична миелоидна левкимия), което е странно, тък като за ХМЛ има и други лекарства, докато за ГИСТ няма, но мисля, че го отпускат вече редовно.
Как се чувства сега баща ти? Къде го оперираха и какви толкова изследвания са му правили - ГИСТ се диагностицира само с 1 изследване - имунохистохимично, други не са нужни за точна диагноза. Къде е рецидивът и къде е бил първичния тумор?Надявам се бързо да се възстанови и да почне да се лекува.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.