Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:21 26.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Лекарството е гливекнови [re: pepelota75]  
Авторmama (Нерегистриран)
Публикувано04.01.09 02:31



http://www.bscth.med-bg.info/site/documents/cml/Peychev_13Apr2007.pdf
Tuk pishe na balgarski za nilotinib i dasatinib i prilogenieto im pri lechenie na CML. Nesto mi stana s kirilicata i ne znam kak da go opravja, men mnogo ne me biva s komputrite, taka,che izvinjavaj za latinicata. Pak leka nost!



Тема Относно кирилицата!нови [re: mama]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано05.01.09 07:30



Когато пишеш мнението си, вдясно горе има малко бутонче с надпис KREDOR - натисни го, за да смениш латиницита с кирилица!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Относно кирилицата!нови [re: *jull**]  
Авторmama (Нерегистриран)
Публикувано05.01.09 23:41



Благодаря ти! Аз съм на 45 и не съм израсла в интернет, но вече 3 месеца горе-долу се справям. Иначе лекарите нищо не обясняват и аз гледам изследванията все едно са на китайски.



Тема Re: Лекарството е гливекнови [re: mama]  
Авторmama (Нерегистриран)
Публикувано08.01.09 19:08



Днес в ИСУЛ, д-р Велкова ми каза, че договорът за държавна поръчка от МЗ за лекарството Гливек за тази година не е подновен и този месец ще ми дадат остатъчни количества, но следващия не се знае. В МЗ ми казаха че няма такова нещо,протоколите си вървят, доставките също.От Новартис(фирмата производител) също ми казаха,че не трябва да имам проблем, ставали понякога такива забавяния, но радикален проблем няма.От Консумфарм(фирмата дистрибутор) също ми казаха, че има забавяне,но точно такъв проблем няма.Лекарката даже ми каза,че ще пуска в МЗ нов протокол за разрешение за отпускане на лекарството и не се знае колко ще се бави, а д-р Ръсина от МЗ ми каза,че протоколите си вървят по електронен път.На кого да вярвам, къде да се обаждам, знае ли някой нещо и може ли да ме насочи?Не мога да чакам 1 месец и после да се чудя тепърва какво да правя?Благодарна съм на всякакви съвети.



Тема Re: Лекарството е гливекнови [re: mama]  
Автор emily999 (колежка)
Публикувано08.01.09 19:32



обадете се в АПОЗ в София на тел. 9811091 или 080011202 безплатен телефон и обяснете случая там най добре ще ви посъветват какво да правите



Тема Re: Лекарството е гливекнови [re: emily999]  
Авторmama (Нерегистриран)
Публикувано08.01.09 20:50



Безкрайно съм ти благодарна! Още утрe ще се обадя.



Тема Re: Лекарството е гливекнови [re: mama]  
Авторpurple spirit (Нерегистриран)
Публикувано08.01.09 23:14



моля те,пиши какво е станало.
аз също взимам гливек,но ще ходя до лекуващата на 20-ти и до тогава незнам..



Тема Re: Лекарството е гливекнови [re: purple spirit]  
Авторmama (Нерегистриран)
Публикувано09.01.09 10:06



Не се притеснявай излишно! Където и да се обадих - в МЗ, Консумфарм,Новартис - казаха, че няма проблем с Гливек! Явно тази лекарка се е заинтересувала от нас, но аз просто не знам как да удовлетворя интересите и.
Ти от къде си?С ХМЛ ли си или с ГИСТ?Как си?Надявам се да си добре и спокойно, всичко ще бъде ок!



Тема Re: Лекарството е гливекнови [re: mama]  
Авторpurple spirit (Нерегистриран)
Публикувано09.01.09 10:20



От Пловдив съм и тук се лекувам във ВМИ.
От два месеца и половина съм с диагноза ХМЛ,от месец и половина пия гливек.
Засега съм добре,още повече,че се занимавам с мн приятни за мен неща-утре дъщеричката ми става на една година и подготвям празненството,след малко ще започна да правя и тортата,дано се получи



Дано при всички нещата да са добре,много се надявам!
Успешен и щастлив ден!



Тема Re: Лекарството е гливек [re: purple spirit]  
Авторmama (Нерегистриран)
Публикувано09.01.09 10:55



Дано все така да се чувстваш добре и да ти е жива и здрава дъщеричката, да знаеш голяма радост са дъщеричките!Пожелавам ти още дълги години да се радвате една на друга!

А аз сега като се замисля, май не съм права да недоволствам от лекарката, защото кой знае на нея какво са и казали?Може тя да ми е казала това за мое добро, да си задвижа нещата предварително, защото, ако ще купувам Гливек, как се изваждат толкова пари? Иначе тя е доста внимателна, до колкото може да си внимателен при условие,че пред вратата винаги чакат доста хора.

Сега отивам да чакам лекарството, може днес да дойде!

Желая ти весел празник и много здраве на всички в къщи!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.