Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:56 27.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Re:нови [re: ana8]  
Автор Elinia (непознат )
Публикувано09.10.09 14:00



Ето какво пише в описанието за лекаря на Темодал: Прочети, каквото не ти е ясно, ме питай.



Накратко - най - напред се прави едновременно с лъчетерапията. И после пише, че самостоятелно се дава до 6 курса - Първи курс е 150 мг/кв.м веднъж дневно за 5 дни, после - 23 дни почивка.Ако кръвните показатели са добри / следите тромбоцитите, които не бива да падат под определена граница/, Втори курс е с доза 200 мг/кв.м, следващите - ако кръвните показатели са добри - пак с тази доза.
Така че, според описанието там, излиза, че едно лечение е 7 цикъла, а това са , ако всичко върви добре - 7-8 месеца.
Но все пак, лекуващият лекар има думата. На времето Темодалът тъкмо беше излязъл- 1999 година и нямаше никакъв опит с него. Тогава ние купихме за 8 курса, но успяхме да направим само два.
Това лекарство е на Шеринг - Плау - американска корпорация / няма нищо общо с немския Шеринг/. Те го внесоха, те имат най - много информация по въпроса. Може да се отиде в офиса и да се пита.

ШЕРИНГ ПЛАУ
адрес: София, ул. Проф.М.Бичев 7
телефон: 02 944 10 83
А тук има други телефони, кои са актуални, не зная.

Редактирано от Buba67 на 09.10.09 17:28.



Тема Re:нови [re: Elinia]  
Автор gali4 (непознат)
Публикувано09.10.09 15:00



Ако мога да помогна с координати на фирма Шеринг Плау - представителя за България за Темодал - 806 30 30 - офиса им е на бул. Никола Вапцаров близо до София ленд.



Тема Re:нови [re: Elinia]  
Автор vedda (непознат )
Публикувано09.10.09 15:39



Elinia, отново благодаря за желанието да помагаш. Аз се занимавам с проектиране и строителство и нямам никаква представа от медицина, затова всеки съвет ми е безкрайно ценен. Доц. Каменова писа в становището си, че счита астроцитома за дифузен. Какво означава това-нямам представа. Остава ни още една седмица- 5 процедури лъчетерапия. На 16 октомври приключваме и след това.....не зная какво следва. Пие хапчета депакин /извинявай, няма да превключвам на латиница/- 3 х 1, тях ги изписаха след операцията за една година. Слагат му дексаметазон всеки ден с облъчването и венозно манитол- два пъти в седмицата. Това е всичко. Няколко пъти говорих с д-р Димчо Георгиев, който е лъчетерапевта, той винаги ми казва- не го тъпчете с какво да е. Освен разни билки, които му давам като чай, намерих и тибетска гъба, която се поддържа в прясно мляко. Купих и "саменто", но синчето ми се скара и не иска да го пие. Той казва - "Чувствам се добре- спри да ме тъпчеш с глупости". Наистина видимо външно няма съществена промяна и няма вид на болен /освен зрението и напълняването/, говори нормално, движи се нормално. Всички тук вземат темодал- не зная дали е редно, без да ни е предписан от лекар, какво смяташ за това? Не смея да давам лекарсква на своя глава, пък и той няма да ме слуша. Изследванията му преди лъчетерапията бяха в норма, но сега - не сме правили, може би трябва да направим след приключването. Страхувам се от бъдещето. Смятах се за силен човек. Справяла съм се с какво ли не, но с това.....ще бъде трудна и жестока борба.

Редактирано от vedda на 09.10.09 16:34.



Тема Re:До veddaнови [re: vedda]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано09.10.09 17:27



Мила vedda, не позволявай да ти минават такива мисли през главата!
Никакво съмнение, че ще се справите. И за миг в очите ти не трябва да има отчаяние. Децата усещат всичко. Знам, че не е лесно, но знам, че ще се борим заедно. Тук можеш да питаш, да изплачеш болката си, да потърсиш утеха. Ще сме до теб, даже и да те сритаме. Избърши сълзите и слагай бойните доспехи.
Информирай се и горе главата.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re:До veddaнови [re: Buba67]  
Автор vedda (непознат )
Публикувано11.10.09 17:31



Buba67, дори ме развесели с това "ще те сритаме",въпреки, че сърцето ми плаче. Не зная твоята история- няма те във визитника, а си от основателите на този клуб, но това няма значение. Важното е , че има хора като теб. Бих искала да имам повечко като твоя дух и оптимизъм.



