Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:48 21.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2нови [re: pkn_49]  
Автор Anabela (непознат )
Публикувано11.02.11 13:29



за синат mи Дани на 23год опериран 2010 от хондросаркоm на тазобедренната става с пална екстркциа и заmиана с циалостна протеза във Франция,при 1 ПЕТ скенер 6 mесеца след операциата леко увели4ени лиmфни възли сас свито сарце о4акваm следва6тиа ПЕТ след mесец.От сарце пожелаваm пълно излекуване на вси4ки присаства6ти в клуба



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2нови [re: Anabela]  
Автор Юлия 5O ()
Публикувано11.02.11 16:57



Имай ВЯРА!



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2нови [re: *jull**]  
Автор павлина тонкова (непознат )
Публикувано16.02.11 10:16



здравеите става въпрос за майками с рак на млечната жлеза оперирана през 2006 HER2 3+++ през 2011 ролучи метастаза в лимфен възел на вратът който бе отстранен оперативно веднага един месец по късно след скенер установиха метастази и в бял дроб. сега и направиха първата вливка с ХЕРЦЕПТИН И ТАКСОЛ . ако някой има с подобен проблем нека ми пише



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2нови [re: *jull**]  
Автор achoviper@gmail.com-20291 (непознат )
Публикувано18.02.11 20:17



Привет.Тук съм съм заради майка ми тя е на 56 години омъжена с 2 деца.1995 открит карцином на лява гърда,мастектомия лъчетерапия 25 броя,последващо лечения тамоксифен.2001 година рецидив в дясна гърда 3 броя червена химия преди мастектомията 1 брой чрвена терапия след операцията.2009 година метастази по костите,лекувана с Зомета,Бондронат (което е налично към момента).2010 година още 6 курса червена химиотерапия заради засегнат лимфен възел.2011 година открити метастази в главния мозък,отказаха оперативно лечение.Едно вливане с BCNU.предстояща терапия с CCNU.



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2нови [re: ani831O]  
Автор p.s. (непознат )
Публикувано20.02.11 17:05



Искам да знам след колко време настъпва "необратимостта" и фаталния край при рак на ларинкса без прилагането на необходимото лечение?



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2нови [re: p.s.]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано20.02.11 18:44



Съжалявам,че ти се налага да задаваш подобен въпрос, но най-добре да отидеш в съответната тема (има я в Справочника - горе
на първата страница). Там има по-голяма вероятност да те прочетат хора, запознати с проблема. А това тук е Визитник, в който само се представяме, но не задаваме въпроси.
По принцип това, което питаш, зависи от много фактори - стадий на заболяването, състояние на организма и от... Господ, както и да ти звучи. Така че ще получиш по-ясен отговор, ако дадеш повече информация.



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2 [re: *jull**]  
Автор bobby2OO5 ()
Публикувано27.02.11 18:40



Име: Борислава
Ник: bobby2005
Год: 35
Омъжена, имам едно момче на 5 год.

Диагноза: Лимфом на Ходжкин
Лечение: 6 курса химиотерапия ABVD + лъчетерапия

Девиз: Това, което не ни убива, ни прави по-силни!



Ако има и други с тази диагноза - нека си пишем и взаимно да си помагаме, и подкрепяме!!!



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2 [re: *jull**]  
Автор megolina75 (непознат)
Публикувано28.02.11 21:20



И аз да се представя.Казвам се Миглена, на 35 години, щастливо омъжена, без деца. 2010 година поставена диагноза умерено диференциран карцином на шийката на матката - 3Б стадий, направена радикална операция, метастази в два регионални лимфни възли. Проведена комбинирана терапия - лъчетерапия и химиотерапия. В момента се чувствам прекрасно, макар и ПЕТ скенера да показа съмнение за метастази в лимфни възли в ретроперитониална област и медиастинум. Чета много по отношение на онкологичните заболявания и като всички тук се интересувам от всяко нещо, което би могло да помогне.

"Истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите..." Екзюпери


Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2 [re: megolina75]  
Автор Ani_cvete (непознат )
Публикувано02.03.11 21:49



И така става въпрос за мама-58г. с нискодиференциран аденокарцином на стомаха, отстранен целия стомах и 20 лимфни възела, в 4 от тях са открити мета. Операцията беше на 18.10.2010г. Стадирането пълна лудница, но да кажем 2-ри стадии след много тичане. Вече сме направили 3 ХТ предстоят още ...



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2 [re: *jull**]  
Автор shtipka13 (непознат )
Публикувано26.04.11 17:39



здравейте,
Аз съм Ева, омъжена на 35 год имам 2 момчета на 1 и 7 год. По време на втората бременност ми излезна бучка на бедрото . След като родих отидох при хирург да го видят казаха, че е липом и се отстранява оперативно. Нищо притеснително не ми назначиха излседвания или нещо друго казаха катореша да отида да ми го махнат да не става голямо да пречи на мускула. Като спрях да кърмя след 1 годинка на бебето отидох при друг лекар и той каза същото и така като мина зимата отидох да го маханат и както се досещатате това се оказа липосарком- в епикризата пише "смесен тип- кръглоклетъчен и миксоиден". Какво означава това точно и как би могло да се развие тепърва ще научавам.
Не съм се виждала с онколог, операцията я направи хирург в Пирогов. Там имаше онкосъвет, който не назначи тереапия никаква. Само да се наблюдава за повторно излизане и метастази. За сега няма такива. Мястото е чисто. Срещнахме се и с лъчетерапевт в Исул, той също каза, че няма нужда от лъчение.
А аз просто незнам как да продължа напред......
Незнам дали да споделя с майка ми и близките...те от една температура при децата изпадат в паника...може би ако знаех как би могло да се развие този тумор.
Много ми е тежко в момента....особенно като погледна децата си искам да ги видя как растат да мисля за тях, а не за мен. Да чета за това как да ги възпитавам и разбирам, а не как да се боря с рака...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.