Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:55 27.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 2нови [re: vipkali]  
Автор reni56 (бореща се)
Публикувано11.08.09 21:47



Не се притеснявай,всеки организъм различно понася тази отвратителна химия,опитай с таблетки Зофран.В онкологията ми обясниха, че лъчето и Темодала имат продължително действие,така че някои странични ефекти могат да с9е появят и по-късно независимо, че тези терапии вече са приключили.Давайте повече течности,натурални сокове/сега поне има много плодове/ антиоксиданти,по-лека храна.Скоро четох че чай от полски хвощ помага за пречистване на организмаVМоже да се приема вместо вода.Опитайте,не е неприятен!Успех ,горе главата и не се предавайте!



От всяка една безизходна ситуация, има най-малко два изхода!

Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 2нови [re: reni56]  
Автор vipkali (непознат )
Публикувано11.08.09 22:00



РЕНИ,благодаря ти за отговора и духовната подкрепа!
Проблема е,че никой нищо не ми обяснява.Лекарите са все заети,отделят ми по нялко минути...Аз ако знам,че това е допустимо,няма така да изпадам в паника


Ще потърся е корени от джинджифил.Прочетох,че помагат за облекчаване на болките.
Ако нешата се развиват в тази посока и тази вечер утре купувам Зофран!
Лека вечер!



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 2нови [re: vipkali]  
Автор Лoли (мама)
Публикувано11.08.09 23:50



Ако не намериш Зофран,Кетрила също помага.
Както съм казвала и преди лекарствата против повръщане се полагат безплатно с Темодала.Но ако ги няма в аптеката на онкото ...си безсилен(а)





Тема до chocolateнови [re: chocolate]  
Автор Лoли (мама)
Публикувано11.08.09 23:59



Може би при първата операция е възникнало проблем(възможен кръвоизлив),зоната е много деликатна,за това не са могли да го изрежат целия тумор.
Това за метастаза никой не може да каже .Зависи от организма.Трябва да подсилвате имунитета.
Казаха ли ви за по нататъчно лечение?



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 2нови [re: Лoли]  
Автор vipkali (непознат )
Публикувано12.08.09 00:52



Да,Лоли,помня какво си ми казала,но от Онкото ми казаха,че евентуално ще ги изпишат за следващия курс.И защото се случва след приключване на първия курс,затова се притеснявам.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 2нови [re: vipkali]  
Автор reni56 (бореща се)
Публикувано12.08.09 07:28



здравей миличка,при нас проблема е само с повръщане при приема на Темодал,моята дъщеря не е имала болки.Взема по две таблетки Зофран всяка сутрин преди да приеме Темодала и няма проблеми.Тя в момента е на монотерапия с Темодал и го взема 5 дни след това почива 23 дни и пак отново.
Провери в списъка с темите дали няма тема за болкоуспокояващи,мисля че имаше нещо такова.Успех!

От всяка една безизходна ситуация, има най-малко два изхода!


Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 2нови [re: reni56]  
Автор Лoли (мама)
Публикувано12.08.09 13:48



При моята дъщеря имаше само гадене.Беше си загубила апетита.Тя също като дъщерята на reni56 сутрин вземаша Зофрана и после Темодала.
Но все пак всеки организъм си е индивидуален.
Отидете на лекар за тия болки,че до следващия курс с Темодал има доста време.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 2нови [re: chocolate]  
Автор reni56 (бореща се)
Публикувано14.08.09 08:59



Здравей миличка!Как е татко ти?Предполагам, че вече е в отделението и се надявам да е добре!Чакам добри новини!



От всяка една безизходна ситуация, има най-малко два изхода!

Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 2нови [re: reni56]  
Авторchocolate (Нерегистриран)
Публикувано25.08.09 00:09



Здравейте!
Татко е изписан и си е в къщи.Няколко дни след операцията му направили скенер,който показал,че няма никакъв остатък,но има едно празно място сега и да се молим да не се напълни с течност,по думите на д-ра.
Татко сега е по-спокоен,прави движения,които преди тази операция не можеше.Изглежда ми,че не му се говори много.
Някой е казал на майка ми,че има лекарство в Куба-безплатно е,но трябва някой да иде на място с епикриза да го вземе.Знаете ли нещо?



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 2 [re: chocolate]  
Автор MamaD (минаващ)
Публикувано25.08.09 00:42



Виж в този линк, мосля, че за това става въпрос.



Редактирано от MamaD на 25.08.09 00:43.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.