Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:26 18.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Re: искадорнови [re: миa]  
Автор Viriat ()
Публикувано02.04.06 15:22



Обещах да пиша, ако ако получа допълнителна информация за искадор. Оказа се, че тази, която имам е доста стара. Освен това не е от първа ръка. Става въпрос за колежка на наши приятели, която освен всичко друго била особена (което предвид на преживяното е напълно разбираемо) и трудно откриваема. Когато тя се е лекувала Институтът и клиниката са били едно цяло, а сега са разделени. Не знам и дали все още тази лекарка, за която писах, продължава да работи с искадор или не. Това просто няма как да го науча. Помолих приятелите ми да се опитат да изкопчат повече информация и ако успеят, ще пиша веднага. Тази седмица ще имам възможност да пиша и от София.

Моят съвет е, който се интересува, да им пише и да ги помоли да обяснят какво трябва да се направи за да се започне лечение с искадор и дали случайно нямат представител за България. В последното се съмнявам, но е добре да се уверите. Не е проблем да им пишете на английски, защото сайтът им е на английски и немски, а немският, френският и италианският са официални езици в страната, така, че би трябвало да ви отговорят и на тези езици. Само един съвет: ако си превеждате епикризи и изследвания, внимавайте много с преводачите (агенциите), защото една част са абсолютно неподготвени за такъв тип преводи.

Успех на всички!



Тема Re: искадорнови [re: миa]  
Автор Viriat ()
Публикувано02.04.06 15:42



Имейлът на клиниката е kontakt@lukasklinik.ch

Ако някой иска да им пише и не знае език или няма как да преведе запитването си, може да ми го прати на имейла. Ще му го преведа на френски. Не мога само да обещая, че ще го направя веднага. В момента така не ми стига времето, че загърбвам все повече ангажименти.



Тема Re: искадорнови [re: Viriat]  
АвторMia (Нерегистриран)
Публикувано04.04.06 16:54



благодаря ти !за всичко и най-вече за това, че макар и с много лични проблеми обременен, намираш време да пишеш и да отговаряш.ще се радвам да разбера,че ти ровейки се за инфо намераш и по нещо, с което да помогнаш на жена си-желая ви го от сърце!
аз писах отдавна до швейцарите, но се оказа че нямат представител за БГ, това обяснява и факта че тук е непознат и не се провежда лечение.Дори и да се купи от чужбина, не може току така да се почне самолечение, трябва да се определи има предвид пола,вида на тумора, възрастта и куп др. неща..( с това отговарям на този/тази от форума, която искаше координати на лекар контролиращ такова лечение, а тук няма компетентен, защото не само трябва да се познават тези инжекции, но доколкото схванах от намереното в нета е необходимо лекарят да е изкарал курс към фирмата производител, да е добре запознат и да има опит в лечението с този препарат).така че ако някой ви кае че може да ви ги бие ако си ги доставите сами не се доверявайте сляпо, лекарят трябва да е специалист!!!!



Тема Re: искадорнови [re: Mia]  
АвторMиa (Нерегистриран)
Публикувано04.04.06 17:04



От американския сайт-националният онко център разбрах без да се задълбочах в подробностите че там наистина има такава програма-при 1 и 2 степн се провежда в комбинация заедно с химио(отбелязан е точния препарат-за съжяление не го помня наизуст), за 3-4 степен заедно с платина лечение.Явно става въпрос май за доброволци за изпробване на тези комбинации.дадени са две клиники.Иначе е отбелязано че искадора(има и др.фармакологични наименования ) в САЩ не се продавал а само се прилагал клинично.Това го четох и в др. сайтове-май все оче не е утваърден там, но имаше и саитове където пък пишеше цена в американски долари за една опаковка, което пък означава според мен че може би в някои щати може и да е пуснат за продажба.така или иначе за тези 2 клиники явно е все още експериментален ммомент и то в комбинация с определна химиотерапия



Тема Re: искадорнови [re: миa]  
Автор Viriat ()
Публикувано08.04.06 19:08



Ето последната информация за Искадор. Колежката на нашите приятели се е оперирала и е започнала химиотерапия, но се е почуствала много зле. Състоянието й се е влошило значително. Тогава разбрала от приятелка за швейцарската клиника. Пратила е превод на епикризата и са й назначили дозата и вида на инжекциите. Тогава са стрували по около 100 лв на месец, но имало и някаква програма за Източна Европа. Лечението й продължило 6 години (бях писал 3, но сега разбрах, че са 6) до пълното й оздравяване. Инжекциите можело да се комбинират и с химиотерапия.

