Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:45 21.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Лекарството е гливекнови [re: snejito_78]  
Автор пoпи (непознат)
Публикувано23.10.08 11:29



Здравейте аз пия Гливек от 1 седмица нищо не съм усетила сигурно е рано още.С диагноза хронична миелогенна левкемия.



Тема Re: Лекарството е гливекнови [re: Пaлмa]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано23.10.08 14:09



Майката на Снежито почина и тя по-рядко влиза в клуба. Затова бъди търпелива, може да се обади някой ден.

Нема начин да нема начин!


Тема Re: Лекарството е гливек [re: Пaлмa]  
Автор *jull** (())
Публикувано23.10.08 16:53



Ако не се лъжа, Снежито откри сайта на ваксината по Интернет и след консултация с лекарите там, я поръча.
Не пречи вие също да опитате по този начин.
Освен това, мисля, че тя все още е регистрирана. Може да й пишете на Лични.





Тема Re: Лекарството е гливекнови [re: *jull**]  
Авторпaлмa (Нерегистриран)
Публикувано23.10.08 17:10



Благодаря ти много. Ще се опитам да се свържа. Желая здраве на всички.



Тема Re: Лекарството е гливекнови [re: Пaлмa]  
Автормaмa (Нерегистриран)
Публикувано28.10.08 08:53



Дъщеря ми,25г.,е с тази диагноза вече повече от месец. На Вас как поставиха диагнозата? В кой етап на заболяването сте? Къде Ви насочиха за последващо лечение? Ние сме при др.Кръстева и доц. Цекова в ИСУЛ. Там, май е единственото място където имат някакъв опит с това заболяване.



Тема Re: Лекарството е гливекнови [re: мaмa]  
Автор krasi78 (непознат )
Публикувано28.10.08 09:26



Наистина там са най-добрите в тази област и най-вече доц. Цекова. Майка е с Гист от миналата година ,а от март тази година приема Гливек. Само доц. Цекова е тази , която най-точно определя състоянието и, насочва я към това как да се храни и т. н. Дано все повече такива специалисти да има.



Тема Re: Лекарството е гливекнови [re: krasi78]  
Автормaмa (Нерегистриран)
Публикувано29.10.08 19:52



Ние още не сме почнали лечението с гливек. Редовно ли го отпускат? Много ме е страх,от страничните ефекти. Питах доц.Цекова за някакви отчистващи токсините процедури, но тя изрично ми забрани, да не би да се попречи на лекарството да работи. Вие пробвали ли сте нещо подобно?В кой етап на заболяването диагностицираха майка Ви?Има ли тя разсейки?ащо чак месеци след поставяне на диагнозата сте почнали гливека?На колко години е тя?



Тема Re: Лекарството е гливекнови [re: мaмa]  
Автор krasi78 (непознат )
Публикувано30.10.08 09:43



Колкото до страничните ефекти -Няма. Те се свеждат само да събиране на вода първите месеци от приема на лекарството след това нещате се нормализират. Втората операция на майка беше на 09.07.2007г., а тя започна Гливек януари тази година . Първите три месеца си го купихме от фирмата производител, а от април започнаха да го отпускат безплатно. В началото се чувстваше много зле, но сега вече горе долу по-добре. Най-важното е ,че поне за сега Гливек действа при нас. Майка нямаше никакви разсейки, но може би 6 мес след операцията тумора се появи на главата на панкреаса с размери около3-4 см. Четири мес. след приема на Гливек той намаляи с 13 размерите си. Ако искате можем да кореспондираме по е-мейла i_krasi@абв.бг Съжалявам, че накрая малко на кирилица, но нещо ми стана с компютъра. Забравих моята мама е на 54г.



Тема Re: Лекарството е гливекнови [re: krasi78]  
Автормaмa (Нерегистриран)
Публикувано31.10.08 22:09



Защо сте го купували 3 месеца? Нали се отпуска от МЗ. На мен ми казаха,че когато за някое заболяване няма алтернатива, отпускат лекарството.То и аз ги говоря едни-днес ходих да проверя дали протокола за лекарството е пристигнал и не е. Гливек при 400ml на ден е 5000лв. на месец, ако трябва да го купувам, не знам как ще се оправям.Ще си пишем по e-male, но сега нямам време. Вие от къде сте?Ние сме от София.



Тема Re: Лекарството е гливек [re: мaмa]  
Авторkrasi78 (Нерегистриран)
Публикувано01.11.08 11:37



Ние сме от Пловдив. Ами как няма да го купим като майка трябваше да го започне час по-скоро. Сестра ми се обади в министерството и тогава майка беше 8 по ред в списъка. Като се има в предвид , че за Гливек отпускали на 1 най много двама в месеца. Представи си ние кога щяхме да го получим. Пак Гливек Доиде след 3 или 4 мес. Хайде най-добре да си пишен на е-мейла: i_krasi@abv.bg=




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.