Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:33 27.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 2нови [re: ana8]  
Автор Elinia (непознат )
Публикувано06.03.10 16:55



Да, при лечението с Темодал се следи кръвната картина, левкоцитите трябва да не падат под определена норма. Освен това, ние през цялото време на лечението вземахме Дексаметазон на таблетки+Есенциале форте - хепатопротектор за чернодробната функция, който може да се приема неограничено време. Аз правех Деган мускулно заради повръщането по време на приемането на Темодал.
При нас нямаше особен ефект от Темодала, но туморът беше Лимфом, би трябвало при вашите случаи да има добро повлияване, защото това лекарство е специално за глиобластомите. И колкото по - дълго време се приема - толкова по - добре.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 2нови [re: ana8]  
Автор vedda ()
Публикувано07.03.10 10:42



Здравей ana8, благодаря за съветите. Освен тибетската медицина, в момента давам на сина си саменто, нищо друго. Четох за пикногенол, може би и него ще пробваме, но ми се иска поне да свършим тибетските билки. Не ми се иска да го тъпча с много неща едновременно, пък и не зная с кого да се консултирам, май всички лекуваме близките си на своя глава. А той се чувства много добре. Сега, като разбра резултата от последния ЯМР, и психически е доста добре. Виждам, че се промени, като че ли живее нов живот.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 2нови [re: vedda]  
Автор ana8 (минаващ)
Публикувано08.03.10 16:24



Веда, права си. Щом момчето се чувства добре, за което много се радвам, не го тъпчи. Пикногенола е просто антиоксидант. Саментото от "Лечител" ли го купуваш. Може там да се консултираш.
Много е важна психиката, обедих се в това. Браво на твоят юнак.



Тема до Веданови [re: ana8]  
Автор ana8 (минаващ)
Публикувано11.03.10 10:40



Веда, имаш питане относоно депакина. Позволих си да ти отговоря, но в тази тема. Съпруга ми е опериран през юли 2008 г. от тогава взима непрекъснато финлепсин от 200 мг. два пъти на ден, има същото действие като депакина. Последно ходихме на консултация през януари. Неврохирурга от Пирогов / там е направена операциятя/ каза да го пием без прекъсване. Така че можеш да се консултираш с вашият неврохирург. До колкото знам няма привикване към тези медикаменти и могат да се взимат дълго време.



Тема Re: до Веданови [re: ana8]  
Автор vedda ()
Публикувано11.03.10 22:12



Благодаря Ана! Когато ни изписаха от болницата ни казаха да пие депакина 1 година. Понеже в листовката пише че лекарството е за епилепсия, синът ми я прочел и сега мърмори, че никога не е имал припадъци, а трябва да пие тези хапчета. Така или иначе, ще се консултирам с неврохирурзите, които го оперираха. На мен ми се иска, ако се чувства добре, да не се тъпче с много неща, но се страхувам да ги спрем на своя глава.



Тема Re: до Веданови [re: vedda]  
Автор ana8 (минаващ)
Публикувано12.03.10 10:05



На нас неврохирурга точно това ни обесни. При тумори в мозъка евентуално са възможни припадъци. Изписват тези медикаменти, просто за да се презастраховат. Мъжа ми също не е получавал припадък, но той шофира и самата аз съм по-спокойна като го пие. Така че се консултирай найстина. Може би трябва този депакин да се спира постепенно. Така че според мен си права да не го спираш на своя глава.



Тема Re: до Веданови [re: vedda]  
Автор feniks_m (любопитен)
Публикувано12.03.10 10:56



Vedda,депакина е лекарство не само за епилепсия. Наистина трябва да се спира по схема от невролог. Ако продължавате да го пиете, следете редовно чернодробните показатели.



Тема Re: до Веданови [re: feniks_m]  
Авторchocolate (Нерегистриран)
Публикувано22.03.10 14:40



Здравейте!
След 1 год. борба с глиобластом татко почина на 19.03! На 49 год.
Последните 2 месеца беше постоянно не легло,без дори да сяда,нямаше много болки,а накрая вече трудно разбирахме какво ни казва.
Беше много енергичен човек,много се надявам сега да е на по-хубаво място!



Тема Re: до Веданови [re: chocolate]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано22.03.10 14:51



Много съжалявам, скъпа, за загубата ти! Другите приятели от Клуба сигурно също ще искат
да изкажат съболезнованията си, затова мога ли да те помоля да сложиш същия постинг в ИЗПОВЕДАЛНЯТА:



Благодаря ти!

"Совите не са това, което са..."

Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 2нови [re: reni56]  
Автор vedda ()
Публикувано21.04.10 11:56



Здравей reni56! Чакам новини от теб, а не смея да се обадя. Бяхте ли на ЯМР? Как са нещата при Вас?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.