Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:19 27.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Re:нови [re: vedda]  
Автор ana8 (минаващ)
Публикувано05.10.09 17:47



Всичко това е нормално. Моз. тумори явно са по-малко /и дано да е така/ затова по-малко се пише за тях. Аз реагирах по същият начин като теб. А напълняването може и предполагам, че е от дексаметазона, ако му го бият в онкото. Съпруга ми също много напълня по време на лъчето. Дори след операцията страшно налиташе на сладко, всъщност имаше голям апетит. Това отшума с времето. Не се притеснявай. Дори имаше момент, в който се притеснявах, защо слабее. Т.е. във всички случай се притесняваме. Както е отшумяла сковаността, така и килограмите ще се нормализират. Чела съм за хора с тумори, които живеят дълги години и то без никакви проблеми. Така че пак ти казвам - мисли позитивно. Ето виждаш ли дори той не иска да го третираш като болен. Съпруга ми също, слава богу, добре понесе лъчето. Само му опада косата, но после пак порасна. Не е лошо да му даваш герисан.
А това че при всеки е строго индивидуално, си права. Затова не слагай всичко под общ знаменател. Къде правихте операцията и кой оперира сина ти?



Тема Re:нови [re: ana8]  
Автор vedda (непознат )
Публикувано06.10.09 14:03



Благодаря за съветите, Ана8. Синът ми е опериран в "Св.Иван Рилски". От МВР болница ни изпратиха при проф. Маринов, но още при приемането той ни каза, че ще оперират съвместно с проф.Бусарски, защото туморът е много навътре и ще бъде сложно. Така и стана-оперираха двамата. Наложи се предварително да правят навигация, за да го предпазят от други увреждания.
Много се притеснявам, защото проблема със зрението е още от януари и тогава тръгнахме по болници, а оперираха през юли. Наложи се да правим 3 пъти ЯМР. В началото се виждаше само като петно. Всички го наричаха загадка на медицината и му сложиха диагноза множествена склероза. Едва на третия ЯМР разбраха, че е тумор. И така стигнахме до тук. Моля се за всички. Дано да се отравят. Стискам палци и на Рени 56. Предстои контролен ЯМР на дъщеричката и през близките дни. Дано гадината и да се е стопила.

Редактирано от vedda на 06.10.09 14:04.



Тема Re:нови [re: vedda]  
Автор ana8 (минаващ)
Публикувано06.10.09 15:43



Съпруга ми го лекуваха 10 месеца от алергия на синусите. Докато една вечер не загуби паметта си. Коментара на невроложката беше, че не е допускала мъж на 38 г. да има такова заболяване..... Вече няма значение. Важно е сега. Ще се борим, това е. Желая успух на всички.



Тема Re:нови [re: ana8]  
Автор Elinia (непознат )
Публикувано07.10.09 18:07



Здравейте, минала съм по този път и мога да помогна със съвет или просто с опит. Преди 9 години съпругът ми почина от мозъчен тумор - лимфом, с който се борих почти три години.
От доста време идвам тук и чета, пишех си с Весела, лека и пръст, когато се случи това с нея престанах. Сега пак ще идвам, медицинска ми е професията, ако мога да помогна на някого с нещо, ще се радвам.



Тема Re:нови [re: Elinia]  
Автор vedda (непознат )
Публикувано08.10.09 15:14



Здравей Еliniia!
Съжалявам за загубата, която си преживяла, но се радвам, че има хора като теб, които въпреки болката, желаят да помагат. В момента съм страшно объркана, предполагам и всички в този клуб. Не бих се тревожила толкова, ако се беше случило на мен. Но на детето - болката е ужасна, неизвестността- също. Страхувам се и се питам- ще се спавя ли?