Тема Re:До veddaнови [re: vedda]  
Автор EFO75 ()
Публикувано12.10.09 09:03



Здравей Ведда,извинявай че се намесвам,искам да ви кажа че точно Бубето ако не ме 'посритваше' от време на време,/познаваме се лично/и другите момичета със съвети-в клуба,сега нямаше така оптимистично да гледам на всичките си проблеми.Дори и днес съм на лекар,след като ме ''нарита едно хубаво''.





Тема Re:нови [re: vedda]  
Автор Elinia (непознат )
Публикувано12.10.09 09:23



Дифузният астроцитом е относително доброкачествен. Пациентите с astrocytoma обикновено имат припадъци или признаци, които могат да бъдат свързани с локализацията на лезията. Някои се представят с фокален неврологичен дефицит или симптоми, свързани с увеличено интракраниално налягане (все повече увеличаващо се главоболие – повече сутрин, повдигане, повръщане и зрителни смущения).
Ето тук можеш да прочетеш информация по въпроса:


Дексаметазон и манитол се дават против мозъчен оток, по време на лъчетерапията.
А Темодал без лекарско предписание, според мен, не бива да се взема. Защото, ако не влияе на този вид тумор, просто няма смисъл - ще увреди други органи, ще срине имунитета, все пак, химиотерапията не е безобидна.
А Депакинът е против припадъци, които понякога се случват след мозъчни операции.
Ние ползвахме хрущял от акула, мо според мен ефектът беше никакъв.
Тук, във форума има много добри отзиви за Натанал, доказано е действието на чесън - и антибактериално, и противотуморно, и повишаващо имунитета.
Защо не опиташ с него? Но пак се съветвай с лекуващия лекар. И хич не се притеснявай от килограмите или от зрението - това да е проблемът.
Да, след приключването на лечението пак направете изследвания, за да се види кръвната картина как е.
Знам, че не можеш да не притесняваш, но погледни нещата от такава гледна точка - нали правиш всичко, което трябва, значи, ще има резултат. Тайничко си поплаквай, много помага и през другото време се старай да не мислиш. Вярвай, никой не знае какво ни чака утре. Може след месец въобще да няма помен от всичко, което те тревожи днес. Има си случаи на пълно излекуване, така че, мисли в тази посока.

Редактирано от *jull** на 12.10.09 10:37.



Тема Re: До veddaнови [re: Elinia]  
Автор ana8 (минаващ)
Публикувано12.10.09 11:11



Когато правихме ЛТ, говорих с д-р Георгиев какво да давам допълнително на съпруга ми. Той изрично ме предопреди да няма витамин "В", но идея си нямам защо. А против припадъците съпруга ми пие финлепсин 2х1. Взима го от операцията - юли 2008г. Лекуващия ни лекар от Пирогов каза да не го спираме изобщо. След приключване на лъчето д-р Георгиев ще ви спре дексаметазона по схема. Контролен ЯМР се прави след 40 -45 дни. Поне при нас беше така. След това правихме ЯМР на всеки 3 месеца, а сега на 6. Относно темодала - не мисли за него, при нас нещата са различни. ХТ не бива да се прави на своя глава. Щом лекарите смятат, че не е необходим на сина ти, значи не трябва да го пие. Аз също трудно обеждавам съпруга ми да пие това и онова, но като си по-настоятелна ще се получи. За всички добавки съм научила от този клуб, за което съм много благодарна на всички тук. Д-р Пачова, тя е хомеопат, ни припоръча пикногенол, защото той преминавал кръвно-мозъчната бариера. Можеш да прочетеш за него. Ако имаш други въпроси пиши.



Тема Re: До veddaнови [re: ana8]  
Автор Elinia (непознат )
Публикувано13.10.09 07:47



Не се дават витамини от групата В, защото се смята, че стимулират туморната тъкан. Дексаметазон , но на таблетки ние ползвахме непрекъснато. Тогава нямаше таблетки у нас - не бяха в списъка на разрешените средства, имаше само на ампули. Но в Гърция и в Македония имаше и аз купувах оттам.
И да, схемата за наблюдение е - ако след 6 месеца няма проблем, после - след една година. Но бъдете наблюдателни и много внимавайте за всякаква промяна в поведението, в равновесието, в говора, в зрението - въобще във всичко. За да може, ако не дай Боже има рецидив, да се реагира на време. В никакъв случай не се успокоявайте. Нека болният си живее спокойно, трябва да се отнасяте с него като към здрав човек и това да му се втълпява непрекъснато, но вие не се отпускайте.



Тема Re: До veddaнови [re: Elinia]  
Автор ana8 (минаващ)
Публикувано13.10.09 16:16



Аз и без това го следя непрекъснато. Дири си мисля, че по някога прекалявам. Като го заболи малко главата, на мен ми се изправя косата. А трябва както казваш ти да се отнасяме с тях като към здрав човек.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.