Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:30 21.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2нови [re: *jull**]  
Автор plamena_zlatkova (непознат )
Публикувано03.06.12 15:53



име: Пламена диагноза: рак на гърдата 2011г.,след мастектомия на лява гърда ХТ 4 курса червена,3к. Паклитаксел+1 Таксотер рецидив: по време на хт с паклитаксел прогресира в черен дроб и илиачна кост предстои нова ХТ съвместно съжителство с едно дете на 7год.



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2нови [re: plamena_zlatkova]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано03.06.12 23:04



Здравей Плами, добре дошла не звучи добре в този клуб, но щом си тук, да знаеш, че ще помагаме винаги с каквото можем.
Махнах ЕГН-то от темата Въпроси към лекарите. Видях, че си написала от епикризата фактите, само че не си задала въпрос. Формулирай го ясно и го задай отново. Ползвай това, за да ориентираш как да зададеш въпроса.


Ако имаш трудност с темите и ориентирането, само питай.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2нови [re: Buba67]  
Авторvesirad (Нерегистриран)
Публикувано24.06.12 21:21



Здравейте.име:Веселка диагноза: рак на гърдата 13.02 2012г.,след мастектомия на лява гърда ще съм на хормонотерапия - Золадекс и Нолвадекс.На 37 год. ,от София ,омъжена с дъщеря на 10 год.
Сигурна съм ,че в клуба мога да намеря отговор на въпроса си - при някой с такава терапия има ли болки в гърба и кръста?Ще се разровя и прочета ,но първо исках да се представя.
Много ,много късмет и здраве на всички.Обичам ви!



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2нови [re: *jull**]  
Автор tani8489 (непознат)
Публикувано29.06.12 12:59



Здравейте казвам се Таня.Чета Ви от 5 месеца.
Болен е съпругът ми.Злокаествено новообразувание на главен мозък.Първа операция в гр.Сливен-2010г.Втора-в Пирогов-10.01.2012г.-анапластичен астроцитом- 3 ст.В момента химиотерапия.Сигурно съм пропуснала доста неща но по нататък ще допълвам.Ще продължавам да Ви чета.



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2нови [re: tani8489]  
Автор panayota (непознат )
Публикувано03.08.12 17:55



Здравейте,
става дума за майка ми на 57 години с РМЖ от 2003. Този март имаше асцит и се установи мета в черен дроб. Минахме през съмнения за диагнозата, сега е на червена химия. Метата не се вижда на ехограф след шест вливки, чакаме да видим дали има и на друго място.
Научих за този форум от прекрасната Меги, (Почивай в мир, мила) с която се срещнахме случайно в този критичен момент и ни даде много информация и ни помогна. Отдавна чета, сега реших и да се включа.

Хиляди благодарности, невероятни сте!



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2нови [re: panayota]  
Автор wild_rabbit (непознат )
Публикувано22.08.12 20:41



Здравейте, баща ми - на 75 с рак на простатата. Направена орхиектомия преди две седмици. Днес взех епикризата, но нищо не разбирам. Другата седмица сме на първи преглед в онкологията - Пловдив.
Глисън е 2+3=5. Притеснява ме резултатът - Т2-3,Nx,Mx,GII/МКБ С61, КП 78.

Какво означават всички тези неща, супер нервно ми е, а ми се иска да разбирам всичко. Къде мога да прочета за нормални стойности на изследванията - хемоглобин, левкоцити, седимент, креатин и т.н.

Благодаря на всички.

Редактирано от wild_rabbit на 22.08.12 20:41.



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2нови [re: wild_rabbit]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано22.08.12 23:19



Въпросите със строго специализиран характер най-добре да се задават в първата тема на главната
страница ("Въпроси към лекарите"). Там влиза лекар-онколог, който може да даде най-точен отговор.



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2нови [re: *jull**]  
Автор milenars (непознат)
Публикувано03.09.12 13:22



Здравейте,
Майка ми я оперираха от Рак на гърдата юли месец. Т3Н1М0, ХЕР2 +++
Ще проведе 8 курса химиотерапия, херцептин, лъчетерапия...
В момента виждам, че е мобилизирана, че се държи все едно не е болна и се надявам това да повлияе на лечението й.
Кураж на всички!



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2нови [re: milenars]  
Автор didi_77 (непознат )
Публикувано03.10.12 22:53



Име: didi_77
Диагноза: Инфилтративен дуактален карцином на гърдата
Операция:2011-Квадрантектомия с отстранени 16 лимфни възела
Стадий 1,клинична група 2
Проведена лъчетерапия
Към момента терапия с Тамоксифен и Золадекс
Омъжена с едно дете
Девиз: "Можем да преодолеем всичко,ако силно искаме и вярваме,че можем"





Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2нови [re: *jull**]  
Автор TaniKoleva (непознат)
Публикувано06.11.12 22:09



Здравейте на всички.
Първо искам да кажа,че много съжалявам,че ще контактувам с вас именно тук.

Аз съм Таня от Стара Загора и съм на 23г.
Тук съм заради брат ми Евгений който е на 36г.
На 18.07.2012г. във ВМА София му откриха тумор на белия дроб.
Определен като дребноклетъчен карцином.
Приемна диягноза в Онко Стара Загора:
Карцинома пулмонис декстра Т2 Н2 М0 3/2
Придружаващи заболявания :Миастения гравис.
Окончателна диагноза : Idem+химиотерапиам
Проведени 4-ри курса химиотерапия по схема Етопозид,Цистипластина
Химиото подейства доста добре и намали тумора почти 3 пъти.
Сега от Вчера (05.11.2012) започна 25 курса Лъчетерапия в УМБАЛ ''Св.Георги''Клиника по лъчетерапия в Пловдив.
Има десеминационни лезии в гръдни прешлени.Също и дистанционни лезии в медиастинални лимфни възли и костен скелет.
Като подсилващи имунната система средства използваме сок от цвекло,сок от моркови,фрещове,пресни плодове,сурови ядки и прясно козе мляко.
Най- силното ни оръжие в битката с рака е НЕПОКЛАТИМАТА вяра на цялото ми семейство в Господ и ,че неговото оздравяване е въпрос на време и търпение!!!Ще се радвам да споделяме мъката и опита си заедно,ще съм благодарна на всеки който ми даде някакъв съвет и с радост ще помогна на тези които поискат такъв от мен.
Пожелавам на всички вас скорошна победа и много УСПЕХИ!

Всички ние лежим в калта,но някои са се обърнали по гръб и гледат към Звездите!!!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.