Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:26 18.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Re: ИСКАДОР и рак на гърдатанови [re: dea]  
Авторmia (Нерегистриран)
Публикувано30.07.09 15:54



теа е ходила в лукас клиник-2 пъти на консултации



Тема Re: ИСКАДОР и рак на гърдатанови [re: dea]  
АвторThea (Нерегистриран)
Публикувано30.07.09 16:02



Миличка,
С мъничко търпение, прегледай постингите по-горе.

В края на 2006 докладвах подробно за първото си посещение, а в края на миналата - за контролния си преглед. Както Мия обясни, малко ми увеличиха дозите, тъй като някои от показателите, които се следят (Тк, НК), бяха в долна граница.

Какво точно те интересува?



Тема Re: ИСКАДОР и рак на гърдатанови [re: миa]  
Автор nelly_83 (минаващ)
Публикувано30.07.09 22:04



Здравейте и от мен. Благодаря ви момичета за всичко, което сте споделили в темата за искадора. Имам няколко въпроса и ще съм ви изключително благодарна ако можете да ми помогнете с информация. Става въпрос за майка ми РМЖ, ХЕР 3+, рецептори отр. Приключихме ХТ(осем бр) и сега продължаваме лечението с Херцептин.
Миа прочетох, че и ти си също хер 3+ и искам да те попитам ти приемала ли искадор заедно с Херцептина? Изобщо възможно ли е, какво са те посъветвали лекарите в този моментза съвместимостта на двете лекарства?Трябва ли да изчакаме 1 година да свърши Херцептина и тогава да започнем евентулано прием на искадор?
Прочетох цялата тема на пълен преглед и не успях да разбера следното
1. Към кой точно лекар-специалист да се обърнем за да ни препоръча конкретно в нашия случай дали е подходящ искадора, кой вид и за колко време? Дали ако пратя е-майл до клиниката в Швейцария, с прикачени докуменети с епикризи и изследвания някой лекар- онколог ще ни отговори подробно по отношение лечението с искадор? Някак си не ми се вярва да се ангажират с нас и нашето лечение само от един е-майл и да ни консултират напълно безплатно/
2. Задължително(препоръчително) ли е да се отиде лично на консултация до клиниката в Шверцария? Може би това е най-добрият вариант за да могат лекарите там да ни кажат конкретно за нашия случай

, но нито майка ми нито аз в момента имам възможност да отида до там.
Моля ви момичета, моля ви посъветвайте ме -към кого да се обърнем и как?Много съм объркана, откъде точно да започнем. Ще съм ви много признателна и благодарна
3. Прочетох, че повечето от вас купуват ампулите чрез познати, които пътуват до Шверцария или Германия. Ние за съжаление нямаме такъв вариант. Има ли начин за поръчването и доставянето на ампулите по интернет или чрез фирма дистрибутор за България???
Благодаря ви предварително. Желая ви най-вече здраве, силен дух и вяра.
е-маил ми е pniv@abv.bg



Тема Re: ИСКАДОР до anianiнови [re: Диди]  
Авторhumanimal (Нерегистриран)
Публикувано19.11.09 14:17



предлагам Iskador P, купуван от Германия с рецепта. Пишете ми на: humanimal@mail.bg



Тема Re: до Thea - ИСКАДОР и рак на гърдатанови [re: Thea]  
Автор ggs (Survivor)
Публикувано13.07.10 09:12



Здравей Thea,

Искам да те попитам какви са към този момент новините от лечението ти с Искадор. Бих искала да се свържа с теб, ако не ти е проблем. В момента съм в чужбина - идвах на преглед и за съжаление се оказа че имам костни метастази /от РМЖ/, за които веднага като се върна в БГ ще трябва да започна да лекувам. Опитвам се да се ориентирам в океана от информация. Ще съм ти блгодарна, предварително благодаря.



Тема Re: до Thea - ИСКАДОР и рак на гърдатанови [re: ggs]  
АвторtheaO5 (Нерегистриран)
Публикувано13.07.10 11:16



Здравей, мила!
Много съжалявам, че ме търсиш по такъв повод...
Последно бях на контролен преглед сега през май и писах в темата "Как да поддържаме ремисията".

Общо взето, мисля, че не трябва да се разчита само на Искадор-а, въпреки че за доброто му отражение зная именно за жена с РМЖ, която се е възстановила отдавна - вече към 15 години.

Аз бях с друг тип рак.
Затова може би да прегледаш какво правят другите с подобна диагноза.
Желая ти много, много сили, вяра и оптимизъм, и да си здрава!



Тема Re: до Thea - ИСКАДОР и рак на гърдатанови [re: theaO5]  
Автор ggs (Survivor)
Публикувано05.11.10 22:00



Тея, МНОГО ТЕ МОЛЯ да ми пишеш повече за ходенето до клиниката, къде отсядаш, как комуникираш с тях. Пиши ми на лични ако искаш, да се свържа с теб, ако нямаш против. Не си регистрирана и данопрочетеш. Писах на клиниката и ми казаха, че Искадор е препоръчителен Особенно за напреднали случаи като моя. Нахвърляли са ми да си слагам първо по-ниската серия, после по-висока, но нищо конкретно. Ще пиша пак, катоискам по-точно обяснение. Чудя се да ходя ли до там, много ще си ми от полза, ако ми пишеш!
Ще чакам.





Тема Re: до Thea - ИСКАДОР и рак на гърдатанови [re: ggs]  
Автор TheaO5 (другата аз)
Публикувано06.11.10 00:34



Мила,
Оставих ти тел. си номер в бележка до теб.
Най-сигурно е да ми се обадиш вечер...
И аз ще чакам.





Тема Re: до Thea - ИСКАДОР и рак на гърдатанови [re: TheaO5]  
Автор ggs (Survivor)
Публикувано07.11.10 22:17



Много ти благодаря! Сега видях бележката. Ще те търся утре вечер, преди Стъклен дом


Мия, прочетох че и ти слагаш отдавна Искадор и си била с РМЖ. Понеже не си регистрирана, ще се радвам да ми пишеш. Интересува ме как си почнала , с каква схема. Писах и на клиниката, но отговорът им не е конкретен - по каква схема да го слагам. Споменават, че като се достигне концентрацията 5мг може да слагам комбинация от Iscador M и Iscador P.
Моя позната ги почна, но слага направо серия 1 и 2 /вариянта с по 14 ампули всяка/, там най-голямата концентрация е 20 мг и тя се стига за ок 2,5 месеца... А те са ми писали като стигнете 5 мг, сякаш ще ги стигна бавно...
Както и да е, с Тея ще се чуя, но ако и Мия ми пише, ще съм й благодарна!



Тема Re: до Thea - ИСКАДОР и рак на гърдатанови [re: ggs]  
Автор ana8 (член)
Публикувано08.11.10 15:34



Колко време препоръчват да се дава /т.е. да се бие/ искадора.
При нас понеже е на капки, може би е по-различно. Мъжа ми го пие вече 2 години. Хомеопатичката, която му го изписа каза, че трябва поне 3 години да го взима.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.