Тема Re:нови [re: vedda]  
Автор Elinia (непознат )
Публикувано08.10.09 15:38



Ведда, по - нагоре прочетох, че има разминаване в хистологичната диагноза. Потърси и трето мнение, стават и грешки. Нищо, че съм лекар, че всички се стараха много, се оказа, че при първата операция хистологичната диагноза не е била правилна. А аз тогава, ошашавена от всичко, което се случва, се доверих на двама - в неврохирургията и на Начев в онкото. И двамата рекоха - олигодендроглиом. След няколко месеца направи рецидив, проф. Бусарски оперира за втори път, на друго място, тогава хистолозите започнаха да се чудят и маят. Изпратих в Израелска клиника - оказа се лимфом. Изпратих препарат и на още едно място в Европа - потвърдиха диагнозата. Да, ама между двата тумора има огромна разлика. Лимфомът е силно лъчечувствителен и, ако се знаеше, че е лимфом, нямаше да има втора операция, а само лъчетерапия. Докато олигодендроглиомът, астроцитомът не са толкова лъчечувствителни.
А темодалът си е лекарство, насочено точно към глиобластомите.
Лъчетерапия правихме при д-р Рада Лазарова, не зная дали още работи, но много си разбираше от работата.
Виж, колкото и да се притесняваш, пред него не трябва да го показваш. Защото той ще следи всяка твоя реакция и това ще му влияе. Освен това, знам, много е трудно да споделяш с близки, роднини и приятели. А и не бива, защото разказвайки, всеки път преживяваш и страдаш. Идвай тук, поне си сигурна, че ще бъдеш разбрана и ще получиш съвет и помощ.
И няма да мислиш какво ще се случи, просто прави каквото трябва и вярвай, че всичко ще е наред. Много сила и вяра трябва, но - това е, човек не знае на какво е способен, докато не бъде поставен в екстремна ситуация.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 2нови [re: ana8]  
Автор Kaлoянa_ (член)
Публикувано08.10.09 21:51






"С голямо закъснение виждам въпроса Ви- дано прочетете днешния ми отговор. Пиша го за всеки случай и ви моля за извинение за недоглеждането ми.
Всеки онкоболен по света може да участва в една или друга програма за клинични изпитания.Необходимо е да пише до съответното място-само организаторите на тези изпитания единствено решават кой да бъде включен в тях.
Мога да ви кажа пример от Великобритания - едно мащабно изследване за онкопациенти в напреднал стадий рак са включени над 1000 доброволци от 14 страни." Мога да ви кажа пример от великобритания- едно мащабно изследване за онкопациенти в напреднал стадий рак са включени над 1000 доброволци от 14 страни."

Елена Банова

Редактирано от *jull** на 12.01.11 15:18.



Тема Re:нови [re: Elinia]  
Автор vedda (непознат )
Публикувано09.10.09 00:49



Сърдечно благодаря за съветите, Elinia. Наистина тук могат да се намерят чудесни приятели. Няма злоба, няма лоши чувства, само съчувствие и желание да се помага взаимно. Живея в малък град и лошите новини се разпространяват, а аз не желая да тревожа близките си, защото тук мисля, че четат много хора. Може би затова ми е по-лесно в този клуб да споделям болката си.
Непременно ще направя трета консултация за диагнозата на синчето, това ме посъветва и Рени. Не зная какво ще излезе, защото материала, който е запазен за изследване е много малко. Обясниха ми, че е имоло голяма кистозна част и по-малко платна туморна маса, която не е извадена напълно. Рени смята, че това е по-добре.........не зная. Ако знаеш повече като лекар за това, моля те пиши. Желая ти всичко добро.



Тема Re:нови [re: vedda]  
Автор Elinia (непознат )
Публикувано09.10.09 09:37



Когато туморът не е капсулиран, често не може да се извади на цяло. Защото, това е мозък, не може да се спази принципа " до здраво " да се реже. Важно е, не само да се отстрани тумора, но и да не се осакати човека, за това се изрязва възможното, а с лъчетерапия или химиотерапия се въздейства на останалата част. Много е важно и в каква зона е туморът, какви центрове се намират там. При вас има промяна в зрението, това не е толкова страшно, по - опасно е, когато е в зона, където е център на дишане, например.
Когато туморът е лъчечувствителен, може да се " стопи " с лъчетерапия. При мозъчните тумори химиотерапията не е особено ефективна, защото мозъкът си има собствена бариера, през която много малко лекарства минават. Тогава използваха / не зная сега в момента как е/ , нитрозоурейни прапарати - Нитрозурейни алкилатори:
1. Carmustine: BCNU
2. Lomustine: CCNU
Бяха на капсули и едната струваше доста скъпо.

Ето, тук може да се прочете информация по въпроса:



Ето и един линк за астроцитом:



Но, каквито и лекарства да приема болният, задължително трябва да се протектира черния дроб - Есенциале, Карзил или нещо друго, защото се уврежда.
Можеш ли да ми кажеш какви лекарства вземате на този етап. Въобще - какво правите?


Редактирано от Buba67 на 09.10.09 09:47.



Тема Re:нови [re: Elinia]  
Автор ana8 (минаващ)
Публикувано09.10.09 12:30



Elinia, всички тук сме ти благодарни, че ни помагаш и подкрепяш. Предполагам освен че си мед. лице си изчела и много за тум. в мозъка. Описала съм диагнозата на мъжа ми по нагоре. Той в момента е на ХТ с темодал, като е минал и ЛТ. Чела съм че темодала може да се взима доста дълго време, дори и има случай до 2 години. Ти имаш ли някаква информация по въпроса. Правихме изследвания на чернодробните показатели - в норма са, слава Богу. Но се притеснявам темодала да не окаже някакво влияние на черният дроб.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.