Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:56 24.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: ДИАГНОЗА ГИСТнови [re: MamaD]  
Автор MamaD (непознат)
Публикувано10.03.09 01:48






На този сайт са засегнати различните начини на отговор на ГИСТ на лечението и подробно е обяснено и показано как се вижда на скенер. Това за ГИСТ пациентите е важно,защото нещата протичат по различен начин спрямо другите видове тумори и не навсякъде специалистите са наясно. Напр. при ГИСТ, ако на следващ скенер се открият повече на бр. лезии, но малки, това не значи,че имате прогресия на болеста, просто повляни от лечението те са станали кистообразни, т.е по-тъмни и вече се визуализират на изследването.Картинките са много ясни, друг сайт, така добре обяснено, не съм виждала, за това го пуснах.

Редактирано от Buba67 на 10.03.09 09:14.



Тема Re: ДИАГНОЗА ГИСТнови [re: MamaD]  
Авторpurple spirit (Нерегистриран)
Публикувано13.03.09 18:51



MamaD,
четох това,което си споделина за ГИСТ,но не разбрах какви са симптомите,които трябва да те накарат да идеш на лекар,какви първоначални изследвания трябва да се направят,че май се вкарвам в някакъв филм...т.е ако имам болки в червата къде да отида,днес правих ехография на коремни органи,но лекарката ми каза,че червата нямам как да се проверят по този начин.
Благодаря ти,MamaD,че си толкова отзивчива,не за първи път го казвам!



Тема Re: ДИАГНОЗА ГИСТнови [re: purple spirit]  
Автор MamaD (непознат)
Публикувано14.03.09 10:50



Purple spirit, какви черва? Ти си с ХМЛ и теб тези неща с ехографии, КТ, ЯМР и т.н. не са ти нужни.Това е за ГИСТ - солиден тумор, а не вид левкимия.Солидните тумори се проследяват с тези изследвания. Миличка не се вкарвай излишно в допълнителни филми, че тук всеки си има своя филм и той си му е достатъчен.
За теб знам,че си добре, пиеш си Гливечето по 400мг. и се чувстваш о.к.Това е най-важното - да се чувстваш добре.Сутрин като станеш,ако си го повториш 10-15 пъти, след няколко дена ще си още по-добре! И тези ГИСТ - хич не ги мисли!ХМЛ и ГИСТ са коренно различни болести, само лекарството е едно и също:при ХМЛ Ph хромозомите произвеждат абнормаления протеин BCR-ABL и той почва да подава фалшиви сигнали в костния мозък за производството на абнормални бели кръвни телца, а Гливек блокира тези сигнали.Как действа при ГИСТ - пак блокира мутационни сигнали , но от друг протеин C-kit.
А ти защо си ходила на ехография на коремни органи? Нещо те боли ли? Детето ходи на ехографии всеки месец на абдомен, но тя има нови , постоперативни образувания пред пикочния мехур и ние конкретно тях следим, да не тръгнат да се развиват, че не може да си правим КТ всеки месец, то си е облъчване.Не знам как се виждат червата на ехография, лекарката ми показва нейните образувания, но, ако не ме насочи - образната диагностика ми е тъмна Индия - виждам разни неща, но не знам кое какво е.Хубавото при нас е,че тези неща се вляят от Гливек и не се развиват.Ако някой навремето ми беше казал, че това чудо е толкова агресивно, щях да купя 1 опаковка Гливек и да почне да го пие 1 седмица след операцията и сега нямаше да ходим на ехограф, а те ми казаха - 1 месец след операцията и ето го ефекта.Но както и да е - моля се Гливек да работи.
Ако теб те боли корема, може да е от друго - сигурно и преди диагнозата ти се е случвало.Пък и Гливек е много силно лекарство и дразни стомаха - за това ти се гади след като го вземеш.Яж кисело мляко или си взимай пробиотици.
Не се шашкай излишно!Радвай се на живота и това е!Между другото, моята дъщеря се чувства добре - ходи си на работа, среща се с приятели, а скоро имаше и рожден ден, който по стара традиция празнувахме като циганска свадба - 3 дни!
Споко и горе главата!





