Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:34 26.04.24 
Хоби, Развлечения
   >> Туризъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Re: Засадих дръвче!нови [re: malko...zlo]  
Автор Bитoшapя (местен талант)
Публикувано17.04.05 19:08



Да не излезе, че се заяждам, но мен са ме учили, че дървото се ЗАСАЖДА, а се сее брашно, пясък, ориз и .н.



Тема Re: Засадих дръвче!нови [re: Bитoшapя]  
АвторHиkи (Нерегистриран)
Публикувано18.04.05 11:38



Засаждат се фиданки, а когато е костилка, жълъд, семка може и да е по-правилно да се каже засявам или сея. Не знам. Зърнените култури са във вид на семена и се сеят. Мисля, че в случая е по-важна споделената идея и осъществяването и, а не употребата на точните термини. Все пак не сме агрономи нали?



Тема kak da seem?нови [re: Radi]  
Автор .mitko. (пчела)
Публикувано21.04.05 17:54



На

на Lub: ако се хвърлят някъде сред природата напр. огризки/семки от ябълка, дали много намалява шансът тя да поникне, отколкото ако бъде заровена,
беше получен следният отговор от И.:

Семената на плодните видове -ябълка, круша и подобни доста бързо губят кълняемост след като се извадят от плода и просъхнат (за разлика от костилковите). Затова по-добре зарови семчиците. Не много дълбоко - принципът е дълбочината на засяване да е 3 пъти по-голяма от размера на семката.

Предполагам, че за костилките и жълъдите правилото може да е различно...?



Тема Re: Засадих дръвче!нови [re: .mitko.]  
Авторradi (Нерегистриран)
Публикувано21.04.05 22:53



Az nqmam vreme da hodq i da seq druve. Imam na razpolojenie ednogodi6en razsad ot klen, ako ne gre6a. s udovolstvie bih razdal na jelae6tite da si go dootgledat do po-golqm (do 3 god). Moje i taka da se razsee, no e malko veroqtno da stane. Trqbva da porasnat. Kato seete, po4ti zaduljitelno e da slagate pod druvoto po malko tor - troen superfosfat ( no NE azoten tor!). Pone edna 6epa, razmesena s prustta. Ne e mnogo vreden.. Opro6tava se s novoto druv4e.
Uspehi na seq4ite!
Dnes sqh izvestni koli4estva slun4ogled - nqkude okolo 700 000 par4eta
Zabolq me gurba, eiii da e.a ;)
dali se ravnqva na edno druv4e, a?

P.S. predi sedmica zabelqzah 4e raznite dekorativmi druve sa qki i jilavi - ima edni s malki zeleni top4eta za strelqne s patlanga4i (mestno orujie za deca v varna) i rastat burzo



Тема Дай координати и ще отгледаме кленчетатанови [re: radi]  
Автор merychi (непознат)
Публикувано22.04.05 11:56



Дай някакви координати. Ще отгледаме кленчетата с радост докато дойде време за посаждането им



Тема Re: Ради, имам няколко въпроса за клена.нови [re: radi]  
АвторHиkи (Нерегистриран)
Публикувано22.04.05 18:10



Аз също съм от Варна и проявявам интерес към разсадите от клен, които имаш.
Интересуват ме няколко неща:

1. Като казваш, че трябва да се отгледат до 3 годишни ... това какво значи?
На закрито ли се гледат - в саксии у дома или в парници?

2. В тази връзка - каква е височината на 1г. разсад и на 3г. такъв? Разбира се питам за приблизителни размери, а не за точни. В смисъл ако се гледа на закрито в къщи до 3г. да знам какво място ще ми заема.

3. Имам смътни спомени, че кленът е широколистно, но не съм сигурен. Та ако можеш да ми кажеш широколистно или иглолистно е и горе долу каква височина и ширина на короната достига. За да знам ако го садя в града горе-долу на какво разстояние от сгради и т.н.

4. Дай координати за връзка - мейл или JSM?

Май множко станаха въпросите, но питам за да преценя колко бройки да взема.

Поздрави

Ники



Тема Re: Засадих дръвче!нови [re: merychi]  
Авторянa (Нерегистриран)
Публикувано24.04.05 22:25



http://www.zvkedri.com/kedar.html
инф. за кедъра



Тема Ноу-хау за залесяване в градски условиянови [re: .mitko.]  
Автор .mitko. (пчела)
Публикувано09.05.05 14:01



По тротоарите, край пътеките, алеите и между блоковете се срещат често дънери на отсечени дървета.
Тези дънери не само маркират местата, където е имало дърво и е добре пак да има.

Те също могат, макар и минимално, да осигурят по-голям шанс на младата фиданка да оцелее във враждебната градска среда

Когато дънерът е пресен, той стърчи над земята и е препятствие за сенокосачките. Така засаденото плътно до него младо дръвче вероятно няма да бъде окосено заедно с тревата преди да е станало по-високо от храст.

Изгнилите дънери пък обикновено стават дупки. Колкото по-голямо е било отсеченото дърво, толкова по-голяма е дупката, която също е препятствие за сенокосачките. Освен това, изгнилата дървесина в нея задържа влага и предлага подходящи условия за покълването и растежа на семеначето.

Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!


Тема Никнат и още как!нови [re: .mitko.]  
Автор .mitko. (пчела)
Публикувано09.05.05 14:25



Бях сложил жълъди и др. в няколко дупки от изгнили дънери. Наскоро минах от там и видях, че доста са поникнали
Даже в най-големия, където за по-сигурно бях сложил няколко, открих 2-3 дъбчета и кестен!

Най-сигурно се ловят жълъди, които току-що са покълнали, но почвата не трябва да е суха, а им трябва поне малко влага, докато коренчето им навлезе в земята.

Бях доста изненадан, че жълъди, чиито израстъци едва стърчат на 1-2 см над тях, може да имат 10 см и повече дълбоко коренче! Представям си какви са корените на 1 педя високо новорасло дръвче. Аз преди си мислех евентуално и такива да вадя с пръст и да нося на подходящо масто, но май ще се окаже по-сложно, отколкото си мислех. А и колко дръвчета можеш да носиш така? Две-три, най-много 10-20, ако си с кола. Докато 50 жълъда се събират дори с малко пръст в малък найлонов плик, който едва ли не можеш и в джоба си да носиш.

Много лесно се вадят покълнали жълъди и т.п. върху рохкавата пръст на някоя къртичина. Иначе без внимателно разравяне, коренчетата лесно се късат, дори и да са само на 5 см в земята.

От кедрите още нито едно не е поникнало май, но за тях вероятно трябва доста търпение. А дори и от моите да не поникне никое, вече разполагам с няколко поникнали

Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!


Тема novak symнови [re: .mitko.]  
Авторtomahavkata (Нерегистриран)
Публикувано20.05.05 16:30



Zapalihte me mnogo i az zapochvam da zasajdam, samo da pitam kostilki ot kompot dali biha se hvanali?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.