Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:04 18.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Re: искадор и лъчетерапиянови [re: Mиa]  
Автор hadjiatabg (непознат)
Публикувано23.06.06 17:44



някой знаели как се отразява искадора на лъчетерапията



Тема Re: искадор и лъчетерапиянови [re: hadjiatabg]  
Авторmia (Нерегистриран)
Публикувано25.06.06 16:13



за съжаление нищо не знам за комбинация на искадор с лъче, навсякъде където намирам инфо пише , че няма проблем за това да се прави заедно с химио.Може би Ева , ако все още чете във форума би могла да пита инколожката на баща й.Аз лиянпо все още не съм попаднала на лекар, в Бг, който да е добре запознат с искадора..



Тема Re: искадор и лъчетерапиянови [re: mia]  
Авторmia (Нерегистриран)
Публикувано26.06.06 18:45



първо се извинявам за грешката си в горния постинг.да се чете:

"Аз лично все още..."
Размишлявах върху това дали е възможно да се прави искадор с лъче и стигнах да извода, че може би не е удачно, защото кожата, до колкото знам изгаря при лъче и ако се прави на същото или близко място до това, на което се поставят инжекциите, то логично е да не става.По-добре е да се изчака може би след това , дори да минат 2-3 седмици така че кожата да се възстанови напълно.



Тема Re: искадор и лъчетерапиянови [re: mia]  
АвторThea (Нерегистриран)
Публикувано16.11.06 12:42



Както бях съобщила в темете "За туморните маркери пак", на 13 и 14 този месец бях на преглед и консултация в Лукас Клиник.
Ще повторя накратко, че съм стадий IIIb или IIIc и тъй като за сега всичко е наред, търся начини да продължа т.нар. ремисия.
За контакти с клиниката тръгнах по стандартния начин - писах няколко и-мейла и писма, докато ми определиха дата 13.11. Изпратих им епикризите си и резултатите от изследванията ми с ЯМР (последното на 27.10) и преводите им на английски.
При консултацията на 13.11 имаше общи въпроси за шансовете за по-дълга ремисия и дори за окончателна, но както разбирате, никой не може да даде пълни гаранции. Лекарят определи кой тип Искадор е подходящ за мен и още на 14 ми сложи първата инжекция. За мое разочарование, трябвало да използвам Искадор 3 години, три пъти седмично по дадените схемите (Аз очаквах, че нещата ще бъдат по-оптимистични


Друго важно нещо е, че ми взеха кръв за изследване на показатели, отнасящи се до имунната ми система и за още едно изследване на туморен маркер.
Бях споменала във форума, че при мен независимо от степента на рака, туморните маркери винаги са били в норма. В клиниката ползвали и друг тип маркер за рак на яйчника, който се прилагал ограничено.
Не можах да разбера разликата между Искадор и Лектинол. Въпросът ми за Лектинола беше отклонен веднага.
Освен това за мен беше важно, че мога спокойно да си продължа с Натанала - било все едно аперитивче...
Но добавките антиоксиданти не трябвало да се вземат непрекъснато.
За всички тези прегледи и изследвания (двата дни) платих 455 шв. франка. Лекарството за три месеца ми струваше 277 шв. франка.
Ако имате въпроси, готова съм да отговоря, доколкото мога.



Тема Re: искадор и лъчетерапиянови [re: Thea]  
Авторmia (Нерегистриран)
Публикувано16.11.06 22:16



Благодаря ти за акуратността и за подробното описание.
много се радвам за теб теа, че си минала на преглед и са ти направили тези изследвания.Що се отнася до продължителността на инжекциите, струва ми се че писах в някаква тема, че трябва да се слагат години наред, дори съм чела, че трябва минимум 5 години, следователно след като на теб са ти казали само 3 -това трябва да се тълкува определено мноооооооого оптимистично!

,т.е. това лечение протича горе долу като продължителност както хормоналното лечение с тамоксифен за гърда примерно-5 години, един вид в рамките на ок 3, 4, 5 години, за който период и тук в БГ ни водят диспансерни, а после вече излекувани-дай Боже!!!!
Е желая ти от сърце и при теб да е така!
Пиши какъв вид искадор ти предписаха-от ябълка ли,(знам че той е за жени) , коя серия-знам че за начало се дава серия 0, , концентрата с Аргентум ли е или с друго помощно вещество?Къде трябва да си правиш инжекцията, на кое място?Когато пшолучиш резултата от изследването на имунната система би ли споделила точно кка се нарича това изследване9 за да видим дали и тук у нас не се прави такова-това наистина намирам за мн.важно, защото вече е доказано че рак се появява обикновено тогава когато нещо в организма не е наред , т.е.има срив на имунната система, тъй като във всеки организъм има ракови клетки , но ако човек е силен, се преборва, ако обаче имунната с-ма е отслабена догава раковите клетки надделяват...
а ккаво обяснение ти дадоха за добавките антиоксиданти, кои от тях не бива да се вземат постоянно и защо?
а каква е засега реакцията ти, имаш ли зачервявания, подувания...
май станаха много въпросите, дано да не ти досаждам, но смятам че това ще е интересно и за другите.Успех!



