Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:57 21.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2нови [re: *jull**]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано29.04.16 00:17



Здравейте, като за начало благодаря на Буба и на kaloyana_-177704 която е на път с една статия "вилица или скалпел" от "полезните сайтове" да ме направи вегетарианец.
Тук съм заради една моя роднина и ви чета от скоро като мнения и съвети, нека да ви има! Форума е може би е най поддържан и образователен в смисъл това което не казват докторите го казвате вие.
Ще съм Ви Благодарен за всеки съвет.

Най-дългият път започва с първата крачка...


Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2нови [re: *jull**]  
Автор batnacko (непознат )
Публикувано13.05.16 13:45



Ника е на съпруга ми.
Аз съм Ивелина на 43 години имам 2 деца на 15 и 7 години.
С диагноза субкутанен епителоиден миксофибросарком рТ1NxMxG2 съм .На 17 ми предстои пет скенер за установяване на метастази.Ужасена съм .Тумора го отстрани брат ми който е хирург в местната болница.След излизане на резултата преди 2 дни се консултирах с онколог и хирург в Света Марина Варна.Тумора е изрязан с 5 сантиметра здрава тъкан и все пак чакам дали ще има последваща интервенция.Онколога ми е много близък .Вярвам му, но освен 5 скенер и че ще съм късметлиика ако няма метастази друго не ми е препоръчал за сега.Вдъхват ми кураж и едва ли не имам някой цирей ,а не агресивен рак първи стадии .Здрава съм била

,а аз съм шок.В един момент плача в друг докато чета тук си вдъхвам надежда и така от едната крайност в другата.Рядко заболяване е съркома и почти няма писано и не знам какво да очаквам.Дали има надежда за мен.Как се справяте вие момичета и момчета?



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2нови [re: batnacko]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано13.05.16 14:51



Здравей Ивелина, на точното място си, ще помагаме с каквото можем.
Силна прегръдка от мен и имай вяра. Преди 11 години /2005/ онколога каза, че съм млада жена и трябва да сложа нещата си в ред, че имам две, три години живот.
Тук съм, вече имам внуче, мразя статистиките, обичам себе си.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Редактирано от Buba67 на 13.05.16 14:51.



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2нови [re: batnacko]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано13.05.16 17:02



Ивелинче, здравей, редки птици сме ние с теб и Буба!

Моят тумор беше лейомиосарком (на гладката мускулатура). Първият път не знаеха какво точно режат, затова не го изрязаха както трябва и той рецидивира. Вторият път хирургът го изряза дълбоко и широко с електрически нож. Вече минаха 15 години
и се надявам, че ще остане само спомен. Още тогава ми казаха, че саркомите по-често рецидивират и много рядко метастазират. Така че се надявам и при теб нещата да приключат с операцията. Стискам палци и ти пожелавам добри новини!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2нови [re: *jull**]  
Автор batnacko (непознат )
Публикувано13.05.16 18:22



Благодар, момичета за подкрепата.Дано дявола не се оказе толкова черен и да имам вашите резултати.Бъдете здрави и щастливи.



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2нови [re: batnacko]  
Автор nikidi07 (непознат)
Публикувано26.10.16 16:27



Здравейте и от мен Ники.
Сблъсках се с тази диагноза чрез майка ми - на 61г. с папилиферен серозен кистаденокарцином III степен. Преминала през тотална хистеректомия и отстранен оментум с М1 и т.н.
Сега е на химиотерапия, а аз чрез Вас - НИ информирам, успокоявам и давам сили и надежда....



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2нови [re: *jull**]  
Автор e_denewa@abv.bg (непознат)
Публикувано04.03.17 10:09



Здравейте,да се представя и аз .
Казвам се Евелина,от Русе,на 52год., семейна с две попораснали деца. Съвсем скоро в резултат от профилактични прегледи се установи, че имам рак на гърдата. Първо исках щанцова биопсия, за да съм сигурна какво точно и до колко ще се реже. Оказа се злокачествено образувание в центъра на гърдата и на 23-ти февруари ме оперираха- пълна мастектомия. Все още си ходя с дренажи и конци и чакам резултата от хистологията.
Аз съм енергичен човек и това висене в къщи ме убива. Шия си гоблена, чета книжки, но не ми е достатъчно. Искам да ми махат "ремаркетата" и да се връщам на работа. Чувствам се добре, знам, че лечението е дълго и не особено приятно, но ще живея и това ми стига .
Между другото прочетох , че и други обичат гоблените ( като мен) и съм готова да споделя с тях схемите на тия, които имам.
Горе главата, момичета и момчета ! Все някой ден ще умрем, но няма да е днес !!! А дотогава - да се забавляваме !





Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2нови [re: e_denewa@abv.bg]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано04.03.17 10:50



Здравей Евелина, радвам се, че се представи. Имаш чудесен дух, можеш да пишеш из темите когато и каквото те интересува. Ние ще отговаряме и помагаме с каквото можем.



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2нови [re: e_denewa@abv.bg]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано04.03.17 16:49



Евелина, в този клуб ще намериш истинска подкрепа! Тук сме като едно голямо семейство. Аз също съм с рак на гърдата и ще помагам с каквото мога.



Всеки изживян ден е една малка победа!

Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2нови [re: *jull**]  
Автор cvety_gd@abv.bg (непознат )
Публикувано22.03.17 19:01



здравейте,

казвам се Цвети и пиша във връзка с майка ми , която е на 61г.и е с метастазии в черен дроб след отстраняване на липосарком на ретроперитонеума преди година. Предстои и химиотерапия 6 курса в Сити клиник. Приема натанал без алкохол, зеолит, кайсиево масло, билка за рак на черния дроб от аптеката на Поп Богомил, сокове от червено цвекло. Надявам се да се овладее положението.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.