Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:16 06.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано07.02.10 00:55



Продължаваме темата, чието начало може да прочетете



Само ще припомня, че всеки може по желание да представи себе си или свой близък с диагнозата и терапията, през която е минал. Целта е хората със сходни заболявания по-бързо и лесно да се откриват за взамна помощ. Може да посочвате имейл за връзка, но не и телефони. Нека названието на постинга Ви да носи Вашия никнейм.

И моля не забравяйте, че тук само се представяме, а не обсъждаме проблеми!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2нови [re: *jull**]  
Автор ani831O (непознат )
Публикувано07.02.10 23:41



здравейте казвам се Ани от Русе на 26г съм семеина с дете на 2г. на 11.12.09 ме оперираха за аденом на щитовидна железа но излезе медуларен карцином с множество метастази в лимфните възли стадй 2 сега чакам свободен час за проф.Хаджиева -ако някои има подобен проблем може да обменим опит



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2нови [re: ani831O]  
Автор George_ super_ plus (непознат )
Публикувано23.02.10 09:32



Аз съм Гошко на 10 години от Пловдив.Болен съм от лимфобластна левкемия от 2004г.Лекуван със стандартна химиотерапия рецидив изолиран тестикуларен 2009.До момента проведени 6 химиотерапии.



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2нови [re: ani831O]  
Автор refCo (четящ)
Публикувано11.03.10 17:46



Здравейте,

Става въпрос за татко.

Ето накратко историята на неговото заболяване:

След прекаран инфаркт през ранната есен на 2004, има направен 3-ен байпас в началото на 2005 година.

През април 2008 му се появи едно топче под лявата половина на езика, с големината на по-голямо царевично зърно. С надеждата да е нещо незначително, той не предприе нищо до есента на 2008.

След направен преглед и консултации със специалист УНГ от ИСУЛ София, на 10.2008 бе направена частична резекция на езика с находка: „Язвено-некротична маса по левия ръб на езика и пода на устната кухина.” Хистологичният резултат е „Добредиференциран (G1) спиноцелуларен карцином на езика T3N0M0.

Между 12.2008 и 02.2009 бе подложен на лъчетерапия, 33 процедури.
През месец Април 2009, след контролен преглед, се установява метастаза отляво на шията. На скенера няма данни за рецидив на мястото на резекцията.

След 6 процедури химиотерапия в онкологичния диспансер в Пловдив, от края на месец Май до средата на Месец Октомври 2009, през 12.2009 са направени радикална шийна дисекция в ляво и консервативна шийна дисекция от дясно, при които са отстранени метастази във лимфните възли от „плоскоклетъчен добредиференциран плоскоклетъчен карцином с кератинообразуване, с ангажиране на капсулата.

След направени още 2 процедури на химиотерапия в Пловдив и последвало скенер изследване, при което не се откриват видими патологични промени, последва контролен преглед на лекарска комисия в ИСУЛ УНГ отделение в София.

Заключението на комисията от година е за рецидив на езика и пода на устната кухина, предимно вляво. Тъй като основните методи на лечение са изчерпани вече, татко беше насочен за палиативни грижи към Диспансера по онкологични заболявания в Пловдив.

Общото му състояние е сравнително добро, след всичко прекарано дотук. Няма силни болки и не ползва силните болкоуспокояващи лекарства, които са предназначени за онкоболни и са му предписани от диспансера.

Вече се надяваме само на чудо, но просто не мога да си позволя да бездействам.

На всичко отгоре, в ранната есен на 2010 година, майка ми бе оперирана от рак на яйчника, който беше в начален стадий. След прекарани 6 курса химиотерапия, поне нейните изследвания ми дават успокоение засега.

С надеждата и вярата, че все пак не всичко е изчерпано ... се превърнах от само четящ, във вече и пишещ участник в този форум.

Щом не можем да дадем повече години на живота си, нека дадем повече живот на годините си!


Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2нови [re: refCo]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано11.03.10 21:09



Здравей refCo, добре дошъл /дошла/ при нас, колкото и странно да звучи. Щом четеш и се представяш, значи си се запознал/а/ с клуба, вероятно и с много от нас. Това е само диагноза и ние тук се учим от опита на другите, споделяйки и своя и заедно вървим напред.
Ще помагаме с каквото можем. Нямаме тема за рак на езика. Можеш да отвориш и в нея да разкажеш /или копираш/ историята на баща ти. След като се чувства добре пие ли нещо, което му помага? Добавки или алтернативни рецепти?

А последното ти изречение е истина. Годините, в които съм тази диагноза са по живи и пълни, защото се научих да ценя всеки миг, всеки мил жест и всяка добра дума.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2нови [re: *jull**]  
Автор tanya.and.daddy (непознат )
Публикувано12.03.10 11:01



Здравейте,

става въпрос за моя татко.
В началото на декември 2009г. се оплака от подържане на висока температура. След посещение при личния лекар беше изпратен вкъщи с антибиотик....температурата обаче не падаше и му се засили кашлицата /винаги е имал кашлица.....сериозен пушач е/. По предписание на л.лекар проведе още два курса със същия антибиотик. На 18.01.10г. му беше направена снимка на белия дроб на която ясно се видя образувание в дясната част с размер 80/70 мм. Веднага дойде в София и постъпи във Военна болница в белодробното отделение. Изписаха го с диагноза плоскоклетъчен карцинон разположен в дясно/Т2N2M0 с предписание за оперативно лечение. На 01.03. му беше направена операцията - отстранена дясна половина. Взети са проби от лимфните възли, за които все още чакаме резултат. Изписаха го на 10.03. Днес му махнаха конците. Като цяло се чувства добре, подвижен е, с апетит, вече е непушач, е малко му е затруднено дишането, но свиква. Сега очакваме решението за последващо лечение.



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2нови [re: Buba67]  
Автор refCo (четящ)
Публикувано12.03.10 16:06



Здравей Buba67,

благодаря Ти за топлите думи и посрещане.

Преразглеждайки темите, считам за е най-добрия вариант, да добавя нашата история в темата "Рак на устната кухина".

Хората писали там имат сходни преживявания и от части са пациенти на едни и същи лечебни заведения и са преминали през сходни начини на лечение.

Затова не смятам за нужно да размивам още повече нещата, отваряйки нова тема. А дали към заглавието на темата може да се добави и "езика" ...

refCo


Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2нови [re: *jull**]  
Автор feicheto_76 (непознат )
Публикувано20.03.10 20:50



Постингът е преместен в "ПЛЮВАЛНЯ":

Редактирано от *jull** на 20.03.10 22:18.



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2нови [re: Buba67]  
Автор lilka13 (непознат)
Публикувано23.03.10 20:31



Здравейте
Аз съм Лилка. Лекувам се в Пловдив.
През 2008 г. ми се появи един червен кръг на гърдата. Проведох 4 курса червена ХТ. След това мастектомия на лява гърда. Още 3 червени ХТ и 4 бели Паклитаксол, лъчетерапия. От юни 2009 г. съм на Херцептин за 1 година.
Вярвам, че всичко може да се променя, зависи от нас и много неща около нас, и над нас!



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2нови [re: lilka13]  
Автор svetla_21 (оптимистка)
Публикувано05.04.10 14:29



Светла, 49 години, омъжена, 2 големи деца.
РМЖ, мастектомия на дясна гърда февруари 2010 в Онкологията в София.
Диагноза T3N1M1 с доказани кожни метастази.
Назначена лъчетерапия и червена химиотерапия (ФЕК).



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2нови [re: *jull**]  
Автор Mapия П. (оптимист)
Публикувано12.04.10 09:52



Здравейте на всички! Казвам се Мария, на 25 съм и съм от Пловдив. От известно време чета темите във вашия клуб и реших да се регистрирам, за да мога да публикувам мнения. Това, което ме свързва с клуба, е майка ми Вера, тя е на 54г. Тя е с двустранна мастектомия, първата операция й е правена през 1992, а другата - през 1994г. В края на 2009г. беше оперирана с диагноза: обтурационен илеус и карциноматоза по перитонеума. В момента се борим с рака и не смятаме да се отказваме, защото винаги има надежда!

"По-добре е да запалиш свещ, отколкото да проклинаш мрака"



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2нови [re: Mapия П.]  
Авторguslik (Нерегистриран)
Публикувано14.04.10 12:44



Привет на всички!Нека и аз да се представя:Казвам се Милка и чета и чат-пат пиша тук заради съпруга си.Диагнозата му е ГИСТ на стомаха- оперираха го септември 2009г. Пие Гливек и сокове от морков, ябълка и зеле.
Живеем в Попово, имаме 2 дъщери- омъжени и 3 страхотни внучета- т,е. разбирате че сме "бабке ле" и дядко ле" - така ни нарича най-малкото Любо.
Аз съм борбена и оптимистка, но съпругът ми е малко по"страхлив".Ще се радвам ако нови приятели от клуба ми пишат: m_d_p1975@abv.bg / - а това 1975 е защото при регистрацията ми нямаше моята год. - 1957г. Това е - ОБИЧАМ ВИ - ОБИЧАЙТЕ СЕ!!!





Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2нови [re: *jull**]  
Автор Rozi_st (непознат )
Публикувано17.04.10 18:37



Отдавна не съм писала тук, но виждам че стари познати ме намират и така отново подновяваме връзките.
Вече 2 години имам ХЛЛ, но се справям успешно благодарение на доц. Цветков от Клиниката по Хематология Плевен. В началото си мислех ужасни неща, но благодарение на него и споделянето тук с много съпричастни хора възстанових психическото си равновесие и правейки равносметка на това, с какво ми се иска да се занимавам, се чувствам освободена. Така реших, че е крайно време да осъществя някои проекти в професионално отношение и се чувствам удовлетворена. Човек преосмисля в даден момент живота си и вижда, че трябва да прави, това което му се иска, а не да се подчинява на някакви норми, притеснения и прочие, живейте и мислете за себе си, така както ви се иска. Ще срещнете и разбиране и неразбиране, особено когато хората разберат за заболяването се отдръпват и не намират може би смисъл, прекратяват контакти, естествено си мислят, че сме непълноценни и не сме бъдеща инвестиция, но кой може да каже какво ще се случи? Що се отнася до заболяването, на всички мога да кажа, че много е хубаво да почерпиш опит от написаното тук, много ми помогна и като информация (антиоксиданти, храни, терапия и др.) и като подкрепа, основно обаче се доверих на лекуващия си лекар и мисля че не сгреших.



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2нови [re: Rozi_st]  
Автор tia maria (непознат)
Публикувано27.04.10 11:20



tia maria
Диагноза:Са колли утери-1/ІІа или 2/ІІА? И двете фигурират в досието ми -трият ги ,поправят , изписват отново... Кератинизиращ или пък некератинизиращ? -не може и двете едновремено да са верни!-плоскоклетъчен карцином.
Подведена да се оперира в Плевен. Тогава имаше райониране-лоша карма! Лъчетерапия. По нататък не съм правила нищо! Един витамин не съм изпила , на прегледи ходех само когато ми трябваше ТЕЛК.
Все пак не ви съветвам да го правите!
Майка - починала от рак на ректума с разсейки в черния дроб.
Баща -недоказан рак на панкреаса.Тъпата Даниела Живкова го лекуваше от сърце! Без операция -изписаха го един ден преди да си замине...
Тази,, внезапна любов "на рака към нашето семейство ме плаши.



