Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:22 23.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re:колко бързо действа Гливекнови [re: tzveti61]  
Автор tzveti61 (новак)
Публикувано10.05.10 13:41



Още не е дошъл, към края на седмицата да се обадя.



Тема Re:колко бързо действа Гливекнови [re: tzveti61]  
Авторguslik (Нерегистриран)
Публикувано10.05.10 15:05



Към Шуменския диспансер сме!



Тема Re:критерий за продължаване на терапията с иматининови [re: guslik]  
Автор MamaD (ентусиаст)
Публикувано11.05.10 08:44



Критерии за продължаване на вече започнало лечение
Лечението продължава, ако са налице данни за стациониране или ремисия на заболяването, потвърдени с образните изследвания, както и при липса на противопоказания. Терапията се прекратява при прогресия на основното заболяване, както и при развитие на неприемлива токсичност.
Това го копирах от един линк, който Буба е дала в "Рак на дебелото черво", за което има моите хиляди благодарности!
Надявам се да се успокоите и да не се притеснявате предварително.



Тема Re:критерий за продължаване на терапията с иматининови [re: MamaD]  
Авторguslik (Нерегистриран)
Публикувано12.05.10 09:35



Мама Д,благодаря за сетен път.Утре сме за лека за м.май, и ще знам как да говоря или как да реагирам ако нещо не ми хареса при лекарката!!!!Ще трябва да ти благодаря във всяка тема тук в клуба , за да чуят повече хора....
ОБИЧАМ ВИ - ОБИЧАЙТЕ СЕ!!!





Тема Re: ДИАГНОЗА - ГИСТ, ЛЕКАРСТВО - ГЛИВЕКнови [re: duslik]  
Авторkerax (Нерегистриран)
Публикувано12.05.10 15:21



guslik, как се развиха нещата след операцията на съпруга ти, какво беше решението за лечение от комисията, имаше ли доказани метастази, както и какви мерки са му предписали във връзка със отстранения далак? Как се чувства има ли някакви проблеми с кръвната картина например? На мен ми направиха единствено антипневмококова ваксина, която била задължителна за хора с отстранен далак, като освен това пия и антистенокардин заради увеличените тромбоцити. Питах за други мерки лекарите но те ми казаха че засега не е необходимо. Занапред може периодично да ми предпишат някакви имуностимуланти. Постепенно се опитвам да правя леки физически упражнения, които засега ми действат добре. Ако и ти имаш някакви въпроси питай ако мога ще ти отговоря.



Тема Re: ДИАГНОЗА - ГИСТ, ЛЕКАРСТВО - ГЛИВЕКнови [re: kerax]  
Авторguslik (Нерегистриран)
Публикувано17.05.10 16:35



Здравеи kerax не съм влизала скоро в клуба и сега съм в едно кафе но ми е труднс заради осветлението оставям ти мой тел 0878 956616



Тема Re: Сутент при резистентни към Гливек пациентинови [re: guslik]  
Автор MamaD (ентусиаст)
Публикувано20.05.10 03:34




Това е филмче на сайта на Пфайзер за Сутент.
Основното е, че Сутент помага при резистентност към Гливек с вторични мутации в ексон 13 и 14 и не е ефективен при мутации в ексон 17 - 18.Ефективен е в някои случаи на първична резистентност към Гливек. Не че с нещо ще се промени лечението на някой според мутациите, но просто така, за информация го пускам. Тук за Сутент и ГИСТ няма нищо споделено.

Редактирано от MamaD на 20.05.10 03:35.



Тема Re:ГИСТ специалистинови [re: MamaD]  
Автормaйka63 (Нерегистриран)
Публикувано22.05.10 15:46



баща ми има диагноза Гист,но лек.комисия въВарна след прочит на епикризата и мнение за отлично свършена работа на хирурга ,не предписа нищо.а хирурга,извършил операцията,счита,че трябва лекарство гливек.какво да правим-да пратим досие и материал в Алексанровска или какво?кой може да предпише лекарсвото?



Тема Re:ГИСТ специалистинови [re: мaйka63]  
Автор MamaD (ентусиаст)
Публикувано22.05.10 17:28



На базата на епикризата от операцията и хистологичния резултат, онкологична комисия предписва лечението, лекуващия онколог изготвя протокол до МЗ, където го раглеждат и излизат с решение за отпускане на лекарството.
Защо хирургът смята, че трябва да се започне лечение? Какво Ви каза той? Дайте малко информация за хистологията, къде беше туморът, има ли метастази някъде?



Тема Re:ГИСТ специалистинови [re: мaйka63]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано22.05.10 19:17



Ето критериите, на които трябва да отговаря болния, за да му бъде отпуснат Гливек.



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.