Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:52 18.04.24 
Хоби, Развлечения
   >> Туризъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Re: novak symнови [re: tomahavkata]  
Автор igor ()
Публикувано20.05.05 17:44



negative!

There is only one true Yuri


Тема Re: novak symнови [re: tomahavkata]  
Автор .mitko. (пчела)
Публикувано20.05.05 19:14



Компотено дърво още не съм садил... не бях чувал, че има такова;)
...
Дали никнат - може и да никнат. Направи справка в съответната литература, но мисля, че апаратурата, която ще ти е нужна, за да ги накараш да покълнат, няма да ти е по джоба. А и все-още такива машини май се срещат само във виртуалната реалност на един обичан от мен книжовен жанр...
...
И, като си се запалил толкова много, гледай да не изгориш бързо-бързо. Може би е по- добре да си гориш кротко?


А сега сериозно.

Не виждам нищо лошо в това да зариваш компотените костилки в земята (стига да не заравяш с тях и опаковката, разбира се). То и без друго в земята им е мястото на костилките. Само полза ще има и за почвата, и за семенцата, и за другите костилки, които наистина никнат.
Пък, знаеш ли: Ако ги засадиш с любов, може някоя от тях наистина да поникне. Ако не тази, която си заровил в земята, то другата - тази, която си посадил в сърцето си. Така че, наистина, и компотени костилки може да се сеят и да никнат. Само трябва да си искрен в желанието си.
Успех ти желая!




Тема positive!нови [re: igor]  
Автор .mitko. (пчела)
Публикувано20.05.05 19:20



Нищо не е напразно, когато е направено с любов



Тема Re: Евала!нови [re: .mitko.]  
Автор Yassen ()
Публикувано20.05.05 19:24



Привет!

Да ти върна комплимента
Чудесна мисъл. Такъв идеализъм е златна среда за развитие на Живот!



Бъди здрав
Ясен

Красотата ще спаси света...


Тема Ahoi!нови [re: .mitko.]  
Авторtomahavkata (Нерегистриран)
Публикувано21.05.05 19:57



Blagodarai ti Mitko za syvetite. Samoche majka mi mi kaza che pri vareneto kostilkite gubqt sposobnostta si da pokylvat. Shet izpolzvam ne vareni kostilki.
Ne mi se vqrva da izgasna byrzo, zashtoto ekologichnata tema me "mychi" ot kraj vreme



Тема Време за ограждане на поникналотонови [re: 3aeK]  
Автор .mitko. (пчела)
Публикувано07.06.05 18:00



Когато спрат дъждовете и слънцето напече и изсуши тревата, идва време за косене, вкл. и на градските зелени площи. Заедно с тревата спокойно биха окосили и новопоникналите фиданки.

Затова е хубаво те да бъдат оградени.
Не е зле да се забият 3-4 кола около дръвчето, като е желателно и да се завържат един за друг, за да не ги отнесе някой любопитен без работа докато се чуди какво е това.

Но трябва и да се внимава - след дъжда идва "час-пик" и на кърлежите! Само 5 минути докато поставя една такава оградка и веднага хванах едно такова гадинче върху мене. Колко е изпрала пералнята, не знам.



Тема Re: Засадих дръвче!нови [re: .mitko.]  
Авторjari (Нерегистриран)
Публикувано08.06.05 12:13



Момчета и момичета,ЗЛАТНИ СТЕ!!!СВАЛЯМ ВИ ШАПКА!!!



Тема Re: kakvo da seem?нови [re: Radi]  
Автор .mitko. (пчела)
Публикувано17.06.05 15:29



Открих този линк, съдържащ някои общи сведения за някои от по- известните растения и животни, вкл. за доста от представляващите тук интерес дървесни видове:



Документът има вид повече на редакторска чернова, отколкото на завършен структуриран материал (дори не съм сигурен дали изобщо се стига до него чрез браузване от ). Някои от текстовете се повтарят, не са подредени по никакъв признак (дървета, животни и треви са размесени по случаен начин), но това не "болка за умирачка", важното е, че има какво да се прочете по същество.
Не смея да го цитирам целия тук, че е доста обемист... но, ако случайно линка престане да работи - може би копието на моето РС все още няма да се е затрило.



Тема Re: Засадих дръвче!нови [re: .mitko.]  
Автор .mitko. (пчела)
Публикувано12.07.05 16:39



Много вода се изля напоследък от небето - какво ли не е отнесла! (и вятърът, но по-малко).
Както е тръгнало, изглежда ще трябва да се строят диги и отводнителни канали почти на всякъде...

По темата. Преди време извадих (толкова внимателно, колкото можах с една малка метална лопатка за саксийно градинарство) от поникналите под големите кедрови дървета 7 саморасли коренчета. Веднага ги сложих заедно с пръст от мястото в кофички от кисело мляко и ги полях, като продължих да се грижа за тях. Но за няколко седмици от 7-те остана само едно. Само на две не бях успял да извадя коренчето без да го прекъсна на края му, но не само те не оцеляха. Пръстта беше ронлива и не щеше да остава по коренчетата като ги вадех. Може би е трябвало да ги полея преди да ги извадя и да изчакам малко? А също и да ги вадя с повече пръст (но тогава трябва и по-голяма саксия)?
Явно кедърът не понася лесно такива интеревенции. Единственото, което оживя, расте бавно. Засега има един нов сноп иглички. Старите леко са пожълтели, а градушката сякаш е откъснала 1-2 от тях, но само толкова, няма други последствия. Чудя се дали да го прехвърля в по-просторна саксия или е още рано. Високо е примерно 5 см. само още и засега прилича на разперена четчица, няма клонки и т.н. Първоначално бяха примерно 3 см над земята, а коренчетата им - 10-12 см под земята, също съвсем прави и без разклонения.
От стотината кедрови семки, които насях в саксии и в сандъче, нищо още не е поникнало. Една част от семената охлаждах в хладилника, мокрих и т.н., други - не. Не смея да твърдя, че съм спазил съвършено стриктно предписанието, но поне със сигурност имаше разнообразие в третирането (засега без резултат).
Разчитах също и на това, че са прекарали зимата на открито в естествени условия, и че съм ги събирал точно когато се е разтопил снегът...

От това, което съм посадил досега, сякаш с дъбчетата и кестените се получава най-лесно. За догодина мисля да събирам още от тази есен жълъди и т.н. и да опитам и с акация.

П.П. Започнах да се старая да прилагам правилото "Нито една костилка в кошчето!" Може през балона, може в градината, в парка, но не и вкошчето. Ако ще никне - да никне, ако не - здраве да е, някоя от следващите все ще поникне! Гледам само да не е много близо до тротоарите, за да не се зацапва пейзажа от капещите плодове (макар, че пак е по-добре от плодове, отколкото от кучешки изпражнения).
Освен това, започнах да събирам хартия, и донякъде ПВЦ и др. Обаче още не мога да споделя опит относно пунктовете за предаване на вторични суровини.



Тема Re: Засадих дръвче!нови [re: .mitko.]  
Автор Tihon (.blade runner.)
Публикувано13.07.05 15:44



Пич, я кажи нещо което да издържа много на слънце... и сега да му е сезона за разсад.. на паркинга пред блока се е освободи едно пространство, разрушиха една сграда и още нищо не са посторили/асвалтирали... мислех да засадя кипарис/и,но докато се накумя им мина сезона... някакви друи идеи? Земата е чисот гола пръст, без никаква трева, трябва ми нещо което да може да се прихване в подобна пустиня.

Давай за жизнь... Давай, брат, до конца...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.