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2нови [re: tia maria]  
Автор Okcaнa (непознат )
Публикувано08.05.10 22:01



sanny63
поставиха диагноза на сестра ми Ca nasopharings -лимфоепитилиома назначиха и химиотерапия,лъчетерапия и тъй като във Варна дават дата на 18.05 ,мина на комисия за 08.05-ЗА Шумен ,ехографията на тялото не показа разсейки,трябва ли да прави някакво изследване за костите или то се прави след терапиите,от ноември 2009 я лекуват за мигрена,за възпалени нерви,главата я боли адски а в неврологията и казват че възпалените нерви се оправят бавно исега докато чакаме да започнат терапиите я боли глава -пие DHSконтиниус от 90мг 2по 1,Трамадол стада, нимезил,рутаскорбин.
Забелязвам че я сърби кожата,на какво може да се дължи това,и това адско главоболие което я мъчи ,не мога да намеря за това заболяване в този клуб или не мога да се ориентирам още се опомняме от новината за тази болест





Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2нови [re: guslik]  
Автор stan2010 (непознат )
Публикувано17.05.10 22:18



Не знам дали правилно се ориентирах къде да пиша. Не съм любител на форумите,но се регистрирах тук заради баща ми.
Зимата му оперирах едно туморче на дясното ухо и уж всико беше на ред. Преди месец, два му се появи бучка зад ухото и след преглед от стоматолог и УНГ и скенер се установи образование на паротитната жлеза. Днес на майка ми са съобщили резултата от биопсията - карцином. Скенера и биопсията ги правиха в Плевен. Майка ми и баща ми живеят в Ловеч, аз в София. Искат още от утре да почват лъчетерапия. Не знам в Плевен какви са им апаратите или да видя какви са възможностите в София. Нуждая се от съвет в това отношение. Не знам и къде са по- добри специалисти и какви да търся.
Ще бъда много благодарен ако получа възможно най бърз отговор.



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2нови [re: stan2010]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано17.05.10 22:42



Най-добрият апарат за лъчетерапия се намира в София в болница Токуда. Лошото е, че не работи със здравната каса и се заплаща. Това не пречи да направите консултация там. Имаме тема за лъчетерапията в Справочника на темите, на първа страница на клуба. До сега не сме имали такъв вид рак, така, че можеш да отвориш нова тема с това заглавие и в нея да питаш и събираш информация, както и да споделяш. Ако не можеш да се справиш с нещо или ти е трудно, дай знак ще помогнем.
Ето линк:



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Редактирано от Buba67 на 17.05.10 22:44.



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2нови [re: *jull**]  
Автор benzar (from BG)
Публикувано21.05.10 16:25



Начало: Февруари 2010 г.
Име: Албена /23 г./
Болен: Баща ми - Васил /61 г./
Диагноза: Рак на бъбрека с метастази в белите дробове. 4 степен. Невъзможни операция и химиотерапия.
Лечение: За сега е проведена само емболизация на бъбрека.
Психичен статус: И двамата сме оптимисти, аз повече!


Живея в София.
На семейни начала, без деца.
и-мейл: albena_vz@abv.bg



Тема elbнови [re: benzar]  
Автор elb (непознат)
Публикувано15.06.10 12:54



Казвам се Елица на 23г. от Плевен живея в София
Болните са майка ми на 63г. оперирана преди година и половина от рак на дебелото черво с анус претер е.
В момента болен е баща ми на 69 г. рак на носоглъдката , положението е тежко ...



Тема Re: elbнови [re: elb]  
Автор kykлeнcka пиpaня (минаващ)
Публикувано15.06.10 14:08



Елица, здравей, познат ми беше този ник и помислих, че става объркване, но явно теб Господ те е избрал да понесеш голям товар. Пожелавам ти сили да го носиш. Малко е писано тук за носоглътката. Ти знаеш реда, но в Токуда не може ли по- бързо да минете? Или е въпрос на финанси.
Джул и Доктора ще се включат, имаше май венозни храни.

Никакви идеи, просто искам да изразя съпричастност и да вдъхна кураж!!!



Тема Re: elb *DELETED*нови [re: kykлeнcka пиpaня]  
Автор elb (непознат)
Публикувано15.06.10 14:12



Мнението е изтрито от elb

Тема Re: elbнови [re: elb]  
Автор kykлeнcka пиpaня (минаващ)
Публикувано15.06.10 14:31



Елица, защо не пробвате да звъннете на този лекар, копирам ти постинг на Ан, може да си го чела, де:

Моята информация е от доц.Лазаров, шефът на отделението по Лъчетерапия в Токуда. Говорих по телефона, а после и на място с него. Ето телефона му (нищо, че е мобилен, той му е служебен, дават го на Информация в болницата, не е проблем) - 0884993494.

Да обясните заболяването и кога е възможен скорошен прием. За Рак на млечна жлеза курсът излиза към 3000 лева

не знам за вашия случай колко ще е.
Просто идея



Тема Re: elbнови [re: kykлeнcka пиpaня]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано15.06.10 16:14



Моля, пишете в съответната тема, тук само се представяме!


Пиранчице, ако на някого му трябва телефона, който даваш,
едва ли ще се сети да го търси във Визитника!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: elbнови [re: *jull**]  
Автормerи (Нерегистриран)
Публикувано18.06.10 22:59



Здравейте не съм влизала досега тук, просто с мой близък се случи нещо лошо... рак на гърдата , ходене по мъките, наскоро се влоши тотално сега ни назначиха терапия с CCNU 169 mg. Никаде ги няма. Аз съм от Хасково ще бъда много благодарна ако някой помогне с инфо от каде могат да се намерят тези хапчета .

Моля ако имате информация ми пишете на скайпа migena_georgieva
(izliza Megi Mitko).

Благодаря пак и извинете ако мястото на поста ми не е тук .
Всичко добро !!!



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2нови [re: *jull**]  
Автор Jeleznicharq (непознат )
Публикувано29.06.10 18:32



Пиша за съпругата ми преди 5 години установена диагноза в хематология Плевен. От 2 години почти -в ремисия.През месец март2010 случаино открит карцином на бял дробТ2N2M0 но G. Направена операция сббалСвета София премахване на ляв бял дроб .В момента е на химиотерапиявъв Велико Търново



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2нови [re: *jull**]  
Автор mar4ela53@abv.bg (непознат )
Публикувано06.09.10 13:06



здравейте отново взимам си бележка аз съм Марчела с рак на гърдата с цялосно премахване минах 6 курса с червената химио терапия след това лъче терапия с хормонано лечение имам две деца щастливо омъжена и съм от пловдив



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2нови [re: *jull**]  
АвторAlexia_81 (Нерегистриран)
Публикувано13.09.10 22:05



Здравейте на всички,ще представя и нашата история.Аз съм на 29 години,а моят приятел на 32.Преди месец му поставиха диагноза аденокарцином на стомаха.Започна лечението в Испания,тъй като там живеем.Там му напрвиха всички изследвания и решиха да го оперират.При операцията не извадиха тумора,защото е засегнал панкреаса.Назначиха му химиотерапия,която според думите на лекарите не му дава големи шансове.Казаха му,че му оставят няколко месеца и го изписаха от болницата.На 21-ви си идва в България,защото започваме лечение при д-р Дамянов и допълнително ще ползваме и някои рецепти,които ми предложиха добри хора от този клуб.Ще се борим до край и няма да се дадем лесно.Пожелавам на всички много здраве и успехи в борбата.Аз мисля и вярвам,че заедно ще успеем.На всеки бих помогнала с каквото мога.Моят e-mail е nin_pr1313@abv.bg.Всеки,който поиска може да ми пише.



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2нови [re: *jull**]  
Автор desi_2008 (непознат )
Публикувано30.01.11 15:16



Здравейте,
Казвам се Деси.Преди окло два месеца откриха на майка ми рак на бъбрека.Тя е на 51 г.Преди малко повече от месец я оперираха и извадиха целия бъбрек.Оттогава на сам не е предприето нищо.Аз търся алтернативно лечение.Ще се надявам да намеря хора със същия проблем.



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2нови [re: *jull**]  
Автор vesi_na (непознат )
Публикувано08.02.11 16:57



казвам се весела, болният е баща ми - рак на стомаха, опериран на 5.01 тази година, изцяло отстранен стомах, предстои химиотерапия
успех на всички!



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2нови [re: *jull**]  
Автор pkn_49 (непознат )
Публикувано10.02.11 10:23



здравеите,аз съм на 61г.от 7г. имам рак на простатата.до 2010г.всичко беше на ред,на 15 дни андрокур и ПСА ми беше3.6.от май месец2010 започна да се качва и сега ПСА-60



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2нови [re: pkn_49]  
Автор Anabela (непознат )
Публикувано11.02.11 13:29



за синат mи Дани на 23год опериран 2010 от хондросаркоm на тазобедренната става с пална екстркциа и заmиана с циалостна протеза във Франция,при 1 ПЕТ скенер 6 mесеца след операциата леко увели4ени лиmфни възли сас свито сарце о4акваm следва6тиа ПЕТ след mесец.От сарце пожелаваm пълно излекуване на вси4ки присаства6ти в клуба



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2нови [re: Anabela]  
Автор Юлия 5O ()
Публикувано11.02.11 16:57



Имай ВЯРА!



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2нови [re: *jull**]  
Автор павлина тонкова (непознат )
Публикувано16.02.11 10:16



здравеите става въпрос за майками с рак на млечната жлеза оперирана през 2006 HER2 3+++ през 2011 ролучи метастаза в лимфен възел на вратът който бе отстранен оперативно веднага един месец по късно след скенер установиха метастази и в бял дроб. сега и направиха първата вливка с ХЕРЦЕПТИН И ТАКСОЛ . ако някой има с подобен проблем нека ми пише



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2нови [re: *jull**]  
Автор achoviper@gmail.com-20291 (непознат )
Публикувано18.02.11 20:17



Привет.Тук съм съм заради майка ми тя е на 56 години омъжена с 2 деца.1995 открит карцином на лява гърда,мастектомия лъчетерапия 25 броя,последващо лечения тамоксифен.2001 година рецидив в дясна гърда 3 броя червена химия преди мастектомията 1 брой чрвена терапия след операцията.2009 година метастази по костите,лекувана с Зомета,Бондронат (което е налично към момента).2010 година още 6 курса червена химиотерапия заради засегнат лимфен възел.2011 година открити метастази в главния мозък,отказаха оперативно лечение.Едно вливане с BCNU.предстояща терапия с CCNU.



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2нови [re: ani831O]  
Автор p.s. (непознат )
Публикувано20.02.11 17:05



Искам да знам след колко време настъпва "необратимостта" и фаталния край при рак на ларинкса без прилагането на необходимото лечение?



