Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:41 17.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2нови [re: *jull**]  
Автор Mapия П. (оптимист)
Публикувано12.04.10 09:52



Здравейте на всички! Казвам се Мария, на 25 съм и съм от Пловдив. От известно време чета темите във вашия клуб и реших да се регистрирам, за да мога да публикувам мнения. Това, което ме свързва с клуба, е майка ми Вера, тя е на 54г. Тя е с двустранна мастектомия, първата операция й е правена през 1992, а другата - през 1994г. В края на 2009г. беше оперирана с диагноза: обтурационен илеус и карциноматоза по перитонеума. В момента се борим с рака и не смятаме да се отказваме, защото винаги има надежда!

"По-добре е да запалиш свещ, отколкото да проклинаш мрака"



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2нови [re: Mapия П.]  
Авторguslik (Нерегистриран)
Публикувано14.04.10 12:44



Привет на всички!Нека и аз да се представя:Казвам се Милка и чета и чат-пат пиша тук заради съпруга си.Диагнозата му е ГИСТ на стомаха- оперираха го септември 2009г. Пие Гливек и сокове от морков, ябълка и зеле.
Живеем в Попово, имаме 2 дъщери- омъжени и 3 страхотни внучета- т,е. разбирате че сме "бабке ле" и дядко ле" - така ни нарича най-малкото Любо.
Аз съм борбена и оптимистка, но съпругът ми е малко по"страхлив".Ще се радвам ако нови приятели от клуба ми пишат: m_d_p1975@abv.bg / - а това 1975 е защото при регистрацията ми нямаше моята год. - 1957г. Това е - ОБИЧАМ ВИ - ОБИЧАЙТЕ СЕ!!!





Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2нови [re: *jull**]  
Автор Rozi_st (непознат )
Публикувано17.04.10 18:37



Отдавна не съм писала тук, но виждам че стари познати ме намират и така отново подновяваме връзките.
Вече 2 години имам ХЛЛ, но се справям успешно благодарение на доц. Цветков от Клиниката по Хематология Плевен. В началото си мислех ужасни неща, но благодарение на него и споделянето тук с много съпричастни хора възстанових психическото си равновесие и правейки равносметка на това, с какво ми се иска да се занимавам, се чувствам освободена. Така реших, че е крайно време да осъществя някои проекти в професионално отношение и се чувствам удовлетворена. Човек преосмисля в даден момент живота си и вижда, че трябва да прави, това което му се иска, а не да се подчинява на някакви норми, притеснения и прочие, живейте и мислете за себе си, така както ви се иска. Ще срещнете и разбиране и неразбиране, особено когато хората разберат за заболяването се отдръпват и не намират може би смисъл, прекратяват контакти, естествено си мислят, че сме непълноценни и не сме бъдеща инвестиция, но кой може да каже какво ще се случи? Що се отнася до заболяването, на всички мога да кажа, че много е хубаво да почерпиш опит от написаното тук, много ми помогна и като информация (антиоксиданти, храни, терапия и др.) и като подкрепа, основно обаче се доверих на лекуващия си лекар и мисля че не сгреших.



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2нови [re: Rozi_st]  
Автор tia maria (непознат)
Публикувано27.04.10 11:20



tia maria
Диагноза:Са колли утери-1/ІІа или 2/ІІА? И двете фигурират в досието ми -трият ги ,поправят , изписват отново... Кератинизиращ или пък некератинизиращ? -не може и двете едновремено да са верни!-плоскоклетъчен карцином.
Подведена да се оперира в Плевен. Тогава имаше райониране-лоша карма! Лъчетерапия. По нататък не съм правила нищо! Един витамин не съм изпила , на прегледи ходех само когато ми трябваше ТЕЛК.
Все пак не ви съветвам да го правите!
Майка - починала от рак на ректума с разсейки в черния дроб.
Баща -недоказан рак на панкреаса.Тъпата Даниела Живкова го лекуваше от сърце! Без операция -изписаха го един ден преди да си замине...
Тази,, внезапна любов "на рака към нашето семейство ме плаши.



