Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:35 24.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: ДИАГНОЗА - ГИСТ, ЛЕКАРСТВО - ГЛИВЕКнови [re: kerax]  
Авторduslik (Нерегистриран)
Публикувано26.04.10 12:31



kerax,при съпругът ми туморът беше в стомаха -6см.,сега стомахът му е 1/3,също е махнат и далака... диагнозата е ГИСТ.Шест месеца след операцията получи Гливека, па макар и одобрен от МЗ- сега пие 3-та опаковка.БИТКАТА БЕШЕ ТРУДНА и ДЪЛГА, С МНОГО НЕРВИ докато получим лекарството.Вслушвай се в съветите на MAMA D - ВСИЧКО КОЕТО ЗНАЕМ Е ОТ НЕЯ .Ще ти помагам с каквото мога- но най-важното е да се настроиш за борба и да не падаш духом- това последното ти го ЗАБРАНЯВАМ!



Тема Re: ДИАГНОЗА - ГИСТ, ЛЕКАРСТВО - ГЛИВЕКнови [re: duslik]  
Автор MamaD (член)
Публикувано26.04.10 14:13



Хей, вие ме изкарахте голям спец

, а аз не съм. И аз съм ужасно притеснена от всичко което ни се случи. Тези неща дето ги научаваме на са от мен, а от разни публикации из интернет. Просто на мен ми беше много трудно в началото и споделям с вас каквото съм разбрала, за да не се лутате като мен. На БГ има малко информация, рядко заболяване е, но онколизите ни са запознати с него и това е достатъчно. Просто трябва да ги питаме. И така - всички заедно, като си помагаме ще се справим с нещата.
За позитивизма , Цвети е абсолютно права!



Тема Re: ДИАГНОЗА - ГИСТ, ЛЕКАРСТВО - ГЛИВЕКнови [re: duslik]  
Авторkerax (Нерегистриран)
Публикувано26.04.10 14:32



Привет и от мен, най-после ми остана време да седна пред компютъра. Благодаря на всички ви за подкрепата и полезната информация, която получавам от вас. Успях на бързо да прегледам мненията във форума назад. Разбрах че всички вървим по-един и същ труден път. МамаD наистина е положила доста усилия за да събере и предостави ценна информация за тази тежка диагноза, за което сърдечно благодаря.
Що се отнася до това какво ще предприема нататък е ясно че няма да се примиря току така и не мисля да оставям нищата на самотек. Мисля първо да изчакам резултата от скенера в сряда, пък после ще видим. Със сигурност ще ходя на нова среща с онколозите в онкодиспансера в Бл-град (те са ми наблюдаващи и те изготвиха първия протокол за лечението) да настоявам за изготвяне на нов протокол до МЗ. Ако и тогава няма положителен резултат ще се наложи да търся начин за действие и в министерството, което ще ми коства много нерви и напрежение, но няма как дошло ни е на главата.
Освен това очаквам съвсем скоро съпругата ми да роди второто ни детенце, така че голяма част от съзнанието ми работи в тази посока и се надявам всичко да мине нормално за да се заредя с повече оптимизъм.
Това е засега от мен, моля пишете ако имате допълнителна информация за "каквото и да било".



Тема Re: ДИАГНОЗА - ГИСТ, ЛЕКАРСТВО - ГЛИВЕКнови [re: kerax]  
Автор MamaD (член)
Публикувано26.04.10 15:53



За сряда - имаш всичката ми позитивна енергия!
А това с бебето дето ще си имате, ако знаеш бебетата как лекуват! Това е такава радост, че можеш и да забравиш за всякакви гистове!
Моята дъщеря получи рецидив 3 години след 1-вата операция. 19 месеца пие Гливек и всички мети спят! Скоро ще станат 5 години от 1-вата проява на болеста. А ти, с новото бебче и емоциите около него, може и изобщо да не получиш рецидив!
Успех в сряда!



Тема Re: ДИАГНОЗА - ГИСТ, ЛЕКАРСТВО - ГЛИВЕКнови [re: MamaD]  
Авторkerax (Нерегистриран)
Публикувано02.05.10 22:31



Привет на всички!
В четвъртък след обяд получих резултата от скенера. Според доктора разчел снимките всичко засега е нормално и нямам повод за притеснение. Много ми се иска да бъде така но според заключението на проекционното място на слезката е установено развитие на фиброза под формата на мекотъканна компонента с макс. размер 8 мм. което трябва да се проследи на следващото изследване след 3 месеца. Според лекарите това в никакъв случай не означава рецидив от ГИСТ, тъй като на това място са направени шевове на съдове може да има образувани съсиреци и още какво ли не, което силно ме притеснява. А иначе с другите неща всичко е добре, дадоха ми и CD с резултата. Това е във връзка с изледването. Утре ще ходя да настоявам за изготвянето на нов протокол за отпускане на Гливек. Дано да имам късмет и там нещата да се развият добре.



Тема Re: ДИАГНОЗА - ГИСТ, ЛЕКАРСТВО - ГЛИВЕКнови [re: kerax]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано02.05.10 23:06



Стискаме ти палци!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: ДИАГНОЗА - ГИСТ, ЛЕКАРСТВО - ГЛИВЕКнови [re: kerax]  
Автор MamaD (член)
Публикувано04.05.10 00:10



Здрасти kerax и честит 1-ви чист скенер!!!! Повод да се празнува в къщи!