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2нови [re: p.s.]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано20.02.11 18:44



Съжалявам,че ти се налага да задаваш подобен въпрос, но най-добре да отидеш в съответната тема (има я в Справочника - горе
на първата страница). Там има по-голяма вероятност да те прочетат хора, запознати с проблема. А това тук е Визитник, в който само се представяме, но не задаваме въпроси.
По принцип това, което питаш, зависи от много фактори - стадий на заболяването, състояние на организма и от... Господ, както и да ти звучи. Така че ще получиш по-ясен отговор, ако дадеш повече информация.



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2нови [re: *jull**]  
Автор bobby2OO5 ()
Публикувано27.02.11 18:40



Име: Борислава
Ник: bobby2005
Год: 35
Омъжена, имам едно момче на 5 год.

Диагноза: Лимфом на Ходжкин
Лечение: 6 курса химиотерапия ABVD + лъчетерапия

Девиз: Това, което не ни убива, ни прави по-силни!



Ако има и други с тази диагноза - нека си пишем и взаимно да си помагаме, и подкрепяме!!!



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2нови [re: *jull**]  
Автор megolina75 (непознат)
Публикувано28.02.11 21:20



И аз да се представя.Казвам се Миглена, на 35 години, щастливо омъжена, без деца. 2010 година поставена диагноза умерено диференциран карцином на шийката на матката - 3Б стадий, направена радикална операция, метастази в два регионални лимфни възли. Проведена комбинирана терапия - лъчетерапия и химиотерапия. В момента се чувствам прекрасно, макар и ПЕТ скенера да показа съмнение за метастази в лимфни възли в ретроперитониална област и медиастинум. Чета много по отношение на онкологичните заболявания и като всички тук се интересувам от всяко нещо, което би могло да помогне.

"Истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите..." Екзюпери


Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2нови [re: megolina75]  
Автор Ani_cvete (непознат )
Публикувано02.03.11 21:49



И така става въпрос за мама-58г. с нискодиференциран аденокарцином на стомаха, отстранен целия стомах и 20 лимфни възела, в 4 от тях са открити мета. Операцията беше на 18.10.2010г. Стадирането пълна лудница, но да кажем 2-ри стадии след много тичане. Вече сме направили 3 ХТ предстоят още ...



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2нови [re: *jull**]  
Автор shtipka13 (непознат )
Публикувано26.04.11 17:39



здравейте,
Аз съм Ева, омъжена на 35 год имам 2 момчета на 1 и 7 год. По време на втората бременност ми излезна бучка на бедрото . След като родих отидох при хирург да го видят казаха, че е липом и се отстранява оперативно. Нищо притеснително не ми назначиха излседвания или нещо друго казаха катореша да отида да ми го махнат да не става голямо да пречи на мускула. Като спрях да кърмя след 1 годинка на бебето отидох при друг лекар и той каза същото и така като мина зимата отидох да го маханат и както се досещатате това се оказа липосарком- в епикризата пише "смесен тип- кръглоклетъчен и миксоиден". Какво означава това точно и как би могло да се развие тепърва ще научавам.
Не съм се виждала с онколог, операцията я направи хирург в Пирогов. Там имаше онкосъвет, който не назначи тереапия никаква. Само да се наблюдава за повторно излизане и метастази. За сега няма такива. Мястото е чисто. Срещнахме се и с лъчетерапевт в Исул, той също каза, че няма нужда от лъчение.
А аз просто незнам как да продължа напред......
Незнам дали да споделя с майка ми и близките...те от една температура при децата изпадат в паника...може би ако знаех как би могло да се развие този тумор.
Много ми е тежко в момента....особенно като погледна децата си искам да ги видя как растат да мисля за тях, а не за мен. Да чета за това как да ги възпитавам и разбирам, а не как да се боря с рака...



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2нови [re: shtipka13]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано26.04.11 18:42



Щипчице, здравей мила, направила си първата стъпка, описала си състоянието и това, което те тревожи. Как ще продължиш зависи само от теб. Аз също съм с диагноза липосарком , смесен тип и след 3 месеца ще станат 6 години без рецидив или метастаза.
На първо време ще ти предложа нещо. АПОЗ има безплатна психологическа помощ за онкоболни и техните близки. Мога да ти дам телефони, когато си чуеш мислите е друго. Има и друго, ще трябва да се регистрираш в онкологичния диспансер и да си правиш контролни прегледи.
Каквото те интересува, питай. Ще ти кажа всичко, което знам и прилагах!

Ето темата за липосарком, продължаваме там:




Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2нови [re: *jull**]  
Авторwhyte_lilly (Нерегистриран)
Публикувано08.05.11 19:14



аз чета отдавна тук, но нямах сериозни проблеми, за да пиша: вярно, лява мастектомия 2007 с разсейки в костите 2008 , но не бяха активни и аз карах почти безсимптомно на фемара и зомета; работех.През октомври счупих шийка на бедрената кост, на сцинтиграфията отново показа "неактивни" костни М. без промяна в сравнение с предната година. Исках да си направя операция, да си сложа изкуствена става, но ме повали тежък грип за около месец и отслабнах 10 кг.Изследванията показаха анемия, хемоглобин 9 и онкологът ми каза, че не е разумно да се прави такава операция в момента. Започна дълго лечение първо с железосъдържащи препарати, после Епрекс, докато се стигна до кръвопреливане и пак Епрекс и за момента хемоглобинът е добре. Но през февруари започнах да повръщам, откриха през март мети в ЧД. След като се оправиха кръвните показатели, ме сложиха на Кселода, но не можах, защото през месеците повръщането се засили и не мога да вземам никакви хапчета.

От мин. седмица съм на Таксол, стр. ефекти не са започнали, но много повръщам, почти нищо не мога да ям и общо за 6 месеца отслабнах към 22 кг. и се приждвижвам с количка, общо взето. Последният път синът ми попита онколожката, която ми назначаваше химио, дали не трябва да съм на системи - глюкоза, примерно - и тя не даде ясен отговор, но ме насочи, към един хоспис, където можели да ми предоставят подобна услуга. Ако ми беше казала - там трябва да отидете, нямаше да имам колебание, но сега съм, честно казано, на кръстопът





Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2нови [re: whyte_lilly]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано08.05.11 22:15



Здравей Лили, радвам се, че се престраши да пишеш, Толкова много хора влизат и помагат тук, че все ще измислим нещо.
Само ще те помоля да продължим разговора в тази тема:


Всъщност вече ти зададох въпрос там, чакам отговор.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2нови [re: *jull**]  
Автор plamiluch-204388 (непознат )
Публикувано09.05.11 15:39



Здравейте и от мен.От доста няколко месеца препрочитам темите из клуба и събирам информация,за което съм Ви благодарна!От известно време не мога да отварям темата за меланом,за което информирах Бубето.
При нас баща ми (на 56г.) е болен с диагноза малигнен кожен меланом.Имаше петно на плешката,беше отстранено началото на ноември миналата година във ВМА Сф.,хистологичния анализ на което показа малигнен меланом.Наложи се второ по-дълбоко изрязване в Онкологията в Дървеница.Февруари месец тази година претърпя тежка коремна операция- 2 тумора в тънки черва, метастази от меланома.Положението ни към момента е повече от критично.Който мисли че може да ме посъветва каквото и да било нека ми пише на е-мейл plamibaby@yahoo.com.
Благодаря Ви, бъдете здрави!



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2нови [re: whyte_lilly]  
Авторwhite_lilly (Нерегистриран)
Публикувано10.05.11 16:48



Пропуснах, че съм на 52.



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2нови [re: Jeleznicharq]  
Автор idpp (непознат)
Публикувано11.05.11 20:42



Какво Ви е мнението за онкологията във Велико Търново?

Благодаря



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2нови [re: idpp]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано12.05.11 15:52



Здравей, във Визитника само се представяме, а въпросите си задаваме в другите теми. Затова ще те помоля
да преместиш въпроса си в друга тема - ето тук напр. са споделени мнения за Велико Търново:





"Совите не са това, което са..."

Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2нови [re: *jull**]  
Автор CBETA (непознат )
Публикувано15.05.11 12:44



Здравейте от Русия! Казвам се Светлана. Аз съм 39 години.
За съжаление за големия брой грешки, защото аз пиша чрез преводач (Български език, който не знам абсолютно).
Отидох да посещават в търсене на информация за artemisinin. Това ме интересува за лечение на семейството ми от малария и рак на гърдата. Сайтът се да се съберат много теория и малко практика. Намерени опита на успешното прилагане и ние също искаме да го опитам. Ето, преди обсъждането на този въпрос, но сега по някаква причина никой не пише ... имам няколко години терапевтична интересите на билки и са получили малко да помогнат на своите близки и приятели. Се радвам да споделя с вас моя малък опит и знания и да приеме с благодарност вашите съвети.



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2нови [re: CBETA]  
Автор whitelilly ()
Публикувано15.05.11 18:28



Сподели каквото можеш, благодаря. Не знам, дали някой е ползвал артемизин и не познавам продукта, но четох, че е свързан с пелин (полынь). А ти чела ли ли си книги на вашия лечител Малахов, който също ползва полынь за пречистване?



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2нови [re: whitelilly]  
Автор CBETA (непознат)
Публикувано15.05.11 18:53



whitelilly,вече е започнала да участва в разпределението на тема "Билкови лекарство:)
за Malakhov, мисля, че това е търговски проект телевизия
Да, artemisinin е компонент на извлечение от Artemisia annua

"Живота е това, което ни се случва, докато правим планове за бъдещето!" Джон Ленън


Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2нови [re: vesi_na]  
Автор vesi_na (добър човек)
Публикувано25.05.11 10:38



бих искала да допълня визитката, тъй като ме попитаха точно каква е диагнозата на баща ми, затова - ето какво пише в епикризата след операцията:
Ca вентрикули. Инфилтрацио карциноматоза гландуле панкреатис. Лимфоноди метастазис гландуле панкреатис ет медоколонис. Т4 N1 M1
операция на 05.01.2011г.: Лапаротомия медиана супериор ет медия. Гастектомия. Спленектомия. Оментектомия. Езофагойнеюноанастомозис терминолатералис куманастомозис Брауни. Лаваж. Дренаж №3

Не съди, ако не искаш да бъдеш съден

Редактирано от vesi_na на 25.05.11 11:16.



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2нови [re: *jull**]  
Автор marata122 (непознат )
Публикувано30.05.11 11:13



Здравейте:)
Диагноза-медуларен карцином на щитовидната жлеза.
Стадиране-Т3N1.2М0
В рамките на месец две операции и вече липсваща щитовидна жлеза.
Спорни мнения относно лечението.
Твърдо решена да се преборя.
Благодаря на хората,създали и поддържащи този сайт!!!!
Мейла ми: kikimorata100@abv.bg



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2нови [re: *jull**]  
АвторBяpa (Нерегистриран)
Публикувано28.06.11 22:21



Да се представя и аз. Казвам се Вяра на 28 г. Тук съм заради баща ми.
Плоскоклетъчен карцином в десен лоб на белия дроб. В епикризата не пише стадий и т.н. Но стана ясно скоро че има метастази в мозъка.
На 63 години е.



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2нови [re: *jull**]  
АвторElza (Нерегистриран)
Публикувано04.07.11 13:53



Извинявам се за питането, но къде мога да се регистрирам в сайта?