И малко история. Белият имейл е бил свещено растение за келтските друиди и в определен период от годината е имало ритуал за брането му. Днес ми казаха, че и в България е имало нещо подобно. Между другото вече си подготвям плантация и си измислям никове, с които после да зарибявам болни от форума.



Тема Re: искадорнови [re: Viriat]  
Авторkat (Нерегистриран)
Публикувано08.04.06 20:07



viriat slu4aino da znae6 koi stadii e bila tazi kolejka.



Тема Re: искадорнови [re: kat]  
Автор Viriat ()
Публикувано08.04.06 23:11



Кат, не знам, но щом е била на ръба по време на химиотерапията, според мен състоянието й е било тежко. Ще се опитам да разбера, но не знам дали ще успея. От клиниката са казали, че се ангажирали и с тежки случаи, били много коректни и отговаряли бързо. Със сигурност не могат да помогнат на всички, иначе досега да са станали известни и в България. Аз разбрах за препарата, ровейки се в интернет, но тогава някак си не погледнах сериозно на информацията, а и вече бяхме опитали толкова неща без да има резултат, че и това го причислих към тях. Когато разбрах за тази жена обаче си промених мнението.



Тема Re: искадорнови [re: Viriat]  
АвторMia (Нерегистриран)
Публикувано10.04.06 17:46



Благодаря ти от сърце,Вириат!Аз също се отнасях скептично към искадора, но след като четох много неща мисля че в никакъв случай не е шарлатанство.
ХА-ХА, хареса ми това с плантацията!Може би и мен, като започнала темата, сега ме считат за дистрибутор на препарата.Това в рамките на шегата, знам че на никой тук не му е до шеги, но не трябва и да се отчайваме и да си мислим че сме отписани.Трябва да търсим непрестанно и да опитваме различни форми, за да се справим с коварната болест!Горе главите , не падайте духом!Бъдете живи и здрави всички,които по някакъв начин давате полезна информация!Лекарите не дават почти никаква информация, подхождат формално, затова поне ние един на друг да си бъдем полезни.
А сега по същество-мои близки се свързали с лекар в Суис, който им казал че може да ми даде напътствия за инжекциите.Той не е работил в клиниката и вече бил пенсионер, едвам се съгласил да поеме моя случай, защото не практикувал вече,но бил добре запознат с препарата,преди го е прилагал на пациенти; поискаха инфо от мен освен за операцията и изследванията, също и за това как спя, какво е храносмилането ми, цикъла, алергии и др. такива въпроси от общ характер( не знам какво значение има всичко това).14 ампули ще ми струват-60 франка и това е курса за ок. месец и половина.Ще бъде необходимо да ги слагам 5 години, но с времето можело да намалят честотата.Ще ми се поставят подкожно в корема.Можело да има реакция-зачервяване, подуване като при ваксина. В зависимост от реакцията на организма се прави следваща дозировка и концентрация.Това е за сега, ако почна, ще пиша как се чувствам.
Поздрави



Тема Re: искадорнови [re: Mia]  
Авторkat (Нерегистриран)
Публикувано10.04.06 17:56



molq te kaji kak tvoite blizki sa se svarzakli s tozi lekar.Az pisah pismo do klinikata no ne sa mi otgovorili.e-maila mi e kat4o@abv.bg Molq te!



Тема Re: искадорнови [re: kat]  
АвторMиa (Нерегистриран)
Публикувано10.04.06 18:03



Кат доколкото схванах от всичко изчетено в сайтовете, препарата за съжаление помага предимно в начални стадии, дори в сайта на клиниката е упоменато за това, иначе за по-напреднали форми просто облекчава.Може би затова и на мн. места се прилага успоредно с химиотерапията, т.е. не се отхвърля това лечение, препарата е съпътстващ , подпомагащ.Но това не значи да не се пробва ако човек може да си го позволи-5-6 години!Аз не съм питала а безплатна програма, но допускам, че тя може би касае даването на наставления, а самия препарат се плаща.Просто не ми остава времеда седна да си преведа епикризите както трябва (ходя на химио, а и грип ме пипна) и да им пиша да клиниката, а трябва да го направя в най-скоро време, защото това си е мн. сериозно перо, но за здравето си човек прави всичко. На моите познати дадох всичко на БГезик и те са подавали информацията на доктора съобразно това което той е питал.
Ако пишеш до клиниката, пусни после тук инфо кво са ти отговорили!Успех!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.