За фиброзата, ами случва се при оздравителния процес след операцията. Разраства се съединителната тъкан. Понякога , ако има премахнати органи организмът се стреми да запълни празнините по този начин. Не се притеснявай излишно. Ако искаш със сигурност да знаеш дали има активен процес, трябва да си направиш ПЕТ скенер. Той това показва, а според степента на насищане с контраста се преценява малигнен ли е процесът.
Да ти кажа с тези изследвания и аз се обърквам. Чета разни статии из PUBMED, Medscape и разни други сайтове, в САЩ препоръчват проследяване с КТ, а ПЕТ само при проблем някакъв. Тук ни казват да се следим на ПЕТ / КТ защото скенерът не давал никаква информация. Ние си имаме разни метастази,някои вече изчезнаха, други се втечниха, но си седят, трети се смалиха .Та сигурно за това ни препоръчват ПЕТ - ние си ги знаем метите, сега следим как работи Гливек, а той си работи идеално. Както и да е, това са си мои проблеми, за теб сега е важно, че ИМАШ ЧИСТ СКЕНЕР!

Редактирано от MamaD на 04.05.10 00:12.



Тема Re: ДИАГНОЗА - ГИСТ, ЛЕКАРСТВО - ГЛИВЕКнови [re: MamaD]  
Авторkerax (Нерегистриран)
Публикувано04.05.10 14:57



Здравей МамаD, благодаря ти много. Определено се зареждам с позитивизъм от твоите мнения във форума, а той ще ми е много необходим занапред и на всички ни разбира се! Опитвам се да игнорирам всички негативни мисли покрай диагнозата ГИСТ, като лека по-лека се старая да влизам в нормалния си начин на живот, колкото и трудно да е това. Вчера по мое настояване ми изготвиха нов протокол до МЗ за отпускане на Гливек, надявайки се този път да ме одобрят. Всички лекари с които съм се консултирал са на мнение че е желателно да се направи курс на лечение с лекарството, но уви в МЗ не мислят така но това е проблем, който коментирахме вече. Лекарите ми казаха че имат още пациенти с оперативно отстранен гист, които вече над три години са си добре без допълнително лечение. Струва ми се че това е доста рисковано, но при всеки е различно. А иначе след 3м. задължително нова КТ с контраст.
Радвам се много че и при вас нещата са стабилизирани и са под контрол. Пожелавам на вас и всички участници във форума късмет и повече добри новини.



Тема Re: ДИАГНОЗА - ГИСТ, ЛЕКАРСТВО - ГЛИВЕКнови [re: kerax]  
Автор MamaD (ентусиаст)
Публикувано04.05.10 22:40



kerax, да знаеш позитивизмът е много важен в борбата с това дето ни е дошло до главата. Колкото по-бързо започнеш да си живееш нормално, без да мислиш непрекъснато за разни раци - толкова по-добре. То не е и толкова трудно - от операцията си се възстановил, нямаш никакви ракови клетки в теб, значи си здрав! Има и друго - доста алтернативни лечения има изпробвани тук във форума. Ти не провеждаш никаква терапия и можеш да се спреш на някоя подходяща диета, или комбинация от билки. Има такава тема, закована е на 1-ва страница. За тези неща, когато нещо не ти е ясно, винаги можеш да питаш - тук има хора дето са като енциклопедия.
Знаеш ли, има една такава теория, моето GP ми спомена за нея - тялото развива ракови клетки защото по някакъв начин сме им създали подходяща среда в нас . На тях в нашето тяло им е станало уютно и приятно да си се размножават. Ако променим нещо в себе си - хранене, начин на живот, начин на мислене, абе нещо - тогава нашето тяло се е променило и вече не е тази приятна среда за ракови клетки каквато е била и ракът си отива завинаги. Ти ще стоиш ли в някой дом в който не ти дават да спиш, ядеш, а преди са те поглезвали?
Успех с новия протокол!



Тема Re:колко бързо действа Гливекнови [re: MamaD]  
Автор MamaD (ентусиаст)
Публикувано04.05.10 23:42



guslik, няма нищо чудно в това, че за 3 месеца Гливек метите са под контрол. През март на 2000 г. една жена, някъде от скандинавските страни, с много напреднал и силно разпростанил се ГИСТ за първи път приема Гливек. След две седмици прием на лекарството й се прави ПЕТ. Резултатът изумил дори лекарите - нито една действаща метастаза. До този момент такъв резултат от онколекарство не бил регистриран. Новината била толкова впечетляваща, че по всички TV имало репортажи за новото "miracle drug"(лекарство-чудо), което действа само на раковите клетки и за толкова кратък период действа на всички образувания в тялото. Година по-късно започват и клиничните изпитания. Гливек е гордоста на новата онкология.
Стандартът е 2 месеца след почване на терапията да се направи контролно образно изследване с което да се отчете отговорът на ГИСТ към Гливек.
Весели празници!
ПС регистрирай се!Време ти е!

Редактирано от MamaD на 04.05.10 23:46.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.