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2нови [re: Elza]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано04.07.11 13:59



В ляво на страницата над Клубове има надпис в червено нов потребител. Пробвай, ако не стане ми пиши да помагам.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2нови [re: *jull**]  
Авторcuмoнa7O (Нерегистриран)
Публикувано18.10.11 10:45



Здравейте борбени момичета и момчета,
Казвам се Симона, на 41 год., неомъжена.
Преди 2 месеца ме оперираха от РМЖ с органосъхраняваща орерация.
Диагноза - T1N1Mx G2. Хормоночувствителен - 60% към естроген и 90% към прогестерон, ХЕR - негативен. Отрепарирани 14 лимфни възела - в един от тях метастаза 6мм. Към момента нямам установени мети в органите, туморния маркер е 17.
В момента чакам решение на 2-рата онкокомисия за предстоящо лечение - най-вероятно: химиотерапия 6 курса, лъче терапия - 2 месеца всеки ден, хормонална терапия - 5 години.



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2нови [re: cuмoнa7O]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано18.10.11 11:03



Здравей Симона, както се убеди от всички отговори в другата тема за Излекуваните, тук винаги ще намериш отговор на въпросите си и подкрепа от всички нас.
Искам само да те улесня, като не знаеш нещо или се колебаеш къде да пишеш, можеш да ме питаш винаги на лични бележки, само трябва да си влезеш в профила, цъкаш върху ника ми, отваря се профила ми, а отдолу има малък плик. Цъкаш върху него и така можеш да ми оставиш бележка само на мен.
Спокойно момиче, в добри ръце си!



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Редактирано от Buba67 на 18.10.11 11:04.



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2нови [re: Buba67]  
Авторcuмoнa7O (Нерегистриран)
Публикувано18.10.11 11:14



Благодаря Бубе.
Току що писах на Мрън, че ме е накарала да се усмихна, да видя красивия есенен ден и да хуквам към парка!
Благодаря ви, че ви има и, че ме карате с всеки измина ден да се страхувам все по-малко и да не се чувствам сама!
Прегръщам ви!



Тема Търся mika12345нови [re: *jull**]  
Автор IKSTA (непознат )
Публикувано08.12.11 14:30



Здравей Jull. Чак сега открих mika 12345 с която имаме сходна диагноза относно близък човек. В постинга и в тема Левкемия 2 тя изразява желание за обмяна на опит и информация относно борбата с ОМЛ. За съжаление обаче никъде не можах да открия нейният e-mail адрес и не зная как да се свържа с нея. Молбата ми е, ако някой може да ми даде някакви координати на mika 12345 ще бъда безкрайно благодарен. Ако считаш, че това не е за тази тема го премести, но просто не намерих подходяща такава за моята молба. Предварително благодаря.



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2нови [re: *jull**]  
Авторtania_nacheva82 (Нерегистриран)
Публикувано16.12.11 16:33



Здравейте, съжалявам мобе да прозвучи смешно,но незнам как да си направя визитка



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2нови [re: tania_nacheva82]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано16.12.11 16:57



Няма нищо смешно да питаш. Име, години /ако искаш/, диагноза, къде се лекуваш и друго каквото мислиш, че е важно за нас.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2нови [re: tania_nacheva82]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано16.12.11 18:11



И опитай да се регистрираш - отиваш в ляво на "Профил" и влизаш там да попълниш няколко графи.
Предимството - ще можеш лесно да следиш новите постинги, да получаваш и пишеш на Лични съобщения...



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2нови [re: *jull**]  
Автор deniccaa (непознат)
Публикувано06.01.12 17:25



Здравейте!Аз съм Деница.Болният е баща ми.На 61г.Юни 2011-рак на ларинкса Т2Н0М0-без последваща терапия.До сега на контролните прегледи всеки месец всичко е чисто Слава на Бога.Не стига ларинкса ,ами декември 2011 операциа Ca RECTI-T3N0M0, умерено или вискодиференциран аденокарцином(1та биопсия-виско,а 2та умерено диференциран)и сега ни предстои химиотерапия 5FU и LEV. Страшно сме объркани,много ме боли,приемам съвети от борещи се и преборили тая гад.Изчела съм почти всичко за алтернативи и темите за ларинкс и рак на дебело черво,но...........много ме е страх!Въпреки всичко ще се борим.



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2нови [re: deniccaa]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано08.01.12 10:54



Здравей Деница, успокой се, имате назначено лечение и сега най-важното е да мине химиотерапията безпроблемно. Хранене, добавки, важно е кръвните показатели да с в норма, иначе отлагат вливки. Ориентираш се добре в клуба и пишеш в точните теми, за което благодаря. Разгледай в Алтернативи темите за страничните ефекти при химиотерапия и за покачване на кръвните показатели, ще са ти от полза. И разбира се, ако имаш въпроси, питай.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2нови [re: Buba67]  
АвторKelly (Нерегистриран)
Публикувано08.01.12 23:21



Майка ми е болна от рак на стомаха, с метастази. От доста време чета форума за алтернативни методи за рака и доста от нещата, написани тук изпробвахме. Майка ми пи газ, след това направихме една терапия с алое. Имаше доста хубави дни, които продължиха дълго време, но от известно време тя не е добре, отслабна на тегло и сега започнахме да правим методът на Шевченко. Но аз много се притеснявам за нея, защото тя вече е на морфин и не може да става от леглото. Не съм изгубила надежда, но понякога наистина не издържам... Мисля, че това, което правим в момента не е достатъчно. Моля Ви, помогнете !



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2нови [re: ani831O]  
Авторejv (Нерегистриран)
Публикувано09.01.12 15:12



представяне



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2нови [re: *jull**]  
Автор Asq.Asq-207460 (непознат )
Публикувано20.01.12 18:19



Здравейте,аз съм Ася.
Дано намеря приятелки по съдба и след като съм тук,с проблема касаещ това заболяване,ще се радвам и на помощ за предстоящото и на такава с която бих могла да бъда полезна.
Благодаря,че ви има..
От столицата съм.Ужасена съм от ходенето по мъките,още не съм в комисия за химиотерапия,още незнам нищо за лъчетерапията и хормоно.Декември се оперирах от рак на гърдата.Днес си купих перука и още не мога да повярвам,че това се случва на мен,все едно съм в друг свят,в някакъв кошмар..
За да не полудея използвам и черен хумор по малко,че да не влудя и близките си..



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2нови [re: *jull**]  
Автор petyag (съпруга)
Публикувано23.02.12 16:58



Здравейте! След 5 годишно четене - ето ме и мен.
Казвам се Петя и съм от Сливен, но всъщност става въпрос за съпруга ми. Март 2007г премахнат единия бъбрек - преходноклетъчен карцином, лъчетерапия в онкодиспансера Срара Загора. След 8 месеца - премахнат уретер, след още 9 - метастази на пикочен мехур, последвани от две операции, хормонотерапия с Калгевакс и стриктни профилактични прегеледи. Всичко "беше наред" до август 2011г, когато започнаха болки в кръста. След обикаляне по доктори и лекуване на дископатия, стигнахме до операция на дискова херния, но вместо да се подобряват, нещата ставаха все по-зле. След направен ЯМР лъсна проблема - местастази в гръбначните прешлени. Хайде пак на операция - премахнаха 3 прешлена, поставиха титаниеви импланти, стабилизираха съпруга ми...за известно време... Края на януари 2012 направихме скенер и се оказа, че има мети в черния дроб, на мястото, където е бил бъбрека и лимфен възел до него. Освен това метите по прешлените продължават да си растат неповлиявани от нищо.
И ето че от вчера /22.02.2012/ той се обездвижи от кръста надолу. Днес му пречистих газ и започнахме лечението.
Борбата е безмилостно жестока вече 5 години, но сме се зарекли до последно да се борим. И няма да се дадем де!



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2нови [re: petyag]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано23.02.12 22:07



Здравей Петя, продължаваме борбата заедно. Тук сме, ако имаш въпроси или просто ти се пише.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Редактирано от Buba67 на 23.02.12 22:08.



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2нови [re: Buba67]  
Автор ramibolu (hope)
Публикувано21.03.12 16:05



Аз съм Румяна. От две години съм във форума, той стана част от живота ми. Благодаря на модераторите и на всички членове за информацията, съпричастието и най-вече за надеждата. Болен е съпругът ми. Ние сме на 58 години и сме заедно от шестнадесетгодишни. Кога ли беше това?
Диагноза 2010 година: умерено диференциран аденокарцином на дебело черво, pT3NxMxG2. множество мети в черния дроб. Февруари 2010г. операция на дебелото черво, лоша кръвна картина, кръвопреливане. От март същата година 9 курса имиотерапия FolFiri и след това на кселода. Положението се стабилизира, май 2011 бяха останали две мети, предложиха ни термоаблацио, но не се решихме. След преживян стрес през август положението се влоши, метите отново плъзнаха по целия дроб. Оттогава до момента сме на платина и ербитукс.Правихме скенер през януари 2012, имаше съществено подобрение, ще видим какво ще покаже скенера през април.Той се чувства добре. Успоредно с терапията правим билколечение, спазва хранителен режим, не пие добавки, придържаме се към принципа «колкото по-натурално, толкова по-добре». Променихме си начина на живот. Научихме се да не обръщаме внимание на дребните проблеми и да се радваме на това, което имаме, да живеем за мига.
За контакти: ramibolu@abv.bg



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2нови [re: ramibolu]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано21.03.12 16:33



Руми, прегръдки от мен и за двама ви!



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2нови [re: Buba67]  
Автор ramibolu (hope)
Публикувано23.03.12 11:05



Благодаря, и от двамата.



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2нови [re: ramibolu]  
АвторДaнu (Нерегистриран)
Публикувано09.04.12 19:43



Да се представя и аз и едновременно да се присъединя към клуба


Казвам се Данаила и съм на 33г. от гр. Златица, знам че имам рак но не знам къде,защото немогат да ми го открият.Със сигурност знам,че имам метазстаза в малкия таз.Болките са ми ужасни, боли ме в ляво цялата страна от пъпа до гръбначния стълб+ крака.Имам премахнат ляв яйчник и тръба и резекция на десния.Правиха ми операция в Пирогов и днес от там си взех стъкалцата за да ги нося в онкологията в Дървеница.Да видим там дали ще ми помогнат. Това е засега от мен ще се радвам на мнения и виртуална подкрепа, както и от мен.



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2нови [re: *jull**]  
Автор Соня Овчарова (непознат )
Публикувано14.04.12 19:12



Здравейте, казвам се Соня Овчарова от Монтана. Януари 2010г ме оперираха от рмж. В момента съм в ремисия. Две години се лекувах в коц-Враца с червена химиотерапия, таксол и херцептин.Доволна съм от лекарите там и проведеното лечение.На 49 години съм ,омъжена с двама големи сина.Искам да помогна с нещо на всички ако мога. Малко не съм на ти с компютъра, затова ще моля за помощ когато се налага. Хер2 ми е 3+. Пенсионер по болест съм,обичам животните и отглеждам орхидеи.

"Всеки изживян ден е една малка победа."



