Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:01 27.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Re:нови [re: chocolate]  
Автор reni56 (бореща се)
Публикувано25.09.09 20:53



Здравей,за сега всичко е спокойно,чакаме контролния ЯМР през м.остомври и се надявам туморът да се е свил.Трябва да се е свила тази гад!

Дъщеря ми е на 25г. и има две дечица,затова трябва да направя и невъзможното за да се оправи.Ако се е свил до 3см мисля да опитаме лечение с кибер кнайф в Германия.Сигурно ще струва много пари но ще трябва да ги намеря,може би това е най-сигурния начин ,че ще може да се преборим с тумора.Вие също трябва да мислите в тази насока и в никакъв случай,не трябва да показвате пред татко ти ,че се притеснявате от нещо.Аз също се страхувам от доста неща но не допускам никой в къщи да разбере,че нещо ме плаши.Това ми коства доста усилия но трябва да се справя.Стискам палци и горе главата!

От всяка една безизходна ситуация, има най-малко два изхода!

Тема Re:нови [re: reni56]  
Авторchocolate (Нерегистриран)
Публикувано26.09.09 10:33



Рени,ще се моля заедно с теб! Дъщеря ти е млада майка и трябва да живее.Дано и Бог така да е решил!



Тема Re:нови [re: chocolate]  
Автор vedda (непознат )
Публикувано30.09.09 23:01



Здравейте! Повече от месец чета и препрочитам всичко в тази тема, защото коварната гадина- мозъчен тумор покоси моят син, който е само на 27 години. Възхищавам се на всички в този клуб и им желая много късмет: Лоли, която е изгубила милата си дъщеричка и въпреки това се стреми да помага на всички с каквото може, Диди, която се бори за мъничката си дъщеричка и всички останали, страдащи за своите майки, бащи, съпрузи. Имах щастието да се запозная лично с Рени- чудесен човек, чудесна майка на 25-годишна дъщеря, която ми помогна с много съвети в много отношения и аз искрено и благодаря. Опитвам се да щадя близките и приятелите си от сериозния проблем, пред който съм изправена, затова месля, че тук ще намеря истински приятели. Благодаря ,че Ви има.



Тема Re:нови [re: vedda]  
Автор reni56 (бореща се)
Публикувано01.10.09 08:28



Здравей vedda,радвам се ,че и ти се включи в клуба/не ме разбирай погрешно,въобще не се радвам,че сме членове на този клуб,но какво да се прави-съдба/ тук освен съвети ще срещнеш разбиране,ще прочетеш топли думи за успокоение а ние се нуждаем от тях.Горе главата!Трябва да се борим за децата си!Успех и много целувки!



От всяка една безизходна ситуация, има най-малко два изхода!

Тема Re:нови [re: reni56]  
Автор ana8 (минаващ)
Публикувано01.10.09 09:45



Vedda, ако имаш въпроси пиши, ако просто ти е тежко и имаш нужда от подкрепа - също. Аз водя тази борба повече от година, никак не е лесно. Всички от клуба много са ми помагали, тук открих много приятели, така че знай че не си сама. Ще се моля за сина ти. Успех.



Тема Re:нови [re: ana8]  
Автор reni56 (бореща се)
Публикувано01.10.09 18:13



Здравей

кога ще ходите на контроленп ЯМР.Аз днес ходих до невроложката и сигурно разрешението от НЗОК ще дойде около 10-12.10 и ще запиша час за ЯМР.Дано този път резултатите да са по-добри,дано тази гад е започнала да се свиваДругата седмица може да се видим на кафе.Поздрави в къщи!

От всяка една безизходна ситуация, има най-малко два изхода!

Тема Re:нови [re: reni56]  
Автор ana8 (минаващ)
Публикувано02.10.09 09:03



Разбира се че резултатите ще са добри. Знаеш че ще стискам палци. Непременно ми звънни. Ние сме чак януари на ЯМР. В началота и нашата контрола беше на 3 месеца. Георгиев каза сега на 6 месеца. Притеснявам се че още няма темодал в онкото, но ще чакам. Поздрави.



Тема Re:нови [re: ana8]  
Автор vedda (непознат )
Публикувано02.10.09 10:23



Здравей аnа8 ! Може ли да ми напишеш какъв точно е Вашият тумор. Всички тук говорите за лекарство темодал. Моят син е опериран през юли и в момента е на лъчетерапия. Д-р Георгиев ми каза, че няма нужда от химеотерапия и друго лечение. Говорих с Рени. Тя също ме успокои, че може би не се налага друго, но аз много се притеснявам, дали това е достатъчно. Нашата диагноза не е категорична. От "Св.Иван Рилски", където го оперираха изследването е ганглиоглиом, от "д-р Пирогов"-доц.Каменова - астроцитом І-ІІ степен. Рени ме посъветва да направя и трета консултация с друг лекар. Ще го направя през идващата седмица. Много ме е страх, че не са категорични. Дано не се окаже нещо още по лошо, макар, че каквато и да е гадината, все си е тумор и е ужасно. Бих дала всичко, за да се случи на мен, а не на детето ми, болката е
ужасна.



Тема Re:нови [re: vedda]  
Автор ana8 (минаващ)
Публикувано05.10.09 11:48



Веда, напълно те разбирам. При съпруга ми диагнозата е анапластичен олигодендроглиом 3-та степен. Ако това може да те успокой, от голямото зло при съна ти е по-малкото. Макар че това изобщо не е успокоение, както казваш това си е гад. Ние също сме правили лъче при Георгиев, той е страхотен лекар. Щом казва че не е необходимо нищо друго, значи е така. Поне аз му имам пълно доверие. Не са изписали темодал, защото той се дава само за степен 3 и 4. Т.е. когато тумора е в по-висока степен. Нашата хистология е от доц. Каменова /до сега не съм чула някой да е казал нещо лошо за нея/ и е потвърдена от "Ив. Рилски", мисля че беше доц. Начев, дано не бъркам. От всичко това което изписах, просто ми се иска поне малко да те успокоя. Много е важно и къде е бил разположен този гад. Разбирам те, че шока е много голям и в главата ти е пълна каша. Не че притеснението ще отмине, с тази мисъл не се свиква, но се опитай да мислиш по-позитивно. Ако имаш въпрос с който мога да съм ти полезна, пиши. Синът ти взимали нещо за имунната система? Успех в борбата.



Тема Re:нови [re: ana8]  
Автор vedda (непознат )
Публикувано05.10.09 16:58



Благодаря за отговора. Нищо не може да ме успокои, просто търся други със същия тумор, макар, че от много четене в интернет разбрах, че са страшно много видове и при всеки всичко е много индивидуално. При сина ми единственият симптом, с който тръгнахме преди да открият тумора беше намалено периферно зрение. Този проблем стои и сега след операцията. Едва ли ще се оправи и в бъдеще, особено ако е засегнат очния нерв- никой нищо не може да ми каже, но аз се моля дори да не се оправи зрението, поне да не се развива този гад. Физически синчето се чувства добре и понася леко терапията. Само че страшно много напълня. Освен от лекарствата, доц. Каменова ми обясни, че хипоталамуса, където беше туморът контролира чувството за глад и засищане. Това много ме тревожи. Още преди операцията ни предупредиха, че мястото на тумора е много навътре и може да има други увреждания. В началото беше доста скована цялата лява половина от тялото, но това почти отшумя. Благодарна съм, че не пада духом, дори се сърди, когато го щадим прекалено много. Не иска да го третираме като болен. А азще се побъркам от притеснение.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.