Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:01 17.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Re: искадорнови [re: ana8]  
АвторThea (Нерегистриран)
Публикувано12.01.09 23:46



Тук категорични съвети дават хора без съответния опит и с тотално погрешни разбирания.

Ако решите да чуете мнението ми като човек, който повече от две години си слага инжекции Искадор под лекарски контрол в Лукас клиник, ще Ви отговоря.
Но Вие или не желаете това, или не четете темата отначало.



Тема Re: искадор до Theaнови [re: Thea]  
Автор ana8 (непознат)
Публикувано13.01.09 11:01



Ако съм се изказала грешно, моля за извинение. Изчела съм цялата тема, но може би не съм я разбрала правилно. Много съм притеснена в момента. Искадора ни е изписан от хомеопат. Консултирала съм се с нея, но ми се искаше да попитам и хора който са взимали искадор. Хомеопатичката ни каза, че не трябва за взeмаме дексаметазон. Но ме предупреди за евентуално главоболие или повръщане. Искадора ще го вземаме на капки, а не на инжекции, по схема. В момента сме на ХТ с темодал, съпруга ми я понася много тежко. Затова Тhеа ще съм ти много благодарна ако споделиш мнението си като човек който е ползвал искадор. Ти лично как го понасяш? При теб има ли някакви странични реакции? Две години не са малко време. За мен това е нещо ново, а след свичко което преживяхме - направо изтръпвам. Можеш да ми пишеш и на anakali@abv.bg



Тема Re: искадор до Theaнови [re: ana8]  
АвторThea (Нерегистриран)
Публикувано13.01.09 14:33



Съжалявам, ако тонът ми е бил по-остър.
Единственото ми желание е да помогна да бъдете точно информирани, за да знаете към кого да се обърнете и да вземете решение.

Както и Mia от този Клуб, и аз слагам Iscador повече от две години като съм пациент на Лукас Клиник от 2006 година. Пред м. 10.2008 бях там на контролен преглед и ми увеличиха дозата, намалиха паузите поради влошени кръвни показатели. (Писах за това в темата за ремисията.)

Като популярна дефиниция Хомеопатията е метод от алтернативната медицина. В основата му е използването като лекарство на силно разредена форма на вещество, причиняващо симптомите на съответната болест.

Абсолютно обратно на хомеопатията, Iscador стимулира имунната система, като преди всичко помага да се увеличат Т-лимфоцитите: Т-супресори и Т-килъри; NK-клетки да разпознават и да унищожават туморните клетки, които в същност са мутирали клетки. Това е естествено подпомагане на организма, (както химиотерапевтичните лекарства) но без да уврежда организма, но в никакъв случай не заменя другото лечение.
Има различни видове Iscador в зависимост от гостоприемника, подходящи за съответните тумори.
Страничните реакции при мен бяха само в началото - леко зачервяване около мястото на инжекцията, което мина за няколко дни.

Следователно определянето на подходящия тип и доза Iscador трябва да стане от лекар-специалист, което ама изобщо не е в познанията и възможностите на един хомеопат.
Характерно за прилагането на Iscador е точно повтарящо се редуване на по-малки дози до по-високи и пауза.

Iscador е запазена марка – международна регистрация IR 144658 на Weleda – международна компания, чиито фирми са в CH, FR, DE, AT, IT, ES, BE, NL, UK, FI, CZ, RU, CA, USA, AR, BR, CL, PE, AU, NZ, JP, IS, SL, UAE, TR.
В Германия зная, че това лекарствено средство се поема от здравната каса.

Не зная Вие от къде се снабдявате с това нещо на капки – аз поне не съм чула да има такова. Аз се страхувам от шарлатаните, които нанасят двойна вреда – злоупотребяват финансово без никаква помощ за Вас, като се дискредитира и ефективността на едно лекарство с дългогодишни клинично доказани ефекти.

Аз други съвети не мога да дам освен да преведете епикризите и по най-бързия начин, какъвто е Интернет, да ги разпратите на лекари от Weleda за препоръка.
Мой познат направи това през декември и за няколко дни получи отговор. За сведение, една опаковка с 14 ампули в Швейцария струва около 80 шв. франка.
Искрено желая да имате успех!



Тема Re: ИСКАДОРнови [re: миa]  
АвторДиди (Нерегистриран)
Публикувано13.01.09 21:43



Н а нас д-р Дора Пачова ни каза ,че ат ампулите за инжектиране детето може да получи мозъчен оток,затова ни изписа капки(орално),но за съжаление те почти не се откриват,вече ги търсим 2мес.,но без резултат за съжаление.



Тема Re: ИСКАДОРнови [re: Диди]  
АвторThea (Нерегистриран)
Публикувано13.01.09 22:51



Диди,
Нали това искам да кажа, обрърнете се към специалист!!
Това не са хомеопатите!!!
Коя фирма е произвеждала Искадора, който сте ползвали до сега?



Тема Re: ИСКАДОРнови [re: Thea]  
АвторДиди (Нерегистриран)
Публикувано14.01.09 10:09



Ами пише,че е WELEDA,мисля че трябва да е тя,нали?



Тема Re: ИСКАДОРнови [re: Диди]  
АвторThea (Нерегистриран)
Публикувано14.01.09 10:15



Това е фирмата. А има ли вътре упътване, указания за видовете и за какви тумори са подходящи?
И още да кажа, че трябва да се следят точно тези клетки, за които писах.
Но пак оставам с мнението, че за дози и тип Iscador трябва да се консултирате с лекар-специалист, каквите НЕ СА хомеопатите!!



Тема Re: ИСКАДОР до Theaнови [re: Thea]  
Автор ana8 (непознат)
Публикувано14.01.09 10:18



Много благодаря за изчерпателния отговор. Доста неща ми се изясниха. За мозъчните тумори се препоръчва искадор на капки, заради кръвно- мозъчната бариера /до колкото знам/ Незнам защо обаче толкова трудно се намира. Иначе схемата му е на повтарящи се цикли, като постепенно дозата се увеличава, а след това се намалява. Почива се и отново. Но ще послушам твоя съвет за консултация с Веледа. Лошото е че с тези чужди езици съм на "ви".



Тема Re: ИСКАДОР до Theaнови [re: ana8]  
АвторДиди (Нерегистриран)
Публикувано14.01.09 16:50



Да но ние писахме скоро до тази клиника лукас и от там ни отговориха да се свържем тук с Калина Костова,която е хомеопат от София,а пък тя работи заедно със Д-р Дора Пачова,и тя щяла да ни разясни повече.Когато за първи път се обърнахме към Пчова тя се консултира тогава с нея.Аз също исках да ти обяснят малко повече от клиниката,но...



Тема Re: ИСКАДОР до Theaнови [re: Диди]  
АвтордИДИ (Нерегистриран)
Публикувано14.01.09 18:10



Извенявам се,исках да напиша,че на нас не ни обясниха нищо от тази клиника,освен да се свържем с тази лекарка-хомеопат




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.