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2нови [re: Соня Овчарова]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано14.04.12 20:21



Мила Соня, добре дошла (колкото и нерадостен повод да те е довел при нас)!
Благодаря ти, че си избрала точната тема и си се представила във Визитника. Това означава, че си направила труда да проучиш Клуба, преди да пишеш в него. Разбира се, че ще се радваме, ако можеш да помагаш, а за това понякога е достатъчно просто една дума за съпричастност и кураж. Може да пишеш във всяка тема, в която имаш какво да кажеш, а в РАЗДУМКАТА - за всичко, но без болести!

На 9 юни правим среща в София, така че може да се запишеш и да дойдеш да се запознаеш с нас и ние с теб!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2нови [re: *jull**]  
Автор civik (непознат )
Публикувано14.05.12 11:28



Здравейте, с мъка в душата и болка в сърцето и аз се записвам в клуба.
Казвам се Асен от София и на 02.05.12г. откриха на жената рак на стомаха с метастази в яйчниците и казаха, че няма смисъл от операция и химия.Още не мога да повярвам,че това се случва.





Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2нови [re: civik]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано14.05.12 12:01



Здравей, поне трима хирурзи ли потвърдиха, че не може да се оперира? Защото, ако не сте взели второ, трето мнение, направете го. Имате ли биопсия за вида на рака? От всички клиники ли отказаха химиотерапия? Не се отказвайте.
Каквото можем, ще помогнем.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2нови [re: Buba67]  
Автор civik (непознат )
Публикувано15.05.12 22:49




Ами да от всички болници ни отказаха.
Само един казад а се насочим към турция за лечение имало някъкъв шанс



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2нови [re: civik]  
Авторdesi133O (Нерегистриран)
Публикувано16.05.12 08:40



Здравейте ,казвам се Десислава от Пловдив съм .Преди месец откриха на баща ми обемна туморна формация в медиастинума притискаща хранопровода (с пълна невъзможност за хранене) поема само течности..След лутане ,мнения поне 4 на лекари ,болници и т.н .след онкокомитет ни насочиха за ПХТ .Уплашена съм ,той толкова е отслабнал .Искам да ми пишете ако някой има какво де ,какво да давам за да изкара по леко химията тя започва след 5 дни ,какво да давам за болките сега е на аулин по 2бр на ден .Изобщо който каквото ми пише ,ще ми е в огромна ползва .Благодаря ви от сърце и късмет



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2нови [re: *jull**]  
АвторДecu (Нерегистриран)
Публикувано21.05.12 07:22



Здравейте момичета!Аз съм Деси от гр.Кюстендил на 40 години,омъжена с дъщеря на 18 год,която сега на 26.05.2012г е абитурентка.Аз съм оперирана от рак на гърдата (гърдата ми е съхранена) през 2007 год. от доц.Гаврилов в Онкологията в Дървеница.До преди 2 месеца всичко беше ок, докато не си напипах подут лимфен възел на надключична ямка от страна на оперираната гърда.Направих консултация при доц.Гаврилов и след това цитология и се оказа,че има туморни клетки и трябва да сменя лечението.Доц.Тимчева искаше биопсия на лимфния възел.Биопсията ми беше направена от доктор Полихронов на 22 март 2012г.Хер-,естроген и прогестерон също отрицателни.В момента съм на химиотерапия Доцетаксел. На 29.05.2012 ще ми бъде третата вливка.Това е засега от мен.Целувки!



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2нови [re: *jull**]  
Автор plamena_zlatkova (непознат )
Публикувано03.06.12 15:53



име: Пламена диагноза: рак на гърдата 2011г.,след мастектомия на лява гърда ХТ 4 курса червена,3к. Паклитаксел+1 Таксотер рецидив: по време на хт с паклитаксел прогресира в черен дроб и илиачна кост предстои нова ХТ съвместно съжителство с едно дете на 7год.



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2нови [re: plamena_zlatkova]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано03.06.12 23:04



Здравей Плами, добре дошла не звучи добре в този клуб, но щом си тук, да знаеш, че ще помагаме винаги с каквото можем.
Махнах ЕГН-то от темата Въпроси към лекарите. Видях, че си написала от епикризата фактите, само че не си задала въпрос. Формулирай го ясно и го задай отново. Ползвай това, за да ориентираш как да зададеш въпроса.


Ако имаш трудност с темите и ориентирането, само питай.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2нови [re: Buba67]  
Авторvesirad (Нерегистриран)
Публикувано24.06.12 21:21



Здравейте.име:Веселка диагноза: рак на гърдата 13.02 2012г.,след мастектомия на лява гърда ще съм на хормонотерапия - Золадекс и Нолвадекс.На 37 год. ,от София ,омъжена с дъщеря на 10 год.
Сигурна съм ,че в клуба мога да намеря отговор на въпроса си - при някой с такава терапия има ли болки в гърба и кръста?Ще се разровя и прочета ,но първо исках да се представя.
Много ,много късмет и здраве на всички.Обичам ви!



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2нови [re: *jull**]  
Автор tani8489 (непознат)
Публикувано29.06.12 12:59



Здравейте казвам се Таня.Чета Ви от 5 месеца.
Болен е съпругът ми.Злокаествено новообразувание на главен мозък.Първа операция в гр.Сливен-2010г.Втора-в Пирогов-10.01.2012г.-анапластичен астроцитом- 3 ст.В момента химиотерапия.Сигурно съм пропуснала доста неща но по нататък ще допълвам.Ще продължавам да Ви чета.



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2нови [re: tani8489]  
Автор panayota (непознат )
Публикувано03.08.12 17:55



Здравейте,
става дума за майка ми на 57 години с РМЖ от 2003. Този март имаше асцит и се установи мета в черен дроб. Минахме през съмнения за диагнозата, сега е на червена химия. Метата не се вижда на ехограф след шест вливки, чакаме да видим дали има и на друго място.
Научих за този форум от прекрасната Меги, (Почивай в мир, мила) с която се срещнахме случайно в този критичен момент и ни даде много информация и ни помогна. Отдавна чета, сега реших и да се включа.

Хиляди благодарности, невероятни сте!



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2нови [re: panayota]  
Автор wild_rabbit (непознат )
Публикувано22.08.12 20:41



Здравейте, баща ми - на 75 с рак на простатата. Направена орхиектомия преди две седмици. Днес взех епикризата, но нищо не разбирам. Другата седмица сме на първи преглед в онкологията - Пловдив.
Глисън е 2+3=5. Притеснява ме резултатът - Т2-3,Nx,Mx,GII/МКБ С61, КП 78.

Какво означават всички тези неща, супер нервно ми е, а ми се иска да разбирам всичко. Къде мога да прочета за нормални стойности на изследванията - хемоглобин, левкоцити, седимент, креатин и т.н.

Благодаря на всички.

Редактирано от wild_rabbit на 22.08.12 20:41.



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2нови [re: wild_rabbit]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано22.08.12 23:19



Въпросите със строго специализиран характер най-добре да се задават в първата тема на главната
страница ("Въпроси към лекарите"). Там влиза лекар-онколог, който може да даде най-точен отговор.



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2нови [re: *jull**]  
Автор milenars (непознат)
Публикувано03.09.12 13:22



Здравейте,
Майка ми я оперираха от Рак на гърдата юли месец. Т3Н1М0, ХЕР2 +++
Ще проведе 8 курса химиотерапия, херцептин, лъчетерапия...
В момента виждам, че е мобилизирана, че се държи все едно не е болна и се надявам това да повлияе на лечението й.
Кураж на всички!



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2нови [re: milenars]  
Автор didi_77 (непознат )
Публикувано03.10.12 22:53



Име: didi_77
Диагноза: Инфилтративен дуактален карцином на гърдата
Операция:2011-Квадрантектомия с отстранени 16 лимфни възела
Стадий 1,клинична група 2
Проведена лъчетерапия
Към момента терапия с Тамоксифен и Золадекс
Омъжена с едно дете
Девиз: "Можем да преодолеем всичко,ако силно искаме и вярваме,че можем"





Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2нови [re: *jull**]  
Автор TaniKoleva (непознат)
Публикувано06.11.12 22:09



Здравейте на всички.
Първо искам да кажа,че много съжалявам,че ще контактувам с вас именно тук.

Аз съм Таня от Стара Загора и съм на 23г.
Тук съм заради брат ми Евгений който е на 36г.
На 18.07.2012г. във ВМА София му откриха тумор на белия дроб.
Определен като дребноклетъчен карцином.
Приемна диягноза в Онко Стара Загора:
Карцинома пулмонис декстра Т2 Н2 М0 3/2
Придружаващи заболявания :Миастения гравис.
Окончателна диагноза : Idem+химиотерапиам
Проведени 4-ри курса химиотерапия по схема Етопозид,Цистипластина
Химиото подейства доста добре и намали тумора почти 3 пъти.
Сега от Вчера (05.11.2012) започна 25 курса Лъчетерапия в УМБАЛ ''Св.Георги''Клиника по лъчетерапия в Пловдив.
Има десеминационни лезии в гръдни прешлени.Също и дистанционни лезии в медиастинални лимфни възли и костен скелет.
Като подсилващи имунната система средства използваме сок от цвекло,сок от моркови,фрещове,пресни плодове,сурови ядки и прясно козе мляко.
Най- силното ни оръжие в битката с рака е НЕПОКЛАТИМАТА вяра на цялото ми семейство в Господ и ,че неговото оздравяване е въпрос на време и търпение!!!Ще се радвам да споделяме мъката и опита си заедно,ще съм благодарна на всеки който ми даде някакъв съвет и с радост ще помогна на тези които поискат такъв от мен.
Пожелавам на всички вас скорошна победа и много УСПЕХИ!

Всички ние лежим в калта,но някои са се обърнали по гръб и гледат към Звездите!!!


Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2нови [re: *jull**]  
Автор mareto8212 ()
Публикувано20.01.13 17:02



казвам се мария.болна е мама с диагноза рак на яйчниците.направена е пълна хистеректомията.



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2нови [re: mareto8212]  
Автор Viktoriqb (непознат )
Публикувано29.05.13 02:01



Здравейте и от мен. Казвам се Виктория Борисова на 22 г. Септември месец ме диагностицираха с болест на Ходжкин (рак на лимфните възли) ПРеминах през 6 месечен курс (12 вливания) на химиотераия с ABVD. В момента съм на лъчетерапия 17 курса. Ако някой има някакви въпроси относно тази болест може да ми пишете ,тъй като виждам че по тази тема не е писано от много време.



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2нови [re: Viktoriqb]  
Автор panayota (непознат )
Публикувано30.05.13 15:10



Здравей Виктория,
Съжалявам много, че на тази крехка възраст се налага да се бориш с тази гадост.
Пращам ти един блог, воден от едно прекрасно момиче, чийто приятел се излекува наскоро от Ходжкин.
Може да ти е от полза да имаш връзка с тях



Желая ти много здраве занапред и това да си остане лош спомен :)

Редактирано от *jull** на 30.05.13 22:12.