Тема Re: ДИАГНОЗА ГИСТнови [re: MamaD]  
Автор pepelota75 (непознат)
Публикувано14.03.09 12:58



Purple Spirit,на моят съпруг на ехограф гледаха слезката,нормално е при тази диагноза да е увеличена.Не знам какво точно те притеснява, но знам ,че Гливека трябва да се приема след храна ,защото дразни стомаха.



Тема Re: ДИАГНОЗА ГИСТнови [re: MamaD]  
Авторpurple spirit (Нерегистриран)
Публикувано22.03.09 10:26



MamaD,благодаря ти,разтърсваш ме точно както моята майка го прави.
незнам какво ми става,единствения път,когато влязох в болница беше за раждането на малката,а сега от няколко месеца насам само болници,изследвания,гадости и нещо ми беше паднал гарда,притеснявах се за неща,на които преди не съм обръщала внимание,както и да е..

Много здраве и щастие желая на всички тук!
Весел снежен уикенд!



Тема Re: ДИАГНОЗА ГИСТнови [re: purple spirit]  
Автор pepelota75 (непознат)
Публикувано22.03.09 13:24



Хей как си?Нещо ново при теб?Аз скоро пътувах до София за лекарствата.Началото на май,живот и здраве,ще ходим на контролен преглед.



Тема Re: ДИАГНОЗА ГИСТнови [re: pepelota75]  
Авторpurple spirit (Нерегистриран)
Публикувано25.03.09 14:54



Хей!Аз пък си мислех,че си от София.От къде си,да не се окажем от един град?
Радвам се,че сте добре!Все така да е!
Аз имам въпрос-Гливека по едно и също време през деня ли го взимате или няма значение.Аз в общи линиии го взимам след първото ми хранене за деня,което понякога е към два следобяд,когато оправя малката,друг път е около 11 и така,ама си мислех дали е правилно.



Тема Re: ДИАГНОЗА ГИСТнови [re: purple spirit]  
Автор pepelota75 (непознат)
Публикувано25.03.09 15:23



От Ямбол сме.Съпругът ми от 2 м пие Тасигна-второ поколение Гливек,защото не се повлия както трябва от Гливека.Но ние сме някакъв много особен случай.Само се молим и да си стъпи на краката-още не можем да ходим.Ти нали скоро щеше да правиш костен мозък?Пиши какви са резултатите-всичко ще бъде наред.



Тема Re: ДИАГНОЗА ГИСТнови [re: pepelota75]  
Автор MamaD (непознат)
Публикувано26.03.09 00:41



Penelopa75, не съм чела тук от няколко дни,бях заета и сега разбирам,че съпругът ти е по-добре!Браво!Много се радвам!
Как му понася Тасигна?Какви са страничните ефекти?То май се взимаше на гладно.Дано милият да се оправи!Гледах формулата на Тасигна, до половината е като на Гливек, а в U Tube има и филмче,анимация за разликата между двете лекарства.Аз нали чета за ГИСТ, сега има и международно проучване Гливек срещу Тасигна като 1-ва линия терапия и за ГИСТ.
А лекарите какво казват, кога ще е сигурно,че нещата са о.к?Как ви отпуснаха Тасигна, с протокол от МЗ, или е някакво проучване?Мила,желая ти много кураж и здраве за съпругът ти!Чакам да се запишеш в темата за Добрата новина!



Тема Re: ДИАГНОЗА ГИСТ [re: purple spirit]  
Автор MamaD (непознат)
Публикувано26.03.09 01:01



Purple Spirit, ще те посъветвам, чети и се интересувай само от твоята диагноза, то това ти е достатъчно.Другите се интересуват от техните си диагнози и така.Както вървят при теб нещата, може и в бъдеще да не ти се налага да влизаш в болница.А това дето съм писала за ГИСТ няма нужда да го четеш.То не е нужно и на повечето хора с ГИСТ, аз го пиша в помощ на тези дето като мен не са наясно с нещата.
Съветвай се с лекуващия те химиотерапевт за разни неразположения и ако той те посъветва да предприемеш нещо, тогава действай.Дано да си случила на лекар, че повечето за да издържат на това с което ежедневно се сблъскват такъв непробиваем щит са си сложили....
Желая ти много,много здраве!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.