Тема Re: искадор и лъчетерапиянови [re: mia]  
Авторboby (Нерегистриран)
Публикувано17.11.06 09:38



въпрос и от мен: къде се скагат инжекциит? ние слгаме Лектинол подкожно в горната част на ръката, защото в упътването пише че може и там, а не само корема. Сами сме го купили без лекарско предписание. Пишеш че не са ти отговорилио за Лектинола, той не е ли тяхно производство?



Тема Re: искадор и лъчетерапиянови [re: boby]  
Авторmia (Нерегистриран)
Публикувано17.11.06 11:27



Лектинол не е производство на Веледа-Швейцария, а е немско производство т.е. затова са отклонили въпросът на Теа за него-един вид конкуренти..

Швейцарците произвеждат само искадор(знам че те са 1-вите които са измислили и започнали да произвеждат тези инжекции и съответно Лукас клиник е 1-вата клиника в света, почнала да го прилага официално(още в първата половина на 20 век.Но в други страни се среща под друго търговско наименование, сега не мога да си ги спомня наизуст, но ако се поразровиш ще откриеш, също и за лектинола и за други наимнования, в зависимост от производителя.
А що се отнася до това къде се бие, специално за искадор знам че може и в горната част на ръката, но при кои случаи е там, при кои в корема-може би се определя от вида на рака, степента...това само лекар би могъл да каже къде трябва.Но щом за лектинола има в упътването че може да се слага в рамото значи няма проблем да се правят там.Все пак кой следи при вас реакциите на пациента-зачервявания, подувания..от всичко прочетено из нета(имам предвид за искадора,не знам дали е така и с лектинол) трябва лекар да контролира състоянието, да променя концентрациите, да назначава паузи..., но най-вероятно това явно не важи за лектинол????все пак попитайте и лекарите, не забравяйте че това е само форум на онкоболни, и както спомена Весела-модератора, тук няма лекар, който да пише, така че тук си споделяме инфо, но едва ли някой може да ви каже с точност къде трябва да правите инжекциите



Тема Re: искадор и лъчетерапиянови [re: mia]  
Авторboby (Нерегистриран)
Публикувано17.11.06 11:36



в момента мястото където се слагат инжекциите е спокойно, въобще не личи. Сложили сме 4 досега. бие се два пъти седмично в продължениена 3 месеца и после се почива 1 месец. така пише в листовката му. то е за всички видиве рак, а не като Искадора. сега като ми пишете разбирам защо от Лукас клиник не миотговориха на въпрос за Лектинола. недоглеждане е от моя страна, че не съм видяла, че производителя е различен. Благодаря, че ми насочихте вниманието.



Тема Re: искадор и лъчетерапиянови [re: boby]  
АвторThea (Нерегистриран)
Публикувано17.11.06 14:45



Здравейте мили приятели!
Благодаря за хубавите и насърчителни думи!

Подходящият тип Искадор за мен бил Р, но забравих какво е дървото-приемник.
Лекарят изрично ми каза, че трябва да го слагам три години без пауза.
Освен това инжекцията на корема ми постави пак лекарят и мястото въобще не беше въпрос на избор.
Вчера моят мъж се упражни успешно с втората

.
За сега нямам никакво зачервяване или друг дисконфорт.

Не зная как са дозите за Лектинол, но схемата за Искадор е специфична, като има постепенно увеличаване на количеството активна съставка.
По отношение на хранене и добавки разговорът беше много кратък и без коментар, лекарят ми каза да правя паузи с антиоксидантите. За храната се препоръчват плодове и зеленчуци и по-малко месо, препоръчително веднъж седмично риба-съомга!
Решението да не спирам Натанала си е мое.
А иначе, веднага щом ми съобщят резултатите от изследванията, ще ги споделя с вас.
Ако мога с нещо да ви бъда полезна, кажете.
Здраве и хубави дни!



Тема Re: искадор и лъчетерапиянови [re: Thea]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано17.11.06 15:00



Ако няма сьомга, може и скумрия - тя е най-близка по качества на сьомгата


Оня ден видях в химиотерапията, как една жена си сложи сама инжекцията в корема пред лекарката /е тук ставаше въпрос за Золадекс/ но лекарката каза че не е сложно, просто хващаш кожата /дебеличкото над корема/ и забиваш иглата, дължината й е съобразена и не може да причини нещо на коремните органи.

Нема начин да нема начин!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.