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2нови [re: *jull**]  
Автор hopeisall (непознат )
Публикувано12.06.13 12:09



Здравейте,

Казвам се Йоанна на 34 години съм и съм нова тук. Преди 3 месеца бях оперирана от аденоидно кистичен карценом на слюнчена жлеза. Последва лъчетерапия и много нерви и стрес. Надявавам се в този форум да намеря повече информация за моето заболяване, тъй като се оказа доста рядко срещано. Желая успех и много здраве на всички регистрирани в този клуб и техните близки!





Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2нови [re: hopeisall]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано12.06.13 15:48



Здравей, мила Йоанна! Вярно е, че не сме Клуб, в който човек влиза с удоволствие, но пък да се общува с нас е истинско удоволствие!

Ако се беше обадила седмица по-рано, можеше да ни видиш какви сме сладурани на срещата ни в София.
Но живот и здраве, наесен може да се присъединиш към нас в Пловдив.

А сега за заболяването ти. Вярвам, че вече страшното е отминало, най-малко първоначалният стрес. Човек постепенно свиква с мисълта, че това е болест като болест и не е дошъл краят на света. Вярно, че е сравнително рядка диагноза, но тук сме няколко екзотични птици, така че и от нас има полза. Не се знае дали няма да се включат хора със същия проблем, които засега само четат, защото не са открили "сродна душа".

Вероятно вече си разгледала структурата на Клуба - статичните теми на първа страница съдържат архива ни с куп полезна информация. При нужда от компетентна помощ, във "Въпроси към лекарите" влиза специалист-онколог.

А ако не ти се говори непрекъснато за болести и искаш просто да си приказваш с нас, идвай в "Раздумката". Там всички сме здрави и весели и определено ще си допаднем!

"Совите не са това, което са..."

Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2нови [re: *jull**]  
Автор Melkyan (непознат )
Публикувано25.06.13 00:24



ime -Melkyan
bolna e mayka mi - zlokacestven tumor na mlecna jleza s mnojestveni kostni metastazi v tazobedrenata stava



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2нови [re: Melkyan]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано25.06.13 18:19



Кирилицата е задължителна! При необходимост използвайте
опцията KREDOR (над прозореца, в който пишете)



"Совите не са това, което са..."

Тема КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) №2нови [re: *jull**]  
Автор rumikad (четяща)
Публикувано11.08.13 18:22



Здравейте! Аз съм на 50г. Румяна, от Русе. Имам две големи деца и малък внук. Надявам се да доживея да го видя голям и да дочакам още внуци. Аз съм оптимист, въпреки всичко! Е не непоправим, но достатъчно, за да не се паникьосвам и да изпадам в самосъжаление.
Карцинома гл.маме декстра T3 N2 MO Er(+) Pr(+) HER(0) G3
Операция на 10.05.2012г. - едностранна радикална мастектомия. Следоперативна химиотерапия и лъчетерапия. Много силен лимфедем на дясната ръка. PET/CT - юли 2013г. - метастази. Ще пиша подробности в темата за РМЖ. Имам въпроси, бих искала да поговоря със себеподобни. :-)

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от rumikad на 11.08.13 22:36.</EM></FONT></P>

Редактирано от rumikad на 11.08.13 22:37.



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2нови [re: *jull**]  
Автор Roxan*na (GG)
Публикувано01.11.13 23:46



Боже, боже. Съчувствам на всички разписали се по-горе.



Майка ми мина две операции на аденом на хипофизата. Още е жива. Опреациите бяха направени през 1992 година от доцент акхм, как му беше името? трябва да я питам, беше в Александровска болница, блисо до Петте кьошета. Беше кошмарно около операциите й, защото извадиха от нея огромна буца тумор (с трепанация и всички гадории на бъркане в мозъка), и оставиха огромна дупка на слепоочието й. Да не изпадам в подробности, предполагам много хора тука знаят как е.




Аз получих моя рак на следващата година. Понякога си мисля, че се опитах да купя божията помощ за майка ми и затова получих моя рак. После се отървах от чувството за вина и си казах, аре без да се възвишаваш до божиите висоти, кфото е требало да се случи се е случило.


По време на операцията съм изпаднала в кома и регистрирана мозъчна смърт за повече от 20 минути (мисля, че лекарите могат да обеснат по-добре от мен за какво става дума). Имах трансцедентално преживяване и отделяне от човешкото ми тяло и абе фамозно. трудно е да се разкаже.


Събудих се когато ме влачеха най-безцеремонно ме извлякоха от операционната, вярвайки сигурно, че вече не съм жива. метнаха ме на некфо легло, аз чувах и виждах ясно, просто бях страшно изморена и слаба. До степен че не можех да си вдигна пръста на ръката за да посоча нещо кфото и да е. камо ли да говоря.



Е, метнаха ме и ме зарезаха. тека 6 часа. По обед дойдоха за другата пациентка на съседното легло и о, аз вече мърдах, и санитарката се разкреще.


Довтасаха дофтурята и казаха, че не мое да бъде.


На втория ден станах и ходих. На 6 ми свалиха конците и ме изписаха - не искаха, но аз им заявих, че имаче ше избегам. Имах изпит (бях студентка тогава) на следващата седмица (операцията беше в неделя, а в следващия петък имах изпит. Излезнах от болницата с такси и баща ми ме придружаваше, отидох в работното време на факултета си и си записах нова дата за изпита. Баща ми побеля като ме гледаше - влезнах в операцията 52 кила, а излезнах след 5 часова операция на 47 кила (може да е имало некфи грамчета отгоре на тея 47, ма може да е било, щото носех гащи за кумова срама).



6 месеца по-късно снимките показвах пълна липса на рак. бяха ми извадили де що могли - те затова сметали, че нема как да оживея. резали, резали....



На изписването ми казаха (а баща ми слушаше с мене) че никога нема да прохода, нема да имам деца, абе глупости).


На 6 ден припках като сърненце, проимах си дететнце, органите ми регенерираха, снимка след 3 години показа пълна липса на белези и рязане - органите почти като нови. Една бледа и несериозно стояща следа по корема ми - редовно ме питат имала ли съм секцио. Саму това - нищо повеке.


Нова диагноза за рак през 2006. Същия тип. Тоя път ми разправет, не моем да те режем. Защо бе? ми можело с алтернативни терапии, химио, алабала. Оубаче дай паре. Колко? ми нещо като 10К долАра (към оная дата).


Немам викам. Илизам на улицата. Седам на тротуара. Плачем. ревем. Там си оставих на тоя тротуар душицата и си реках - един ден ше се умира, дано да не е щот'нема бира. Зех си една бира и там си я изльоках на тротуара. Фърлих бутилката зад себе си - за кисмет. прибрах се в къщи при детето си. засмях се - викам си, ше се умира - дай поне да се порадвам на живота къфто е. бях благодарна за сека секунда живот и за детето ми, и за сичките усмифки и моменти. Спах кату къпана. Реших - нема да дам да ме самоубиват с лекарства. Щом ше се умира - поне да е с мерак и с кеф.



Е, още не съм умрела. отказах сички лечения. Минах на органик храна. Свалих стреса и не живея като прасе - за да пичеля пари саму. Пари пари, ама къф е смисала кату теглиш чертата. редовно спортувам - кфото ми е на сърце - най-веке байкване, ходене пеша, плуване - ама саму ако ми дава позитивни настроения. Кога ме мързи - кебичим къщи и готвим. Садим градината. Цункам си детето и мъжо. Омъжих се. Живея нормално. Жива съм, здрава съм. Не виждам да имам рак.


нема да дам повеке да ме погледне дофтур. Ако ше умиргам - ше умиргам бес дофтури.


Пия редовно сокчета - фрешчета, много лимони. Много либоф и щастие. Това е моята рецепта. Препоръчвам я.




ПС: не вервам некога да имам пак рак. Втората диагноза ми се появи, когато екса ми даде ноо лош напън след развода по линия на детето - почти беше успел по съдебен път да ми земе детето. Закучих се - ама си го зех обратно и не само това.



Как'ви Роксана ше умре един ден - ама нема да е скоро и нема да е без бира!



Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.


Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2нови [re: Roxan*na]  
Автор Roxan*na (GG)
Публикувано02.11.13 12:42



Сетих се - доцент Романов, тогава работеше в Александровска болница, неуролог.


После замина за известно време да работи в Саудитска Арабия ли беше....ако помня добре...после пак се върна и сега не знам къде е.


Операцията на майка ми беше мноо кървава история - после една година още я третираха с химио, с някакво облъчване също. Косата й опада, абе страшно беше. Тогава се нагледах на бая ужасии и много се бях измъчила - много боли за майка, за баща. Родител. Пък и бях много млада и впечатлителна - на 22 ли да бях, на 23 ли, нещо такова.



И трябваше да спомена, че моя експириънс по време на комата беше, че минах през тунела (може наистина да съм била умряла, знам ли?) и попаднах в бога. Тялото ми не беше свързано вече с мене. Там нямах тяло и бях отделно от човешкото си тяло. Тазм изпитах любовта на бога и докосването на бога - това е условно казано. Намирах се в светлина - плувах в любовта и мощта на бога - и се чувствах отлично - много щастлива, абсолютно здрава капчица божия любов в океана от божията любов и енергия.


Там някъде кхм.... ми беше съобщено, че по погрешка съм попаднала там и че трябва да се върна (в човешкото си тяло предполагам). Бях върната с много нежност, любов и внимание - ас не исках да се връщам - толкова беше хубаво.


Събудих се в тялото още по време на края на операцията - чувах гласовете, усещах как ме почистиха, покриха нещо, сигурно с одеяло. Беше ми студено, тялото ми тежеше ужасно - след тая разходка из божия свят без човешкото ми тяло, на мене ми беше много тромаво и неудобно да усещам тежестта на тялото. Изпитвах все още блаженството и любовта на бога и ми беше спокойно и меко отвътре - бях сигурна, че Бог ме е изцелил и поправил всичко. Усещане на невероятно щастие и блаженство. Тежко съжаление, че бях оживяла. Исках да се върна там обратно при бога.


Никога този спомен не избледня у мене. За всичките тея години после, съм се чудила много как си спомням толкова отчетливо тези неща и тези детайли - нали там бях извън човешкото си тяло, значи не зъм използвала човешката си нервна система и неврони. Къде се е запазил този спомен от божия свят и любовта на бога. Защо не го забравям - сякаш се е случило преди минутка, винаги е толкова пресен и нов.



След това в продължение на месеци изпитвах неистова радост за всяка подарена ми минутка, за всеки слънчев лъч светлина, за звуците - за съществуването ми. неописуема благодарност и благост. Любов от мене към всичко наоколо. сядах под някое дърво и му приказвах. Примерно. Или ляхам на земята и благодаря на тревичките, на мравчиците. Абе много остро и детайлно усещане за всяка глътка въздух и момент. Все едно си взимал наркотик - толкова остро и силно.


После това поизбледня, но още ми се случва понякога да го изпитам в цялата му острота.



След този ми експириънс и след като бях усетила любовта на бога и видях как бях излекувана буквално в чудо (лекарите бяха паникьосани и ме избягваха по коридорите и нямаха разумно обяснение и бяха много кхм тревожни и драматични даже един от тях отказа да вземе букета цветя който донесах и каза не съм те излекувал аз...) тогава реших за себе си - да, аз съм вярваща, Бог съществува, Бог ме излекува.