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2нови [re: tia maria]  
Автор Okcaнa (непознат )
Публикувано08.05.10 22:01



sanny63
поставиха диагноза на сестра ми Ca nasopharings -лимфоепитилиома назначиха и химиотерапия,лъчетерапия и тъй като във Варна дават дата на 18.05 ,мина на комисия за 08.05-ЗА Шумен ,ехографията на тялото не показа разсейки,трябва ли да прави някакво изследване за костите или то се прави след терапиите,от ноември 2009 я лекуват за мигрена,за възпалени нерви,главата я боли адски а в неврологията и казват че възпалените нерви се оправят бавно исега докато чакаме да започнат терапиите я боли глава -пие DHSконтиниус от 90мг 2по 1,Трамадол стада, нимезил,рутаскорбин.
Забелязвам че я сърби кожата,на какво може да се дължи това,и това адско главоболие което я мъчи ,не мога да намеря за това заболяване в този клуб или не мога да се ориентирам още се опомняме от новината за тази болест





Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2нови [re: guslik]  
Автор stan2010 (непознат )
Публикувано17.05.10 22:18



Не знам дали правилно се ориентирах къде да пиша. Не съм любител на форумите,но се регистрирах тук заради баща ми.
Зимата му оперирах едно туморче на дясното ухо и уж всико беше на ред. Преди месец, два му се появи бучка зад ухото и след преглед от стоматолог и УНГ и скенер се установи образование на паротитната жлеза. Днес на майка ми са съобщили резултата от биопсията - карцином. Скенера и биопсията ги правиха в Плевен. Майка ми и баща ми живеят в Ловеч, аз в София. Искат още от утре да почват лъчетерапия. Не знам в Плевен какви са им апаратите или да видя какви са възможностите в София. Нуждая се от съвет в това отношение. Не знам и къде са по- добри специалисти и какви да търся.
Ще бъда много благодарен ако получа възможно най бърз отговор.



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2нови [re: stan2010]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано17.05.10 22:42



Най-добрият апарат за лъчетерапия се намира в София в болница Токуда. Лошото е, че не работи със здравната каса и се заплаща. Това не пречи да направите консултация там. Имаме тема за лъчетерапията в Справочника на темите, на първа страница на клуба. До сега не сме имали такъв вид рак, така, че можеш да отвориш нова тема с това заглавие и в нея да питаш и събираш информация, както и да споделяш. Ако не можеш да се справиш с нещо или ти е трудно, дай знак ще помогнем.
Ето линк:



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Редактирано от Buba67 на 17.05.10 22:44.



Тема Re: КОИ СМЕ НИЕ (ВИЗИТНИК) № 2 [re: *jull**]  
Автор benzar (from BG)
Публикувано21.05.10 16:25



Начало: Февруари 2010 г.
Име: Албена /23 г./
Болен: Баща ми - Васил /61 г./
Диагноза: Рак на бъбрека с метастази в белите дробове. 4 степен. Невъзможни операция и химиотерапия.
Лечение: За сега е проведена само емболизация на бъбрека.
Психичен статус: И двамата сме оптимисти, аз повече!


Живея в София.
На семейни начала, без деца.
и-мейл: albena_vz@abv.bg



Тема elb [re: benzar]  
Автор elb (непознат)
Публикувано15.06.10 12:54



Казвам се Елица на 23г. от Плевен живея в София
Болните са майка ми на 63г. оперирана преди година и половина от рак на дебелото черво с анус претер е.
В момента болен е баща ми на 69 г. рак на носоглъдката , положението е тежко ...



Тема Re: elb [re: elb]  
Автор kykлeнcka пиpaня (минаващ)
Публикувано15.06.10 14:08



Елица, здравей, познат ми беше този ник и помислих, че става объркване, но явно теб Господ те е избрал да понесеш голям товар. Пожелавам ти сили да го носиш. Малко е писано тук за носоглътката. Ти знаеш реда, но в Токуда не може ли по- бързо да минете? Или е въпрос на финанси.
Джул и Доктора ще се включат, имаше май венозни храни.

Никакви идеи, просто искам да изразя съпричастност и да вдъхна кураж!!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.