Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:10 17.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Re: Искадорнови [re: Диди]  
Автор ana8 (непознат)
Публикувано18.11.08 09:54



Диди, с каква диагноза е детенцето ви и колко време трябва да взима искадора? На нас ни препоръчаха искадор на капки, става въпрос за тумор в мозъка.



Тема Re: Искадорнови [re: ana8]  
АвторДиди (Нерегистриран)
Публикувано18.11.08 21:34



Моето детенце е с тумор в мозъка,аз сама реших да и давам Искадор,мисля да и го давам постоянно,поне засега.



Тема Искадор за детето-Re: Искадорнови [re: Диди]  
Автор Dimana64 (вървяща)
Публикувано19.11.08 07:07



Искадор се дава по специална схема. Искадор в оригиналната форма са инжекции. Капките са по-"мекия" вариант. За лечебен ефект съм чувала, че се правят инжекции. Може да се появят странични реакции (например висока температура) и трябва да съумеете да ги разпознавате и различавате от болестно състояние. Съветвам ви да правите това под лекарското наблюдение на хомеопата изписал ви капките, а и да поговорите за инжекционна форма. Убедена съм, че даването на капки постоянно, не е много препоръчително решение.
Аз в България познавам д-р Дора Пачова, център Едикта, София, Ал.Константинов 10, която може да проведе такова лечение. Тя е хуманен лекар (вътрешни болести) с много специализации и обучение (а и много практика) в класическата хомеопатия
Предполагам, че има и други лекари, не знам вие къде ходите (не съм рекламна агенция на д-р Пачова, просто знам от личен опит какво може).

Хомеопатичните и алтернативни лекарства са също лекарства т.е. не бива да се прилагат самоволно и без лекарско наблюдение, особено когато става дума за рак и деца. Инак човек върху себе си винаги може да експериментира и да поеме отговорността и риска на самолечението.

Редактирано от Dimana64 на 19.11.08 07:15.



Тема Искадор за детето-Re: Искадорнови [re: Dimana64]  
АвторДиди (Нерегистриран)
Публикувано19.11.08 10:33



Аз също ходих при доктор Пачова,лично тя ми каза какъв Искадор да вземем и как да го пием.Мисълта ми беше ,че аз сама разбрах за това лекарство и реших да го давам на детето,но разбирасе след консултация с нея.Мисля,че неправилно съм се изказала,извенявам се.



Тема Искадор - до Дидинови [re: Диди]  
Автор ana8 (непознат)
Публикувано26.11.08 10:02



Диди, моля те пиши от колко време вземате искадора и по каква схема. Как се снабдаваш с него. Ние също трябва да взимаме искадор на капки, но още не сме започнали. Затова търся мнение на хора който го ползват. Изобщо има ли полза от него?



Тема Искадор за детето-Re: Искадорнови [re: Dimana64]  
Авторchr (Нерегистриран)
Публикувано27.11.08 09:55




Редактирано от *jull** на 08.01.09 17:08.



Тема Re:до ana8нови [re: ana8]  
АвторДиди (Нерегистриран)
Публикувано02.12.08 16:01



искадора го взимаме по схме съставена от д-р Пачова.Започва се от 7к. и се стига до 16к(всеки ден се увеличава с по 1 к.)после от 16к. до 7 к.След това се почива 15 дни.,след което се започва от начало...Взимаме го от германия,но сега и идея си нямам откъде ще го вземем,защото е много трудно намирането на оралния искадор.



Тема Re: искадорнови [re: Диди]  
Автор ana8 (непознат)
Публикувано08.01.09 10:33



Когато се взема искадор може ли да се получи мозъчен оток? Как може да се избегне? Трябва ли да се взима дексаметазан по време на приема?



Тема Re: искадорнови [re: ana8]  
Автор ana8 (непознат)
Публикувано12.01.09 10:13



Може ли някои да ми каже искадора какви странични реакции има. Става въпрос за искадора на капки, а не на ампули.



Тема Re: искадорнови [re: ana8]  
АвторDimana64 (Нерегистриран)
Публикувано12.01.09 23:00



Задаваш сериозни въпроси и е най-добре да попиташ лекаря, който го е изписал. Искадора не е за самолечение. Съмнявам се да се получава от него мозъчен оток; не ми се вярва да се препоръчва с дексаметазон, по много причини.

Една възможна странична реакция би била вдигане на температура, но реакциите са индивидуални и е добре да се следят от лекаря, защото показват как точно влияе искадора на пациента.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.