Минаха доста години - на няколко пъти се опитах да разкажа това - но навсякъде коментарите бяха тая е луда, откачила е - да ама те не бяха виждали реакцията на докторите след операцията ми - и накратко - хората се подиграваха и не вярваха на разказа ми.


След много години, преди около 4 години, когато попаднах в УК, попаднах на хора, които ми обясниха какво ми се е случило и попаднах на книги, познанства, групи за спиричуъл тийчинг и практисинг. Започнах да се занимавам с медитации. В началото хич не бях убедена и го правех повече заради отличната компания- весели, щастливи и невероятни хора, отлични приятели, интелигентни и мили. Чувствах се чудесно. С течение на времето почнах да разбирам много повече. С практикуването започнах да усещам и научавам много повече.


После осъзнах нещата в дълбочина и какво точно ми се случва.


При мен на практика се е случило така нареченото спиричуъл лечение - но това е само една много малка част от последиците. Само видимата с очвешки очи. Нещата са много по-сложни и комплексни. Като цяло това е процес на спиричуъл пробуждане - или поне така го наричат с човешки думи.



Бих ви посъветвала да се отнесете много сериозно към твърденията ми - защото аз видях чудесата, които могат да се постигнат по този начин.


Съвсем сериозно потвърждавам като очевидец и участник - да, рака се лекува - да, развиването на духовност и спиричуъл съзнание изличава всяка болест - не само рак. Като цяло се постига невероятно здраве и хармония в живота, но не само това. Целият ти живот се променя драстично. Можеш да създадеш работеща връзка, да проимаш партнер, приятели - всичко се променя. Нямаш проблеми с пари, с намиране на работа, ами просто всичко се подобрява драстично във всяко едно отношение. Живота ти става хармоничен, споделено щастлив и драматично по-качествен. Съзнанието ти работи много по-интензивно. Паметта и способностите се подобряват. И прочие, и прочие.


Тоест схващането че е панацея не е изчерпателно - защото нещата са още по-драматично обхващащи и цялостни.



Аз нямам илюзии че съм много напреднала. Тоя път е дълъг и изисква много усилия, воля и стремеж към усъвършенстване. На мене само ми се показа Пътя, който трябва да се извърви - нямам понятие къде ше свърши всичко това - но дори само началото промени толкова много живота ми.



Да, има Бог - аз го видях с духовните си сетива. Повярвайте в Бога - оттам започва съвсем друг живот за всяко човешко същество. Обърнете се към Бога. Това е единственото спасение за всяко човешко същество. Живейте в Бога и го почитайте и обичайте!



Не правя нищо по-различно от нормалното - ходя на работа, гледам да ям чиста храна (органик), гледам да ям лимони, фрешове, но това е в рамките на нормалното. Не съм фанатизирана - само спазвам някаква нормалност. Наблягам на спиричуъла. И това не е фанатично - съвсем в разумни граници е - примерно по минутки две на ден, понякога до час - зависи дали имам настроение. Повече време отива за четене на тези книги и слушане на медитации - примерно но грубо казано по около час на ден - но не е фанатично също - само ако имам настроение или ме чопли да науча още нещо.




Живота ми е съвсем нормален - не взимам никакви лекарства (тотално отказах лекари, болници, абе все едно не съществуват). Здрава съм и работя много, никакви признаци за болест или някакви здравни проблеми.



Не смея да ида на дофтур - ше ме бутнат да ме излседват и да ме тъпчат с лекарства - и ше има пак афкане и офкане. Едва ли някога ше забравя физиономиите на лекарите, които ме оперираха в ИСУЛ (през 1993 година това беше ИСУЛ). Бяха толкова сащисани и потресени - те искрено смятаха, че би трябвало да съм умряла - и в първите часове след операцията ме уверяваха стреснато, че никога няма да проходя, ше живея в легло, ше умра рано, няма да имам деца, няма да мога да имам нормален живот никога - без части от жизнено важни органи като черен дроб, далак, черва извадени, части от яичници, части от панкреаса - рака е бил обхванал и изконсумирал по-голямата част от карантията ми в особено напреднала фаза. Извадили са 4 кила ракови образувания от мене. Не са искали да изрежат всичко даже - ясно е било, че директно ше ме убият в такъв случай.


6 часа по-късно мърдах, 24 часа по-късно проходих, 3 дена по-късно припках по коридора и они се разбегваха като ме видеха....





Това е божие чудо - обърнете се към Бога - Бог е движещата сила във Вселената и единственото ви спасение!

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.


Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2нови [re: Roxan*na]  
Автор deizy13 (непознат )
Публикувано15.11.13 14:56



Здравейте,
казвам се Цвети и за съжаление трябва да се запиша в много страшна тема за мен.
Първо огромно уважение към всички вас. Сила и кураж на всички ни.
Баща ми е със страшната диагноза рак на белия дроб.
От 2 месеца започна да слабее, а от 1 седмица започна да го боли дясното рамо. Направиха му снимка и ...огромно петно около 1/3 от десня бял дроб. Вкараха го в болница(Окръжна- СВ. Анна) и вчера беше на скенер. Уви страховете ни се оказаха верни. Дядо( баща му ) почина от същото, че и неговия брят.

Днес ми съобщиха диагнозата, но все още нямаме хистология. Днес ходих до Онкологията да питам какъв е реда.



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2нови [re: deizy13]  
Автор Roxan*na (GG)
Публикувано15.11.13 22:59



Да се поинтересуваш какво му взима желанието за живот - е първия съвет, който мога да ти дам.


Майка ми е още жива. Когато почина баща ми от мозъчен инсулт - а баща ми беше здрав като канара - тя се срина. Спешно си отидохме с детето в къщи да я видим. жената се стопила и станала на една трета. Изгубила и тя желание за живот.


А майка ми навремето я вдигнахме с много любов и грижа - аз съм й се молила на колене пред болничното легло да не ни зарязва и да не ни изоставя- да не си оставя децата сираци без време. Майка ми е жива след ракови две операции вече 20 години.


А баща ми се отчая от властта, от онова, коетовижда да се случва в страната - и ей тека за 1 година време няма и толкова се гътна - от отчаяние и депресия. А е силен човек - просто видя твърде много страдание около себе си. Видя промишлени злополуки, като директор на предприятието се грижеше за пострадалите, плащаха се обезщетения, той тичаше по болниците да им помага и да се грижи за тях. После още и още. И един ден се срина и той - защото се е предал, мисля си.


А мен и детето ми ни нямаше при него - казаха ми по-късно. То и от мъка се умира - има и такива случаи.



Разбери защо човека е легнал да умира - ако той има воля за живот - рака няма да го убие. гарантирам ти.

Едит: вера говорих по скайпа с майка ми - тя дава признаци на живот вече. Чух я и я видях - светят й очичките. Каза ми - видях ви през лятото - ще живея за вас - няма да се дам. Ако баща ти го няма вече - то поне мене да имате.



Няма по-мощно оръжие от волята за живот - от мене да го знаеш. А тая жена й се молехме преди 20 години на смъртното й легло да живее без значение какво после. Ето я след 20 години - светнало й е, че я обичаме и не иска да ни нарани и иска да бъде с нас и да се обичаме.








Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.

Редактирано от Roxan*na на 15.11.13 23:01.



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2нови [re: *jull**]  
Автор rzelenkova@abv.bg (непознат )
Публикувано30.11.13 09:54



Здравейте!
на сестра ми скоро и откриха рак на шийката на матката с усложнения в пикочния мехур и десен уретер. тя не на 52 години, разведена, със син на 21 години. Не знам дали тя ще пише, но аз ще ви чета и питам със сигурност.
предварително ви благодаря, защото шокът и безсилието в което сме изпаднали е невероятен. :(



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2нови [re: rzelenkova@abv.bg]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано30.11.13 15:50



Здравей, питай смело без да се притесняваш. Ако ти е трудно да намериш нещо можеш да питаш по всяко време. Успех в борбата!

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2нови [re: Buba67]  
Автор Tia maria (ентусиаст)
Публикувано30.11.13 19:50



Аз бях с такава диагноза и влизам често в клуба. Стига да мога ще помогна с информация. Ориентираш ли се в темите - кликни на Справочника в началото.
Ако трябва ще пратим линк.Питай спокойно ,без притеснения. Трябва да се борите на всяка цена ! Даже в момента чета за едно лечение , не е коментирано тук...може то да се окаже ,,вашето". КУРАЖ !



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2нови [re: Tia maria]  
Автор rzelenkova@abv.bg (непознат )
Публикувано04.12.13 07:43



Здравей!
"БЯХ" означава че всичко вече е минало, което е СУПЕР! Ще се борим, разбира се, макар че тя вече е"легнала да умира", а аз само я дърпам и бутам... Какво е това лечение? Сподели на лични или тук в алтернативите?



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2нови [re: *jull**]  
Автор tsveti_g (непознат )
Публикувано15.12.13 14:21



Казвам се Цвети, и миналата събота татко почина от рак. Главно черния му дроб беше засегант, но метастазите бяха навсякъде...
Двата месеца през които се борихме и обикаляхма по доктори този сайт ми беше утеха. Благодаря ви.
Сега имам страшно много лекарства, подпомогащи функцията на черния дроб, някой от които са много скъпи. Ако някой има нужда нека да ми пише на Ts_georgiewa@yahoo.com или тук.
Ако има някаква огранизация където мога да ги дам, моля също да ми кажете.
Никак неискам да ги върна в аптеката където ще ги изсхвърлят, най-вероятно.



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2нови [re: tsveti_g]  
Автор anetoh (непознат )
Публикувано29.01.14 23:06



Като съм VIP вече, пък да взема да се представя.
Казвам се Анелия и съм на 55.
Оперирана съм в 2000 г (РМЖ, тумор с "пипала"), отстранена лява МЖ. Последваха лъче- и поливалентна химиотерапия.
Оттогава минаха 13 (скоро ще станат 14) години и като че ли живея по- пълноценен живот.



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2нови [re: anetoh]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано29.01.14 23:36



Поздравление за дългата ремисия с пожелание да е за цял живот!


Ако има какво да споделяш и да помагаш с опита си, ще се радваме да го правиш!

"Совите не са това, което са..."

Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2нови [re: *jull**]  
Автор Paeva (непознат )
Публикувано09.09.14 16:28



Здравейте, майка ми е с инвазивен дуктален карценом Г2, втори стадий, последва двойна мастектомия /преди почти две години беше операцията/. На едната гърда херът беше положителен, на другата не. Премина през стандартната химиотерапия, отказа Херцептин, защото има сърдечен проблем. Пие Аримидекс. Имаше туморни клетки само в един лимфен възел. Състоянието в момента - голямо червено петно точно около шева на операцията /около две педи/, неболезнено, несърбящо, горещо, наскоро се появиха пъпки, сякаш пълни с гной. Поставиха диагноза горещ вярът, последва антибиотично лечение, парещото петното не се повлия. От антибиотиците си докара медикаментозен гастрит, който я скапва, защото постоянно й се гади. Закуби сили и настроение, опитвам се по всякакъв начин да я окуража, за да не развее белия байряк. Подговарям за биопсия на кожата, тя отказва - СТРАХ! Не иска повече да се подлага на химия. Силен човек беше, но сякаш се умори от куража.
Съжалявам, че съм тук, съжалявам за всеки един, който чете това нещо, но наистина вярвам, че с надежда и вяра, ще бъдем поне една крачка пред лошите клетки.



