Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:16 17.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2нови [re: shtipka13]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано26.04.11 18:42



Щипчице, здравей мила, направила си първата стъпка, описала си състоянието и това, което те тревожи. Как ще продължиш зависи само от теб. Аз също съм с диагноза липосарком , смесен тип и след 3 месеца ще станат 6 години без рецидив или метастаза.
На първо време ще ти предложа нещо. АПОЗ има безплатна психологическа помощ за онкоболни и техните близки. Мога да ти дам телефони, когато си чуеш мислите е друго. Има и друго, ще трябва да се регистрираш в онкологичния диспансер и да си правиш контролни прегледи.
Каквото те интересува, питай. Ще ти кажа всичко, което знам и прилагах!

Ето темата за липосарком, продължаваме там:




Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2нови [re: *jull**]  
Авторwhyte_lilly (Нерегистриран)
Публикувано08.05.11 19:14



аз чета отдавна тук, но нямах сериозни проблеми, за да пиша: вярно, лява мастектомия 2007 с разсейки в костите 2008 , но не бяха активни и аз карах почти безсимптомно на фемара и зомета; работех.През октомври счупих шийка на бедрената кост, на сцинтиграфията отново показа "неактивни" костни М. без промяна в сравнение с предната година. Исках да си направя операция, да си сложа изкуствена става, но ме повали тежък грип за около месец и отслабнах 10 кг.Изследванията показаха анемия, хемоглобин 9 и онкологът ми каза, че не е разумно да се прави такава операция в момента. Започна дълго лечение първо с железосъдържащи препарати, после Епрекс, докато се стигна до кръвопреливане и пак Епрекс и за момента хемоглобинът е добре. Но през февруари започнах да повръщам, откриха през март мети в ЧД. След като се оправиха кръвните показатели, ме сложиха на Кселода, но не можах, защото през месеците повръщането се засили и не мога да вземам никакви хапчета.

От мин. седмица съм на Таксол, стр. ефекти не са започнали, но много повръщам, почти нищо не мога да ям и общо за 6 месеца отслабнах към 22 кг. и се приждвижвам с количка, общо взето. Последният път синът ми попита онколожката, която ми назначаваше химио, дали не трябва да съм на системи - глюкоза, примерно - и тя не даде ясен отговор, но ме насочи, към един хоспис, където можели да ми предоставят подобна услуга. Ако ми беше казала - там трябва да отидете, нямаше да имам колебание, но сега съм, честно казано, на кръстопът





Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2нови [re: whyte_lilly]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано08.05.11 22:15



Здравей Лили, радвам се, че се престраши да пишеш, Толкова много хора влизат и помагат тук, че все ще измислим нещо.
Само ще те помоля да продължим разговора в тази тема:


Всъщност вече ти зададох въпрос там, чакам отговор.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2нови [re: *jull**]  
Автор plamiluch-204388 (непознат )
Публикувано09.05.11 15:39



Здравейте и от мен.От доста няколко месеца препрочитам темите из клуба и събирам информация,за което съм Ви благодарна!От известно време не мога да отварям темата за меланом,за което информирах Бубето.
При нас баща ми (на 56г.) е болен с диагноза малигнен кожен меланом.Имаше петно на плешката,беше отстранено началото на ноември миналата година във ВМА Сф.,хистологичния анализ на което показа малигнен меланом.Наложи се второ по-дълбоко изрязване в Онкологията в Дървеница.Февруари месец тази година претърпя тежка коремна операция- 2 тумора в тънки черва, метастази от меланома.Положението ни към момента е повече от критично.Който мисли че може да ме посъветва каквото и да било нека ми пише на е-мейл plamibaby@yahoo.com.
Благодаря Ви, бъдете здрави!



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2нови [re: whyte_lilly]  
Авторwhite_lilly (Нерегистриран)
Публикувано10.05.11 16:48



Пропуснах, че съм на 52.



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2нови [re: Jeleznicharq]  
Автор idpp (непознат)
Публикувано11.05.11 20:42



Какво Ви е мнението за онкологията във Велико Търново?

Благодаря



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2 [re: idpp]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано12.05.11 15:52



Здравей, във Визитника само се представяме, а въпросите си задаваме в другите теми. Затова ще те помоля
да преместиш въпроса си в друга тема - ето тук напр. са споделени мнения за Велико Търново:





"Совите не са това, което са..."

Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2 [re: *jull**]  
Автор CBETA (непознат )
Публикувано15.05.11 12:44



Здравейте от Русия! Казвам се Светлана. Аз съм 39 години.
За съжаление за големия брой грешки, защото аз пиша чрез преводач (Български език, който не знам абсолютно).
Отидох да посещават в търсене на информация за artemisinin. Това ме интересува за лечение на семейството ми от малария и рак на гърдата. Сайтът се да се съберат много теория и малко практика. Намерени опита на успешното прилагане и ние също искаме да го опитам. Ето, преди обсъждането на този въпрос, но сега по някаква причина никой не пише ... имам няколко години терапевтична интересите на билки и са получили малко да помогнат на своите близки и приятели. Се радвам да споделя с вас моя малък опит и знания и да приеме с благодарност вашите съвети.



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2 [re: CBETA]  
Автор whitelilly ()
Публикувано15.05.11 18:28



Сподели каквото можеш, благодаря. Не знам, дали някой е ползвал артемизин и не познавам продукта, но четох, че е свързан с пелин (полынь). А ти чела ли ли си книги на вашия лечител Малахов, който също ползва полынь за пречистване?



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2 [re: whitelilly]  
Автор CBETA (непознат)
Публикувано15.05.11 18:53



whitelilly,вече е започнала да участва в разпределението на тема "Билкови лекарство:)
за Malakhov, мисля, че това е търговски проект телевизия
Да, artemisinin е компонент на извлечение от Artemisia annua

"Живота е това, което ни се случва, докато правим планове за бъдещето!" Джон Ленън



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.