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2нови [re: *jull**]  
Автор Monito_sh@abv.bg (непознат )
Публикувано10.03.15 16:47



Здравейте.Казвам се Моника,на 24 години съм от град Варна,и съм майка на 2 годишно момченце.Ноември месец 2014 година ходих на преглед при дерматолог,който ме насочи към хирург,защото имаше съмниние за една бемка на гърдата.Последва операция,ексцизио на въпросната бемка.Резултатите от хистологията показаха злокачествен рак на кожата,малигнен меланом clark1 bresloyl1.Последваха 2 ревизий на препарата и на резервата на материала за доказване на диагнозата.От онкологията не ми поставиха лечение,нито са ми правили допълнителни иследвания.В момента съм под наблюдение за още три бемки.Тъй като нямам поставено лечение,пия сок от Нони,който е препоръчван за лечение на онкологични заболявания,и разбирасе се старая да мисля позитивно до колкото е възможно.



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2нови [re: Monito_sh@abv.bg]  
Автор Viktoria 999 (член)
Публикувано11.03.15 13:03



Мила Моника,
Съжалявам да прочета написаното... В този клуб никой не е добре дошъл...
Искам да подкрепя намерението ти да мислиш позитивно. Каквото и да е лечението, каквито и да са добавките - няма по-важно от положителната нагласа.
Кураж, мило момиче!



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2нови [re: Viktoria 999]  
Автор Monito_sh@abv.bg (непознат )
Публикувано11.03.15 17:03



Благодаря,на мен най-голям кураж ми е синът ми.
За децата човек си струва да се бори,кураж на всички



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2нови [re: *jull**]  
Автор vanq_777 (непознат )
Публикувано14.03.16 11:32



Здравейте , казвам се Ваня и съм на 49 г. В края на месец септември 2014год. ме оперираха от рак на гърдата 2 стадий. Минах през стандартната за тази диагноза лечение : химиотерапия , лъчетерапия и сега съм на хормонална терапия /Нолвадекс и Золадекс / . Опитвам и с алтернативана медицина .
Разбира се и аз изпаднах в черно отчаяние в самото начало ,доста си поплаках и ми трябваше много време да се съвзема ,но и от това състояние се излиза ,оказах се от жилав материал. Работата ме спаси както винаги ,не си позволявах да изглеждам зле пък да не говорим да мисля зле. Реших ,че щом като е дошло до главата ми ще трябва да се науча да живея с тази диагноза. Приех за свое верую : Няма начин да няма начин. Разбира се все още имам и своите спадове ,но се старая да са по-малко и по-кратки. Имам две големи деца и искам да се порадвам и на внуци ,затова борбата продължава ! Вече се усмихвам широко !





Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2нови [re: vanq_777]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано14.03.16 12:03



Здравей,

в този клуб "добре дошла" звучи странно. Поздравявам те с най-обикновена усмивка!

Да, всичко, което си написала звучи познато. Ще продължиш да се променяш. Може би, дори, ще откриеш и неща, за които ще си благодарна на болестта. Стъпка по стъпка.


Медицината се развива. Аз съм тук вече 10 - та година, и не съм само аз, и не само от 10 г.

Ще се радваме да се включваш в живота на клуба!



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2нови [re: vanq_777]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано14.03.16 12:04



Здравей Ваня, пиши, споделяй, питай. Ще помагаме с каквото и както можем!



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2нови [re: Buba67]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано14.03.16 14:48



Здравей, Ваня! Дошла си на правилното място. Аз съм с твоята диагноза, само, че трети стадий и вече 6 години живея с това. Този клуб ми помогна много за преодоляване на всички мои страхове! Тук са само страхотни хора и истински приятели. Всичко, с което можем ще ти помогнем! Поздрави!



Всеки изживян ден е една малка победа!

Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2нови [re: vanq_777]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано14.03.16 16:24



Ваня, здравей! Тук сме все приятели, така че ще имаш своята доброжелателна среда. Ще се радваме, ако споделяш
за алтернативните методи, които използваш и как ти се отразяват. И най-важното - отсега се стягай за клубната
ни среща в началото на юни в София, че не остана време!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2нови [re: *jull**]  
Автор kras4o_k ()
Публикувано15.03.16 21:55



Здравей Ваня, дори и да ти прозвучи нескромно- искам да ти кажа, че тук ще намериш истинска помощ и разбиране от хора в твоето /нашето общо / положение, мястото е изпълнено с добронамереност и приятелство. Аз съм също с рак на гърдата и ако имаш нужда от помощ или въпроси съм насреща.



Не е важно колко дни има в живота ти, важно е колко живот има в дните ти.

Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2нови [re: vanq_777]  
Автор vanq_777 (непознат )
Публикувано08.04.16 12:46



Хей момичета , извинявам се многоооо ,докато се ориентирам как да ви пиша минава цяла вечност /не съм много техническа личност пък след химията ми се струва ,че съм оглупяла. Накратко ,че повтарям бележката ,която написах на Буба ,но ще ме извините всички надявам се . Благодаря ви за милите думи , докладвам бях на сцинтиграфия /чиста/ ,имам някакви обриви по лактите и по бедрата симетрично разположени /???/ и за капак от миналата събота с херпес зостер /вече отшумява/ . Хиляди прегръдки за всички ви !



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2нови [re: *jull**]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано29.04.16 00:17



Здравейте, като за начало благодаря на Буба и на kaloyana_-177704 която е на път с една статия "вилица или скалпел" от "полезните сайтове" да ме направи вегетарианец.
Тук съм заради една моя роднина и ви чета от скоро като мнения и съвети, нека да ви има! Форума е може би е най поддържан и образователен в смисъл това което не казват докторите го казвате вие.
Ще съм Ви Благодарен за всеки съвет.

Най-дългият път започва с първата крачка...


Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2нови [re: *jull**]  
Автор batnacko (непознат )
Публикувано13.05.16 13:45



Ника е на съпруга ми.
Аз съм Ивелина на 43 години имам 2 деца на 15 и 7 години.
С диагноза субкутанен епителоиден миксофибросарком рТ1NxMxG2 съм .На 17 ми предстои пет скенер за установяване на метастази.Ужасена съм .Тумора го отстрани брат ми който е хирург в местната болница.След излизане на резултата преди 2 дни се консултирах с онколог и хирург в Света Марина Варна.Тумора е изрязан с 5 сантиметра здрава тъкан и все пак чакам дали ще има последваща интервенция.Онколога ми е много близък .Вярвам му, но освен 5 скенер и че ще съм късметлиика ако няма метастази друго не ми е препоръчал за сега.Вдъхват ми кураж и едва ли не имам някой цирей ,а не агресивен рак първи стадии .Здрава съм била

,а аз съм шок.В един момент плача в друг докато чета тук си вдъхвам надежда и така от едната крайност в другата.Рядко заболяване е съркома и почти няма писано и не знам какво да очаквам.Дали има надежда за мен.Как се справяте вие момичета и момчета?



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2нови [re: batnacko]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано13.05.16 14:51



Здравей Ивелина, на точното място си, ще помагаме с каквото можем.
Силна прегръдка от мен и имай вяра. Преди 11 години /2005/ онколога каза, че съм млада жена и трябва да сложа нещата си в ред, че имам две, три години живот.
Тук съм, вече имам внуче, мразя статистиките, обичам себе си.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Редактирано от Buba67 на 13.05.16 14:51.



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2нови [re: batnacko]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано13.05.16 17:02



Ивелинче, здравей, редки птици сме ние с теб и Буба!

Моят тумор беше лейомиосарком (на гладката мускулатура). Първият път не знаеха какво точно режат, затова не го изрязаха както трябва и той рецидивира. Вторият път хирургът го изряза дълбоко и широко с електрически нож. Вече минаха 15 години
и се надявам, че ще остане само спомен. Още тогава ми казаха, че саркомите по-често рецидивират и много рядко метастазират. Така че се надявам и при теб нещата да приключат с операцията. Стискам палци и ти пожелавам добри новини!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2нови [re: *jull**]  
Автор batnacko (непознат )
Публикувано13.05.16 18:22



Благодар, момичета за подкрепата.Дано дявола не се оказе толкова черен и да имам вашите резултати.Бъдете здрави и щастливи.



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2нови [re: batnacko]  
Автор nikidi07 (непознат)
Публикувано26.10.16 16:27



Здравейте и от мен Ники.
Сблъсках се с тази диагноза чрез майка ми - на 61г. с папилиферен серозен кистаденокарцином III степен. Преминала през тотална хистеректомия и отстранен оментум с М1 и т.н.
Сега е на химиотерапия, а аз чрез Вас - НИ информирам, успокоявам и давам сили и надежда....



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2нови [re: *jull**]  
Автор e_denewa@abv.bg (непознат)
Публикувано04.03.17 10:09



Здравейте,да се представя и аз .
Казвам се Евелина,от Русе,на 52год., семейна с две попораснали деца. Съвсем скоро в резултат от профилактични прегледи се установи, че имам рак на гърдата. Първо исках щанцова биопсия, за да съм сигурна какво точно и до колко ще се реже. Оказа се злокачествено образувание в центъра на гърдата и на 23-ти февруари ме оперираха- пълна мастектомия. Все още си ходя с дренажи и конци и чакам резултата от хистологията.
Аз съм енергичен човек и това висене в къщи ме убива. Шия си гоблена, чета книжки, но не ми е достатъчно. Искам да ми махат "ремаркетата" и да се връщам на работа. Чувствам се добре, знам, че лечението е дълго и не особено приятно, но ще живея и това ми стига .
Между другото прочетох , че и други обичат гоблените ( като мен) и съм готова да споделя с тях схемите на тия, които имам.
Горе главата, момичета и момчета ! Все някой ден ще умрем, но няма да е днес !!! А дотогава - да се забавляваме !





Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2нови [re: e_denewa@abv.bg]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано04.03.17 10:50



Здравей Евелина, радвам се, че се представи. Имаш чудесен дух, можеш да пишеш из темите когато и каквото те интересува. Ние ще отговаряме и помагаме с каквото можем.



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2нови [re: e_denewa@abv.bg]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано04.03.17 16:49



Евелина, в този клуб ще намериш истинска подкрепа! Тук сме като едно голямо семейство. Аз също съм с рак на гърдата и ще помагам с каквото мога.



Всеки изживян ден е една малка победа!

Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2нови [re: *jull**]  
Автор cvety_gd@abv.bg (непознат )
Публикувано22.03.17 19:01



здравейте,

казвам се Цвети и пиша във връзка с майка ми , която е на 61г.и е с метастазии в черен дроб след отстраняване на липосарком на ретроперитонеума преди година. Предстои и химиотерапия 6 курса в Сити клиник. Приема натанал без алкохол, зеолит, кайсиево масло, билка за рак на черния дроб от аптеката на Поп Богомил, сокове от червено цвекло. Надявам се да се овладее положението.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.